Zimní příprava 2012

sobota 17. března od 14:00 - UT Kalvárie Pelhřimov

FC Slavoj vs. FK Pelhřimov  1:4 (0:1)
I v generálce na jaro nemohl domácí trenér postavit ideální jedenáctku. Zranění stopera Vacka se ukázalo jako vážnější a tak jeho místo zaujal Průcha. Na jeho místě ale svým výkonem nepřesvědčil. Se zraněním dále laboruje Jan Kmoch, viróza upoutala na lůžka Hložka a léčení Sládoka je dlouhodobějšího rázu.
Do první šance se dostali hosté. Po zaváhání Průchy se ovšem nabídnuté příležitosti Dvořák zalekl a sám proti Moravcovi zakončil obloučkem velmi nepřesně. V podobné příležitosti se po úvodní čtvrthodince ocitl Leligdon, nad Tomíškem také nevyzrál, když se utopil ve zbytečných kličkách. A tak se skóre měnilo až před odchodem do šaten. Po kiksu P. Houšky se dostal k míči důrazný Benda a bez velké námahy dostal domácí do vedení. O dvě minuty později zaskočená žirovnická obrana opět zkameněla, ale ani Benda a následně Krtek míč za záda Tomíška nedostali.
Po přestávce Pelhřimov přidal na důrazu a hosty přitlačil na vlastní polovinu. Převahu vyjádřil další brankou již ve 49. min. Nejdříve z výhodné pozice pálil Naniáš, Tomíšek dokázal se štěstím střelu vyrazit na roh. Po jeho rozehrání Leligdonem zapomněli žirovničtí na zadní tyči Krtka, který pohodlně uklidil přetažený míč do jejich sítě. Domácí dál pokračovali v náporu, v 56. min. Krtkovu střelu ze strany Tomíšek vyrazil nohou na roh. O chvíli později už takové štěstí neměl, když ho z podobné pozice po vysunutí Naniášem překonal křížnou střelou Papež.
I přes tři inkasované branky v následujících minutách hosté zvedli hlavu, hru vyrovnali a v 71. min. se dočkali díky Pokorného střele čestného úspěchu. V další dobré příležitosti Rozporka mířil vysoko nad a závěrečnou tečku udělal v 82. min. dělovkou Benda, který namířil z hranice vápna do levé šibenice a nedal Tomíškovi žádnou šanci zasáhnout.
V průměrném utkání soupeř dnes domácí moc neprověřil. Nad předvedenou hrou svěřenců trenéra Kubík nepanovalo nějaké velké nadšení, v jarní premiéře by takový výkon asi na soupeře z Velkého Meziříčí nestačil.

Sestava Pelhřimov: Moravec (46. Zabloudil) – Klofáč, Kocián, Průcha, Čížek – Homolka (62. Kubík), Niederle, Naniáš, Leligdon – Krtek (76. Benda), Benda (46. Papež)      Trenér: Ján Kubík
Sestava Žirovnice: Tomíšek - Knotek (68. Svoboda), Charousek, Houška P. – Vilímek, Dýnek L., Rozporka, Moravec, Houška T. (23. Svoboda) - Pahr (65. Staněk), Dvořák (59. Pokorný)         Trenér: Leoš Mitas

Branky: 41., 82. Benda, 49. Krtek, 60. Papež – 71. Pokorný
Rozhodčí: Fridrichovský – Nechvátal T., Faltýnek
Ž.K. 1:0 (26. Naniáš), Rohy: 13 : 5, Diváci: 120

Dorostenci FCS vs. Sokol Senožaty  2:3

Slavoj*B vs. Maraton Pelhřimov  3:0 (1:0)

Góly: Doležal J., Váňa, Doležal O.ml.
Sestava : Kadlec O.- Metlička, Kuš, Kešner, Dýnek- Secký, Doležal J., Doležal O.st., Doležal O.ml., Váňa- Camrda  Střídající: Kadlec I., Makovička, Žižka

neděle 11. března (UT Horní Žďár a UT Pelhřimov)

FC Slavoj B vs. Karlstein (Rakousko)  1:4 (0:1)
Sestava: Kadlec O.- Metlička, Kešner, Makovička, Doležal P.- Dýnek, Doležal J., Doležal O.st., Doležal O.ml., Váňa- Camrda, Střídání: Kadlec I., Jůn, Žižka, Kuš, Secký, Vodáček

Branka : D.Kuš

Dorostenci FCS  vs. Lukavec*B (kombinovaný tým)  2:2 (1:0)

Branky : Měkuta, Rušil

Předposlední přípravný zápas Slavoje *A - sobota od 13:00 hodin - UT Stará Hlína
FC Slavoj vs. FK Jindřichův Hradec 1:1 (1:1)

Sestava : Tomíšek - Knotek, P.Houška, Průša - Vilímek, Rozporka, T.Houška, Dýnek, Svoboda - Dvořák, Pokorný

(do druhé půle střídali Pahr, Časta a Staněk)

branku Slavoje na 1:0 vstřelil ve 20. minutě Tomáš Houška

Začátek zápasu, až do vyrovnávací branky J.Hradce, patřil "juniorce" Slavoje. Pak už byl do konce poločasu lepší soupeř a jenom nemohoucnost jeho útočníků a brankář L.Tomíšek se zasloužili o to, že poločas skončil smírně.

Druhá půle byla už vyrovnaná se šancemi na obou stranách. remíza je asi zasloužená.

Slavoj se oproti posledním zápasům mírně zlepšil, ale "ono" to pořád není. Nejlepší v dresu Slavoje Tomáš Houška a Libor Tomíšek

>>  Několik fotek

Slavoj *B prohrál v neděli na Kalvárii s SK Kostelec u Jihlavy 1:5 (1:2)

na 1:1 vyrovnával O.Doležal (Sendrs)
Sestava: Kadlec O.-- Doležal O.ml., Kadlec I., Ježek, Metlička -- T.Dýnek, Kuš, Doležal O.st., Doležal J., Váňa - Camrda Střídající: Kešner, Jůn, Žižka, Časta, J.Vodáček

neděle 26. února od 15:00 hodin, UT Stará Hlína
FC Slavoj vs. Loko Veselí n/L  1:2 (0:1)

Slavoj pokračoval v páteční mizérii. Na začátku druhé půle se přece jenom zdálo, že hrát fotbal umíme. Zásluhou Zd. Pahra se podařilo vyrovnat, ale následné kupící se chyby vedly opět k vedoucí brance soupeře a vrátily Slavoj zpět do reality tohoto víkendu. Chválit Slavoj jako tým nelze a chválit nebo kritizovat jednotlivce, to si netroufám.

Co na tento víkend říká trenér? Jedním slovem tragédie. Hráči musí pochopit, co se po nich vůbec chce a ne si dělat na hřišti to, co je zrovna napadne. Nemyslet si, že když jsme náhodně porazili Humpolec, že už jsme mistři. Chtělo by to i více chuť do hry. Doufám, že se každý nad sebou zamyslí, že si to mezi sebou proberou a že hra už bude jenom lepší a lepší. Na druhou stranu, musím uznat, že víkendoví soupeři byli velmi kvalitní.

Sestava : Tomíšek - P.Houška, Charousek, Průša - T.Houška, Moravec, Dýnek, Rozporka, Svoboda - Pahr, Dvořák (do druhé půle střídali : Staněk, Časta) ... Branka Pahr     >>  Obrázky

pátek 24. února od 19:00 hodin, UT Pelhřimov
FC Slavoj vs. SC Amaliendorf 2:4 (2:2)

Hrstka věrných žirovnických fans, která byla zvědavá na své miláčky, kteří zatím v přípravě dosahovali velmi dobrých výsledků, odjížděla s velikými rozpaky. Slavoj pojal docela prestižní zápas opravdu jako trénink, jako by na hře a výsledku vůbec nezáleželo.

Sestava : Burza - P.Houška, Charousek, Průša - T.Houška, Moravec, Vilímek, Svoboda, Kněžínek - Pahr, Dvořák

(do druhé půle střídali : Staněk, Dýnek, Blažek, Pokorný)

Branky: Pahr, Svoboda

sobota od 19:00 hodin, UT v H.Žďáře

FC Slavoj B  vs. TJ Kunžak (I.B)   6:0 (1:0)
Branky : R.Časta se trefil 4 x, další dvě přidali J.Doležal a O.Doležal (Sendrs)

Sestava: Burza -- Doležal Ondra Dudan., Kešner, Makovička, Doležal P.-- Doležal Ondra Sendres, Kuš, Dýnek Tomáš, Doležal Jiří, Váňa -- Časta ........ Střídající: Kadlec I., Camrda, Mach J.

sobota 18. února od 9:15 hodin, UT v Třeboni
Jiskra Třeboň vs. FC Slavoj 5:5 (2:3)
Slavoj dokázal vstřelit soupeři i v dalším přípravném zápase opět "bůra". Bohužel "bůra" také dostal. Domácí, kteří hrají KP Jč kraje, brzy vedli, Slavoj pak otočil až na 1:3 (branky T.Houška, L.Dýnek a Rozporka). Do poločasu stačila Třeboň ještě snížit na 2:3. Ve druhé půli domácí lopotně vyrovnali, ale ihned po rozehrání brankou Dvořáka opět prohrávali. Pak "rybníkáři" opět vyrovnali, ale Slavoj se zase ujal vedení, tentokrát Pokorným. V závěru se domácím podařilo zaslouženě srovnat.

„Soupeř byl o něco lepší, kromě gólů dvakrát nastřelil tyč, ale my jsme byli produktivnější. Byla to velice kvalitní příprava, která prověřila všechny naše hráče,“ liboval si trenér Žirovnice Leoš Mitas.

Branky : T.Houška, L.Dýnek a Rozporka, Dvořák, Pokorný
Slavoj : Tomíšek (Burza) - P.Houška (Průša), Charousek, Knotek (Kněžínek) - Svoboda, Dýnek, Moravec, Rozporka, Vilímek (Staněk) - Pahr (Pokorný), T.Houša (Dvořák)
          (několik fotek z Třeboně)

sobota od 18:00 hodin, UT v H.Žďáře

FC Slavoj B  vs. Blesk Klikov (I.B)   1:0 (1:0)
Sestava: Kadlec O.--Doležal O.ml.,Ježek,Makovička,Doležal P.(C)--Kuš, Metlička, Doležal O.st.,Doležal J., Váňa-- Camrda ..... Střídající: Kadlec I., Mach J., Ištok ..... Gól: Doležal O.st.

sobota 11.2.2012 ve 14:00 UT Humpolec
FK Humpolec - Slavoj Žirovnice 3:5 (2:2)
Slavoj vedl do 30. minuty brankami Davida Rozporky 0:2, potom domácí během pěti minut vyrovnali a po nastřeleném břevně naší branky, se zdálo, že sehranější domácí tým zápas otočí. Druhá půle vypadala méně chaotická, ale o to víc se dost jiskřilo. Slavoji zajistila vedení druhá "Kunžacká" posila Filip Vilímek, domácí ještě stačili vyrovnat, opět nastřelit břevno, ale bomba Lukáše Dýnka a následně proměněný sólový nájezd Martinem Pokorným stanovil konečné skóre.
Slavoj : Burza - Časta, Charousek, Kněžínek - Vilímek, Rozporka, Dýnek, Moravec, T.Houška - Pokorný, Dvořák
(do druhé půle střídali : Petr Houška, Blažek, Svoboda, Knotek)

branky : Rozporka 2, Vilímek, Dýnek, Pokorný
FK Humpolec: Kříž - Pecha, Černík, Svoboda - Paťha, Nepovím, Kříženecký, Jeřábek - Čihák, Pikl - Pícha
střídali - Honzárek, Kopic, Kameš ...... Střelci Humpolce :Paťha,Čihák,Kameš

Rozhodčí: Ságl- Prokop, Čepl

(několik fotek)

sobota 4. února od 12:00 (resp.16:00) - UT Humpolec

FCS ŽIROVNICE vs. Sokol HERÁLEC - nehráno

soupeř zápas odřekl kvůli velkému mrazu

Béčko prohrálo v H.Žďáře s rakouským SC Litschau 1:3 (1:1)

sobota 28. ledna od 17:00, UT Jihlava

FCS ŽIROVNICE vs. STONAŘOV 3:0 (3:0)

Žirovnice si v prvním přípravném utkání poradila se soupeřem z I. A třídy. „V prvním poločase jsme odvedli kvalitní výkon. Po přestávce jsme prostřídali a už to z naší strany nebylo ono,“ přiznal trenér Leoš Mitas.

(pozn. Po přestávce už to byla holomajzna a nutno ještě zmínit přeražený frňák Zdeňka Pahra)

Góly: Pahr, Rozporka, Dýnek.

Žirovnice: Tomíšek - Průcha, P. Houška, Knotek - Blažek, Rozporka, L.Dýnek, Moravec, T. Houška - Pahr, Pokorný. Střídali: Dvořák, Makovička, Staněk, Svoboda.

Přihlíželo 5 zmrzlých diváků !

Světla svítila na poloviční intenzitu, časomíra nefungovala, bufet po poločase zavřený a nájem placen v plné výši. Díky FC Vysočino !