15. kolo (14.hrané)

neděle 3/4/2005

Sapeli Janovice - Slavoj Žirovnice 1:0 (0:0)

Celý první poločas patřil domácím, kteří si vypracovali spoustu šancí, které ale díky své zbrklosti a výkonu Ivana Císaře v naší brance nedokázali proměnit. V jednom případě vyrazil Ivan gólovou hlavičku Jirgla na břevno.

Naši hráli zakřiknutě a komplikovaně se spoustou nepřesných přihrávek. Útok prakticky neexistoval. Jediný náš hrot Jan Musil byl dokonale přikryt Petrem Tržilem.

Během první půle jsme si prakticky nevytvořili šanci na ohrožení domácího brankáře.

Druhou půli jsme začali nedorozuměním v obraně, nepřesnou přihrávkou přímo na nohy soupeře a následnou penaltou, kterou bezpečně proměnil Ohnsorg v zasloužené vedení.

Po vedoucím gólu domácích začali hrát i naši a vytvořili si několik příležitostí ke skórování. Tu největší měl Jirka Mezera po krásné akci na jeden dotek. Vystřelil však pouze do brankáře. V další výborné příležitosti se vyskytl Zdeněk Musil, který však byl sražen na hranici malého vápna, rozhodčí penaltu neviděl. Ke konci zápasu se z naší hrálo  již vabank, takže i domácí si z rychlých kontrů vytvářeli další příležitosti, které naše obrana v čele s Ivanem Císařem zdárně vyřešila i když někdy i se štěstím, kterého jsme v tomto zápase měli dostatek. Ne však tolik, aby se nám podařilo vyrovnat.

Sestava : Císař - Kuš, Mezera Pavel, Holý, Kořínek(80.Makovička) - Časta Rosťa (65.Secký), Vodáček, Mezera Jiří, Houška Tomáš, Horký (60. Musil Zdeněk) - Musil Jan

Jiří Charousek si odpykával trest z podzimu.

Utkání se hrálo za pěkného slunného počasí na umělém trávníku v Jihlavě za řízení rozhodčího Karase z Třebíče.

1. Bystřice n. P. 14 11 2 1 36: 15 35 ( 11)
9. Vrchovina 14 4 3 7 22: 31 15 ( -6)
10. Ledeč n. S. 14 4 2 8 14: 22 14 (-10)
11. Chotěboř 14 3 5 6 16: 27 14 ( -7)
12. Náměšť 14 3 3 8 20: 31 12 ( -6)
13. Doubravník 14 2 4 8 12: 21 10 ( -8)
14. Žirovnice 14 3 1 10 13: 26 10 ( -8)

Slova trenéra Jiřího Vodáčka po utkání :

Žirovnice na umělé trávě v Jihlavě body ztratila, nicméně všem dnům není konec. Moc dobře to ví trenér Jiří Vodáček, který zatím nepropadá panice a na konto zápasu s Janovicemi říká: "Pošilhával jsem po remíze. Konečně se to k ní i dlouho vyvíjelo. Přestáli jsme tři velké šance domácího týmu a i my jsme měli možnosti ke skórování, byť nebyly tak na oko pohledné jako ty janovické. I za stavu 1: 0 jsme mohli zápas zremizovat. Byl tam jeden zákrok na našeho útočníka, kdy vyloženě záleželo na posouzení rozhodčího, zda z toho bude penalta a pak byl také Jiří Mezera po narážečce sám před brankářem."

Za pozornost však stojí jedna černá série. Slavoj totiž v letošní sezoně ještě venku neuhrál ani bod, s tím jihlavským jich prohrál už osm. "Čím to je?

Já vidím dva důvody. Prvním jsou naše neproměněné šance, ale to už je obehraná písnička. Pak mi ale připadá, že naši soupeři více vědí o co se hraje a co chtějí. My jako bychom měli za cíl zahrát si fotbal a teprve až pak vybojovat nějaký výsledek."(va)

Venku uspěl jen Havlíčkův Brod
KFS Vysočina 5.4. 2005
Bez výrazného překvapení se obešlo 15. kolo krajského přeboru. Vedoucí trio, týmy Bystřice nad Pernštejnem, Velké Meziříčí a Humpolec ve svých duelech potvrdily role favoritů a i nadále kralují soutěži. Trochu neočekávaně zaváhal dosud sedmý Pelhřimov v Ledči nad Sázavou.
Bilance 15. kola krajského přeboru mužů: 5 ­ 1 ­ 1.

Favorité na úvod nezaváhali

Po zimním spánku se ke své jarní části probudil fotbalový krajský přebor. V 15. kole se dařilo domácím, body na vlastním hřišti ztratily pouze Hartvíkovice za prohru 0:2 s Havlíčkovým Brodem a Chotěboř, která remizovala s Třebíčí B. Roli favoritů potvrdily Bystřice, Velké Meziříčí i Humpolec.

Velké Meziříčí - Vrchovina 4:2 „Vyhráli jsme, takže jsem spokojený. Hra už tak dobrá nebyla, ale tři body jsme získali. Soupeř předvedl solidní výkon,“ zhodnotil jarní premiéru trenér Velkého Meziříčí Radovan Zeman. Jeho protějšek Milan Boušek dodal: „Odehráli jsme vyrovnaný zápas. Za stavu 3:2 neodpískal sudí faul na našeho obránce, z čehož jsme následně počtvrté inskasovali a bylo po zápase. Chtěl bych kluky pochválit za bojovnost.“

Góly: 20. J. Hort, 37. Kružík (PK), 57. Frolda, 74. Karásek - 7. Šustáček, 65. Šoustar. Rozhodčí: Bulička (Třebíč), ŽK: 3:4. Diváci: 450. Poločas 2:1. Velké Meziříčí: Padrnos - Mucha, L. Střecha, Kružík, Frolda - J. Krejčí, Špaček, Hort, P. Krejčí - Staněk, Karásek (80. J. Němec). Vrchovina: Hájek - P. Poul, O. Poul, Sochor, Freundenreich - Oros, Kalich (78. Kršek), Střešňák, Šustáček (72. Michal) - Plhal (64. Čurda), Šoustar. Nejlepší hráči: Hort - Šustáček, Šoustar. (kaj)

Bystřice - Doubravník 2:1 „Utkání hodně ovlivnila sporná penalta, kterou hosté v první půli neproměnili,“ řekl těsně po utkání trenér Bystřice nad Pernštejnem Zdeněk Hovorka a jeho protějšek Jaroslav Havlín souhlasil: „Myslím si, že kdybychom pokutový kop proměnili, zápas by se vyvíjel jinak. Škoda, derby by slušela remíza.“

Góly: 29. Horák, 83. Sklenář - 54. Drbůšek. Rozhodčí: Jákl (Jilemnice), ŽK: 4:2, ČK: 0:1 (90. Havíř). Diváků: 340. Poločas: 1:0. Bystřice nad Pernštejnem: Trávníček - Kozáček (55. Černý), Veselý, Sedláček, Lukš - Špatka, Matuška, Sklenář, Hloušek - Horák, Zeman. Doubravník: Pastucha - P. Mitáš, Zbořil, V. Mitáš, Kobylka - Staněk, Havíř, Drbůšek, Illek - Havel, Darkwah (60. Kapoun). Nejlepší hráči: Horák, Sklenář - Illek. (kan)

Humpolec - Náměšť 2:1 Vstup do utkání vyšel lépe domácím, již po jedenácti minutách doběhl zdánlivě ztracený míč Pajer a z takřka nemožného úhlu otevřel skóre. Když po několika zahozených šancích přidal Čihák druhou branku po samostatném průniku středem hřiště, vše nasvědčovalo téměř rozhodnutému zápasu. Jenže po přestávce se fotbal ze hřiště vytratil. Utkání dostalo náboj po hodině hry, kdy kolapsu humpolecké defenzívy snadno využil Rabušic. Domácí však ve zbytku hracího času vyrovnání nepřipustili. „Dnes jsme sehráli střetnutí dvou rozdílných poločasů. Zatímco v tom prvním jsme si počínali velice dobře, pak šel náš výkon dolů. Proti nám stál nebezpečný soupeř, který nás nepustil do kombinace, proto nás mohou vydřené tři body těšit,“ zhodnotil duel domácí kouč Jiří Hájek.

Góly: 11. Pajer, 37. Čihák - 61. Rabušic. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 3:4. Diváků: 170. Poločas: 2:0. Humpolec: Moravec - Svoboda, Jančička, Filipský, Kopic - Koníř, Čihák, Holoubek (73. Kotek), Prachař (86. Alenka) - Pícha, Pajer (90. Jůzl). Náměšť: Moczár - Nekuda, Rousek, T. Franěk, Strnad - Eliáš (80. Mašíček), J. Franěk, Adam, Sazavský (69. Chadim) - Rabušic, Vybíral. Nejlepší hráči: Čihák, Pajer - Rabušic. (vim, ka)

Janovice - Žirovnice 1:0 Janovičtí měli v první půli výraznou převahu, vytvořili si několik gólových šancí, ale bez brankového vyjádření. Největší spálili Jirgl, Uhlíř a Špendlíček. Druhou půli zahájili domácí náporem. V 50. minutě uvolnil Jirgl Špendlíčka, ten šel sám na brankáře a byl zezadu sražen. Penaltu s přehledem proměnil Ohnsorg. Janovice mohly na umělé trávě v Jihlavě přidat další góly, hlavička Jirgla však skončila na břevně žirovnické brány. „Kluci měli velikou snahu a nedařilo se jim dát gól. Strašně se nadřeli a vyhráli zaslouženě,“ říká předseda TJ Sapeli Janovice Jiří Babínek.

Gól: 50. Ohnsorg (PK). Rozhodčí: Karas (Třebíč). ŽK: 3:3. Diváci: 70. Poločas: 0:0. Janovice: Krpálek - Hamara, Reitermann, Tržil, Urban - Doucha (70. Šimánek), Ohnsorg, Tlačbaba, Uhlíř - Jirgl (89. Dibdiak), Špendlíček. Žirovnice: Císař - Kuš, P. Mezera, Holý, Kořínek (65. Z. Musil) - Rostislav Časta (70. Secký), J. Mezera, Vodáček, T. Houška, Horký - J. Musil. Nejlepší hráči: Urban, Tlačbaba - Horký.

Chotěboř - Třebíč B 4:4 Po opatrném úvodu otevřel skóre domácí Tůma, hosté po brejku vyrovnali, ale do přestávky se znovu trefil Provazník. Hosté ve druhém poločase dokázali otočit na 2:3 a 3:4 a remízu pro domácí zachránil pět minut před koncem Provazník.

Góly: 8. a 67. Tůma, 44. a 85. Provazník - 50. a 60. Mann, 12. a 80. Martin Řezáč. Rozhodčí: Dostál (Zvole n. P.). ŽK: 3:4, ČK: 0:2. Diváci: 300. Poločas 2:1. Chotěboř: Vykoukal - J. Mudruňka (65. T. Novotný), J. Novotný, Benák, Hospodka - D. Čapek, Tůma, Pátek, Křivský - Provazník, Blažek (80. M. Moravec). Třebíč B: Hradecký - Heres, Čech, Martin Vodička, Ošmera - Martin Řezáč, Hrůza, Hanzal - Michal Vodička, Mann, Miroslav Řezáč. Nejlepší hráči: Tůma, Provazník - Martin Řezáč.

Ledeč - Pelhřimov 2:1 Do přestávky se hrálo vyrovnané střetnutí. Kováci mohli jít již v sedmé minutě do vedení, hlavičku Pokorného vykopl z brankové čáry obránce hostí. Po čtvrthodině přišel faul na Pokorného a Dvořák z penalty trestal. Po přestávce byli aktivnější fotbalisté od Sázavy, jejich nápor vyvrcholil po hodině hry, kdy Geher z malého vápna dal vítězný gól. Příchod Kubáta oživil ledečský tým, jmenovaný se dostal i do slibné šance, koncovce však neuspěl. Čtvrt hodiny před koncem však zaveleli hosté k útoku a domácí stálo hodně sil, aby udrželi vítězství. “Hned při vstupu soutěže šlo o hodně, chlapci dodrželi taktické úkoly, odměnou jim byl zisk tří bodů. Všem patří dík za bojovnost,“ dodal domácí trenér Miroslav Kouba.

Góly: 17. Dvořák (PK), 56. Geher - 32. Vaněk (PK). Rozhodčí: Straka (Žďár n. S.). ŽK: 3:2. Diváci: 200. Poločas 1:1. Ledeč: Vitiska - Jeřábek (75. Janů), Procházka, Jelínek, Šťastný - Pechanec, Pokorný, Dvořák, Anděl - Moučka (50. Kubát) Geher. Pelhřimov: Dvořák - Smrčka, M. Blažek, Kocián, B. Blažek - Kněžínek, Vlček, Máca (60. Jeřábek), Moravec - Krčil, Vaněk (70. Krtek. Nejlepší hráči: Kubát, Dvořák - Kněžínek. (sal)

Bilance 5 - 1 - 1, 15:11, průměr na zápas: 3,71 gólu. Celkem: 53 - 18 - 27, 188:137, průměr 3,61.

Žluté karty: 44 (23:21), průměr na zápas 6,28, celkem 479 (221:260), průměr 5,3.

Červené karty: 3 (0:3), průměr na zápas 0,42, celkem 39 (12:28), průměr 0,43.

Vyloučení: Havíř (Doubravník), Marek Vodička, Michal Vodička (oba Třebíč B).

Diváci: 1680, průměr na zápas 240. Nejvíce: 450 (Velké Meziříčí), nejméně: 70 (Janovice). Celkem: 19.955, průměr 221. Rekordní návštěva: 850 (Velké Meziříčí - Bystřice, 4. kolo).

Střelci kola: 2 góly - Jan Šimoníček (Havlíčkův Brod), Tomáš Tůma, Roman Provazník (oba Chotěboř), Tomáš Man (Třebíč B).

Střelci celkem: 13 - Staněk, 11 - J. Hort (oba Velké Meziříčí), 9 - Adamec (Pelhřimov), Hanzal (Třebíč B), 8 - Sklenář (Bystřice), 7 - Neumann (Hartvíkovice), Mir. Řezáč (Třebíč B), Karásek (Velké Meziříčí), 6 - Slanař (Havlíčkův Brod), Pícha (Humpolec), J. Strnad (Náměšť), Kain (Vrchovina), Jirgl (Hartvíkovice/Janovice).