7. kolo KP - sobota 17. září od 15:30 - stadion Budín

FCS vs. FC Čáslavice-Sádek

2:1 (1:0) .... video

Domácí podali tentokráte velmi dobrý výkon a byli prakticky celý zápas lepším týmem. Dost se ale natrápili v koncovce. Zejména v prvním poločase si vytvořili spoustu šancí, jenomže z gólu se radovali pouze ve 25. minutě. To když unikl po křídle Pokorný a jeho zpětnou přihrávku doklepl do sítě T. Houška. Také po přestávce Slavoj hýřil aktivitou, ale udeřili naopak hosté. Brejk založil dlouhým výhozem brankář Dítě a střídající Horváth překonal Tomíška. Domácí však dále pokračovali v útočné hře a dočkali se zasloužené odměny. V 67. minutě našel po krásné kombinaci, v jejím závěru, Blažek Dvořáka, který zblízka do odkryté branky vstřelil, jak se později ukázalo, vítězný gól. Hosté mohli vyrovnat deset minut před koncem, kdy se střela Urbana otřela po zásahu Tomíška o pravou tyč. Hosté pak nervově neunesli poslední minuty zápasu, značně přitvrdili a výsledkem bylo vyloučení  Kalaye, který nesmyslně srazil brankáře Tomíška a měl dostat červenou ihned, a ne až po strkanicích a "plivancích".

Góly: 25. T. Houška, 67. Dvořák - 55. Horváth. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (90. Kalay). Diváci: 120. Poločas: 1:0.

Žirovnice: Tomíšek Knotek (77. Makovička), Kuš, P. Houška, Kněžínek Staněk, T. Houška, Dýnek, Dvořák (68. Svoboda), Pahr, Pokorný (58. Blažek).

Čáslavice-Sádek: Dítě Bělák, Brabenec, Zikmund, Pokorný Vybíral (46. Bula), Šimek, Urban, Bajgl (72. Kalay) Čermák, Rygl (46. Horváth).

2. Stará Říše 8 5 1 2 13: 6 16 ( 4)
3. Čáslavice-Sádek 8 5 0 3 13: 7 15 ( 0)
4. Humpolec 8 5 0 3 17: 16 15 ( 6)
5. Bystřice nad P. 8 4 2 2 17: 12 14 ( -1)
6. Sapeli Polná 8 4 1 3 16: 13 13 ( 1)
7. Okříšky 8 4 1 3 12: 16 13 ( 4)
8. Žirovnice 8 4 0 4 10: 15 12 ( -3)
9. Havl. Brod 8 3 2 3 13: 13 11 ( 2)
10. M. Budějovice 8 2 4 2 11: 12 10 ( -5)
11. Jaroměřice n.R. 8 3 0 5 20: 20 9 ( 0)

Velká Bíteš Ždírec nad D.  15:30 NE

Nováček přeboru vyhrál zatím všechny své domácí zápasy. Na hřištích soupeřů hrál zatím pouze dvakrát a oba zápasy prohrál. Na nás si ale věří (...zde). Bodejť ne. Byl-li se někdo od nich podívat v Jemnici, je jejich optimismus na místě. Nedá se nic dělat ! "Jsme za otloukánky", kterých se už nikdo nebojí.

Vzájemné měření sil obou sobotních soupeřů se uskutečnilo v historii jenom jednou a to přátelák v loňské zimě na UT v Jihlavě, ve kterém Slavoj vyhrál 5:1. Jenomže tehdy byli hráči Čáslavic-Sádku po dopoledním kondičním tréninku a samozřejmě bez letních posil.

Doufejme, že se naši kluci už vzpamatovali z minulého výprasku v Jemnci, že si dobře užili vinobraní a že v sobotu nastoupí opět tým, kterému není jedno hazardování s dobrým jménem FC Slavoj Žirovnice. Snad k tomu pomůže i středeční "vymývání svědomí".
Rozhodčí zápasu . Vít Šťastný Zruč n.s.) - Petřivý (Dobronín), Kůrka Jar.(Bohdalín)

1. Ždírec nad D. 7 5 1 1 13: 6 16 ( 4)
2. Čáslavice-Sádek 7 5 0 2 12: 5 15 ( 0)
3. Sapeli Polná 7 4 1 2 16: 11 13 ( 1)
4. Stará Říše 7 4 1 2 11: 6 13 ( 4)
5. Okříšky 7 4 1 2 10: 13 13 ( 7)
6. Humpolec 7 4 0 3 13: 13 12 ( 3)
7. Bystřice nad P. 7 3 2 2 15: 11 11 ( -4)
8. M. Budějovice 7 2 4 1 10: 10 10 ( -5)
9. Jaroměřice n.R. 7 3 0 4 17: 16 9 ( 3)

4:1 (1:0)

V prvním poločase měla mírnou převahu Žirovnice, ale nedařilo se jí střelecky. Počátky dvěma góly orámovaly přestávku. Ištok se trefil hlavou, J. Smejkal se prosadil z trestného kopu. Zbytek zápasu přinesl vyrovnaný boj, domácí si zisk bodů pohlídali.

Góly: 45. Ištok, 46. J. Smejkal, 68. Z. Zadák, 90. T. Dedera -  82.Jiří Doležal. Rozhodčí: Kopecký.

ŽK: 4:1. Diváci: 80.

Počátky: Novotný - Neuber, V. Šatara, P. Zadák (90. Lysý), Macháček (67. Z. Zadák), Kopečný (39. Ištok), D. Dedera, Kozelek, T. Dedera, J. Smejkal, Vávra. Žirovnice B : Burza - Ježek (72. Jůn), P. Doležal, Kešner, Mach, Váňa, Plíhal (21. T. Dýnek), Metlička, Secký (75. Žižka), J. Doležal, O. Doležal. (krl)

sobota, od 13:00, Budín Žirovnice