I.A třída

kraje Vysočina

trenéři : Ing. Miroslav Rušil (tel. 602 614 038), Martin Švec (tel.607 982 153), Martin Pavlíček a Milan Filsoch

Starší žáci
kliknutím se zobrazí velká fotkaCílem tohoto týmu byla záchrana a zachování soutěže, protože v nadcházející sezóně budou v tomto týmu hrát kluci z fotbalově silných ročníků 1993 a 1994. Hrát okresní přebor s těmito kluky, navíc ještě po sloučení těchto věkových kategorií se Spartakem Počátky, by byla ostuda a krok zpátky. Cíl byl splněn nejen díky výsledkům, ale i počtu přihlášených mužstev do soutěže pro sezonu 2007/2008.

Výsledky týmu ve většině zápasů neodpovídaly obrazu hry. Fotbal se však hraje na góly a těch jsme ze šancí ať už více či méně vyložených moc nedali. Dalším nedostatkem byla komplikovaná a málo důrazná hra v obraně. Důležité zápasy jak na podzim, tak i na jaře jsme však zvládli a skončili na 10. místě. Zvlášť cenné výsledky jsme uhráli s béčkem Spartaku Pelhřimov, když jsme je doma porazili a venku remizovali.

Se žákovskou kategorií se loučí Kristian Tolkner, Zdeněk Zadák, Martin Svoboda, Jan Németh, Martin Petrů, Petr Neuber,Tomáš Blažíček a Tomáš Ryšavý.

Přejeme jim hodně úspěchů v dorosteneckých soutěžích.

Mladší žáci
kliknutím na obrázek získáš velkou fotkuPřed sezónou jsme si žádný konkrétní cíl nedávali. Představou nás trenérů bylo hrát tak, abychom se umístili v první polovině tabulky. Naše představy se začaly naplňovat po velmi dobré hře i výsledcích v podzimní části soutěže. Mužstvo mělo nakročeno atakovat medailové příčky. Bohužel jarní část soutěže jsme nezvládli a skončili na 7. místě. Příčinou slabší jarní části byly velmi nevyrovnané výkony celého týmu a na konci soutěže také zranění hráčů ze základní sestavy. Prakticky poslední tři zápasy jsme museli v sestavě hodně improvizovat. I přesto lze sezónu hodnotit pozitivně. Ukázalo se, že proti silným soupeřům jsou kluci schopni odevzdat maximum toho co umí - byli jsme jediným týmem, který vzal suverénnímu Havlíčkovu Brodu "B" dva body a dostali jsme od něj pouze jednu branku. V závěru soutěže dostali příležitost zahrát si na velkém hřišti kluci ze starších přípravek jejichž soutěž už skončila a příští rok budou hrát za mladší žáky.

Pelhřimov*B - Slavoj 0:0 (0:0)

pro definitivu záchrany jsme potřebovali vyhrát a získat 3 body. Bohužel se nám to nepodařilo a tak na potvrzení našeho setrvání v 1.A třídě musíme ještě čekat. I přesto je remíza velmi cenná, protože nikdy nevíme jak bude pelhřimovské béčko posíleno hráči z áčka, které hraje na špici krajského přeboru. Utkání bylo vyrovnané a nebezpečné situace zavánějící gólem se střídali na obou stranách. Také nepřesností bylo dost. Branku se nepodařilo vstřelit ani z těch nejvyloženějších šancí a zápas skončil spravedlivou remízou.

Míra Rušil

Pelhřimov*B - Slavoj 5:0

oproti starším, byli domácí posíleni nejlepšími hráči z áčka a poměrně snadno nás porazili. My jsme jim to naším nemastným a neslaným výkonem velmi usnadnili. Naši hráči se nevyrovnali s velmi teplým počasím ani s umělou trávou a menšími rozměry hřiště. Ani to,že někteří kluci hráli už poslední zápas za mladší nebylo motivací. Na rychlou branku domácích jsme mohli ještě odpovědět vyrovnáním, ale zůstalo pouze u šance. Za rozhodnutého stavu mohli nastoupit i kluci ze starší přípravky, kteří už v nové sezóně budou hrát za mladší žáky a musím konstatovat, že se vůbec neztratili a svou bojovností a fotbalovou drzostí starší soupeře pěkně pozlobili.

Žirovnice - Světlá n.S   3:1 (1:1)

se sousedem v tabulce jsme získali tolik potřebné body. Otázka, zda nám budou stačit k záchraně v krajské soutěži je spekulativní, protože zatím není jasné kdo spadne z vyšší soutěže, kolik mužstev z okresních přeborů bude chtít postoupit a kolik mužstev ze současného počtu v soutěži se přihlásí do dalšího ročníku. Vraťme se ale zpět k zápasu - přes naši převahu na začátku utkání se z ojedinělého útoku překvapivě ujali vedení hosté. Výsledkem naší převahy bylo vyrovnání Samkem ještě do přestávky.Ve druhém poločase hosté v podstatě jen bránili a my útočili do plných což nám moc nesvědčilo. Přesto Ryšavý po závaru před hostující brankou doklepl z úhlu míč do sítě. Třetí uklidňující branku vstřelil po individuální akci a sérii kliček ve velkém vápně Knotek.

Žirovnice - Světlá n.S   0:4 (0:1)

(Budín 16. června)

do zápasu jsme nastoupili nažhavení vrátit hostům těsnou porážku z podzimu.Ze začátku jsme soupeře překvapili důsledným napadáním a důrazem v osobních soubojích.Velmi dobré hře krajních záložníků však scházela finální přihrávka a tak,jak už to bývá, do šaten odcházeli šťastnější hosté, kteří se z brejku ujali vedení a z našich kopaček se začala vytrácet přesnost. Naši snahu o obrat v zápase přibrzdil gól na 0:2 a úplně ztlumil nešťastný vlastenec na 0:3. Po této brance už bylo jasné , že se nezvedneme a hosté ještě vsítili čtvrtou branku. Myslím si,že kluci z obou mužstev se zasloužili o velmi kvalitní zápas a předvedli hru, která se v této žákovské kategorii moc často nevidí.

Míra Rušil

Žirovnice - Batelov  3:1 (0:0)

v tomto doslova existenčním zápase jsme potřebovali vyhrát,což se po bezbrankovém poločase podařilo.V prvním poločase jsme byli lepším týmem,vytvořili jsme si dost šancí ovšem bez gólového efektu ( s tímto problémem se potýkáme celou sezónu). Do druhého poločasu hosté nastoupili s promíchanou sestavou a stali se více nebezpečnými. Jejich protiútoky se nám podařilo ubránit a v jednom případě nás zachránilo břevno. Pak jsme udeřili my a brankami  Samka a Ryšavého jsme vedli 2:0. Hosté z brejku snížili asi pět minut před koncem na  2:1, ale v závěru přidal po dobře rozehraném přímém kopu naší třetí branku opět Ryšavý.

(Hrálo se 9. června v Počátkách)

Žirovnice - Batelov  7:0  (3:0)

v sestavě jsme museli udělat kvůli zraněním spoustu změn a k zápasu jsme povolali také kluky ze starší přípravky,kteří už po prázdninách přejdou do mladších žáků. Poučeni z minulého zápasu v Ledči jsme tentokrát překvapení s týmem z konce tabulky nepřipustili. Od začátku zápasu jsme byli lepším týmem a prosadili jsme se i střelecky. Během deseti minut jsme vedli 2:0.Bylo vidět,že kluky fotbal baví a hráli tak,jak jsme si jako trenéři představovali a co také umí. Další branky padali po pěkných kombinacích od obrany přes krajní záložníky a útočníci dávali góly v podstatě do prázdné branky.Kluci zaslouží pochvalu za to ,že hráli kolektivně a nesobecky i za rozhodnutého stavu .Tři branky dal Jarda Kořínek, dvě Kuba Omasta a po jedné Míša Kořínek a Radim Měkuta.

Míra Rušil

Ledeč n.Sázavou - Žirovnice 5:1 (1:1)

- k zápasu jsme odjížděli s torzem mužstva, protože 6 kluků z Počátek je na školní akci ve Švýcarsku a 2 kluci ze Žirovnice jsou nemocní. Aby se zápas mohl vůbec odehrát museli nastoupit tři mladší žáci a další dva se dostali do hry během zápasu. Zápas jsme rozehráli velmi dobře.V 6. minutě jsme se brankou Drigina ujali vedení.Do šaten se však odcházelo za stavu 1:1.Tento nadějný výsledek jsme drželi do 50. minuty,kdy domácí vstřelili šťastnou branku na 2:1.V závěru zápasu jsme dostali ještě další 3 branky.

Ledeč nad Sázavou - Žirovnice 4:1 (3:0)

- s mužstvem z konce tabulky jsme překvapivě neuspěli. Naše prohra se zrodila v hlavách hráčů."Vždyť hrajeme s posledním,to lehce vyhrajeme" bylo slyšet z úst našich kluků už v šatně a ještě i při rozcvičce a přípravě na zápas.Na hřišti to v prvním poločase vypadalo tak,že na konci tabulky jsme my a v popředí domácí.Po přestávce jsme konečně začali hrát svoji hru,vytvořili si i šance,ale na obrat v zápase jsme už neměli. Myslím si,že bylo v silách a individuálních schopnostech našich hráčů zápas zvládnout i přes skutečnost,že 5 kluků (těm se sluší poděkovat ) odehrálo celý nebo část zápasu za starší. Náš,aspoň čestný úspěch vsítil v závěru zápasu Omasta.                                                                                       Míra Rušil

Žirovnice - Luka n.Jihlavou 0:6 (0:4)

Žirovnice - Luka nad Jihlavou 4:2 (1:2)

S hosty, jejichž trenér se před zápasem netajil postupovými ambicemi,jsme celkem hladce a odevzdaně prohráli. Rozhodl už první poločas,kdy jsme dostali čtyři branky. Další dvě branky jsme dostali hned na začátku druhého poločasu a zápas se dohrával už jen z povinnosti.Totálně jsme vyhořeli v proměňování vyložených brankových příležitostí.Dvě jsme nevyužili ještě za stavu 0:0 a utkání se mohlo vyvíjet jinak,ale bohužel.I za stavu 0:6 jsme měli šance,které po gólu přímo volaly,ale čestný úspěch se nám vstřelit nepodařilo.

(Počátky 26. května 2007)

Na perfektním domácím trávníku v Počátkách se nám podařilo vrátit hostům podzimní porážku,kterou jsme dlouho nemohli strávit.Naše vítězství se nerodilo lehce,protože vzhledem k omluvené  absenci stabilního golmana musel do branky nastoupit hráč z pole a hosté z minima vytěžili maximum - vedli 1:0 a do šaten odcházeli s vedením 2:1.O přestávce jsme v šatně klukům trochu více nahlas domluvili a výsledkem bylo otočení skóre zápasu v náš prospěch.Hosty jsme ve druhém poločase do žádné vážnější akce nepustili. Naše branky vstřelili po dvou Jarda Kořínek a Michal Novotný.V závěru zápasu se dostali do hry i kluci, kteří poctivě trénují, ale nenastupují v základní sestavě. (M.Rušil)

Čejov - Slavoj 0:2 Čejov 20.5.

Čejov - Slavoj 2:2 Čejov 20.5.

S posledním týmem tabulky jsme uspěli a získali tolik potřebné body.Celý zápas se hrál pod naší kontrolou. První branku vsítil po pěkné akci Němec.Druhá,uklidňující branka visela ve vzduchu, ale stále nepřicházela, protože kluci hráli moc individuálně a nevyužívali  vůbec šířku hřiště. Domácí naštěstí nebyli v útoku moc nebezpeční

(v celé soutěži vstřelili dosud 6 branek) a když přece jen taková situace nastala, tak ji naše obrana i s gólmanem úspěšně vyřešila. V samotmém závěru zápasu přidal druhý gól polostřelou z hranice velkého vápna Neuber.

Se sousedem v tabulce jsme vyválčili bod. Zápas jsme měli, byť bez čtyř hráčů základní sestavy (dva na povinné školní akci, jeden neomluven, jeden zraněn v prvním poločase) velmi dobře rozehraný. Na rozdíl od posledních mistráků se nám vydařily vstupy do obou poločasů kdy na začátku prvního dal po rozehraném rohovém kopu branku J.Kořínek a na začátku druhého dal po pěkné individuální akci gól opět J.Kořínek. Po vstřeleném gólu nastalo v našem týmu uspokojení a útlum a tak jsme vždy dovolili domácím vyrovnat - poprvé z penalty a podruhé po nedůrazné hře v našem vápně. Po vyrovnání na 2:2 se vyložené šance střídali před oběma brankami, ale ani jeden z týmů vítěznou branku nevstřelil a tak utkání skončilo zřejmě spravedlivou remízou.

Míra Rušil

Slavoj - Sj. Třešť 1:3 (1:2) 13.5. Budín

Slavoj - Sj. Třešť 0:4 (0:0)  13.5. Budín

Do tohoto zápasu jsme šli s odhodláním získat nějaký ten potřebný bodík.Po celý zápas jsme byli lepším týmem, ale fotbal se hraje na góly. Hosté šli do vedení v 15. minutě, nám se podařilo srovnat brankou J.Svobody. Hosté však po rozehraném trestném kopu za zbytečný faul a našem nedůrazném odkopu ještě do přestávky dali druhý gól. Rozhodnutí přišlo ihned na začátku druhého poločasu, kdy jsme hostům darovali třetí gól špatnou rozehrávkou   v obraně. Naší útočnou hrou jsme si vytvořili několik "tutovek", ale bohužel jsme žádnou neproměnili a na stavu 1:3 se už nic nezměnilo.

pískal p.Masopust.

Konečný výsledek je pro naše mladé fotbalisty krutý, protože celý první poločas se hrálo na polovině hostů. Míče z našich kopaček však létali těsně mimo.Všichni jsme věřili, že ve druhém poločase padne podle vývoje hry zasloužená branka do sítě hostujícího golmana. Opak byl však pravdou. Hned v úvodu druhé půle nám dal urostlý zadák hostí ranou z trestňáku první gól. Naše snaha o obrat v zápase byla patrná, ale góly dávali z brejků hosté. My jsme z naší převahy vytěžili pouze břevno a když už byl golman hostí překonán, tak z brankové čáry vykopl míč obránce.Věřím, že se kluci z této určitě nezasloužené prohry kluci otřepou a že v dalších zápasech předvedou, že góly dávat umějí.

Míra Rušil

Havl. Brod "B" - Žirovnice  5:0 (0:0)

- na půdě favorita jsme neuspěli.Nadějný bezbrankový výsledek jsme bránili první poločas.Celý zápas se v podstatě odehrával na naší polovině hřiště.My jsme domácí obranu a brankáře vystrašili pouze z brejků,které jsme bohužel neproměnili.Důležité existenční zápasy nás teprve čekají.

Havlíčkův Brod "B" - Žirovnice 1:0 (0:0)

- se suverénem naší skupiny (jejich skóre 80:5 !!! a 40 bodů hovoří za vše) jsme drželi krok až do 5.minuty druhého poločasu,kdy jsme dostali branku.Na vyrovnání jsme bohužel neměli.Přesto,že jsme prohráli odcházeli jsme se vztyčenou hlavou a klukům se sluší poděkovat za předvedenou bojovnost a snahu.

Slavoj vs. Štoky 0:2 (0:1)
Naši hráči mohli fotbalovějšího soupeře překvapit brankou hned na začátku zápasu, ale náš útočník při samostatném nájezdu na hostujícího brankáře neuspěl. První branku jsme dostali na konci prvního poločasu střelou z dálky. Hosté rozhodli zápas hned po přestávce, kdy si hostující útočník pohrál s naší obranou i s brankářem.

(Počátky 29. dubna 2007)

Slavoj vs. Štoky 6:0 (2:0)

branky : Jar. Kořínek 2, Jírů, Omasta, Hanzálek, Pavlíček

Fyzicky vyspělé a v průměru o hlavu větší hosty jsme přehráli trpělivou hrou.Celý zápas se hrál v podstatě na soupeřovu branku.Ze začátku jsme neproměnili několik slibných šancí,ale jakmile padla první branka, byl výsledek otázkou skóre.

Děkuji touto cestou za pozápasové občerstvení v podobě hranolků a párků, které zaplatil náš věrný fanoušek pan

Josef Mach ze Žirovnice.

Míra Rušil

Přibyslav vs. Slavoj 7:4 (5:0)

domácí si zisk tří bodů zajistili v prvním poločase, kdy nám dali 5 branek. Po přestávce domáci prostřídali a našim hráčům se podařilo výsledek jakž takž zkorigovat 2 brankami Vítka a 2 brankami Martina Petrů. Ve druhém poločase dostal červenou kartu (po dvou žlutých za podražení soupeře) Tomáš Knotek.

branky : Petrů 2, Jírů 2

Přibyslav vs. Slavoj 1:2 (1:2)

o našem vítězství jsme rozhodli brankami Jardy Kořínka a Radima Měkuty v prvním poločase. Domácí snížili brankou do šatny také v prvním poločase. Po přestávce se snažili domácí vyrovnat, my jsme hrozili pouze z brejků, ale ani jeden z týmů už branku nedal.

branky : Kořínek Jarda a Měkuta

Slavoj vs. Kamenice n.L. 1:4 (1:1)

(Budín, 15. 4.)

branka Knotek

branka Pavlíček (PK)

Tréninková docházka - zima 2006-07

Nejlepší účast na celkem 25 trénincích měli Matěj Rušil (25x), Jakub Mach (24x) a Ondřej Matuška (24x).

Naopak nejslabší docházku měli David Buchta (7x) a Jiří Němec (7x).  .... >>  více zde !

Žáci odehráli v neděli 8.4. poslední přípravný zápas před zahajením mistrovských bojů na hlavním hřišti v Počátkách s Pelhřimovem "B":

Starší žáci prohráli 3:4 (1:1)

O naše branky se postarali na 1:0 Šatara , na 2:2 Morava a na 3:3 Neuber. Na čtvrtý gól hostů už jsme nedokázali odpovědět. I přes těsnou porážku jsme odehráli slušný zápas.

Mladší žáci remizovali 2:2 (0:0)

Naši první branku dal J.Kořínek, na  2:1 zvýšil L. Filsoch. Hosté vyrovnali až v nastaveném čase. I přesto jsme mohli strhnout vítězství na svoji stranu, ale dorážka M.Kořínka po trestném kopu šla těsně vedle pelhřimovské branky.

Míra Rušil

Přátelsky se Slovanem J.Hradec v Počátkách (sobota 31.3.2007)

- Starší žáci prohráli 5:1 (4:1)

Jedinou naši branku dal Zdeněk Zadák z penalty za faul na Tomáše Knotka.Více než výsledek mrzí fakt,že na sraz k odjezdu na hřiště do Počátek se dostavili pouze Tomáš Knotek a Filip Vrbík. Ostatní naši "borci" nepřišli vůbec natož aby se omluvili!! ,proto museli hrát ještě dva kluci z mladších a na střídání nebyl nikdo! Výsledek odpovídá rozložení sil na hřišti.Hosté si ještě dovolili luxus neproměnit dvě penalty .Naši kluci mohli ke konci druhého poločasu prohru zmírnit,ale ve vyložených šancích si dávali moc dlouho přednost.

- Mladší žáci vyhráli 3:1 (2:0)

Naše branky vsítili na 1:0 Michal Kořínek,na 2:0 Jarda Kořínek,na 3:0 Matěj Rušil a hosté snížili v poslední minutě na 3:1.  Fotbalovější a rozehranější hosty jsme předčili v produktivitě při zakončení.

Obě utkání se hrála na velmi dobrém terénu tréninkového hřiště v Počátkách

Přátelsky v Jindřichově Hradci (UT na Piketě - sobota 3. března)

- mladší : J. Hradec - Žirovnice 2:0 (0:0)
- starší   : J. Hradec - Žirovnice 6:0 (3:0)

Na výsledcích se podepsal minimální počet hráčů.

Turnaj mladších žáků ve Strmilově (10. února 2007)

I přes absenci několika hráčů základní sestavy jsme tento turnaj zaslouženě vyhráli se ziskem 22 bodů a skórem 19:2.Vzhledem k účasti pouze 5 mužstev se hrálo každý s každým, ale netradičně dvoukolově.

Naše výsledky: Studená 3:0 a 2:0 ; Nová Včelnice 2:1 a 5:0 ; Černíč 1:0 a 3:0 ; Strmilov 0:0 a 3:1.

Střelci branek : Omasta 9 (nejlepší střelec turnaje), Jarda Kořínek 5 (nejlepší náš hráč), Pavlíček 2, Filsoch 1,

Hanzálek Jiří 1, Hanzálek Václav 1.

Turnaj mladších žáků v Třešti  (28. ledna 2007)

Slavoj - Třešť 1:0 (Omasta), Slavoj - V.Meziříčí"B 4:0 (Omasta, Nechvátal, Pavlíček, Kořínek), Slavoj - Telč (0:1), Slavoj - Stonařov 2:0 (Kořínek, Nechvátal) = celkové 2. místo

Konec podzimu a poslední zápas se žáky Spartaku Pelhřimov B

foto Filip Vrbík

Starší žáci - I.A třída - Konečná podzimní tabulka

1. Kamenice n.L. 11 9 1 1 56: 13 28 ( 10)
9. Žirovnice 11 3 0 8 16: 34 9 ( -6)
10. Světlá nad S. 10 3 0 7 11: 35 9 ( -6)
11. Batelov 11 3 0 8 9: 37 9 ( -6)
12. Čejov 11 0 0 11 4: 59 0 (-15)

Mladší žáci - I.A třída - Konečná podzimní tabulka

1. Havl. Brod B 11 10 1 0 54: 5 31 ( 16)
2. Kamenice n.L. 11 8 0 3 40: 23 24 ( 6)
3. Světlá nad S. 10 7 2 1 33: 17 23 ( 8)
11. Batelov 11 1 1 9 16: 55 4 (-11)
12. Ledeč nad S. 11 1 0 10 7: 50 3 (-12)

Opora zadních řad Filip Vrbík

Střelci branek v podzimní části soutěže : (neoficiálně)

> starší   :

Morava 4, Mach T. 3, Petrů 3, Knotek 2, po jedné Zadák,Tolkner, Kořínek J., vlastní soupeře