16. kolo (15. hrané)  SLAVOJ Žirovnice - FC CHOTĚBOŘ 2:0 (2:0) - 9. dubna 2005

branky : Jan Musil 1.minuta, Zdeněk Musil 37. minuta

rozhodčí : Beneš Jiří (Žďár n/Sáz), Zíka, Sláma - delegát KFS Chromý

Sestava : Císař (K), Secký, Kuš, P.Mezera, Kořínek, J.Mezera, Vodáček, Houška, Charousek, Musil Jan, (83.) Časta Radek, Musil Zdeněk (78.) Časta Rosťa

Jan Musil vyhlášen deníkem Vysočina "Mužem kola" !!!

část ze 60 zmrzlých a promočených diváků trenér J. Vodáček v předzápasovém napětí, F.Krásl zahání nervozitu CCCP cigaretou Pomezní p. Zíka z Pacova Juris a Pavlík

bratři Musilové - střelci branek (po vystřídání)  Radek a Rosťa Častovi Nepřesný rozhodčí pan Jiří Beneš ze Žďáru n/S Konec dobrý = všechno dobré

snímek z deníku Vysočina ze dne 12/4/05O důrazné souboje na mokrém trávníku nebyla nouze. Po ataku domácího Jiřího Charouska se k zemi skácel Kamil Křivský.

Domácí premiéra se hrála na těžkém, vodou nasáklém terénu. Hrací plocha dostala značný "záhul", protože utkání předcházel předzápas dorostenců : Slavoj - Žďírec n/D - 5:1 (branky Houška Péťa 3 a Pokorný Martin 2).

Správce stadiónu pan Gažák celou záležitost komentoval slovy "Příroda si poradí", poznámka : tedy doufejme.

Zápas začal pro Slavoj velmi nadějně. Hned z prvního útoku (1.minuta) vstřelil Jan Musil po přihrávce Zdeňka vedoucí gól, když se obtočil na brankové čáře kolem obránce a skóroval do odkryté branky. Potom ještě měl na svých kopačkách gól Tomášek Houšků, ale přestřelil. Tlak našich trval asi do desáté minuty. Pak začali hrát hosté, ale jejich koncovka byla žalostná. Udeřilo tedy na správné straně. Jan Musil po dlouhém sprintu s míčem ideálně vysunul bratra Zdeňka (37.minuta) a ten se tváří v tvář brankáři Fialovi nemýlil. Tímto poměrem skončil první poločas.

Druhý poločas pokračoval v podobném duchu, jak končil poločas první, tedy platonickou převahou hostů, ale pouze k naší šestnáctce. Převaha hostů postupem času rostla, což bylo ještě umocněno vyloučením M. Seckého v 53. minuta za ??? u postranní čáry na polovině hřiště (ihned červená na popud pomezního) a dalším vyloučením Davida Kuše v 73. po druhé žluté za kecání.

Pak již byla jenom otázka vůle a štěstí, zda naši vydrží odolávat tlaku hostů. Ti to nakonec vydrželi a mohli dokonce po jednom z brejků vedení zvýšit. Rosťa Časta však přestřelil prázdnou branku. To však nevadilo, protože naše branka byla do konce zápasu pro Chotěboř zakletá vč. 5-ti minutového prodloužení.

Nepřesně řídil Jiří Beneš, který odpustil jak nám, tak hostům po penaltě. Jeho výkon též velice kriticky hodnotil po zápase i trenér Chotěboře. Dle pana instruktora utkání bylo však utkání řízeno perfektně. (havelka)

Trenér domácích Jiří Vodáček : "Byl to více boj než fotbal, ale tímto způsobem musíme pokračovat, pokud se chceme zachránit. Se sestavou moc míchat nebudeme i když se to některým hráčům z lavičky nelíbí, protože někteří v zimě natrénovali mnohem více, než někteří, kteří hrají, ale naší prioritou je záchrana. Na city a spravedlnost se v této situaci moc koukat nedá."

Žirovnice oživila záchranářskou naději

Spíše boj než pohledný fotbal viděli v uplakaném sobotním odpoledni diváci pod žirovnickým Budínem. Body brali v koncovce podstatně efektivnější domácí, byť rušný zápas dohrávali jen v devíti.

Žirovnice - Chotěboř 2:0

Domácí Slavoj začal aktivně a už v 1. minutě Secký vyslal kolmicí po pravé straně Zdeňka Musila. Tomu se povedlo poslat ideální skákavý balón do šestnáctky na bratra Jana, který se otočkou zbavil obránce a po zemi zasunul míč do sítě.

Po deseti minutách začali iniciativu přebírat hosté, ovšem domácí mohli být vzhledem jejich útočnému snažení až do přestávky naprosto klidní. Na branku totiž mířila jen jediná střela. Udeřilo tedy opět na druhé straně. Jan Musil se při založení útoku zbavil svého strážce a po třicetimetrovém sprintu vyslal ideální přihrávku bratru Zdeňkovi, který ranou z hranice šestnáctky nedal Fialovi nejmenší šanci. „Jsem moc rád, že nám zápas takhle vyšel, dal jsem sice gól a na druhý nahrál, ale vítězství je dílem celého mužstva,“ radoval se zhruba o hodinu později Jan Musil, který posledních osm měsíců sledoval fotbal spíše jen z tribuny.

Domácí si nakonec zápas zkomplikovali sami. V 53. minutě Secký po odpískání podtrhl Provazníka a sudí Beneš mu ukázal červenou kartu, o dvacet minut později šel po dvou žlutých kartách předčasně pod sprchy i Kuš. Hosté však s početní výhodou naložili zle, kromě zjevné poziční převahy a několika málo střel nevyprodukovali naprosto nic. Hodně zklamaný ze hry i výsledku svého týmu byl trenér Chotěboře Zdeněk Cach: „Zápas ovlivnil rychlý gól domácích, ale na tohle riziko jsem v kabině upozorňoval. Bohužel hráči nedokázali splnit naše taktické pokyny a bez toho nemůžeme pomýšlet na dobrý výsledek.“

Góly: 1. J. Musil, 38. Z. Musil. Rozhodčí: Jiří Beneš (Žďár). ČK: 2:0 (53. Secký, 73. Kuš). ŽK: 4:2. Diváci: 70

Žirovnice: Císař - Kuš, J. Mezera, P. Mezera, Kořínek - Secký, Vodáček, Charousek, T. Houška -    Z. Musil (78. Rostislav Časta), J. Musil (83. Radomír Časta).

Chotěboř: Fiala - Mudruňka, M. Čapek, Novotný, Hospodka (40. Moravec) - Pátek, Tůma, Benák, Křivský - Blažek (67. D. Čapek), Provazník.

Nejlepší hráči: J. Musil, Z. Musil - Provazník.

Kamil Vaněk - Deník Vysočina

Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body (Prav)
1. Bystřice n. P. 15 11 2 2 36: 16 35 ( 11)
2. V. Meziřičí 15 11 1 3 47: 24 34 ( 10)
10. Náměšť 15 4 3 8 22: 32 15 ( -6)
11. Ledeč n. S. 15 4 2 9 14: 23 14 (-10)
12. Chotěboř 15 3 5 7 16: 29 14 ( -7)
13. Doubravník 15 3 4 8 13: 21 13 ( -8)
14. Žirovnice 15 4 1 10 15: 26 13 ( -8)

Vrchovina porazila vedoucí Bystřici

Krajský přebor pokračoval o víkendu 16. kolem. O překvapení se postaral tým Vrchoviny: na domácím trávníku porazil favorizovanou Bystřici 1:0 a připravil jí tak teprve druhou prohru v sezoně. Bystřičtí odešli bez bodu zatím jen ve čtvrtém kole, kdy podlehli Velkému Meziříčí. Právě Meziříčské fotbalisty výhra Vrchoviny potěšila, vyhráli totiž v Třebíči a na lídra tabulky ztrácejí pouhý bod.

Vrchovina - Bystřice 1:0 Body z derby zůstaly doma. Utkání začali lépe hosté, kteří si vytvořili tlak, ze kterého ale nic nevytěžili. Do šance se dostali i domácí. Těsně před přestávkou spálil stoprocentní gólovku Plhal. Na začátku druhé půle se pokračovalo podle stejného scénáře. Vrchovina se oklepala o něco později, ale dvě šance smolaře Plhala gólem opět neskončily. Vrchovina se přeci jenom dočkala. Po standardní situaci dotlačil míč za Trávníčkova záda Střešňák. „Domácí měli větší chuť po vítězství, a proto vyhráli,“ jednoduše zhodnotil derby trenér Bystřice Zdeněk Hovorka.

Gól: 67. Střešňák. Rozhodčí: Jurka (Koněšín), ŽK: 2:2. Diváků: 400. Poločas: 0:0. Vrchovina: Hájek - Freundenreich, Poul, Sochor, Střešňák - Kalich (90. Lukáš Smetana), Oros, V. Fagula, Michal - Plhal (87. Smetana), Šoustar (70. Čurda). Bystřice nad Pernštejnem: Trávníček - Černý (45. Kozáček), Veselý, Sedláček, Lukš - Špatka (60. Dufek), Sklenář, Matuška, Hloušek (70. Zbytovský) - Horák, Zeman. Nejlepší hráči: Střešňák, V. Fagula - Sedláček. (kan)

Třebíč B - V. Meziříčí 2:5 „Ve vyrovnaném utkání divoký výsledek. Bohužel nám utekl začátek druhé půle, kdy jsme nezachytili nástup soupeře a v této pasáži rozhodli hosté o svém vítězství," uvádí vedoucí mužstva HFK Třebíč B Pavel Trvaj. Třebíčští přitom první poločas vyhráli 2:1, Velké Meziříčí však v úvodu druhé půle potvrdilo roli favorita a během čtvrthodinky třemi góly zápas otočilo.

Góly: 33. a 45. Hanzal - 17. a 77. Karásek, 48. Mucha, 55. Jar. Krejčí, 62. Staněk. Rozhodčí: M. Nenadál. ŽK: 0:3. Diváci: 200. Poločas 2:1. Třebíč B: Hradecký - Prokop, Václavek, Vejmelka, Ošmera - Martin Řezáč, Hrůza, Michal Vodička (67. Kylíšek), Čech (55. Heres) - Mir. Řezáč, Hanzal. Velké Meziříčí: Padrnos - Střecha, Mucha (74. Pokorný), Kružík, Frolda (90. Netolický) - Jar. Krejčí, Hort, Špaček, P. Krejčí (81. Berka) - Staněk, Karásek. Nejlepší hráči: Hanzal - Padrnos, Karásek. (pok)

Havlíčkův Brod - Humpolec 0:0 Hned v úvodu dvakrát zahrozili hosté. Holoubkově střele stála v cestě tyč a Čihákovu šanci zmařil Pospíchal. Domácí odpověděli po centru Šimoníčka hlavičkou Pertla, ale Moravec trochu s problémy míč vytěsnil na roh. Do přestávky trefil tyč i domácí Šťastný, nikdo z jeho spoluhráčů však odražený míč do branky umístit nedokázal. Po změně stran gólové šance k vidění nebyly, na obou stranách se pozorně bránilo. V poslední desetiminutovce mohl skórovat Havel, ale v dobré pozici míč nezpracoval a vzápětí neprostřelil bránící hráče Šťastný. Domácí trenér Vítězslav Machatka považoval remízu za spravedlivou a jenom litoval, že nemohl od začátku zápasu nastoupit pro zdravotní problémy útočník Nechvátal. „Pro bod jsme přijeli, takže jsem spokojen. Z jednotlivců chválím Svobodu,“ svěřil se po skončení zápasu humpolecký trenér Jiří Hájek.

Rozhodčí: Šimák (Horní Cerekev). ŽK: 1:1. Diváci: 200. Havlíčkův Brod: Pospíchal - Vrba, Soural, Pleva - Udržal, Novotný, Šťastný, Pertl, Havel - Zimprich (73. Nechvátal), Šimoníček. Humpolec: Moravec - Kopic, Filipský, Svoboda, Jančička - Hájek (68. Pícha), Holoubek, Čihák, Prachař - Koníř (86. Alenka), Pajer (90. Vincenc). Nejlepší hráči: Pertl - Svoboda. (maj)

Pelhřimov - Hartvíkovice 0:1 Oba týmy se snažily udobřit fanoušky po prohrách v prvním jarním kole, povedlo se to jen Hartvíkovicím, ale ani ty předvedenou hrou zrovna neoslnily. Nejpohlednější část zápasu přinesla první půlhodinka, kterou zakončil jediný gól zápasu. V pokutovém území domácích se ve vzdušném souboji střetl Vlček s hostujícím Neumannem a rozhodčí Doležal ukázal na značku pokutového kopu. Sám postižený si s exekucí nejvýhodnější standardní situace poradil. Pelhřimovští zareagovali zvýšenou snahou v závěru poločasu, ale v několika případech je doslova vychytal gólman Chalupa. Druhá půle už přinesla fotbalový odvar, nebezpečněji vyhlížely brejky Hartvíkovic, ale ani ty ke změně stavu nevedly.

Góly: 33. Neumann (PK). Rozhodčí: Doležel (Žďár). ŽK: 4:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Pelhřimov: Vaverka - Smrčka, Kocián, M. Blažek, Krčil - Jeřábek (88. Kněžínek), Máca, Moravec (39. Talich), Krtek - Vlček, Vaněk (67. D. Blažek). Hartvíkovice: Chalupa - Foretník, Záviška, Chládek, Zedníček - Hošek, Kašpar, Neumann, Nováček - Novotný, Křivánek (68. Grýn). Nejlepší hráči: Jeřábek - Chalupa, Neumann. (va)

Doubravník - Ledeč 1:0 Oba týmy jsou v tabulce blízko sestupovým místům, a tak šlo mezi Doubravníkem a Ledčí o velice důležité body. V první půli se hrál vyrovnaný fotbal. Hosté v první půli spíše bránili a soustředili se na rychlé protiútoky. Po změně stran byl obrázek trochu jiný. Zvláště pak posledních dvacet minut byla Ledeč lepší a zatlačila doubravnické fotbalisty do obrany. Rozhodnutí však přišlo nečekaně na opačné straně. Na centr střídajícího Hada z pravé strany si naběhl Illek a hlavou rozhodl o vítězství Doubraníku.

Gól: 80. Illek. Rozhodčí: Halásek, ŽK: 1:3. Diváci: 150. Poločas 0:0. Doubravník: Pastucha - Stehlík, Kobylka, Zbořil, L. Mitáš - Štarha, Drbůšek, Solga, Illek - Prudký (70. Had), Havel (75. P. Mitáš). Ledeč nad Sázavou: Vitiska - Jeřábek (40. Kubát), Pechanec, Štastný, Pokorný - Procházka, Jelínek, Anděl, Dvořák - Moučka (73. Janů), Geher. Nejlepší hráči: Kobylka, Pastucha - Geher. (kre)

Náměšť - Janovice 2:1 V oboustranně rychlém utkání se domácí od začátku tlačili do útoku, vypracovali si více vyložených šancí, ovšem ve 34. min. je přibrzdil faul na Jirgla a následně proměněná penalta. Náměšť však o čtyři minuty později dokázala Rabušicem odpovědět - 1:1. Ve své hře pokračovali Náměšťští i po přestávce, vítězství zajistil v 51. min. gólem do odkryté branky J. Franěk. „Vyhráli jsme zaslouženě, vítězství mohlo být ještě vyšší. Kluky musím pochválit, je to dobrý základ pro další zápasy," říká spokojený kouč Náměště Jaroslav Kopeček.

Góly: 38. Rabušic, 51. J. Franěk - 34. Ohnsorg (PK). Rozhodčí: Hitzger. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas 1:1. Náměšť: Moczár - Nekuda, Klíma (77. Sázavský), Rousek, Strnad - Eliáš, Adam, T. Franěk, J. Franěk - Vybíral (84. Mašíček), Rabušic (90. Voborný). Janovice: Krpálek - Reiterman, Špendlíček, Tržil, Doucha (67. Dibdiak), Tlačbaba, Hamara, Urban, Jirgl - Konsor, Uhlíř. Nejlepší hráči: Rabušic, Klíma - Krpálek. (pok)

<Nahoru>

Derby zdramatizovalo situaci

Nové Město na Moravě

Šestnácté kolo krajského přeboru hodně zdramatizovalo situaci. A to jak na špici, tak v sestupových vodách.

Lídr soutěže z Bystřice nad Pernštejnem prohrál v dosavadním průběhu krajského přeboru pouze jednou - ve čtvrtém kole na půdě rivala ve Velkém Meziříčí. A nyní přišla porážka druhá. S Vrchovinou, která spíše než na trápení favoritů myslí na záchranu. Z nečekané ztráty se určitě radují ve Velkém Meziříčí. Ambiciózní tým vyhrál v Třebíči a na Bystřici už ztrácí pouhý bod. Možnost smazat manko a jít do čela mají Velkomeziříčští již tuto neděli v „zápase jara“ právě na hřišti Bystřice. Spojený fotbalový klub Nového Města a Radešínské Svratky na Bystřici žádnou speciální taktiku nevymýšlel. „Všichni si ale uvědomovali, že je to derby. Byli jsme určitě víc nažhavení,“ vrací se k nedělnímu utkání vedoucí mužstva Vrchoviny Pavel Bajer.

Týmu podle něj paradoxně pomohlo oslabení. „Začala nám velká marodka a mužstvo se semklo. Mnohem víc než jindy bojovalo,“ říká Bajer. Vrchovině chyběl kvůli zranění kotníku nejlepší střelec Ondřej Šustáček, s angínou marodící krajní obránce Pavel Poul a jeho kolega z obranných řad Miroslav Polášek, který má problémy s kolenem.

Vrchovina se tříbodovým ziskem posunula na sedmé místo, ale díky výhrám Doubravníka a Žirovnice má stále jen pětibodový náskok na sestupové pozice. Papírově nejsilnější soupeře má však již za sebou - kromě Bystřice i Velké Meziříčí (2:4). A že bude mít po dvou jarních zápasech tři body, čekal málokdo. „Tajně jsme doufali ve dva,“ přitakává Bajer. „Ale zápasy s týmy bojujícími o záchranu budou také velmi těžké,“ zdůrazňuje Bajer, že Vrchovina ještě zdaleka vyhráno nemá.

Na spodních místech tabulky si výrazně pomohly Doubravník a Žirovnice. Výhrami nad Ledčí a Chotěboří se těmto soupeřům dotáhly na pouhý bod.

Bilance: 4 - 1 - 2, 8:7, průměr na zápas: 2,14 gólu. Celkem: 57 - 19 - 29, 196:144, průměr na zápas: 3,23.

Žluté karty: 28 (13:15), průměr na zápas: 4. Celkem: 507 (234:275), průměr 4,82.

Červené karty: 2 (2:0), průměr na zápas: 0,28. Celkem: 41 (13:28), průměr 0,39.

Vyloučení: Secký, Kuš (oba Žirovnice).

Diváci: 1290, průměr na zápas 184. Nejvíce: 400 (Vrchovina - Bstřice), nejméně 70 (Žirovnice - Chotěboř). Celkem: 21.285, průměr 203. Rekordní návštěva: 850 (Velké Meziříčí - Bystřice, 4. kolo).

Střelci kola: 2 - Hanzal (Třebíč B), Karásek (Velké Meziříčí).

Střelci celkem: 14 - Staněk (Velké Meziříčí). 11 - J. Hort (Velké Meziříčí), Hanzal (Třebíč B). 9 - Adamec (Pelhřimov), Karásek (Velké Meziříčí).8 - Sklenář (Bystřice), Neumann (Hartvíkovice). 7 - M. Řezáč (Třebíč B), Jirgl (Hartvíkovice/Janovice). 6 - Slanař (Havlíčkův Brod), Pícha (Humpolec), Strnad (Náměšť), Kain (Vrchovina), Ohnsorg (Janovice).

Muž kola: Jan Musil (Žirovnice)