Program letní přípravy 2005 :

Ve středu 20. července od 18:00 hodin na Budíně první přípravný zápas Slavoje, nepočítáme-li dva zápasy na Perleťovém poháru 6. července.

FC Slavoj - Spartak Pelhřimov 3:1 (0:1)

Spartak Pelhřimov přijal ochotně nabídku nahradit v prvním letním přípravném zápase divizní mužstvo FK Tábor, které na poslední chvíli zápas odřeklo.

Zápas samotný nesl všechny rysy přípravy. Sestavy se měnily hokejově a bylo v nich na obou stranách značné množství dorostenců a naopak hodně hráčů základních sestav chybělo.

V první půli byli o trochu lepší hráči Pelhřimova, ve druhé naopak žirovničtí.

Branky : Pavel Janů a nešťastná malá domů, na kterou Michal Poustecký nestačil (vlastní a 0:1). Ve druhé půli se ukázala v dobrém světle posila Slavoje Petr Weith, který dvakrát skóroval po brejcích do otevřené obrany. Třetí branku vstřelil lobem přes brankáře Hartla (vystřídal ve druhém poločase Bartošku) Tomáš Houška.

50 diváků, pískal Pavel Janák z Kunžaku.

V sobotu 23. července od 17:00 hodin na hřišti ve Věžnicích u Polné.

Slavoj TKZ Polná - F.C. Slavoj 6:1 (2:0)

Slavoj odcestoval do Věžnic ve 13-ti lidech a to : Jiří Doležal - Petr Houška, Kuš, Mezera Jiří, Metlička, Houška Tomáš, Charousek, bratří Častové, Camrda, Weith, Doležal Ondřej a Pokorný Martin. Hráči střídali hokejově.

Slavoj hrál se soupeřem z I.A třídy v poli vyrovnanou partii s bezzubou koncovkou.

Domácí byli mnohem produktivnější, v útoku důraznější a proto je výsledek takový jaký je.

Branku Slavoje vstřelil za stavu 5:0 Martin Pokorný.

Středa 27. července 17:30 - stadión Budín Žirovnice

F.C. Slavoj -   FKAS Pardubice 0:4 (0:2)

Hosté potvrdili rozdíl několika tříd. Byli rychlejší, důraznější a vytvářeli si také hodně šancí ke skórování. Paradoxem však je, že branky padaly spíš náhodně po našich hrubkách, než po vypracovaných vyložených šancích. Z těch pálili většinou vedle.

Slavoj za celý zápas nevystřelil na soupeřovu branku. První střela směřovala k brance hostí v 84. minutě - nad branku.

Sestava Slavoje : Císař - Kuš, Mezera Jiří, Mezera Pavel, Ježek - Houška Petr, Metlička, Charousek, Houška Tomáš - Časta Radek, Camrda - dále střídali : Časta Rosťa, Doležal Jiří, Doležal Ondra, Janů, Pokorný, Weith.

50 diváků, pískal Chvála Jan z Kunžaku.

Listy Vysočina : Vcelku přijatelnou porážkou 0: 4 skončil pro fotbalisty Slavoje přípravný zápas s druholigovými Pardubicemi. "Nastoupili jsme bez pěti členů základní sestavy, což se projevilo zejména ve středu pole. O několik tříd lepší soupeř uplatňoval celoplošný presink, nemohu se tudíž na naše mladé hráče zlobit, že jsme v útoku působili neškodným dojmem. Zadní řady však neustálému náporu čelily se ctí,"uznává trenér Slavoje Jiří Vodáček, jehož svěřenci se v další přípravě představí domácímu publiku v neděli, kdy přivítají Vlašim. Druhou branku Východočechů vsítil testovaný pelhřimovský odchovanec Tomáš Vlček, v souboji se však zranil a o přestávce musel odstoupit. (vim)

Slavoj - Pardubice 0:4 - situace před první brankou ... jó penzisti, ti se mají ... Pelhřimovský Tomáš Vlček a jak to se mnou dopadne, vezmou či nevezmou ? Ve stínu bylo nejlíp, na sluníčku ukazoval teploměr 48°C

Neděle 31. července od 16:30 - stadión Budín Žirovnice

F.C. Slavoj - F.C. Vlašim 3:2 (2:2)

Slavoj předvedl na mokrém trávníku proti účastníku středočeského krajského přeboru zatím nejlepší výkon v přípravě a zejména ve druhé půli svého soupeře jasně přehrával díky většímu nasazení a lepšímu pohybu. Hosté, kteří měli v nohách turnaj v Týně drželi se Slavojem krok pouze v první půli. Ve druhé přeháněli tvrdost na úkor hry. Bylo pouze otázkou času, kdy dokážeme některou z příležitostí proměnit ve vítězný gól.

Sestava : Císař (46. Šamal) - Janů (46.Makovička), Charousek, Kuš, Kořínek (46.Doležal Ondra - 68.Doležal Jiří) - Houška Tomáš, Secký (72.Metlička), Mezera Jiří, Houška Petr - Weith, Časta Rosťa (46.Pokorný, 68.Časta Radek).

branky Slavoje : Weith 3, Kuš a Pokorný nastřelili tyč. Pískal Pavel Janák, 50 diváků.

Sobota 6. srpna od 17:30 - stadion Budín Žirovnice

F.C. Slavoj - Slavoj Pacov 5:1 (4:1)

Jednoznačná záležitost domácího Slavoje, když od začátku nebylo pochyb, kdo je pánem na hřišti.

branky : Mezera Jiří 2, Weith 2 a Camrda - za hosty Hrobský - ČK Hrobský (65.)

V prestižním derby Slavojů vládl na hřišti ten žirovnický a nejen proto, že hraje o jednu soutěž výše. "Máme obrovské problémy se sestavou. Neustále nám chybí několik hráčů, jsem z toho až nešťastný," přiznal velké problémy před startem soutěže kouč Pacova Jan Horák, který nelibě nesl jasnou převahu žirovnických a hledal problémy všude.

Žirovnice: Císař - Kuš, P. Mezera, Kořínek, Charousek, Secký, J. Mezera, Vodáček, T. Houška, Weith, Camrda. (střídali : Doležal Ondra, Makovička a Houška Petr)

Pacov: Vaverka - Přibyl, Vlk, Zíka, Pavelec, Vejsada, Kubů, Kozojed, Lhotský, Hrobský, Dedera.

Slavoj - Pacov-2005 (5:1) Slavoj - Pacov 5:1 Slavoj - Pacov 5:1
Slavoj před zápasem vysmátý trenér domácích - Mgr.jiří Vodáček st. Nový trenér Slavoje Pacov - Jan Horák - v minulosti též hráč Slavoje Žirovnice

Středa 10. srpna 2005 18:00 hodin

F.C. Slavoj - Slovan J.Hradec 3:1 (2:1)

Rozháraná hra Slavoje stačila na vítězství nad "A-třídním" soupeřem, který zejména v prvním poločase odkryl okénka v naší obraně a vytvořil si i dostatek příležitostí, které však nedokázal proměnit. Druhý poločas byl po několikanásobném vystřídání ještě chaotičtější a hra se odbývala převážně ve středu hřiště. Soupeř již nebyl tak nebezpečný jako v první půli.

Branky : Musil Jan 2, Mezera Jiří - pískal Janák - 50 diváků

Sestava : Šamal (46.Poustecký) - Makovička, Kuš, Mezera Pavel (20.Charousek), Kořínek - Camrda, Mezera Jiří, Houška Tomáš, Houška Petr - Musil Jan, Weith : ve 2. půli střídali : Ježek, Pokorný, Metlička, Doležal Ondřej, Doležal Jiří, Janů.