10. kolo KP - neděle 9. řijna  od 15:00 - stadión Velká Bíteš

FC Spartak Velká Bíteš

vs. FC SLAVOJ 2:2 (1:2)

DENÍK dle zpravodaje z V.Bíteše

V 11. minutě mohli jít domácí do vedení, ale Dvořák vyloženou šancí pohrdl. Udeřilo tak na druhé straně, kdy se ze skrumáže šťastně trefil Pokorný. Po půlhodině hry se navíc po centru prosadil Pahr a bylo to překvapivě 0:2. Před přestávkou ale vykřesal jiskřičku naděje Dvořák a stále bylo o co hrát. Ve druhém poločase už byla Bíteš lepším týmem a po sérii tří šancí zaslouženě vyrovnal Dvořák na konečných 2:2.
Góly: 43. a 83. Dvořák - 18. Pokorný, 33. Pahr. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 3:2. Diváci: 120 ? V. Bíteš: Šula Horký, Kerber, T. Pelán, Gajan (38. Pohl) Střecha, Dvořák, Nekuda, Pokorný - Ivančík, Kopáček (38. Jirgl).

Žirovnice: Tomíšek - P. Houška, Kuš, Charousek, Kněžínek - Svoboda, T. Houška (85. Časta), Dýnek, Staněk (74. Secký)  - Pahr, Pokorný (67. Dvořák)

Nejlepší hráči: T. Pelán, Dvořák - Pahr.

Jak jsem to viděl já hapos

Slavoj předvedl za chladného počasí opět jeden ze svých mizerných výkonů, které předvádí celý podzim na venkovních hřištích a přesto se dostal poměrně snadno do dvoubrankového vedení, když se až do vedoucí branky skoro nedostal ze své poloviny hřiště. Pouze samé nepřesné odkopy v nouzi, samý aut, či roh a pak z čistého nebe dlouhý nákop a je tu náhle M.Pokorný, který při sprintérském souboji s domácím obráncem (s jeho velkým přispěním) přehodil špatně vyběhnuvšího domácího brankáře Šulu a Slavoj vedl. Druhá branka Slavoje padla tak, že Zdeněk Pahr dostal (vyjímečně) přesnou přihrávku do levého křídla, předvedl neuvěřitelné zrychlení a z poměrně těžkého úhlu prostřelil brankáře k bližší tyči. Pak se se šancemi Slavoje dokonce roztrhl pytel, jenomže..... ?  Vyloženou šanci neproměnil Václav Staněk, který běžel téměř z poloviny hřiště sám proti brankáři, ale v rozhodujícím momentu si moc předkopl míč, který lapil Šula. Později si Martin Pokorný připravoval míč na malém vápně tak dlouho, až o něj přišel. Několika přihrávkám do koncovky chyběla buď přesnost, či nesprávná razance. Slavoj mohl v těchto momentech své vedení výrazně navýšit, ale nenavýšil.

Nedáš x dostaneš. A tak to přišlo těsně před přestávkou, když naše obrana přestala hrát v domnění pískání faulu na Petra Houšku, jenomže se nepískalo

No, a druhá půle byla jenom o tom kolik nám jich domácí dají, a po jednom nastřeleném břevně a několika zákrocích Libora Tomíška, přece jeden dali, ale dost diskutabilní, který rozhodčí uznali, aniž by viděli zda je či není míč celým objemem za brankovou čárou. Gól hlavní Fabeš odpískal na základě signalizace pomezního, který stál asi deset metrů od rohového praporku a moc toho vidět nemohl. Když už jsem u rozhodčích, myslím že hodně "připískávali" domácím, ale nutno říci, že si domácí bod určitě za druhý poločas zasloužili. My jsme měli Libora Tomíška a "kliku", že nakonec vezeme bod.

1. Stará Říše 12 8 2 2 24: 7 26 ( 8)
2. Ždírec nad D. 12 8 1 3 19: 12 25 ( 4)
3. Bystřice nad P. 12 7 2 3 31: 19 23 ( 2)
4. Čáslavice-Sádek 12 7 1 4 20: 17 22 ( 1)
5. Humpolec 12 6 2 4 26: 22 20 ( 5)
6. Sapeli Polná 12 6 1 5 21: 20 19 ( 1)
7. Jemnicko 12 5 3 4 28: 18 18 ( 0)
8. Okříšky 12 5 3 4 21: 24 18 ( 3)
9. Žirovnice 12 5 2 5 18: 24 17 ( -1)
10. Velká Bíteš 12 3 4 5 17: 19 13 ( -8)
11. M. Budějovice 12 3 4 5 14: 21 13 ( -8)
12. Herálec (HB) 12 3 4 5 13: 25 13 ( -5)
13. Havl. Brod 12 3 3 6 14: 19 12 ( -3)
14. Pacov 12 3 2 7 16: 20 11 ( -7)
15. Jaroměřice n.R. 12 3 1 8 25: 31 10 ( -5)

NE

Oba vzájemné zápasy v minulé sezóny vyhrál Slavoj. Doma na podzim 3:0, v Bíteši na jaře 1:3, ale pozor !  výkony Velké Bíteše mají (i přes porážku v Pacově) vzestupnou tendenci.

Tým posílil střelec Jirgl, kterého známe z Hartvíkovic, obranu vyztužil obránce Střecha z V.Meziříčí. Nemůže ale naopak nastoupit motor týmu O.Loup, vyloučený v Pacově.

Co se Slavoje týče. Snad už pojede k předposlednímu podzimnímu venkovnímu zápasu větší družinka, než která jezdila doposud. Možná už to zkusí po roce Petr Kořínek a další zraněný a snad vyléčený Jirka Charousek. Také špílmachr Martin Secký dostal chuť a snad ho za týden nepřešla. Byl by dle mého velkou posilou. David Blažek je ale pořád upoután na lůžko. Všechno je to ve hvězdách a uvidíme v neděli. Doufejme, že vzhledem k horšícímu se počasí, nenastoupí ještě nějaká rýmička.

Aby byl výlet do Velké Bíteše pro hráče atraktivnější, objednal, po vzoru svého oblíbence Franty Straky, trenér Leoš Mitas v hotelu u Raušů pro všechny hráče "tataráček" a doufá, že bude mít po zápase na "chodníku slávy" svou hvězdu, stejnou jako např. Karel Gott

Hodně štěstí vám přeje hapos a jenom malá poznámka: Takto plýtvat s klubovými penězi? No, to se mi moc nelíbí. Ale když je máte, tak prosím .... Jako by vám nestačily chlebíčky z Haposu (zadarmo) !

2:1 (1:0)

V první půli a na začátku druhé byli domácí jasně lepší. Hýřili pohybem a předváděli i kvalitní kombinační fotbal. Slavoji však toto vydrželo pouze do 67. minuty, kdy vstřelil druhou branku, pak ovládli hru hosté, kteří deset minut před koncem snížily a domácí byli rádi, že hubené vítězství nakonec uhájili.
Góly: 15. O. Doležal ml., 67. Váňa - 80. Pavel Příhoda. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Žirovnice B: Burza - Jurík (72. Mach), Ježek, Makovička, P. Doležal, Váňa, T. Dýnek, J. Metlička, J. Doležal (80. Žižka), O. Doležal ml. (80. Plíhal), Misař.

Rozhodčí : Machač M. - Machač Š.