Mladší žáci - turnaj v H.Cerekvi - jaro 2009 (foto J.Kořínek)

Turnaj mladších žáků o "Pouťový pohár" starosty

města H. Cerekev                                                sobota 20.6.2009

Výsledky turnaje:
Horní Cerekev - Pelhřimov B  2 : 3 /2:2/
Pelhřimov se ujal brzy  vedení, které navýšil na 0:2, domácí ale zaslouženě do poločasu vyrovnali na 2:2. Ve 2.poločase Pelhřimov jedním gólem utkání rozhodl a postoupil do finále.

Pelhřimov A - Počátky   5 : 1  /2:1/
Na našich hráčích byl od úvodu zápasu znát přílišný respekt a hra se odehrávala vesměs na naší polovině. Přesto jsme se ujali překvapivě vedení, to když byl po rychlém brejku z levé strany a po pěkné koloběžce ve vápně faulován Michal Kořínek a nařízenou penaltu s přehledem proměnil. Bohužel toto byl jediný světlý moment našeho celého účinkování na turnaji. Divizní hráči Pelhřimova ještě do poločasu utkání otočili na 2:1 a ve 2.půli přidali další 3góly a zaslouženě postoupili do finále.

O 3.místo : Horní Cerekev - Počátky  8 : 0 /5:0/
Naprosto odevzdaný výkon a velké zklamání. Hra se odehrávala pouze před naší brankou a domácí po krásných kombinacích skórovali většinou do prázdné branky nebo po pěkných střelách neustále navyšovali skóre až na konečných 8:0.
Pozitivem byla účast hráčů /celkém 19, z toho 7 z přípravky/, ne však jejich výkon. V průběhu turnaje si zahráli všichni.

Finále : Pelhřimov A - Pelhřimov B   4 : 0  /1:0/
Pelhřimovské derby skončilo podle předpokladů vítězstvím A mužstva. To se hned v 1.minutě ujalo vedení a kontrolovalo průběh zápasu. Ve 2.půli padly do sítě Pelhřimova B ještě 3 branky a očekávaným vítězem turnaje se tak stalo mužstvo Pelhřimov A.
Poděkování za skvěle zorganizovaný a připravený turnaj patří domácím pořadatelům.

Konečná tabulka - I.A tř. starší žáci 2008-2009
1. Žďírec nad D. 18 12 5 1 60: 10 41 ( 14)
2. Speřice 18 11 4 3 67: 18 37 ( 10)
3. Polná 18 12 1 5 65: 21 37 ( 10)
4. Batelov 18 9 1 8 32: 32 28 ( 1)
5. Přibyslav 18 8 2 8 47: 42 26 ( -1)
6. Světlá nad S. 18 7 3 8 40: 30 24 ( -3)
3. Pelhřimov B 18 11 2 5 61: 17 35 ( 8)
4. Světlá nad S. 18 9 3 6 56: 23 30 ( 3)
5. Počátky 18 8 2 8 67: 43 26 ( -1)
6. Žďírec nad D. 18 8 0 10 27: 39 24 ( -3)

18. kolo - sobota 6. června

starší  : Počátky  :  Čejov        4 : 4  (0 : 2)

góly : Měkuta, Drechsler, Rušil, Pavlíček M.

K poslednímu utkání sezony se dostavilo pouze 10 hráčů. V prvním poločase jsme hráli velmi špatně a vázla nám zejména kombinace ve středu hřiště. Přesto jsme soupeře drželi na jeho polovině, nicméně nám dokázal dát do poločasu dva góly . Byly to jediné dvě střely na naší bránu za první poločas. Za této nepříznivé situace jsme do druhého popločasu přeskupili naše řady a posílili zejména střed hřiště. Výsledkem bylo otočení skóre během 11 minut ze stavu 0:2 na 4:3. Soupeři se nakonec ještě podařilo korigovat výsledek na konečných 4 : 4. V domácím prostředí je remíza pro nás určitě ztrátou, ale přesto chválím kluky, že za stavu 0:2 nevzdali utkání. Závěr utkání jsme již dohrávali se dvěma zraněnými hráči, které bohužel neměl kdo vystřídat.

Na konec sezóny si dovoluji klukům odcházejícím do dorostu poděkovat za odvedenou práci, popřát hodně fotbalových úspěchů a zejména pevné zdraví.

Martin Pavlíček - trenér

mladší : Počátky - Čejov  9 : 1 (3 : 0)

góly: Blahník, Pavlíček T., Drechsler 2x, Cajz 3x, Žižka, Matuška

V posledním mistrovském zápase sezóny 08/09 jsme hostili v Počátkách tým z Čejova. Celý týden nás provázel velkými absencemi na trénincích a i na zápas přišlo pouze 12 hráčů. Hosté na tom byli ještě hůře,protože jich přijelo pouze 11 a z toho 5 kluků muselo hrát za starší (od nás hráli za starší „pouze“ 2 hráči – Tomáš Pavlíček a Patrik Drechsler). Tyto skutečnosti poznamenaly průběh zápasu a my jsme tak mohli splnit úlohu papírového favorita. Celý zápas jsme měli herní převahu a dostávali jsme se velice často před soupeřovu branku. První gól dal „životní“ střelou obránce Jirka Blahník a korunoval tak své zlepšující se výkony v jarní části soutěže.Do přestávky jsme přidali ještě dva góly Tomášem Pavlíčkem a Patrikem Drechslerem. Ve druhém poločase jsme hráli opět aktivně a tlačili se před soupeřovu branku. Výsledkem bylo dalších 6 gólů v čejovské síti . Čestný úspěch zaznamenali hosté  5 minut před koncem po rohovém kopu a zmatcích v naší dnes moc neprověřené obraně. Jmenovitě musím ještě pochválit Luďka Malého,který velmi dobře rozdával míče. Pochvalu si však zaslouží všichni aktéři zápasu – hosté za houževnatost a nevypuštění rozhodnutého zápasu,rozhodčí pan Fabeš a jeho asistenti pan Kořínek a pan Pavlíček za přesné řízení zápasu a naši kluci za dodržení taktických pokynů a 9 vstřelených branek.

17. kolo - sobota 30. května

starší  : Pelhřimov "B" : Počátky  0 : 3   (0 : 1)

góly: Kořínek J. 2x, Měkuta

K utkání jsme odjížděli s poraženeckou náladou, s 9 hráči a bez našeho kapitána a opory zadních řad Martina Pavlíčka. Nicméně se naštěstí potvrdilo pravidlo, že každé utkání začíná za stavu 0:0. Soupeř měl podobné problémy se sestavou a nám se podařilo velmi dobře začlenit 4 mladší žáky (Drechsler,Kořínek M.,Pavlíček T. a Cajz) do sestavy. Tito mladí borci se stali našimi útočníky (každý jeden poločas) a stali se "dvorními" nahrávači na góly. Již ve čtvrté minutě si bratrské duo Kořínků krásně narazilo v pokutovém území soupeře a Jarda Kořínek krásně obstřelil brankáře 0:1. Poté se hra odehrávala převážně ve středu hřiště a za zmínku stojí skvělé zákroky našeho brankáře Michala Novotného, nádherné uvolnění Míši Kořínka na hranici pokutového území se střelou z otočky bohužel do brankáře a neproměnění 100% šance Patrikem Drechslerem téměř na brankové čáře. Ve druhé půli nastoupila druhá mladá útočná dvojice Pavlíček-Cajz, kdy právě v 60 minutě utkání si krásně zpracoval před pokutovým územím dlouhý pas Tomáš Pavlíček a přihrál R. Měkutovi, který levačkou k tyči zvýšil na 0:2. Náš výkon korunovala dvojice Rušil-Kořínek, kdy v první minutě nastavení si krásnou kombinací se zakončením Jardou Kořínkem na 0:3 vysloužili potlesk všech diváků. Musím pochválit všechny kluky za předvedený bojovný výkon a mladší žáky za nebojácnost.

mladší  : Pelhřimov "B" : Počátky 5 : 0 (2 : 0)

Charakter zápasu předznamenaly už v týdnu omluvenky spousty kluků jak z kategorie mladších,tak i ze starších. Byl jsem hrozně rád, že Božejov  v pátek odpoledne zrušil turnaj přípravek a tak jsme  vzali na zkušenou (a hlavně z nutnosti , abychom nehráli v menším počtu hráčů jako Batelov) hned 5 kluků této kategorie. Většina z nich odehrála celý zápas a kluci se výkonnostně neztratili. Samozřejmě vzhledem k svému věku nestačili fyzicky,ale fotbalovými schopnostmi se soupeři vyrovnali a do našeho týmu zapadli. Z tohoto pohledu jsem spokojen a všem jim děkuji za přístup, kterým se v Pelhřimově prezentovali. Jmenovitě to jsou Honza Pomikáček,Vojta Rušil, Vojta Hadrava, Pavel Malý a Franta Janů. Spokojen nemůžu být však s přístupem některých „opor“ mladších žáků. Částečnou omluvou je jejich velká a nezištná pomoc starším při zisku jejich tří bodů. Utkání samotné mělo jednoznačný průběh,domácí nás přehrávali a svoji převahu vyjádřili pěti brankami. Naši kluci se snažili kombinovat, ale slibně se rozvíjející akce a pokusy o brejky domácí obránci vyřešili.

Míra Rušil - trenér

16. kolo - sobota 23. května

Starší žáci : Ždírec – Počátky  5 : 0  (2 : 0)

K soupeři z prvního místa jsme odjížděli s 11 hráči. Začátek zápasu k mému překvapení byl z naší strany vcelku dobrý a kluci drželi krok s jednoznačně fyzicky vyspělejším soupeřem. Soupeř nám sice dal velmi rychlý gól již v 6 minutě, ale kluci nesložili zbraně a celý první poločas hráli dobře. Bohužel nám pak nebyla uznána zcela evidentní penalta a soupeř 2 minuty před poločasem zvýšil na 2 : 0. Ve druhé půli jsme bohužel po přestávce obdrželi dva rychlé góly a bylo rozhodnuto. Nakonec soupeř zaslouženě vyhrál 5:0 a výsledek asi odpovídá postavení v tabulce. Kluky přesto musím pochválit za bojovný výkon a zejména mne velmi mile překvapili svým výkonem „tradičně“ střídající hráči Martin Blažek a Jakub Mach, kteří z důvodu malého počtu hráčů odehráli celé utkání.

Mladší žáci : Ždírec – Počátky  3 : 1  (2 : 0)

K soupeři, který má v této jarní části výborné výsledky jsme odjížděli s deseti mladšími žáky a třemi kluky z přípravky (Honza Pomikáček,Vojta Rušil a Pavel Malý). Víc než tento fakt mrzí poraženecká nálada už v autobuse. Utkání začalo převahou našich kluků a většinou se hrálo na polovině soupeře. Bohužel jsme z této převahy nic nevytěžili a soupeř z ojedinělého útoku trestal - 1:0. Branka nás nepoložila, hráli a útočili jsme dál. Nejpilnějším střelcem byl Tomáš Pavlíček, ale jeho střely ani střely ostatních kluků neměly potřebnou razanci a přesnost. Také domácí však nezaháleli a po pěkné kombinaci středem hřiště nám dali druhou branku. O přestávce jsme se snažili kluky nabudit, ale ti si dnes prostě nevěřili. Po jednom z našich rohů nám utekl velmi dobře individuálně a fyzicky vybavený hráč domácích a dal nám třetí branku. Bylo rozhodnuto. Nám se chvíli před koncem podařilo vsítit krásnou střelou z dálky Patrikem Drechslerem aspoň čestný úspěch, který si kluci určitě za svoji herní aktivitu zasloužili.

15. kolo - sobota 16. května - hřiště Počátky

Starší žáci : Počátky  -  Přibyslav  0 : 3  (0 : 1)

První utkání na domácím hřišti v Počátkách se od začátku odehrávalo především ve středu hřiště v naprosto vyrovnaném duchu. Naši kluci si dokonce vytvořili daleko více brankových příležitostí, ale při zakončení nám bohužel chyběl klid. Naopak soupeři se podařilo po naší nedůraznosti před pokutovým územím ve 21. minutě zakončit do naší branky 0:1. V poločase jsme se snažili oživit naši hru ve středu hřiště přeskupením našich hráčů. Toto se nám podařilo a prvních 15 minut druhé půle jsme pomalu soupeře nepustili na naši polovinu. Bohužel se nám nepodařilo tuto převahu vyjádřit gólově. Pak řada našich hráčů odpadla zejména fyzicky a soupeř v posledních devíti minutách rozhodl dvěma góly na konečných 0:3. V tomto utkání se zcela jasně ukázala tréninková morálka některých našich hráčů , jejich fyzická připravenost a s tím související fotbalovost hráčů. Zejména v osobních soubojích jeden na jednoho jsme byli velmi špatní.

Mladší žáci : Počátky  -  Přibyslav  0 : 3  (0 : 3)

V zápase s lídrem soutěže skončila naše neporazitelnost na hřišti v Počátkách. Utkání bylo rozhodnuto už v prvním poločase,kdy jsme dostali všechny branky. První branku jsme dostali po naší naivní rozehrávce, když se soupeř zmocnil míče a ze strany se s důrazem řítil na naši branku. Následoval tvrdý střet našeho gólmana, stopera a důrazného soupeřova záložníka a všichni zůstali ležet na trávníku. K překvapení nás všech (myslím, že i hostujícího trenéra) zůstala píšťalka opět velmi nepřesného rozhodčího němá a hostující útočník už neměl problém dostat míč do naší prázdné branky. Druhou branku jsme dostali po rohovém kopu,když jsme nezachytili náběh hostů na míč. Třetí branka v naší síti byla výsledkem síly hostů směrem dopředu a přetíženosti naší obrany. O přestávce jsme zamíchali sestavou a výsledkem bylo vyrovnání hry ve středu pole a neobdržení další branky. V útoku jsme se tentokrát přes chytře hrajícího dlouhonohého stopera hostí neprosadili. Soupeř byl jednoznačně lepší a vyhrál zaslouženě. Naše kluky chválím zejména za hru ve druhém poločase, za bojovnost a snahu uhrát co nejčestnější výsledek.

14. kolo - sobota 9. května

Starší žáci : Polná – Počátky  7 : 0  (4:0)

K zápasu jsme odjížděli ve velmi slepené sestavě,když se na poslední chvíli omluvilo několik kluků. Do zápasu museli nastoupit i hráči,kteří měli v týdnu zdravotní problémy. Nabízela se alternativa postavit někoho z mladších žáků,ale nakonec jsme se správně rozhodli,že to po jejich odehraném náročném zápase a proti domácím „chasníkům“ neuděláme.  Domácí tak bez problémů splnili úlohu favorita a jednoznačně nás porazili. Od 1. minuty jsme byli pod tlakem a bylo jen otázkou času,kdy dostaneme první branku a ta přišla v 6. minutě. Naši obránci hráli proti vyspělým hráčům domácích velmi naivně až bojácně. Záložní řada se snažila vymyslet nějakou brejkovou akci,ale bohužel bezvýsledně. Směrem dopředu jsme tedy nebyli nebezpeční a bylo jen otázkou skóre jak zápas skončí.

Více než porážka mrzí přístup a odpovědnost některých kluků nejen k nám trenérům,ale hlavně k sobě samým. Fotbal je kolektivní sport a 3-4 poctivci to nevytrhnou.

Míra Rušil

Mladší žáci : Polná – Počátky 4 : 4  (3:1)

Branky:   Kořínek 2x,Cajz,Kučma

S týmem ze silného středu tabulky jsme sehráli velmi bojovné a na góly bohaté utkání,které se přítomným divákům muselo líbit. Zápas začal pro nás velmi nešťastně,když domácí stoprocentně využili našich zaváhání při standardních situacích a už v 6. minutě jsme prohrávali 2:0. V 15. minutě po úniku Michala Kořínka dal kontaktní gól Vojta Cajz. Od této chvíle jsme začali domácí přehrávat a vyrovnání viselo ve vzduchu. Bohužel minutu před koncem poločasu jsme v obraně opět zaváhali a domácí nás trestali na 3:1. O přestávce jsme zmobilizovali hlavně naše psychické síly a ve druhém poločase jsme domácí evidentně zaskočili a výsledek otočili  dvěma brankami Michala Kořínka a jednou Jana Kučmy na 3:4. Tlačili jsme se stále do útoku s cílem další brankou zlomit domácí, ale zůstalo pouze u šancí. Domácím se podařilo asi pět minut před koncem vyrovnat na konečných 4:4. Poslední tutové šance měli domácí, ale naštěstí pro nás zůstaly nevyužity  a tak jsme si body spravedlivě rozdělili.

Chválím celé mužstvo za předvedený výkon a mám radost, že jsme věci naučené v tréninku přenesli do zápasu.

Míra Rušil

13. kolo - neděle 3. května - Budín

Starší žáci : Počátky vs. Batelov  3:0 (3:0)

góly: Omasta 2x, Polášek

V netradičním čase v neděli v 16:30 nastoupili kluci proti soupeři, který ještě v jarní části neprohrál. Do utkání jsme vstoupili bez respektu a ve 12, 15 a 20 minutě jsme dokázali vstřelit góly, které znamenaly vedení 3:0. Všechny tři góly jsme dali po standartních situacích po krásně centrovaných přímých kopech Martinem Pavlíčkem a následným zakončením spoluhráčů v pokutovém území. Ve druhém poločase po vystřídání některých hráčů se hra vyrovnala a v závěru nás soupeř dokonce začal přehrávat. Nicméně kluci urželi čisté konto a zaslouženě vyhráli. Naším nejlepším hráčem byl M. Pavlíček, který připravil všechny tři góly a byl stoprocentní jistotou v obraně. Nicméně pochvalu zaslouží všichni kluci za bojovnost v úmorném horku.

Martin Pavlíček

Mladší žáci : Počátky vs. Batelov 15:0 (7:0)

góly: Kořínek 5x, Cajz 3x, Drechsler 2x, Pomikáček 2x, Pavlíček, Malý, Svoboda
V nedělním odpoledni a za velmi slunečného počasí jsme jednoznačně přehráli Batelov. Zápas se hrál pouze z povinnosti, protože hostů nastoupilo pouze sedm!!! Bylo těžké kluky přesvědčit, aby hráli proti takto oslabenému soupeři kolektivně. Myslím, že se nám to však podařilo a snahy o sólování a jakousi letargii či až nezájem kluků hrát fotbal jsme utnuli hned na začátku zápasu. Pokud si chtěli naši gólmani kopnout do míče museli hodně do pole, protože hosté se snad vůbec nedostali na naši polovinu. Děkuji všem, zejména však klukům z přípravky, kteří přišli (Fanda, Pavel a Vojta) i když dopoledne hráli svoje zápasy.
                                                        Míra Rušil

12. kolo - neděle 26. dubna

Starší žáci : G.Jeníkov vs. Počátky 1:1 (0:1)

K utkání se nám bohužel nedostavili někteří hráči bez jakékoliv omluvy, takže jsme odjížděli s 11 žáky. V silném větru a na nekvalitním povrchu nás tím pádem čekalo velmi těžké utkání. V prvním poločase si obě družstva vytvořily gólové šance, ale pouze naši kluci dokázali ve 29 minutě utkání skórovat Radimem Měkutou po rohovém kopu na 0:1. Po změně stran nás domácí začali přehrávat a za "velké podpory" pana rozhodčího získali dva pokutové kopy. Naštěstí ani jeden neproměnili. Bohužel po naší nedůrazné hře v pokutovém území se domacím podařilo vyrovnat 5 minut před koncem utkání. Vrcholem výkonu pana rozhodčího bylo neuznání našeho gólu na 1:2 dvě minuty před koncem utkání pro údajné postavení mimo hru, kdy po přímém kopu Matěje Rušila dával na dvakrát do brány domacích hlavou Martin Pavlíček. Signalizující domácí pomezní rozhodčí pravil, že se jednalo o postavení mimo hru, neboť se míč odrazil od břevna. Hlavní rozhodčí mu bohužel dal za pravdu. Výsledkem byly poslední 2 minuty plné hádek zakončené potyčkou mezi hráči. Tentokrát bohužel velmi utrpěl fotbal a díky naší sestavě asi nebylo ani v našich silách přivézt více bodů.                                                                                                                               Martin Pavlíček

Mladší žáci : G.Jeníkov vs. Počátky 5:0 (3:0)

S týmem ze spodní části tabulky jsme sehráli nešťastné utkání a vůbec jsme se nevyrovnali s prostředím – malé a velmi nerovné hřiště, silný nárazový vítr, rozhodování hlavního rozhodčího a jeho domácího asistenta. Úvod zápasu patřil nám, ale bohužel bez brankového efektu. V 18. minutě jsme dostali první úder – po nedorozumění stopera s gólmanem jsme si dali první branku. O několik minut později odpískal nepřesný rozhodčí na pokyn domácího pomezního druhou branku. Neregulérnost této branky mi potvrdili po zápase jak gólman a dva stopeři tak i jeden rodič, který stál na brankové čáře. Všichni byli situaci blíž než ti, kteří rozhodli o platnosti branky. Tento gól-negól nás psychicky složil, naši mladíci se začali postupně vytrácet a domácí byli na koni. I přes nepříznivý výsledek musím pochválit oba krajní obránce – Vénu Hanzálka a Jirku Blahníka, kteří se šikovnými útočníky domácích sváděli pěkné souboje jeden na jednoho a po zisku míče se snažili hrát hodně konstruktivně.                                                                                                Míra Rušil

11. kolo - neděle 19. dubna - Budín

Starší žáci : Počátky vs. Speřice 0:4 (0:1)

K prvnímu jarnímu utkání na domácím hřišti (v Žirovnici) jsme nastoupili ve velmi kombinované sestavě. Velmi nás trápí zranění hráčů a tréninková morálka. Soupeř byl po celé utkání lepším týmem na hřišti a předčil nás zejména svým pohybem, ale i fotbalovou vyspělostí. Dva góly v naší síti ovšem uznal pan rozhodčí zcela neoprávněně, nicméně to nic nemění na tom, že soupeř vyhrál zaslouženě. V současné době našemu týmu chybí tvůrce hry (mozek mužstva), který by byl schopen vzít na sebe odpovědnost a strhnout ostatní kluky. Doufám, že v příštích kolech se zlepší náš výkon a dáme již první "jarní" gól.

Mladší žáci : Počátky – Speřice 0:3 (0:1)
Na nepříliš dobře připraveném hřišti v Žirovnici jsme neuspěli. Kluci ze Speřic byli lepší a po celý zápas měli převahu, kterou vyjádřili třemi brankami v naší síti. Naše sestava byla poznamenána citelnou absencí stoperů. Poprvé se na těchto postech představili Míša Kořínek a Honza Svoboda. Zvláště Michal Kořínek hrál na tomto pro něj atypickém postu velmi odpovědně. Osamoceného útočníka Vojtu Cajze na hrotu se nám nedařilo doplňovat ze zálohy a tak jeho osamocené výpady nebyly pro soupeře nebezpečné.
                                                                                                                                               Míra Rušil

foto ze zápasu mladších žáků Dušan Socha

10. kolo - neděle 12. dubna

Světlá n.S. vs. Počátky 0:0 - starší

K prvnímu jarnímu mistrovskému utkání jsme odjížděli se 13 hráči a s vědomím, že nás čeká těžký soupeř. K mému překvapení první poločas byl naprosto vyrovnaný a vyznačoval se zejména hrou uprostřed pole a oboustrannou bojovností. Ve druhé půli nás začal soupeř přehrávat zejména svým pohybem a lepší fyzickou vyspělostí. Kluci si ovšem plnili odpovědně své defenzivní úkoly a zejména celá obrana v čele s brankářem podala výborný výkon. Musím ale pochválit všechny hráče za poctivě odvedený výkon s nevídanou bojovností (zejména u některých). Na závěr při troše štěstí jsme dokonce mohli strhnout vítězství na naši stranu, ale bohužel se nám nepodařilo proměnit naše šance. Nicméně "dovezený" bod považuji za odpovídající k průběhu hry.

Světlá nad Sázavou - Počátky 0 : 0 - mladší
V prvním jarním mistrovském zápase nás čekal soupeř,kterého jsme dosud neporazili a „nesebrali“ mu ještě ani bod. Už při rozcvičování mi bylo jasné,že to budeme mít opět velmi těžké. Celé naše mužstvo podalo velmi odpovědný výkon a všechny řady praktikovaly hru,na které jsme se domluvili před zápasem. Naši dva útočníci Míša Kořínek a Vojta Cajz se přes domácí urostlé obránce prosazovali svou dravostí a rychlostí,ale na přesné zakončení už jim nezbývala síla a ani klid.Hodně „černé“ práce odvedl kapitán mužstva Tomáš Pavlíček a obranu dobře a spolehlivě řídil Zdeněk Jaroš . Domácí se dostávali do šancí individuálními výkony.Jejich zakončení bylo rovněž nepřesné a jejich tutové šance končili vedle naší branky. S přibývajícím časem bylo jasné,že kdo dá branku vyhraje. Myslím si,že prohrát si nezasloužilo ani jedno mužstvo a remíza je tedy spravedlivým výsledkem. Pro nás je bod určitě ziskem.
                                                                                                                                              Míra Rušil

Příprava

Počátky – Třešť 2:9 (1:5) - 4.4.2009 - mladší

naše druhé přípravné utkání jsme hráli v sobotu 4.4.2009 na tréninkovém hřišti v Počátkách. Pochvala za poslední zápas,tréninkovou morálku a velmi pěkné slunečné počasí udělalo svoje. Klukům se vůbec nechtělo běhat a v jakém rozestavení jsme nastoupili,tak jsme čekali co s námi soupeř vyvede.Velmi špatně jsme zahráli v obraně a vůbec se nám nedařil přechod do útoku. Hosté byli rychlejší,našim záložníkům se nedařilo zastavovat jejich akce ve středu pole a naši obránci už na ně prostě nestačili. Dostali jsme spoustu zbytečných branek a poločas prohráli 5:1. Naši branku dal po velmi chytře rozehraném nepřímém kopu za malou domů Tomáš Pavlíček.

Druhý poločas probíhal v duchu toho prvního a skóre se zastavilo na konečných 2:9. Naši druhou branku dal po pěkné kombinaci Tomáše Pavlíčka a Vojty Cajze Michal Kořínek. Neberu tuto porážku nijak tragicky, musíme se poučit z chyb a připravit se odpovědněji na další zápasy. Jsem rád,že se dostavilo 15 kluků včetně „přípravkářů“ (Fanda Janů,Honzík Blažek,Pavel Malý a Vojta Rušil). Pro některé z nich to byl vůbec první zápas na velkém hřišti.
                                                                                                                                  Mirek Rušil - trenér

Počátky – Třešť  3:7  (1:4)  Starší žáci - 4.4.2009

Góly: Polášek 2x , Rušil

Naše druhé přátelské utkání bylo již se soupeřem, který je výkonnostně nám vyrovnaný. Bohužel jsme ale udělali spoustu hrubých chyb, které soupeř nemilosrdně trestal. Nicméně výsledek zápasu neodpovídá obrazu hry. Dokonce si dovoluji pochválit kluky, že za stavu 0:4 se dokázali zvednout a snížit na 3:4. V této části utkání jsme byli jednoznačně lepší. Ale bohužel se nepodařilo utkání zvrátit, naopak soupeř nakonec potvrdil své vítězství dalšími góly. Závěrem ještě podotýkám, že nás v podstatě porazil jeden hráč soupeře, který byl velmi dobře rychlostně vybaven (snad starší žák) a dal nám 4 góly.

Slovan Jindřichův Hradec „B“ – Spartak Počátky 3 : 2  (3:1) - přípravný zápas mladších žáků

Velmi rádi jsme přijali pozvání a 22.3.2009 jsme v 16-ti hráčích odcestovali na náš první přípravný zápas na umělou trávu do Jindřichova Hradce. Kluci ze Žirovnice a Počátek se tak mohli po dlouhé době (poslední utkání 19.října 2008!!) opět sejít spolu na velkém hřišti. Nezasvěceným připomínám, že během dlouhé zimní přestávky a vzhledem k podmínkám a ekonomické situaci obou klubů trénují (ke škodě věci) ve svých sportovních halách zvlášť Počátky a zvlášť Žirovnice. Naši kluci byli na pohled rozehranějšímu a o třídu výš hrajícímu soupeři více než vyrovnaným protivníkem. Herní výkon týmu nesl prvky typické pro hraní v hale – krátké a slabé přihrávky, nerespektování postů a snahu jít a hrát tam, kde je zrovna míč. Úplně jsme propadli v bránění standardních situací, které jsme v této části zimní přípravy ani neměli možnost natrénovat. Tato skutečnost rozhodla o výsledku zápasu – dvě branky jsme dostali velmi lacino po rohových kopech a jednu z přísně nařízené penalty. Individuálními výkony mě všichni kluci potěšili a někteří i příjemně překvapili. Premiéru ve velké brance si úspěšně odbyl přípravkář Fanda Janů (ročník 98) – gratuluji. Velmi dobře a odpovědně zahrál na postu druhého stopera Dušan Socha. Pochvalu za psychickou odolnost (u něj nevídanou) si zaslouží Michal Kořínek, který toho od domácích obránců i gólmana hodně schytal – po jednom z nevybíravých faulů na něj dal Tomáš Pavlíček branku z penalty. Pozornost si také zaslouží naběhané metry navrátilce Honzy Svobody – snad mu zájem o fotbal vydrží i dále. Tento přípravný zápas splnil moje očekávání a tak jsem odjížděl z Jindřichova Hradce velmi spokojen. Ještě dlužím střelce naší druhé branky – připsal jsem ji Michalovi Kořínkovi, který zahrál chytře rohový kop a domácí gólman pomohl míči do vlastní branky.

Mirek Rušil – trenér

Jindřichův Hradec „B“ – Počátky  8:0  (4:0) - starší žáci

První jarní přátelské utkání jsme odehráli bez jediného tréninku venku a s některými hráči (zejména z okolních obcí) jsme se viděli po 4 měsících. To se samozřejmě projevilo v samotném zápase, kde jsme proti soupeři, který trénuje 4x týdně neměli žádnou šanci. O to více oceňuji výsledek mladších žáků. Jediné pozitivum bylo to, že si kluci mohli po zimní pauze zahrát na kvalitním povrchu, a že nedošlo k žádnému zranění.

Podzimní část sezóny : mladší

1. Přibyslav 8 1 0 55: 5 25 ( 10)
2. Speřice 6 3 0 32: 7 21 ( 9)
3. Počátky 6 0 3 38: 19 18 ( 3)
4. Pelhřimov B 5 2 2 24: 10 17 ( 2)
5. Světlá nad S. 5 1 3 23: 13 16 ( 4)
6. Polná 4 1 4 28: 31 13 ( -2)
7. Čejov 3 0 6 16: 37 9 ( -3)