2. kolo KP - sobota 13. srpna od 16:30

SK Okříšky vs. FC SLAVOJ 1:0 (0:0)

aneb Slavoj na kolenou

Slavoj*B vs. Střepina 2:1 (0:0)

Slavoj*B zahájil soutěž domácím zápasem na nově střiženém, drnů zbaveném, dvakrát denně kropeném a pohnojeném trávníku Budína proti Střepině Žirov, který dokázal brankami Camrdy a Metličky vyhrát. Hosté snižovali v dalekonosnou střelou v 80. minutě Hotovcem.

Pískal M.Kopecký, hráno bez karet, 50 neplatících diváků.
Sestava: Burza - Mach, Kešner, Ježek, Doležal P. - Tomáš Dýnek, Kuš, Doležal J., Váňa (46.Secký) - Doležal O.ml.(71:Camrda),Hryzák (46.Metlička)
Dále připraveni - Jůn, Habermann

Dorostenci prohráli v neděli

v Radostíně nad Oslavo 6:0

Žáci a přípravky na mistrovské zápasy teprve čekají ...

Již ve třetí minutě střílel nepřesně po rohovém kopu Voda. V zápětí přišla jediná šance hostů, když po za váhání obránců postupoval sám na brankáře Pokorný, ale střílel vedle. Pak již to byly pokusy Okříšek ze střední vzdálenosti. Tůmu a Večeřu však vychytal Kadlec, který taktéž zlikvidoval přímý kop Kotrby z nadějné pozice. Ve 30. minutě byl vyloučen domácí Bastl a hra se od té doby rozkouskovala do mnoha osobních soubojů a přerušení.

Druhý poločas prokázali hostitelé obrovskou vůli po vítězství, které jim zajistil v samém závěru hlavou Jančok po rohovém kopu. Předtím těsně vedle hlavičkoval Kotrba, hlavičku Vody zneškodnil Kadlec, střela Jůzy těsně minula branku a Tůmovu dorážku vykopl z brankové čáry hostující obránce P.Houška.

Góly: 85. Jančok. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 4:1. ČK: 1:0 (30. Bastl).

Diváci: 180. Poločas: 0:0. SK Huhtamaki Okříšky: Fiala - Tekal, Jančok, Voda, Večeřa - Rampír (90. Zeman), Bastl, Dočkal, Jůza (90. Ryšavý) - Tůma, Kotrba.

FC Slavoj Žirovnice: Kadlec - Knotek, Makovička (63. Kuš), P. Houška, Svoboda (73. Dvořák) -Charousek, Lukáš Dýnek, T. Houška, Staněk - Pahr, Pokorný

Nejlepší hráči: Jančok, Fiala – Kadlec. (DENÍK)

Předzápasové info :
Okříšky vyhrály v prvním kole v Pacově 0:2, Slavoj porazil na Budíně Jaroměřice 2:1. Loňské měření sil vyšlo lépe Okříškám. Ty porazily doma Slavoj hladce 3:0 a na Budíně dokázaly na jaře remizovat 2:2.

Hráčské ztráty Slavoje jsou všeobecně známé, domácím bude chybět kanonýr Aleš Valenta, který dle jednoho zdroje zanechal činnosti, dle druhého byl přeřazen do "béčka" a dle třetího je dlouhodobě zraněn. No, každopádně domácí mají i jiné střelce. Slavoj však také a zbraně předem nevzdává ! Slavoj ! Do toho !

Zápas bude pískat pan Jiří Dlouhý z Dobré Vody - na čárách pánové Vidlák a Tomášek.