8. Žďírec nad D. 10 4 0 6 10: 22 12 ( 0)
11. Chotěboř B 10 0 0 10 8: 56 0 (-12)

MLADŠÍ

STARŠÍ

CHotěboř "B" - Žirovnice 1:2 (1:1)

Naše obavy z dosud pro nás neznámého soupeře se nenaplnily.Už při příchodu na stadion a pohledu na hrací plochu bylo jasné,že body z bahna urve ten, kdo bude mít větší sílu a kdo se nebude toho bahna bát.Byli to naši kluci! První branku vsítil v 9.minutě nekompromisní bombou, po zmatcích domácí obrany po dobře rozehraném rohu, Radim Měkuta. Zajímavostí je, že to byl jediný rohový kop v zápase.Domácí vyrovnali o 2 minuty později po zmatcích a nedůslednosti tentokrát naší obrany.V prvním poločase stojí ještě za zmínku tyčka nastřelená naším Michalem Kořínkem a při brejcích domácích úspěšné zákroky Vojty Koláře v brance.Rozhodnutí přinesla 16. minuta po přestávce,když rozhodčí přísně odpískal mluvení domácímu golmanovi na hranici penalty.Nepřímého volného kopu se ujala osvědčená dvojice na zahrávání standartek - Radim Měkuta a Matěj Rušil.Prvně jmenovaný lehce posunul míč a ten druhý ho s přehledem uklidil do domácí branky - 2:1 pro nás!

CHotěboř "B" - Žirovnice 2:6 (2:1)

Vítězství s posledním týmem tabulky se nerodilo vůbec lehce.Také u starších jsme se obávali s jakým týmem na nás domácí vyrukují.Viditelně nastoupili bez posil z áčka, které je páté v krajském přeboru! Než se však naši kluci přizpůsobili terénu,který byl na hranici regulérnosti,prohrávali 2:0! Domácí totiž využili z minima maximum a ze dvou ojedinělých útoků dali 2 branky. Kontaktní branku, ještě v prvním poločase, vstřelil kdo jiný než Šaty.Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem zápas otočit a vyhrát.Náš plán vyšel dokonale.Domácí jsme jasně přehrávali a začali jsme střílet i branky.Ještě jednu branku přidal Šaty,další dvě dal Márty,jednu dal dosud střelecky se trápící Jája a podobu konečnému výsledku dal Bedis.Poprvé v této sezóně vyhráli jak mladší tak starší a tomu odpovídala i nálada v autobuse na zpáteční cestě.Sluší se na tomto místě ještě pochválit domácího golmana,který odchytal oba dva zápasy a v tom bahně to neměl vůbec lehké.

Míra Rušil

snímky z Chotěboře

foto Filip Vrbík

Žirovnice - Havlíčkův Brod "B" 1:2 (1:1)

V zápase se suverénním lídrem soutěže jsme mohli jen získat. Hráče jsme na zápas pořádně nabudili a připravili. Naši kluci už v úvodních minutách soupeři naznačili, že dnes to tak jednoduché mít nebude.Všechny branky zápasu padly ze standartek. První branku dali v 15. minutě hosté když po rozehraném trestňáku ze strany krásně ze vzduchu trefil míč hostující útočník.Nám se podařilo ještě do poločasu vyrovnat z podobné situace. Radim Měkuta také z trestňáku poslal míč na zadní tyč, odkud se trefil také ze vzduchu, sice ne tak efektně, ale účelně, Matěj Rušil. Druhou a jak se později ukázalo, rozhodující branku jsme dostali 5 minut po přestávce po pěkně rozehraném rohu. Kluci bojovali a bylo na nich vidět, že chtějí vyrovnat. Bohužel se nám to nepodařilo. Odměnou nám tentokrát nebyly body, ale pochvala hostujícího trenéra (trénuje různé výběry mládeže na Vysočině) za předvedený výkon.

Žirovnice - Havlíčkův Brod "B" 6:3  (3:2)

Vzhledem k tomu, že soupeř nehraje tak suverénně jako loni a je někde ve středu tabulky, jsme chtěli vyhrát. Úvod zápasu však vůbec nenaznačoval, že bychom mohli získat nějaké body. Už ve 2. minutě krásně na malém vápně zpracoval náš stoper míč soupeři a vybídl ho ke skórování  - 0:1. Kolik takových branek už jsme dostali!!?? Při našem útočném výpadu po blafáku golmanovi nepocho- pitelně netrefil z malého vápna prázdnou bránu náš hráč !!!! Naštěstí jsme během 15 minut dvěma brankami "Šatyho" a jednou "Bedise" zápas otočili. Hostům se v 19. minutě podařilo snížit z penalty na 3:2. Druhý poločas začal v režii hostů, kteří se hnali za vyrovnáním. Skóre se však vyvíjelo v náš prospěch a ukazatel se zastavil až na konečných 6:3 pro nás. Je to teprve druhé vítězství starších žáků v soutěži a já doufám, že ne poslední

Žirovnice - Batelov 2:0 (1:0)

Cíl,který jsme si před zápasem dali,kluci na domácím trávníku v Žirovnici splnili.Naše vítězství s předposledním týmem tabulky se nerodilo lehce.Od začátku zápasu se sice hrálo na polovině hostů,ale bez brankového efektu.Nebezpečné výpady útočníků i záložníků končily těsně vedle branky.Jedinou nebezpečnou situaci před naší brankou v prvním poločase zneškodnil s jistotou chytající Vojta Kolář. První branku vstřelil z trestného kopu z hranice šestnáctky Matěj Rušil. Po přestávce jsme chtěli přidat další branky, abychom mohli protočit v sestavě všech 17 příchozích hráčů. Bohužel se to nepodařilo, ale vzhledem k obrazu hry se přece jen kluci z lavičky do hry aspoň částečně dostali. Definitivní podobu výsledku dal Šimon Kožich 3 minuty před koncem.

Žirovnice - Batelov 2:7 (2:2)

S dalším hratelným soupeřem jsme neuspěli a body si odvážejí kluci z Batelova. Vzhledem k tomu, že se pokaždé k zápasu této kategorie dostaví jiní hráči jsou trenéři nuceni improvizovat a postavit mužstvo ne podle svých představ,ale podle toho,kdo přijde. Začátek zápasu avizoval gólovou přestřelku.Sled branek byl tento - 3. minuta Jakub Omasta hlavou 1:0, 5. minuta vyrovnáno 1:1, 8. minuta Ondra Lisý 2:1, 11. minuta vyrovnáno z přísně nařízené penalty. Do konce prvního poločasu se už střelci odmlčeli. Bohužel těm našim to vydrželo až do konce zápasu. Po přestávce hosté rozhodli dvěma brankami a zlomili tak definitivně náš odpor a snahu zápas vyhrát. Náš odevzdaný tým inkasoval ještě další 3 branky.

Míra Rušil

Ledeč nad Sázavou - Žirovnice 1:2 (1:1)

Už úvodní minuty naznačily,že se bude hrát vyrovnané utkání. První branku zápasu vstřelili v 5. minutě domácí,když míč proletěl mezi našimi stopery a vysoký útočník domácích překonal ze sólového nájezdu Vojtu Koláře.Ten sice první střelu vyrazil,ale při dorážce byl útočník rychlejší než naši stopeři.Vyrovnání jsme se dočkali ve 25. minutě,kdy po nacvičeném rohu vyrovnal Michal Kořínek.Kluci ožili a do druhého poločasu vlítli s touhou vyhrát.Vítěznou branku vsítil ve 38.minutě za přispění domácího obránce Matěj Rušil. Kluci začali podvědomě bránit výsledek a domácí se tlačili do útoku. Faktory, jakými byl jistý výkon našeho golmana, nekompromisní a razantní hra obránců a bojovné srdce všech, domácím vyrovnat skóre nedovolily.Jediným nedostatkem utkání bylo, že jsem vzhledem k vývoji hry nemohl prostřídat všech 16 připravených hráčů. Sladká odměna však čekala po zápase na všechny.

Ledeč nad Sázavou - Žirovnice 4:1 (0:0)

Domácí byli od začátku lepším týmem a vyhráli zcela zaslouženě.V prvním poločase ani jeden míč z odkopů od naší branky či po výkopu brankáře neskončil na našich kopačkách.Pochvalu si kluci zaslouží za to,že bojovali a snažili se hrát vyrovnanou partii.Do kabin se šlo za bezbrankového stavu o který se zasloužil Jakub Brát v brance i bezchybná hra obrany. Do druhého poločasu postavili domácí na hrot velmi dobře hrajícího stopera a tento tah se vyplatil.Tři minuty po přestávce jsme si dali nešťastný vlastní gól,když střelu domácích tečoval obránce a míč zapadl do naší branky.Druhou branku jsme dostali ve 43.minutě hlavou po velmi dobře zahraném rohu. O dvě minuty později krásnou střelou snížil Martin Pavlíček a to bylo z naší strany vše.V 52.minutě nás složila třetí branka, když si na malém vápně dávali obránci přednost při odkopu vyraženého míče a domácí útočník tak mohl pohodlně skórovat.V závěru dali domácí ještě jednu branku a stanovili tak konečný výsledek zápasu.

Míra Rušil

Žirovnice - Štoky 1:0 (1:0)

Do tohoto domácího zápasu jsme šli s cílem ukončit střelecký půst a získat nějaký ten bodík. Obojí se podařilo a zaslouženě jsme vyhráli byť tím nejtěsnějším rozdílem. Po celý zápas jsme měli převahu a hosty jsme přehrávali. Jedinou branku zápasu vstřelil po pěkné kombinaci Šimon Kožich už v prvním poločase. Druhou branku už se nám vsítit nepodařilo. Míče z našich kopaček lítaly těsně vedle a nebo je pochytal urostlý hostující gólman.Jedinou šanci hostů na vyrovnání včasným vyběhnutím zlikvidoval Vojta Kolář.V závěru zápasu byla naše hra neurovnaná a zbrklá, ale vítězství jsme už uhájili.

Žirovnice - Štoky 1:4 (1:2)

Výsledek tohoto zápasu je pro nás velkým zklamáním. Před zápasem jsme věřili ve vítězství, ale bohužel uspět se nám nepodařilo. Hosty jsme posadili na koně hned v první minutě po velké hrubce v obraně. Celkem snadno vstřelili hosté i druhou branku. Přesto jsme měli více ze hry my a ještě do poločasu se nám podařilo Tomášem Knotkem snížit. To bylo z naší strany všechno.    V závěru zápasu dali hosté ještě dvě branky. Kluci hráli bez jiskry   a zápalu. Jejich výkon je hodně ovlivněn tím, že se nedaří.

K zápasu se dostavilo pouze 12 hráčů a tak nemohlo ani dojít k plánovaným změnám v sestavě. Snad tedy příště.

Míra Rušil

5. kolo
Světlá nad Sázavou - Žirovnice 1:0 (0:0)

V tomto zápase mohl náš mladý tým pouze překvapit,což se myslím podařilo.V prvním poločase jsme měli více ze hry a míč byl častěji na kopačkách našich kluků. Vojta Kolář v naší brance zasahoval pouze sporadicky.Naši velkou šanci zlikvidoval se štěstím domácí golman vykopnutím na roh. Na roh vyrazil také nebezpečnou střelu z trestňáku. A když po nacvičeném a velmi dobře sehraném rohovém kopu hlavičkoval náš stoper těsně nad skončil poločas bez branek. Po přestávce začali získávat převahu domácí hráči, ale naše obrana byla pevná. Rozhodnutí přinesla 48. minuta, kdy byl dost přísně vyloučen jeden z našich stoperů. Domácí přesilovku využili asi 8 minut před koncem, kdy se jim podařilo vstřelit šťastný gól. K mému překvapení a radosti zároveň to kluky nezlomilo a i v deseti hráčích se snažili vyrovnat. Domácí se báli o výsledek až do závěrečného hvizdu.Kluci si za předvedený výkon vysloužili ode mně nejen slovní pochvalu, ale i nějaký ten pamlsek. Na velmi dobré úrovni zápasu  jsme se shodli i s domácím trenérem.

5. kolo
Světlá nad Sázavou - Žirovnice 5:0 (1:0)

Komentář k tomuto zápasu by se dal nazvat "Z čeho všeho se nedá dát gól".V tomto duchu probíhal celý zápas zhruba až do 50. minuty,kdy jsme totálně rezignovali a nechali si dát od domácích tvrdou lekci.

V prvním poločase jsme si vytvořili postupně čtyři tutovky, ale výsledkem byla pouze nastřelená tyč. Jedinou branku v prvním poločase vsítili domácí, když centr z pravé strany uklidil do naší sítě nikým nehlídaný domácí záložník. Po přestávce se obraz hry až do 45.minuty nezměnil a festival našich neproměněných šancí včetně penalty pokračoval.Naopak domácím se podařilo dát druhou branku a náš tým se složil a skóre se zastavilo na nelichotivých 5:0. Naše kluky vysvodil od velmi nepovedeného zápasu až závěrečný hvizd rozhodčího. Nelámal bych nad kluky hůl, protože fotbal hrát umějí, do šancí se dostanou, ale……Je to zkrátka o prvním gólu.

Věřím, že nás o tom přesvědčí v příštím zápase.

Míra Rušil

4. kolo
Žirovnice - Čejov  0:4 (0:2)
Oproti starším žákům se k zápasu dostavilo 17 kluků převážně však nově přeřazených z přípravek.Vedení mužstva tedy řešilo problém jak to udělat, aby si zahráli všichni a současně uhrát přijatelný výsledek proti viditelně fyzicky zdatnějšímu soupeři. Naštěstí se v této kategorii střídá hokejově a tak se během zápasu můžou dostat do hry všichni,což se také stalo.První poločas jsme odehráli aktivně a některé akce byly opravdu fotbalové a věřím,že se několika divákům líbily. Hostům se však podařilo v prvním poločase vstřelit dvě branky a naše mladé mužstvo se už nezvedlo. Marné bylo naše nabádání k ještě větší aktivitě a snaze vsítit ve druhém poločase kontaktní branku, která by nás určitě zvedla. Někteří hráči opouštěli svoje posty, někteří hráli pouze když dostali míč a  někteří přestali hrát úplně. Výsledkem byly ještě dvě branky v naší síti. Myslím si, že mužstvo má perspektivu a úkolem našeho malého realizačního týmu je zapracovat nejen na fotbalových dovednostech, ale i na psychice kluků a na víře ve svoje schopnosti.

4. kolo
Žirovnice - Čejov  0:2 (0:0)
K tomuto zápasu na domácím hřišti v Žirovnici se dostavilo bohužel málo hráčů. Nedostavil se ani brankář,takže musel do brány nastoupit hráč z pole a na lavičku si sednul nejzdatnější mladší žák. I přes tyto počáteční potíže jsme zahájili zápas aktivně a vytvořili si brankové příležitosti, které ale gólem neskončili.Ani hosté nehýřili nějakou aktivitou a tak skončil poločas bez branek.Ani ve druhém poločase se nám nepodařilo připravit nějakou tutovku. Naopak hostům se podařilo dvakrát gólově zakončit svoje akce a tak z tohoto zápasu odcházíme bodově naprázdno. Je to škoda, protože soupeř byl hratelný a i přes problémy se složením mužstva si myslím,že jsme aspoň na bod měli.

Míra Rušil

3. kolo
Žirovnice - Ždírec nad Doubravou 0:2 (0:1)

První porážka mladších žáků,která nemusí vůbec mrzet.Hra hostů byla založena na síle a individuálních schopnostech tří fyzicky vyspělých kluků.Naši kluci hráli týmově a svoje velmi pěkné fotbalové akce zejména po ose Rušil,Pavlíček,Kořínek byly pro soupeře nebezpečné.Bohužel na jejich gólové zakončení už kluci neměli sílu.Hrálo se totiž za velmi chladného počasí při neustálém mrholení.První branku jsme dostali po sólovém nájezdu hostujícího útočníka.Jeho první střelu ještě golman zlikvidoval,ale na dorážku už nestačil.Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním vyrovnat.Měli jsme výhodu několika standartek, ale kýženou vyrovnávací branku se nám vsítit nepodařilo. Kluci by si ji určitě zasloužili. Jak už to ve fotbale bývá - nedáš, dostaneš - hosté si vítězství pojistili druhou brankou. Do konce zápasu se už nic nezměnilo. Za zmínku stojí pouze střela Pepíka Janáka,která šla těsně vedle brány.

3. kolo
Žirovnice - Ždírec nad Doubravou 1:0 (0:0)

První vítězství starších žáků v nové sezóně se zrodilo na hřišti v Počátkách. Soupeř byl pro nás velkou neznámou, protože dosud hrál ve druhé skupině.Vzhledem k jeho  jednoznačným výhrám v prvních dvou kolech jsme šli do zápasu s určitými obavami.Tyto obavy se rozplynuly hned v úvodu zápasu,kdy se prvních deset minut hrálo pouze na polovině hostů a úvodní gól visel ve vzduchu.Branku jsme však nedali a hosté zahrozili několika nebezpečnými útoky.Byla to ale jen tato část zápasu,kdy hosté zlobili. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu.Po přestávce se obraz hry nezměnil a pokračovalo dobývání hostující branky,což se nám nakonec podařilo a Šatara vstřelil úvodní gól zápasu.Nakonec se ukázalo,že tato branka byla rozhodující a zajistila našemu týmu 3 body.V závěru zápasu byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující hráč a bylo jasné,že hosté už na obrat v zápase nebudou mít.

Míra Rušil

2. kolo
Přibyslav - Žirovnice 1:1 (1:0)
Úvod zápasu byl vyrovnaný, hra se odehrávala většinou  mezi šestnáctkami. Postupem času se začali více prosazovat domácí, kteří měli i více vyložených šancí. V těchto chvílích nás podržel brankář Vojtěch Kolář, který mimo jiné zlikvidoval samostatný nájezd a tři střely za sebou, na které se naši hráči jen dívali. Ze sítě musel lovit míč jen po střele z trestného kopu pod břevno, na kterou nedosáhl. My jsme z vypracovaných šancí v první půli trefovali jen brankáře stojícího uprostřed branky. Druhá půle byla naprosto vyrovnaná. Sázeli jsme na rychlé protiútoky tažené Michalem Kořínkem. První jeho průnik do vápna a kontakt s obráncem ocenil rozhodčí žlutou kartou, podruhé však již odpískal faul před hranicí šestnáctky. Z následného trestného kopu se krásně trefil pod břevno Dominik a bylo vyrovnáno. V posledních minutách zápasu jsme ještě měli štěstí, když po zaváhání naší obrany postupovali 3 hráči Přibyslavi sami na brankáře a domácí útočník situaci řešil sobecky střelou do tyče. Nakonec tedy zasloužená remíza.

2. kolo
Přibyslav - Žirovnice 2:1 (1:0)
Na naši hru v prvním poločase se nedalo vůbec dívat. Spousta nepřesných přihrávek, žádné ohrožení soupeřova brankáře. Domácí se ujali vedení z penalty, poté co si náš obránce při odkopu trefil ruku. Do druhé půle naši nastoupili jako vyměnění. Zlepšili jsme pohyb po hřišti, dostali soupeře pod tlak a dostávali se  i do šancí. V této době jsme inkasovali druhý gól, když po rozehraném trestném kopu domácí skóroval úplně volný hráč střelou bodlem k tyči. Čtvrt hodiny před koncem zápasu byl vyloučen domácí hráč za kopnutí do našeho Adama Popelky bez možnosti hrát míč. Náš tlak ještě zesílil. Trefili jsme tyč, břevno a nevyužili další šance - krásnou střelu Jakuba Macha vyrazil golman. Bohužel na 2:1 jsme snížili až 2 minuity před koncem. Po individuální akci se trefil Vojtěch Šatara. Na vyrovnání už nezbyl čas. Výsledku utkání by určitě více slušela remíza, domácí vyhráli se štěstím. Nezbývá než věřit, že to vyjde příště. Musíme však začít hrát už od začátku, a ne až ve druhém poločase.

1. kolo

Žirovnice - Pelhřimov B 2:1 (2:1)
Z prvního mistrovského zápasu nově se tvořícího kolektivu mladších žáků, jsme měli trochu obavy (zvlášť když se na zápas nedostavil golman a do branky musel útočník). Nakonec nás však kluci všechny velmi mile překvapili. V první půli jsme se ujali vedení po krásné a nečekané střele Václava Moravy z velkého vápna skoro do šibenice. Z protiútoku však soupeř vyrovnal (po závaru před naši brankou jsme si dali vlastní gól). Do kabin jsme šli přece jen s vedením, když Michal Kořínek zatáhl míč před soupeřovu branku a krásně uvolnil Šimona Kožicha, pro kterého už nebyl problém skórovat. V druhém poločase se už skóre nezměnilo. Naši kluci velkou bojovností už vítězství uhájili a soupeře do žádné velké šance nepustili. My jsme měli ještě pár šancí po únicích z půlky hřiště (Michal Kořínek, Patrik Drechsler), ale kluci už neměli sílu na důrazné zakončení.

Výborným výkonem zaujali Patrik Drechsler a Michal Kořínek. Poděkování za bojovnost  však patří všem.

(napsal : Jarda Kořínek st.)

1.kolo

Žirovnice - Pelhřimov B 2:4 (1:3)
I na tento zápas se nám nedostavil brankář a do branky musel Lukáš Filsoch, jinak útočník. V tomto zápase byl soupeř od začátku lepší. Zatlačil nás na naši polovinu a brzy se ujal vedení po pohotové střele z voleje k tyči, po které se náš brankář jen ohlédl. Soupeř si vypracovával další šance a po jedné z nich po kombinaci před naší brankou to bylo už O:2. Nutno říct, že naši hráči nechávali soupeři mnoho prostoru, neobsazovali natěsno a to byla voda na jejich mlýn. My jsme mohli spoléhat pouze na brejky. Po jednom z nich jsme také snížili na 1:2, když utekl Jaroslav Kořínek, nacentroval na úplně volného Jiřího Hanzálka a ten z první podstřelil padajícího brankáře hostů. Do konce poločasu však hosté přidali ještě jeden gól, po rohu se trefil hlavou k tyči jejich nejvyšší hráč. Ve druhé půli jsme dostali velmi laciný gól na 1:4 a bylo o všem rozhodnuto. Až  za tohoto stavu jsme začali hrát lépe a dali i druhý gól. Jaroslav Kořínek krásným pasem do volného prostoru vybídl k samostatnému úniku Tomáše Knotka, který si se zakončením věděl rady a snížil na 2:4. A naši hráči najednou začali hrát a dostali soupeře pod tlak. Gól jsme však již nedali.

Soupeř vyhrál zaslouženě, naši kluci zaslouží pochvalu za výkon ve druhém poločase.

Přípravné zápasy

Mladší:

16.8.  Žirovnice - Odolena Voda 2:3 (1:2) - utkání se vzhledem k potřebám hostů hrálo na šířku hřiště.V tomto zápase hráli spolu poprvé kluci, kteří přišli ze starších přípravek Slavoje Žirovnice a Spartaku Počátky. Naše branky vstřelili Michal Kořínek a Tomáš Pavlíček

19.8. Třešť - Žirovnice 2:4 (0:2) - první ostrý test na velkém hřišti pro náš žirovnicko-počátecký tým dopadl dobře.Po poločase jsme vedli brankami Matěje Rušila a Michala Kořínka 2:0.Domácí po přestávce přidali a zaslouženě vyrovnali skóre. Naši kluci ale brankami opět Michala Kořínka a Matěje Rušila (z penalty) vítězství zachránili.

22.8. Žirovnice - Horní Cerekev 1:1 (1:0) - poslední přípravný zápas hraný na tréninkovém hřišti v Počátkách skončil zaslouženou remízou.V prvním poločase jsme byli lepší my a po rohovém kopu jsme se Pavlíčkem ujali vedení.Hosté byli lepší po přestávce a vyrovnali střelou z přímého kopu. K vítězství jsme měli přece jen blíže my,ale dobře zahraný brejk skončil pouze na tyči hostující branky. V penaltách po utkání zaujal náš golman Vojta Kolář (věkem patřící ještě do přípravky).

Starší:

19.8. Třešť - Žirovnice 3:2 (2:0) - k prvnímu a poslednímu přáteláku jsme nastoupili v prázdninové (kdo přišel hrál) sestavě.

Náskok domácích z prvního poločasu jsme srovnali brankami Ondry Lisého (jedna z trestňáku a druhá z penalty). Na třetí branku domácích už naši kluci nedokázali odpovědět.