17. kolo (16.hrané)  Slavoj A  -  HFK Třebíč B  2:0 (0:0)  16.-17.4.

podívat se přišel i bývalý trenér pan Antonín Eder

Třebíč juniorka 2004

hrálo se na výborném terénu Ivan Císař vychytal již 4. nulu a řadí se mezi nejlepší brankáře soutěže
radost po první brance (67.minuta - Jan Musil)

střelci branek již vystřídali

po závěrečné děkovačce před 100 diváky

vysmátí fandové připíjejí na další vítězství

Slavoj : Císař - Kuš, Mezera Pavel, Mezera jiří, Kořínek - Časta Rosťa (80.Horký), Charousek, Vodáček, Houška Tomáš- Musil Zdeněk(88.Časta Radek), Musil Jan (90.Makovička)

Třebíč B - Hradecký - Heres, Čech (75.Holoubek), Pekárek (65.Kylíšek), Ošmera (K) - Prokop, Hrůza, Hanzal, Vodička - Man (80.Kaňka), Řezáč

branky : 68. Jan Musil, 87. Zdeněk Musil

rozhodčí : Hitzger (HB), delegát : Topka (na prvním snímku), 100 diváků - hezky, teplota 18°C, sluníčko

Hosté zlobili zejména v 1. poločase, když především  jejich standardní situace byly velice nebezpečné a naši někdy odvraceli i s notnou dávkou štěstí.

Druhý poločas byl již v režii našich a naše převaha také vyjádřena brankami a tím splněn plán zisku 3 bodů.

První branku vstřelil Jan Musil v 67. minutě, když se v šestnáctce zbavil dvou obránců a křížnou přízemní střelou z rohu malého vápna překonal Hradeckého. Druhou branku přidal Zdeněk Musil v 87. minutě po průniku středem otevřenou obranou a též přízemní střelou k tyči. Další šanci měl Standa Horký. Škoda, že mu před odkrytou brankou chybělo více klidu.

Hosté vystupovali velice sympaticky, hrálo se  slušně, rozhodčí řídil utkání s přehledem.

(snímky z utkání pořídil pan Miloš Konáš)

Po tomto kole jsme se konečně odpoutali ode dna tabulky.

Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body (Prav)
1. V. Meziřičí 16 12 1 3 49: 25 37 ( 13)
2. Bystřice n. P. 16 11 2 3 37: 18 35 ( 8)
9. Janovice 16 5 3 8 17: 30 18 ( -9)
10. Ledeč n. S. 16 5 2 9 16: 23 17 (-10)

Favorit v derby opět nevyhrál

Fotbalový krajský přebor pokračoval sedmnáctým kolem. V „jihočeském“ derby se radoval Pelhřimov z výhry v Humpolci. Důležitý krok k záchraně udělala Žirovnice, která porazila třebíčskou juniorku a dostala se na 13. místo. Černý Petr zbyl po prohře v Hartvíkovicích na Doubravník.

Humpolec - Pelhřimov 0:2

V derby Pelhřimovska v posledních letech nevyhrává favorit a platilo to i tentokrát. Hostující Spartak zaskočil domácí pevnou defenzívou a rychlým přechodem do útoku, což mu v prvním poločase mohlo vynést více než jednobrankový náskok. O ten se postaral potrestáním hrubky obrany ve 12. minutě Máca. Po přestávce domácí přidali na tempu a po hodině hry se dostali i do gólových šancí. Jenže Čihák z brejku netrefil branku a dorážku Hájka po závaru vytěsnil z brankové čáry hlavou na roh Jeřábek. V posledních minutách přerostla humpolecká převaha v křeč, což potrestal Krčil z trestného kopu.

Drtivá většina odborníků a vlastně i hráčů Tip ligy před fotbalovým derby v krajském přeboru favorizovala Humpolec. Body ale nečekaně bral Pelhřimov.

Rozčarování byli domácí příznivci především z prvních minut a trenér Jiří Hájek se jim ani nediví: "To byla hlavní příčina naší prohry, vůbec jsme to v úvodu nehráli jako derby. Hráči to nezvládli přístupem k utkání."Humpolečtí marně nalézali recept na soustředěnou obranu okresního soka celých devadesát minut a jelikož Vaverku nakonec nepřekonali, jejich útočná sterilita se natáhla na 233 minut. "Asi v útoku nemáme vhodné typy hráčů, ukázalo se, že Koníř tam asi nemůže hrát. Na důrazný fotbal není po zranění ještě adaptovaný."

Zcela opačné pocity měl po derby pelhřimovský kouč Ján Kubík: "Hráče musím pochválit, za to, jak dokázali na hřišti zrealizovat naše taktické záměry. Celý týden jsme se na tento zápas připravovali, o to mám z výsledku větší radost. Těší mě také, že jsme konečně vstřelili dva góly ze hry."

Góly: 12. Máca, 87. Krčil. Rozhodčí: Dostál ze Zvole. ŽK: 2:2. Diváci: 400. Poločas: 0:1. Humpolec: Moravec - Solomon (46. T. Kopic), Filipský, Svoboda, Jančička - Hájek, Holoubek (61. Pícha), Čihák, Prachař (73. Vincenc) - Koníř, Pajer. Pelhřimov: Vaverka - D. Blažek, Kocián, M. Blažek, Krčil - Jeřábek, Máca, Vlček, Krtek (84. Staněk) - Moravec, Talich. Nejlepší hráči: M. Blažek, Máca, Krčil. (va)

Janovice - Havlíčkův Brod 0:1

Domácí „Sapeláci“ měli po celé utkání mírnou převahu, do větší šance je však dobře fungující havlíčkobrodská obrana nepustila. Klíčový moment přišel v 68. minutě, kdy po chybě janovických zadáků utekl Šimoníček a vstřeli rozhodující gól. Janovice se ve snaze vyrovnat dostaly do několika slibných příležitostí, vyšly však naprázdno. „Hosté dvakrát zahráli v šestnáctce rukou, mělo se alespoň jednou pískat,“ vrátil se k zápasu předseda TJ Sapeli Janovice Jiří Babínek.

Gól: 68. Šimoníček. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 3:2. ČK: 1:1 (60. Hamara - 80. Pleva). Diváci: 90. Poločas: 0:0. Janovice: Krpálek - Reitermann, Špendlíček, Tržil, Doucha (72. Dibdiak) - Tlačbaba, Hamara, Urban, Jirgl - Ohnsorg, Uhlíř. Havlíčkův Brod: Pospíchal - Soural, Pleva, Novotný, Vrba - Šťastný, Bártl, Udržal, Šimoníček - Nechvátal, Havel. Nejlepší hráči: Ohnsorg - Pospíchal, Šimoníček. (kz)

Chotěboř - Náměšť 2:0

Do přestávky dvě šance na obou stranách vyšuměly do ztracena. Rušný fotbal se začal hrát až po hodině, kdy domácí dokázali nápor přetavit také v góly. O první se zasloužil po rohovém kopu Tůma, když hlavou usměrnil míč do sítě a o dvě minuty později jásali diváci podruhé. Kombinační akci zakončil po předchozí přihrávce Tůmy Moravec. Hosté se po přestávce již do gólových šancí nedostávali. „Spokojen jsem až s poslední čtvrthodinou, do té doby byl náš výkon rozpačitý,“ uvědomoval si chotěbořský trenér Zdeněk Cach.

Góly: 72. Tůma, 74. Moravec. Rozhodčí: Šenigl (Pacov). ŽK: 2:2. Diváci: 200. Poločas 0:0. Chotěboř: Vykoukal - Hospodka, J. Novotný, D. Čapek J. Mudruňka (85. Pátek) - M. Čapek, Tůma, T. Novotný (85. Málek), Blažek (60. Moravec) - Provazník, Benák. Náměšť n. O.: Holík - Sázavský (75. Vrba), Rousek, Rabušic, Eliáš - Strnad, F. Franěk, Nekuda, Adam - J. Franěk, Vybíral (85. Chadim). Nejlepší hráči: Vykoukal, Provazník - Holík. (sal)

Žirovnice - Třebíč B 2:0

První poločas byl ještě vcelku vyrovnaný, po přestávce si ale domácí uvědomili nezbytnost získat tři body a svého soupeře zatlačili do defenzívy. Vytvořili si také poměrně slušný počet šancí, z nichž dvakrát udeřili. Nejprve Jan Musil obelstil v šestnáctce dva protihráče a technickou ranou z rohu malého vápna dostal Slavoj do vedení. V závěru pak jeho bratr Zdeněk pečetil skóre ze samostatného úniku otevřenou obranou.

Listy Pelhřimovska - 19.4.2005

Slavoj zvládl i druhý jarní domácí zápas a v tabulce se posunul na dvanáctou příčku. Snadné to ale nebylo. "První poločas byl nepovedený z obou stran, ale nedá se říci, že bychom v kabině my trenéři něco změnili,"odmítá být hrdinou proměny ve výkonu domácího týmu trenér Jiří Vodáček: "Prostě jsme si řekli, že i bod by byl lepší než nic a z mužstva spadl takový ten strach. Hráči, kteří byli pochváleni, začali tým táhnout." Stejně jako bitvu s Chotěboří v minulém kole rozhodly góly bratří Musilů. Trenér tedy zřejmě našel ideální složení útočné vozby: "Musilové si svými výkony o místo na hřišti řekli. Dávají góly, i když musím připomenout, že ještě dost šancí neproměňují."

Góly: 68. J. Musil, 87. Z. Musil. Rozhodčí: Hitzger. Bez ŽK. Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Žirovnice: Císař - Kuš, P. Mezera, J. Mezera, Kořínek - J. Dvořáček, Charousek, T. Houška, Rostislav Časta (80. Horký) - J. Musil (90. Makovička), Z. Musil (88. Radomír Časta).

Třebíč B: Hradecký - Heres, Čech (75. Holoubek), Pekárek (65. Kylíšek), Ošmera - Prokop, Hrůza, Hanzal, Vodička - Man (80. Kaňka), Řezáč. Nejlepší hráči: J. Vodáček, Kořínek - Hanzal. (hav)

Hartvíkovice - Doubravník 3:0

Od úvodních minut měli mírnou převahu domácí, ale přes bránící hosty se nemohli dlouho prosadit. Až po změně stran vlétl na hřiště Grym a svým pohybem donutil hostující obranu k chybám a hned v 51. min. otevřel skóre utkání - 1:0. Od této chvíle přestal Doubravník zdržovat a hra se na chvíli vyrovnala. V závěrečné desetiminutovce vsadili hosté vše na útok a Hartvíkovice do otevřené obrany trestaly. V 87. po hlavičce Gryma dorážel do prázdné branky Neumann. Po rychlém brejku v 89. postupovali čtyři domácí hráči na jednoho obránce a po přihrávce Novotného si třetí gól vychutnal Foretník. "První poločas jsme hráli velmi špatně a přizpůsobili se výkonu soupeře. Po změně stran jsme se zlepšili, což vyvrcholilo gólem Gryma. Soupeř nás dostal na chvíli pod tlak, zlepšení jsme zúročili až v závěru zápasu," hodnotí trenér Hartvíkovic Antonín Salák.

Góly: 51. Grym, 87. Neumann, 89. Foretník. Rozhodčí: Fridrichovský (Pelhřimov). ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (83. Kobylka). Diváci: 120. Poločas 0:0. Hartvíkovice: Chalupa - Nováček (86. Petrilák), Záviška, Chládek, Zedníček - Hošek, Foretník, Neumann, Kašpar (89. Melkes) - Novotný, Křivánek (46. Grym). Doubravník: Pastucha - P. Mitáš, Kobylka, Zbořil, V. Mitáš - Štarha, Stehlík, Solga, Illek - Havel, Prudký (58. Darkwah). Nejlepší hráči: Zedníček, Novotný, Grym. (pok)

Ledeč - Vrchovina 2:0

Do přestávky byl dvakrát v šanci Anděl, výborný gólman Hájek byl vždy na místě. Ve 23. minutě však zahrozili i hosté, na poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu Pechanec. Po změně stan byli již kováci aktivnější. První gól padl dvacet minut před koncem, strůjcem pohledné akce byl Pokorný a úspěšným zakončovatelem Geher. V následné desetiminutovce upoutaly průniky Kubáta a Jelínka, vždy skončily jenom rohovým kopem. Až v samém závěru ideální centr Dvořáka dorazil do sítě Anděl a potvrdil plný bodový zisk domácích. Ještě v posledních sekundách jasnou šanci hostujícího Faguly skvělým zákrokem zmařil vynikající Vávra.

Góly: 69. Geher, 89. Anděl. Rozhodčí: Jákl (Jihlava). ŽK: 5:4. Diváci: 150. Poločas 0:0. Ledeč: Vávra - Jeřábek, Procházka (54. Moučka), Šťastný, Pokorný - Dvořák, Pechanec, Anděl, Jeřábek - Kubát (82. Tvrdík), Geher. Vrchovina: Hájek - P. Poul, Sochor, Fagula, Oros - Michal (55. Čurda), Střešňák, Šoustar, Kalich (83. O. Poul) - Freundenreich, Plhal (77. Bukáček). Nejlepší hráči: Pechanec, Pokorný - Šoustar. (sal)

Meziříčí vytěžilo z minima maximum

Bystřice nad Pernštejnem Přímý souboj o první příčku krajského přeboru vyhráli fotbalisté Velkého Meziříčí. Zvítězili tak s Bystřicí stejným výsledkem 2:1 jako na podzim.

Bystřice - V. Meziříčí 1:2

Samotné utkání příliš krásy nepobralo a pro oko diváka, kromě posledních deseti minut, bylo nudné. První oťukávací půlhodinka nepřinesla nic zajímavého. V dalším průběhu se domácí osmělili a zatlačili svého soupeře na jeho polovinu. Ovšem standardní situace, které si vytvořili, nedokázali využít. Těsně před poločasem tak přišel pro domácí trest v podobě gólu.

„Byl to jasný ofsajd. Stál jsem na stejné úrovni jako hráči. Jediný, kdo nebyl v postavení mimo hru, byl Hort. Ale ten bohužel nezakončoval,“ zlobil se bystřický trenér Zdeněk Hovorka. Jeho protějšek Radovan Zeman reagoval: „Nevím jestli to byl ofsajd. Každopádně rozhodčí rozhodli takto.“

Po změně stran začalo lépe Velké Meziříčí. Do dvou slibných šancí se dostal autor prvního gólu Lukáš Staněk, ale ani v jednom případě síť nerozvlnil. „V tento okamžik jsme měli Bystřici usmrtit a bylo by po zápase,“ řekl hostující trenér. Rozluštění tajenky tak přišlo až v poslední desetiminutovce. Nastřelenou ruku jednoho z hostujících obránců nepřesný rozhodčí Švec tentokrát viděl a Zdeněk Sklenář vyrovnal. Radost domácích ovšem netrvala dlouho. O čtyři minuty později dotlačil za Trávníčkova záda míč Karásek a poslal svůj tým do čela krajského přeboru.

„Zvítězili šťastnější hosté. Na druhou stranu je ale třeba říci, že pět minut před koncem by se zápas neměl prohrávat,“  bědoval Hovorka a Radovan Zeman dodal: „Utkání neslo všechny znaky derby a nebylo příliš o fotbale, ale o bojovnosti a taktice.“

Góly: 84. Sklenář - 42. Staněk, 88. Karásek.Rozhodčí: Švec,ŽK: 5:3.Diváků: 600.Poločas: 0:1.

Bystřice nad Pernštejnem: Trávníček - Černý, Sedláček, Veselý, Lukš - Zbytovský (70. Špatka), Matuška, Sklenář, Horák - Dufek, Zeman.

Velké Meziříčí: Padrnos - Střecha, Kružík, Mucha, Frolda - J. Krejčí, Hort, Špaček, P. Krejčí (12. Berka, 70. Pokorný) - Staněk, Karásek.

Nejlepší hráči: Matuška, Lukš - Karásek.