11. kolo KP - sobota 15. řijna  od 14:30 - stadión Budín

FC SLAVOJ vs. Dekora Ždírec n.D

3:0 (1:0)

koleno Zdeňka Pahra po zápase na krásném trávníku Budína ... ?

>>  z webu soupeře

Druhý tým tabulky sice nezahrál v Žirovnici vyloženě špatně, ale čekalo se od něj asi více. Domácí Slavoj těžil především z rychlých brejků a byl i patřičně střelecky produktivní. Skóre otevřel už v 15. minutě Pahr, který ze 30-ti metrů přeloboval vyběhnuvšího brankáře Vymetala. Tomu předcházel dlouhý pas Kněžínka, který krajní obránce Ždírce podskočil a Zdeněk se tentokrát nemýlil. Po hodině hry se skóre měnilo podruhé. Tomáš Houška si sólem vypracoval ideální pozici pro zakončení a z levé strany obstřelil hostujícího gólmana. Vyhnat obavy domácích o výsledek mohl v 66.minutě definitivně Pahr, který však "Panenkovským dloubákem" neproměnil penaltu (přestřelil), ale v 69. minutě se už příznivci Slavoje přece jenom radovali. Vše zařídil kapitán Tomáš Houška, který se s koncem zápasu přece jenom trochu rozehrál a který si udělal ze soupeřových obránců slalomové tyče, míč do branky sice dopravit nedokázal, ale po odrazu míče od obránce se o to postaral právě často zmiňovaný Zdeněk Pahr.

Zdeněk Pahr

„Vyhráli jsme naprosto zaslouženě. Vynikající výkon podal především Zdeněk Pahr,“ prohlásil šťastný trenér vítězů Leoš Mitas, který se musel tentokrát obejít bez D.Kuše a J.Charouska, ale oba zastal velmi dobře navrátilec do dresu Slavoje Martin Secký ! Nepříjemné je zranění Ondry Kněžínka, který nám v posledních dvou kolech bude patrně chybět !?

Góly: 15. a 69. Pahr, 62. T. Houška. Rozhodčí: Sláma. ŽK: 1:2. Diváci: 100

Žirovnice: Tomíšek - Knotek, P. Houška, Časta, Kněžínek (28. Staněk) - Svoboda (67. Blažek), Dýnek, T. Houška, Secký (72. Pokorný) - Pahr, Dvořák (na lavičce ještě L.Makovička)

Ždírec: Vymetal - Takács, Kysilko (77. Blažek), Sysel, Matějka Kučera (56. Klimeš), Čalkovský, Smejkal, Pátek (69. Ročárek) Kolouch, Novotný.

26 ( 5)
2. Bystřice nad P. 13 8 2 3 34: 19 26 ( 5)
3. Ždírec nad D. 13 8 1 4 19: 15 25 ( 4)
4. Humpolec 13 7 2 4 29: 23 23 ( 5)
5. Čáslavice-Sádek 13 7 2 4 20: 17 23 ( 2)
6. Jemnicko 13 6 3 4 31: 20 21 ( 3)
7. Žirovnice 13 6 2 5 21: 24 20 ( -1)
8. Sapeli Polná 13 6 1 6 22: 23 19 ( 1)
9. Okříšky 13 5 4 4 21: 24 19 ( 1)
10. Velká Bíteš 13 4 4 5 19: 20 16 ( -5)
11. Pacov 13 4 2 7 19: 21 14 ( -7)
12. M. Budějovice 13 3 5 5 16: 23 14 ( -7)
13. Herálec (HB) 13 3 4 6 14: 28 13 ( -5)
14. Havl. Brod 13 3 3 7 16: 22 12 ( -6)
15. Jaroměřice n.R. 13 3 1 9 25: 34 10 ( -8)

Pacov Žirovnice  14:30 NE

Na Budíně přivítáme v sobotu aktuálně druhý tým tabulky KP, který zatím získal 25 bodů (Slavoj 17), a který má bilanci na hřištích soupeřů : 2  0  3  se skóre  6: 8.

Zápasy v loňské sezóně vyzněly lépe pro Slavoj. Na Budíně skončilo střetnutí nerozhodně 2:2, ve Ždírci vyhrál Slavoj 1:2. Na toto klání však nemá zrovna dobré vzpomínky Zdeněk Pahr, který tehdy skončil po nárazu kolenem od brankáře Řezničenka v havlíčkobrodské nemocnici se čtyřmi zlomenými žebry a byl na celé jaro "vyřazen z provozu". Brankář Řezničenko by však tentokrát chytat neměl, protože má disciplinární trest (1-7b) a ten se údajně nepromíjí (tedy alespoň nám).

Celý tým Slavoje, včetně Antonína Doležala, slibuje fanouškům Slavoje, že kluci nechají na hřišti duši, budou hrát celých devadesát minut a vydolují opět tři body. Soupeř však bude těžký !

Hlavu motá trenéru Mitasovi David Kuš, který k zápasu nenastoupí z důvodu oslavy výročí, ale zejména Martin Dvořák, který není zdráv a značně tím psychicky trpí. Nespí, nejí, a když jí, tak poloviční porce nebo nezdravě (sekanou s hranolky a tatarkou). Snad i proto je Martinova střelecká bilance taková, jaká je. Doufejme, že se z toho rychle zmátoří a že zase bude starým dobrým "šutérem" a zejména opět nebezpečným hlavičkářem, jakým vždy býval a který v současné době v týmu chybí.

Rozhodčí zápasu : K.Sláma - asistenti : M.Stehlík (píská nám příští týden v Pacově) a M.Švehla (DiS)

Pro fanoušky Slavoje a realizační tým ještě připomínám, že v neděli se hraje zápas Pacov vs. Sapeli, tedy zápas týmů, které nás ještě do konce podzimu čekají                                      (autor článku P.Havelka)

Božejov vs. Slavoj*B 2:3

Hosté vyhráli zcela zaslouženě, výraznou převahu měli hlavně v prvním poločase. V něm získali dvoubrankový náskok a domácí mohli děkovat brankáři Hartlovi, že neprohrávali více. Po přestávce se Božejov sice trochu zlepšil a i když deset minut před koncem snížil, na zisk bodů tentokrát pomýšlet nemohl.
Góly: 47. Ramirez, 80. Kumžák (PK)

3. vlastní ?, 39. Dvořák, 56. Váňa. Rozhodčí: Chvála. ŽK: 3:3. Diváci: 40. Poločas: 0:2.

Božejov: Hartl L. Tříska, Goldman, Kocián, Pelíšek, J. Vacek st. (90. Eduardo), Ramirez, Kumžák, Kopejtko (46. Smejkal), Fučík, J. Vacek ml. (46. M. Tříska).

Žirovnice B: Kadlec - Ježek, Pavel Doležal, Mach, Jurík, Váňa, Dvořák, Metlička (80. Žižka), Misař, Jiří Doležal, O. Doležal ml. (kmž-Deník)

Mladší přípravka prohrála  v Obratani 3:0

Žáci: mají podzimní část soutěže za sebou .... více

Starší přípravka

o víkendu nehrála

Do konce soutěže ji chybí úterní domácí dohrávka proti Černovicím (hraje i mladší)