Letní příprava 2009

Slavoj*A vs. Viktoria Žižkov (2.liga)  0:5

Slavoj*A  vs Pelhřimov*A (divize)  0:1

Slavoj*A vs. Stonařov (1.A tř.)   2:0

Slavoj*A vs. Pelhřimov*B (1.A tř.)  2:0

Pacov (KP) vs. Slavoj*A   1:2

Humpolec (KP) vs. Slavoj*A   2:3

Slavoj*A vs. Dačice (1.A tř.)   4:4

 

 

 

branky Slavoje A v přípravě :

Pokorný 2, Poustecký 2, Zaňák 2,

Janů 2,

Staněk, Houška Tomáš, Moravec, Doležal O. Sendrs po 1

jedna vlastní soupeř

 

 

 

SLAVOJ*B

Jarošov n.Než vs. Slavoj*B  0:2

Béčko vyhrálo turnaj v Janštejně

Start Nový Rychnov vs. FCS*B 2:3

FCS*B  vs. TJ POPELÍN  7:0

sobota 1. srpna v Počátkách od 9:30

FCS*A  vs. Centropen Dačice 4:4 (2:2) 

branky: Staněk, Moravec, Zaňák 2

První pěknou branku dávají už ve 2. minutě hosté. Po rohu vyrovnal hlavou Staněk a ve 40. minutě poslal nechytatelnou dělovkou Moravec do vedení Slavoj. V poslední minutě první půle ale hosté ze skrumáže vyrovnali.

Druhá půle se hrála podle not hostů, kteří se také ujali hned po přestávce vedení, které ovšem ze svého neustálého tlaku nedokázali pojistit, a tak přišel trest v podobě dvou branek Slavoje, které obě vstřelil po brejcích střídající Zaňák. Hosté v závěru alespoň vyrovnali. Prohra by pro ně byla hodně krutá, protože byli po většinu zápasu lepším týmem. Slavoji ranní termín očividně nevyhovoval. Rozhodčí Milan Bursa, 70 diváků.

Sestava : Socha - Petr Houška, Charousek, Kuš, Weith, Tomáš Houška, Doležal O. Sendrs, Mezera, Poustecký, Moravec, Staněk (střídali Zaňák, Semotán a Dýnek Tomáš)

Velkým zklamáním pro trenéra Leoše Mitase byl zápas proti jihočeskému soupeři : „Ke spokojenosti mám opravdu hodně daleko. Soupeř byl lepší, my jsme jen zásluhou dvou krásných branek a dvou chyb hostující obrany uhráli remízu.“

Žirovnice tak po velmi cenných výhrách nad Pacovem a Humpolcem dostala ledovou sprchu. A zřejmě v pravý čas. „Netvrdím, že by hráči začali nosit nosy nahoru, ale určitě není na škodu, že nás něco takového v závěru přípravy potkalo. Zase jsme zjistili, že jsou lepší týmy než my a snad se z toho ponaučíme. Věřím, že mistrovský zápas proti Dobronínu už bude o něčem jiném,“ doufá kouč. (Deník Vysočina 4.8.2009)

 

neděle 2. srpna od 16:00 v Popelíně
FCS*B  vs. TJ POPELÍN
 7:0 (3:0)

Jednoznačná záležitost Slavoje. V druhé půli nastoupil po dlouhé době Jan Musil. Že by se opět vrátil k fotbalu?

(rozhodčí Milan Šatara)

Branky : Janů 3, Zaňák, Havlíček, Jan Musil, Ondra Dudan Doležal !

 

 

Slavoj vs. Dačice

 

 

 

 

 

   

sobota 25. července (Humpolec - hlavní hřiště 17:00)

FK Humpolec vs. FCS*A 2:3 (0:2)

branky : 20. a 40. min. J.Poustecký, 75. Pokorný - domácí skórovali v 50. a 55.minutě.

sestava : Šamal - Blažek, Kuš. P.Houška, Weith - T.Houška, Vodáček, Moravec, Janů - Staněk, Poustecký. Ve druhé půli střídali J.Mezera, T.Dýnek, Pokorný a Doležal Sendrs za Blažka, Vodáčka, Janů a Moravce. Na lavičce ještě brankář Kadlec.

Žirovnici se viditelně pod novým koučem Leošem Mitasem daří, protože porazila dalšího soupeře z krajského přeboru, Humpolec.
Domácí měli více ze hry a první půl hodinu byli lepší. Pak Žirovnice zlepšila pohyb a zaslouženě se ujala vedení o dvě branky. Do druhé půle však vstoupili hosté ustrašeně a hrubými chybami nechali Humpolec vyrovnat.
Utkání však rozhodl brankou Pokorný. „Jsme ve fázi, kdy výsledek není zase až tolik důležitý. Možná se na hráčích podepsala i trochu únava, neboť program přípravy je opravdu náročný,“ ohodnotil utkání trenér Humpolce Josef Soural. Žirovnice tedy i v druhé přípravě proti týmu z krajského přeboru zvítězila. „Jsme rádi, že jsme Pacov i Humpolec porazili, ale nemůžeme dát nos nahoru, ba naopak musíme na hře i nadále pracovat,“ shrnul utkání trenér Žirovnice Leoš Mitas.
(Deník Vysočina)
Góly Humpolce: Kubíček, Beránek.

Humpolec: Padrnos (46. Kříž) – Hes (46. Bdžoch), Pecha, Černík, Keller (46. Honzárek), Paťha, Jeřábek (46. Hes), Kopic (46. Jeřábek), Štecher (46. Nermut), Hlaváč (46. Beránek), Pícha (46. Kubíček).

 

neděle 26. července - začátek 16:00

Start Nový Rychnov vs. FCS*B 2:3 (1:2)

Vedení se ujali domácí hned v úvodu zápasu. Vyrovnával hlavou Staněk. Janů kulišáckou střelou z poloviny hřiště skóre otočil. Domácí ve druhé půli ještě stačili vyrovnat, potom J.Doležal nedal penaltu, ale Zaňák těsně před koncem přehozením brankáře upravil konečný výsledek. 

Hodně emocí na přátelský zápas.

 

   

hřiště Hořepník, neděle 19.7.2009, zač.16:30

FC SLAVOJ ŽIROVNICE - SK PACOV   2 : 1 (0 : 1)

Branky: Pacovská nová slovenská posila Budjak (36 let) v 10. minutě.

Za Slavoj vyrovnával v 70. minutě lobem přes brankáře z nulového úhlu Ondra Doležel (Sendrs). Této brance předcházel únik Petra Houšky po pravém křídle přes celé hřiště.

Vítězný gól vstřelil v 80. minutě blafákem Tomáš Houška.

V první půlce byl lepší Pacov, ve druhém Slavoj, jehož hráči měli v závěru i druhého víkendového zápasu více sil než soupeř a jen díky nepřesné koncovce nebylo skóre vyšší.

Sestava : Šamal - P.Houška, Charousek, Kuš, Weith, Sendrs, Vodáček, Janů, T.Houška, T.Dýnek, Staněk, Pokorný, David Blažek a Semotán.

Pacov: Jíša – Vejsada, Praveček, Kerouš, Šlechta – Váňa, Maršík, Zíka, Hrobský – Bujdak, Gavrecký. Střídali: Kubů, Jiřík, Dvořáček. Rozhodčí Šeningl, 70 diváků.

 

sobota 18. července

Béčko vyhrálo turnaj v Janštejně a přivezlo obrovský skleněný pohár  >>

 

neděle 19. července

Jarošov n.Než vs. Slavoj*B  0:2

 

Budín, sobota 18.7.2009, zač.10:00

FC SLAVOJ ŽIROVNICE - FK PELHŘIMOV B   2 : 0 (1 : 0)
Branky: 26., 59. Janů
Rozhodčí: Nechvátal Jiří, Diváci: 30, hrálo se za neustálého deště.
Rezerva Pelhřimova odjela do Žirovnice ve značně oslabené a improvizované sestavě, v níž museli naskočit i oba trenéři. Pikantní to bylo zejména pro trenéra J. Blažka, který si zahrál se svým synem Markem proti druhému synovi Davidovi, který nastoupil v žirovnickém dresu. Přestože i domácí sestava nebyla ideální, odehrálo se na Budíně v deštivém počasí zajímavé utkání.
Hosté z Pelhřimova zahrozili v 7. min. po střele Hurdy, která šla těsně vedle. Pak však měli mírnou převahu domácí, jenže jim stál v cestě vynikající Dvořák. Kapituloval až ve 26. min, kdy se po standardní situaci dostal na zadní tyči k míči zcela osamocený Janů a snadno skóroval. Vyrovnat mohl ve 31. min. Novák, kterého uvolnil skvěle Hurda, sám postupoval na domácího brankáře, ten však jeho přehození zachytil. O chvíli později agilní Hurda levačkou opět těsně minul domácí branku.
Po změně stran nastoupil za Pavouka J. Blažek a když kvůli zranění musel odstoupit A. Hejda, musel si Pelhřimov půjčit domácího dorostence Svobodu, aby hrál v plném počtu. Ve druhé části byla převaha domácích již výraznější a hosté hrozili pouze z brejků. Opět se vyznamenal při střelách a závarech v pokutovém území pelhřimovský Dvořák. I druhý gól domácích padl po standardce, na kterou si naběhl opět Janů a nekompromisně z hranice pokutového kopu rozvlnil síť za bezmocným Dvořákem. Domácí měli ještě do konce utkání několik slibných situací, které však nedotáhli do konce, i tak zaslouženě rezervu Pelhřimova porazili.

Převzato z webu FK Pelhřimov. Připravil: L. Novák – 18. 7. 2009

 

Sestava Slavoje : Kadlec - Dýnek Tomáš, Petr Houška, Kuš, Weith, Janů, J.Poustecký, Semotán, Staněk, Pokorný, Tomáš Houška, Zaňák, David Blažek

 

Sestava Pelhřimov: Dvořák Marek – Šoula, Blažek M., Hejda R., Nevšímal – Pavouk (46. Blažek J.), Hovorka, Zahradník, Hejda A. (69. Svoboda – dorostenec Slavoje) – Hurda, Novák L.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Budín, sobota 11.7.2009, zač.16:30

Slavoj*A vs. Sokol Stonařov 2:0 (1:0)                     

Zápas se staronovým účastníkem I.A třídy, skupina B

sestava : Šamal - Petr Houška, Charousek, Dýnek, Makovička, Poustecký Jarda (15.min. zranění po srážce s brankářem - ruka, klíční kost?), Tomáš Houška, Vodáček, Weith, Časta Rosťa, Pokorný, Staněk, Svoboda, Zaňák.

Branky : Pokorný (20. minuta), 50. minuta soupeř vlastní