Sezóna podzim 1965 - jaro 1966

 V I.B třídě má Žirovnice tyto soupeře: Suchdol, Novou Bystřici, Počátky, Kamenici, Pelhřimov B, Duklu J. Hradec, Stráž, Slavonice, České Velenice. Soutěž vyhrává Suchdol, Žirovnice končí na 5. místě. Na protest Spartaku Počátky však byly Žirovnici odečteny 4 body ze zápasů Žirovnice-Počátky 2:0 a Žirovnice-Kamenice 7:0. 

Naši sousedé totiž přišli na to, že v těchto dvou utkáních nastoupil za Žirovnici Aug. Ježek, který coby voják neměl ve své průkazce povoleno hostování za civilní oddíl . . "Černý Ježek", jak se tehdy psalo v okresních novinách "Nástup" stál Žirovnici čtyři body  . . Prakticky o nic nešlo, neboť Žirovnice i kdyby tyto čtyři body na svém kontě měla stejně by byla za vítězem soutěže Suchdolem pořád ještě o sedm bodů zpět. Spíše si tohoto nedostatku měl povšimnout tehdejší fotbalový výbor Žirovnice a neměl Aug. Ježka k utkánim stavět.

Slavoj Žirovnice B skončil v okresní soutěži druhý o dva body zpět za Dřevem Lukavec, 

který získal 18 bodů.

V okresním přeboru byl dorost Žirovnice rovněž druhý horším skóre za Pacovem,  když oba měli shodně po 17 bodech.

V okresním přeboru žáků z pěti družstev byla Žirovnice čtvrtá.

Sezóna podzim 1966 - jaro 1967

Poslední sezóna v I.B třídě, však to také trvalo, než se Žirovnice vrátila do I.A třídy.

V tomto roce tedy ještě I.B třída, ve které hrají: Jiskra Nová Bystřice, Slovan Kamenice, Jiskra Slavonice, Dynamo Majdalena, Rovnost Budíkov, Spartak Počátky, Spartak Pelhřimov B a Slavoj Žirovnice.

Popravdě řečeno, nedokázat postoupit z této soutěže, kde hrájo pouhých osm oddílů, už by bylo "do nebe volající". Pelhřimov B ještě Žirovnické v těchto letech tolik "nezlobil", takže se mělo rozhodnout mezi Novou Bystřicí a Žirovnicí. Historie se opakuje. V podzimním kole byla doma s tímto největším soupeřem Žirovnice úspěšná sice jen 2:1 (Kušta 2), ale v Bystřici na jaře v odvetě slavil Slavoj triumf, vyhrál tam 2:5 (Marek 2, Rojko, Morava z penalty a vlastní), a tak bylo rozhodnuto.   

                     Konečně zpět do I.A třídy. Slavoj Žirovnice vyhrál v této soutěži 12 zápasů, jednou remizoval.a jednou prohrál (zase přesto s Pelhřimovem B doma 0:1!), získal tak 25 bodů a skóre 32:10, druhá Nová Bystřice měla 19 bodů, pátý Pelhřimov B 12 bodů, ale Žirovnici přesto porazil . . .

Od sezóny  1967-1968 hraje Slavoj  I.A třídu, kterou hrál nepřetržitě 12 let až do jara 1979. 

... a jak v této době "B", dorost a žáci .... ?   

Slavoj Žirovnice B obsadil druhé místo horším skóre v OP za Novou Cerekví, když oba získali 22 bodů.

Dorost Žirovnice vyhrál okresní přebor při jeho sedmi účastnících. 

Žáci v OP však z deseti účastníků skončili devátí.

Ale jinak to byl rok vynikající, přinesl Žirovnici dvě první a jedno druhé místo v tabulkách soutěží.

1967-1968: Loňsky vítěz OP Pelhřimovska Tatran Nová Cerekev se zříká účasti v I.B třídě do které postupuje druhy Slavoj Žirovnice B. V soutěži obsadil 5. místo (8 2 8 53:47 18].

Dorost hrál oblastní přebor [12 družstev) a skončil na 7. místě, 

jeho "řádek" z tabulky: 7 7 8 49:51 21.

1968-1969: V I.B tříd skončil Slavoj-Žirovnice B desátý při dvanácti účastnících poslední Jiskra Humpolec B ze soutěže vystoupila. Dorostenci skončili v oblastním přeboru beznadějně poslední, získali 3 body za jediné vítězství a remizu, skóre 11:95.

1969-1970: Slavoj Žirovnice B z l.B třídy vystoupil - zřejmě pro nedostatek nebo nezájem hráčů. V minulém ročníku už totiž byla signalizována jakási krize. K poslednímu utkání do Pelhřimova odjelo jen 10 hráčů, do druhého poločasu mohl Slavoj B nastoupit jen se šesti hráči, takže byl odehrán jen první poločas za stavu 5:0. 

Dorost hraje v tomto období I.A třídu, při deseti účastnících končí na šestém místě (7 2 9 41:54 16).

1970-1971: V tomto období hraje jen dorost Žirovnice, v I.A třídě končí na předposledním místě (11 účastníků).

1971-1972: Dorost hraje I.A třídu a skončil poslední při 12 účastnících.

1972-1973; Dorostenci hrají OP Pelhřimovska, kam za svoje loňské poslední místo v I.A třídě sestoupili. jsou zde však úspěšní a při šesti účastnicích jsou první s 29 hody o bod před Dačicemi. 

Hrál se společný okresní přebor Pelhřimova a Jindřichova Hradce.