24.kolo      Bystřice nad Pernšt. - SLAVOJ  1:0  (1:0)     neděle 5. června v 10:00 hodin

!!! Premiéra brankáře Lukáše Šamala v mistráku za A"mužstvo !!!

TABULKA po 24. kole
Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body (Prav)
1. V. Meziřičí 24 18 2 4 71: 35 56 ( 20)
2. Bystřice n. P. 24 15 4 5 49: 27 49 ( 13)
3. Hartvíkovice 24 13 5 6 42: 21 44 ( 8)
10. Vrchovina 24 8 4 12 32: 45 28 ( -8)
11. HFK Třebíč B 24 8 3 13 36: 50 27 ( -9)
12. Náměšť 24 7 4 13 30: 47 25 (-11)
13. Chotěboř 24 6 6 12 29: 44 24 (-12)
14. Ledeč n. S. 24 6 3 15 22: 38 21 (-15)

Havl.Brod V.Meziříčí V.Meziříčí Pelhřimov

Bystřice nad Pernštejnem  -  Slavoj Žirovnice 1:0 (0:0)

Průběh hry odpovídal předpokladům, t.j. domácí, ač druzí v tabulce, nehrají v poslední době dobře a naopak Slavoj, ač bojuje o záchranu, hraje v posledních zápasech tak, že dává zapomenout na mizerný podzim.

Takže hra byla vyrovnaná s tím, že Slavoj byl  u míče častěji než domácí, ovšem do pořádné gólovky se nedostal. Hra probíhala převážně uprostřed pole a brankáři měli minimum práce.

Domácí brankář Trávníček musel řešit pouze bombu Lukáše Makovičky z deseti metrů z pravé strany. Lukáš Šamal, který měl premiéru v A-mužstvu zachytal velmi spolehlivě, avšak na jedinou vážnější situaci nestačil : Jinak spolehlivý obránce Pavel Mezera váhal s odkopem u brankové čáry, o míč přišel, následovala přihrávka před branku, kde osamocený Sklenář nezaváhal a střelou k tyči stanovil konečný výsledek (běžela 8.minuta).

Druhá půle se nesla ve snaze našich o vyrovnání, ovšem bez efektu. Nadějné protiútoky většinou zastavovala ofsajdová past domácích.

Těsně před koncem se uvolnil na levém křídle Jan Musil, ovšem koncovku řešil neúspěšně sám místo přihrávky na malé vápno Standovi Horkému.

Škoda, tentokrát jsem na domácí měli. Musíme tedy o udržení bojovat i v posledních dvou kolech.

Chválíme brankáře Lukáše Šamala, který se skvěle vyrovnal s nervozitou a zachytal velice jistě.

Ivan Císař mu pro tentokráte uvolnil místo, protože trenéři usoudili, že jednou to přijít musí a na debut je lepší hřiště soupeře, než před zraky domácích fandů.

Sestava : Šamal - Makovička (50. Časta Rosťa), Mezera Pavel, Mezera Jiří, Kořínek - Kuš, Vodáček, Charousek, Houška Tomáš - Musil Zdeněk (70. Horký), Musil Jan.

Na další střídání již nikdo, krom Císaře, nebyl.

Domácí : Trávníček - Lukš, Jedlička, Sedláček, Hloušek - Špatka (80. Hájek), Veselý (68. Zbytovský), Sklenář, Zeman - Horák, Dufek (90. Kozáček).

Hodnocení závěrem : Jediná větší chyba obrany potrestaná, naše koncovka žalostná.

Deník Vysočina :

Bystřice musela napravovat výsledek z předchozího kola, kdy prohrála v Chotěboři 1:4. Vyrovnané utkání rozhodli domácí fotbalisté hned v úvodu, když se po ideální Zemanově přihrávce trefil Sklenář. „Potvrdili jsme roli favorita a šťastně jsme vyhráli. Podařilo se nám sice získat povinné body, ale stále nejsem spokojený s předváděnou hrou“ řekl k zápasu trenér Bystřice nad Pernštejnem Zdeněk Hovorka.

Góly: 8. Sklenář. Rozhodčí: Karas (Třebíč), ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas 1:0.

Nejlepší hráči: Hloušek, Trávníček - Jan Musil. (kaj)

Trenér Vodáček měl též ke spokojenosti daleko :

Hráče jsem připravoval na utkání v tom smyslu, že náš soupeř nehraje poslední dobou v ideální formě, tudíž máme jedinečnou příležitost definitivně si zajistit účast v KP i pro příští sezónu.

Je však nutné předvést kvalitní výkon a vyvarovat se zbytečných chyb.

Protože se hrálo v neděli od 10 hodin ráno, chtěl jsem od hráčů trochu discipliny při trávení sobotního večera. Jak mé příkazy splnili těžko říci. Na některých ale bylo vidět, že jim minimálně ranní zápas nevyhovuje. Po hřišti se pohybovali malátně a do kvalitního výkonu bylo daleko.

Dále mě mrzí, že někteří hráči ani zdaleka neplní taktické pokyny a hrají si podle svého s myšlenkou, že jsou přece daleko chytřejší a sami dobře vědí, jak na to.

Jediným pozitivem zápasu byl výkon brankáře Šamala při své mistrovské premiéře.

Chotěboř bojuje dál, vyhrála v Ledči

Krajský přebor ukrojil svůj 24. díl. O postupujícím do divize je již rozhodnuto, stále však zuří boj o záchranu. V něm si polepšila Chotěboř, která vyhrála v Ledči a opět tak přiživila naději na záchranu.

Ledeč - Chotěboř 0:2

V utkání dvou tonoucích mužstev srazili chotěbořští fotbalisté domácí borce již do podpalubí, odkud téměř není návratu. Do přestávky měli více šancí Kováci, blízko gólu byli Beránek s Moučkou, střela Pechance z malého vápna jenom olízla tyč, naopak v poslední minutě před pauzou čaroval ledečský gólman při střelách Štefla a Provazníka. Po přestávce měl největší šanci po hodině hry domácí Moučka, snaha přehodit gólmana však nevyšla. Čtvrt hodiny před koncem neobsazený Máša nadělil Vávrovi jesle a zisk zlatých bodů potom potvrdila opora hostí Benák, když podle gólmana poslal míč na 2:0. V samém závěru nedal chotěbořský Provazník ještě pokutový kop. „Důsledek jarní mizérie (četná zranění) se projevil v plném světle, přílišná zodpovědnost hráčům svazovala nohy. V poslední půlhodině jsme otevřeli hru se snahou rozhodnout utkání (remíza by nic neřešila), bohužel do otevřené obrany soupeř dvakrát udeřil,“ smutnil domácí trenér Miroslav Kouba.

Góly: 74. Máša, 80. Benák. Rozhodčí: Švec (Jihlava). ŽK: 2:4. Diváci: 300. Poločas 0:0. Ledeč: Vávra - Pospíšil (83. Příhoda), Jeřábek (80. T. Geher), Štastný - Procházka (70. Kubát), Dvořák - Pechanec, Anděl, Moučka - Jelínek, M. Geher. Chotěboř: Vykoukal - Hospodka, Novotný, D. Čapek, M. Čapek - Máša, Tůma, Štefl (88. Blažek), Moravec - Provazník, Benák. Nejlepší hráči: Pechanec - Benák, Štefl. (sal)

Hartvíkovice - Janovice 3:2 Úvod patřil domácím, když v 7. min. potrestal chybu janovické obrany Novotný - 1:0. Hartvíkovice se však dlouho z vedení neradovaly, o deset minut později Dibdiak obešel i domácího brankáře a do prázdné branky vyrovnal. Ještě do přestávky vrátil zaslouženě vedení hostitelům perfektním průnikem Křivánek. Po změně strany zvýšily Hartvíkovice aktivitu, parádní střelu Foretníka zastavila tyč. Vzápětí už se nemýlil Křivánek a zvýšil na 3:1. Od této chvíle však domácí přenechali aktivitu Janovicím, které výbornou individuální akcí Jirgla zápas zdramatizovaly. „Hodně jsme se trápili, soupeř nás posledních dvacet minut nepustil za půlku. Spokojen jsem pouze s výsledkem,“ okomentoval utkání hartvíkovický kouč Antonín Salák.

Góly: 28., 54. Křivánek, 7. Novotný - 17. Dibdiak, 69. Jirgl. Rozhodčí: Henzel. ŽK: 3:4. Diváci: 20. Poločas 2:1. Hartvíkovice: Chalupa - Petrilák, Záviška, Chládek, Kašpar - Nováček (86. Grym), Novotný (59. Melkes), Neumann, Hošek - Křivánek, Foretník. Janovice: Krpálek, Reiterman, Dvořáček, Hamara, Urban - Uhlíř, Ohnsorg, Tržil, Tlačbaba - Dibdiak, Jirgl. Nejlepší hráči: Novotný, Křivánek - Jirgl. (pok)

Třebíč B - Humpolec 0:3 Třebíčští vyrobili v první půli dvě individuální chyby, které dokonale potrestal zkušený Koníř. Domácí měli několik šancí ke skórování, ty však nedotáhli do konce. Když se třebíčská juniorka zvedala k náporu, hosté udeřili potřetí - 0:3. „Sehráli jsme typické utkání jara, kdy nás sráží vlastní individuální chyby, po kterých dostáváme góly a přicházíme o body. Doufám, že se nám podaří získat příslušný počet bodů, abychom se v kraji zachránili,“ komentuje vedoucí mužstva HFK Třebíč B Pavel Trvaj.

Góly: 16., 45. Koníř, 54. Solomon. Rozhodčí: Straka. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas 0:2. Třebíč B: Pisk - Heres (46. Budař), Marek Vodička, Prokop, Ošmera - Man (46. Kaňka), Zvěřina, Michal Vodička, Martin Řezáč - Miroslav Řezáč (66. Kylíšek), Hanzal. Humpolec: Moravec - Jančička, Solomon (88. Vincenc), Svoboda, Filipský - Hájek, Prachař, Čihák (80. Kopic), Koníř - Holoubek, Paťha (60. Pajer). Nejlepší hráči: Martin Řezáč - Koníř, Solomon. (pok)

Doubravník - Pelhřimov 3:0 Doubravník opět ukázal, že chce v krajském přeboru hrát i v příští sezoně a po vítězství v Havlíčkově Brodě vyhrál i doma s Pelhřimovem. Domácí neměli cestu za vítězstvím lehkou. Pelhřimovští se totiž jako favorit do svého soupeře pustili hned od začátku a nebýt brankáře Pastuchy mohl Doubravník brzy prohrávat. Jako první tak skórovali domácí. Kobylka se v 20. minutě opřel do přímého kopu a rozjásal doubravnické fanoušky. Pelhřimov dál tvořil hru a domácí chytře čekali na smrtící protiútoky. Jeden z nich vyšel v 33. minutě dvojici Jaroš, Illek, z nichž druhý jmenovaný přidal druhý gól. Chvíli poté byl za řečnění vyloučen domácí Havel, avšak Pelhřimov byl neplodný ani v početní převaze. Domácí pojistili výhru a snad i záchranu v soutěži v 67. minutě, kdy další brejk využil Jaroš.

Góly: 20. Kobylka, 33. Illek, 67. Jaroš. Rozhodčí: Bulička, ŽK: 2:2, ČK: 1:0 (37. Havel). Diváci: 180. Poločas 2:0. Doubravník: Pastucha - Stehlík, Zbořil, V. Mitáš, Kobylka - Štarha, Solga, Illek, Jaroš - Havel, Darkwah. Pelhřimov: Bartoška (46. Vaverka) - Kněžínek (68. Krtek), Mitas, M. Blažek, D. Blažek - Vaněk, Vlček, Máca, Moravec (46. Staněk) - Krčil, Jeřábek. Nejlepší hráči: Pastucha, Kobylka - Vlček. (kre)

Vrchovina - H. Brod 0:0 Havlíčkův Brod po nečekané domácí prohře v minulém kole s Doubravníkem si nezlepšil chuť ani s Vrchovinou a může být rád za bod. Domácí měli totiž po celý zápas mírnou převahu a jejich jasné šance chytal báječný Pospíchal. Vrchovina hrála dlouhé nakopávané míče do vápna soupeře, ovšem zde je většinou sbíral hostující stoper Soural. Zápas byl chudý na šance, ale ty které si domácí vypracovali, byly stoprocentně gólové. Jenže když ani v 85. minutě Smetana nedal z brankové čáry gól, bylo jasné, že snažení domácích je marné. Za zmínku stojí také dvě červené karty na straně Havlíčkova Brodu, které obdrželi Janďourek a Šimoníček.

Rozhočí: Jakl, ŽK: 0:5, ČK: 0:2 (75. Janďourek, 85. Šimoníček). Diváci: 150. Vrchovina: Teplý - P. Poul, Čurda, V. Fagula, Oros - Šoustar, Střešňák, Plhal (50. Kain), Kalich (85. Kršek) - Freundenreich, Šustáček (80. Smetana). Havlíčkův Brod: Pospíchal - Soural, Pleva (40. Janďourek), Novotný, Zimprich - Šťastný, Fialka, Udržal, Šimoníček - Nechvátal, Havel. Nejlepší hráči: Oros, P. Poul - Pospíchal. (kre)

<nahoru>

Na Tržišti se bude hrát divize

V. Meziříčí - Náměšť n. O. 4:1

Divize, divize! Skandovali meziříčští fanoušci po konečném hvizdu. Jejich tým porazil v zápase 24. kola Náměšť nad Oslavou 4:1, čímž si dvě kola před koncem letošního ročníku krajského přeboru zajistil postup do vyšší soutěže.

„Nebyl to jednoduchý zápas,“ přiznal trenér Velkého Meziříčí Radovan Zeman. Domácí chtěli v tomto utkání udělat postupový krok a na jejich hře to bylo v první půli znát.

„Byli jsme hodně nervózní. Náměšť hrála dobře a bylo štěstí, že jsme neinkasovali. Naopak jsme se dokázali těsně před odchodem do kabin prosadit,“ pochvaloval si Zeman. Úvodní trefu zařídil po efektní otočce Jan Karásek.

Po změně stran si na své přišli diváci. Domácí hráči jim totiž přichystali střeleckou desetiminutovku, kterou odstartoval Lukáš Staněk. O dvě minuty později zvyšoval Milan Špaček a načatého soupeře dorazil Jiří Hort - 4:0.

„Byl to rozhodující okamžik zápasu,“ řekl meziříčský kouč a jeho protějšek Jaroslav Kopeček souhlasil: „Nehráli jsme špatně a myslím si, že jsme byli více jak vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme se nechali rozhodit nepřesnými výkony hlavního rozhodčího a chvilková nekoncentrovanost nás připravila o všechno.“

Za tohoto stavu se na hřišti zvolnilo. Divizní sen se pomalu naplňoval, a tak hrála více Náměšť, která se dočkala osm minut před koncem. Potom už mohla naplno propuknout domácí radost.

Góly: 40. Karásek, 64. Staněk, 66. Špaček, 69. Hort - 82. Strnad. Rozhodčí: Šenigl, ŽK: 2:1. Diváků: 650. Poločas: 1:0.

Velké Meziříčí: Padrnos - Mucha, Frolda, Kružík, Netolický (83. Ladislav Střecha) - J. Krejčí, Špaček, Hort, Pokorný - Staněk, Karásek (74. J. Němec).

Náměšť nad Oslavou: Moczár - Širila, Rousek, Mašíček, Eliáš (77. Ptáček) - Strnad, T. Franěk, Nekuda, Adam - J. Franěk, Vybíral.

Nejlepší hráči: J. Krejčí, Špaček - Strnad.