Poslední kolo se nám nepovedlo
Hartvíkovice - Slavoj 8:0 (2:0)

Většina našich pojala zápas jako povinnost, nebo spíše nepovinnost a proto zápas skončil tak, jak skončil.

Lukáše Šamala v brance nechali hráči, kteří k zápasu odcestovali, i ti kteří vůbec nejeli dokonale vykoupat ve vlastní šťávě. O kolektivu se v tomto případě nedá hovořit.

Pokud nás celé jaro chválili, tak po posledním propadáku nám opět dají do těla.

Ostudný výkon byl nakonec korunován opět červenou kartou. Co k tomu říct ? Bylo to na ručník !!!

Sestava našich : Šamal - Makovička, Mezera Jiří (K), Kuš, Kořínek - Houška Tomáš, Vodáček, Holý, Časta Rosťa - Musil Zdeněk (76. ČK), Horký (65. Musil Jan) - nikdo jiný k dispozici nebyl.

A to ještě Standa Horký nastoupil s chřipkou, Jan Musil též, Zdeněk se zraněným kolenem a téměř všichni  po oslavě Rosťových narozenin.

Skvělé loučení se Standou - výborně !!!

Pískal Dostál ze Zvole n/Pernšt., ŽK 1:3, 50 diváků.

Branky domácích : Záviška 2, Křivánek 2, Neuman, Grym, Zedníček, Novotný.

Trenér domácích Antonín Salák měl pro naše pochopení, když prohlásil, že "hosté nebyli kompletní, jinak si  nedovedu vysvětlit, proč odjeli s takovým debaklem". To prý ještě vytknul svým hráčům malou aktivitu.

Jak by to asi vypadalo, kdyby hráli aktivněji ?

Od nové sezóny povede bývalý trenér Hartvíkovic pan Kolesa Havl.Brod, kde by měl hrát i kanonýr Jirgl. (Tuto zprávu mám přímo od pana Kolesy).

Hartvíkovice - Žirovnice 8:0

Od úvodních minut měli domácí velkou chuť do hry a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Ve 12. min. se po perfektní přihrávce Závišky prosadil Neumann a vzápětí parádní střelou sám Záviška zvýšil na 2:0. Ve zbytku prvního poločasu měly Hartvíkovice nadále převahu, ale další branky na sebe nechaly čekat až do druhé půle. Hned v úvodu se prosadil Grym, ihned nato pěknou technickou střelou přidal na 4:0 Záviška. V 62. min. se dostal na hřiště Křivánek a během sedmi minut dvakrát skóroval - 6:0. V 80. min. znovu střídající Zedníček hlavou po rohovém kopu zvýšil na 7:0. Debakl Žirovnice zpečetil tři minuty před koncem Novotný. „Soupeř hrál od začátku opatrně ze zajištěné obrany, předpokládal jsem, že bude více aktivnější. Po dvou gólech jsme jednoznačně ovládli hřiště. Přesto jsem hráčům v kabině vytkl slabou aktivitu. Ve druhé půli se projevilo, že soupeř nebyl kompletní, jinak si nedovedu vysvětlit, že by odjel s takovým debaklem," hodnotí hartvíkovický kouč Antonín Salák.

Góly: 16., 52. Záviška, 67., 70. Křivánek, 12. Neumann, 50. Grym, 80. Zedníček, 87. Novotný. Rozhodčí: Dostál (Zvole). ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (76. Z. Musil). Diváci: 100. Poločas 2:0. Hartvíkovice: Chalupa - Petrilák, Chládek, Foretník (85. M. Melkes), Kašpar - Hošek, Neumann, Novotný, Nováček - Záviška (75. Zedníček), Grym (62. Křivánek). Žirovnice: Šámal - Kořínek, Mezera, Holý, Kuš - Vodáček, Makovička, Houška, Časta - Z. Musil, Horký (62. J. Musil). Nejlepší hráči: Chládek, Záviška, Křivánek. (pok)

Jen jediný zápas na jaře mohli hrát svěřenci trenéra Jiřího Vodáčka v klidu, bez nervů a výsledkem je potupný debakl. "Musím přiznat, že z utrpěného šoku jsem se vzpamatovával celou neděli. Šlo o lajdácký přístup hráčů, který začal už při srazu mužstva před odjezdem. Je mi líto zejména dvou věcí. Mužstvo přístupem k utkání doslova nechalo na holičkách mladého gólmana Šamala a také Stanislav Horký, který za nás patrně odehrál poslední utkání, si zasloužil důstojnější rozlučku."

Hartvíkovičtí dostali vynadáno, pak soupeře rozdrtili

Jihlava

Ačkoli pozornost byla v posledním kole krajského přeboru upřena do sestupových vod, zrodil se zajímavý výsledek i v klidnějších patrech.

Hartvíkovice si na závěr pošetřily svůj střelecký prach a Žirovnici doslova smetly 8:0. „Soupeř nic nehrál,“ kroutí hlavou kouč Hartvíkovic Antonín Salák. „Prakticky jsme si dělali, co jsme chtěli. Riskli jsme hru na tři obránce a tři útočníky a vyplatilo se,“ mne si ruce trenér třetího týmu tabulky. Své svěřence ale musel v poločase pokárat. „No, trochu jsem jim vynadal. Vedli jsme 2:0 a oni hráli, jako by už o nic nešlo, vypadali že jsou s výsledkem spokojení,“ tvrdí. „Ale mě to připadalo málo, proti takovému soupeři. Vždyť na jaře sbírali body jako na běžícím páse.“

Vodáček utrpěl šok

Nálada v táboře poražených byla o poznání smutnější. „Musím přiznat, že z utrpěného šoku jsem se vzpamatovával celou neděli,“ řekl žirovnický kouč Jiří Vodáček, který nebyl spokojen s přístupem hráčů. „Mužstvo doslova nechalo na holičkách mladého gólmana Šamala a také Stanislav Horký, který za nás patrně odehrál poslední utkání, si zasloužil důstojnější rozlučku.“  Hartvíkovice si vysoké vítězství zopakovaly po půl roce, na podzim smetly Vrchovinu 8:1. „Je to už skoro taková příjemná tradice. Každého půl roku někdo dostane napráskáno,“ směje se Salák.

Sezona se vydařila

Hartvíkovičtí se drtivou výhrou rozloučili se sezonou, na oslavu třetího místa ale prý ještě nebyl čas. „Nějak se to po zápase rozuteklo. Ale společnou rozlučku máme až osmého července,“ podotýká úspěšný kouč. Se třetím místem je Salák spokojen. „Maximálně. Chtěli jsme být do čtvrtého místa, což se povedlo,“ říká. „A to i přes to, že nám v zimně odešlo pět hráčů základní sestavy. Ale ti, kteří je nahradili, překonali všechna očekávání,“ uzavírá hartvíkovický kouč.

Kryštof Ženatý a Kamil Vaněk

TABULKA - konečná 2004-2005
Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body (Prav)
1. V. Meziřičí 26 19 3 4 75: 36 60 ( 21)
2. Bystřice n. P. 26 15 5 6 53: 32 50 ( 11)
3. Hartvíkovice 26 14 5 7 51: 23 47 ( 8)
12. Vrchovina 26 8 6 12 34: 47 30 ( -9)
13. HFK Třebíč B 26 9 3 14 40: 53 30 ( -9)
14. Ledeč n. S. 26 6 3 17 23: 43 21 (-18)

O sestupu Třebíče rozhodla minitabulka : Vrchovina 9 bodů,

Chotěboř 4, Třebíč 4 - skóre v minitabulce lepší Chotěboř,

i když vzájemné zápasy jsou lepší pro Třebíč.

O druhém sestupujícím rozhodlo horší skóre

Jihlava

Letošní ročník krajského přeboru byl dramatický až do samého závěru. O tom, kdo doprovodí Ledeč do I. A třídy, musela rozhodnout tabulka minizápasů mezi třemi týmy. Vrchovina, Chotěboř i Třebíč B totiž nasbíraly stejně bodů, Náměšť si záchranu pojistila výhrou v Ledči. Nerozhodl ovšem ani počet bodů v minitabulce, Chotěboř a Třebíč B mají shodně po čtyřech. A tak třebíčskou juniorku poslalo dolů až horší skóre ze zápasů s Chotěboří a Vrchovinou.

Ledeč - Náměšť 1:3

Ani v posledním utkání kováci neuspěli, ačkoliv záčátek byl velmi slibný. První gólovku T. Gehera odvrátil gólman na roh, úspěšný byl i při umístěném trestném kopu Anděla. Po půlhodince hry putoval míč po ose Procházka - Geher, pro volného Anděla potom již nebyl problém dostat spoluhráče do vedení. Ve 43. minutě ale zcela osamocený J. Franěk nasměroval balon k levé tyči na 1:1, o minutu později chytalo za brankáře Vávru břevno. Deset minut po přestávce se prosadil kanonýr J. Franěk podruhé, když se znovu díval do očí Vávrovi. Po hodině hry viděl červenou ledečský Moučka a pobyt kováků v krajském přeboru ukončil sedm minut před závěrečným hvizdem Strnad - 1:3. „V poli jsme v sezoně nehráli špatně, chybí nám však hráč, který umí zakončit akce střelecky a potřebujeme i stabilního gólmana,“ trochu smutnil klubový sekretář Karel Hruša.

Góly: 34. Anděl - 43 a 56. J. Franěk, 83. Strnad. Rozhodčí: Beneš (Žďár n. S.). ŽK: 3:2, ČK: 1:0 (Moučka). Diváci: 150. Poločas 1:1. Ledeč: Vávra - Janák (58. Kubát), Jeřábek, Štastný, Pospíšil - Dvořák, Pechanec, Anděl, Procházka (83. Mikula) - P. Jelínek (50. Moučka), M. Geher. Náměšť n. O.: Moczar - Šiřila (35. Sobotka), Rousek, Kalina - Eliáš (68. Ptáček), Strnad, T. Franěk, Nekuda - Adam, J. Franěk, Vizdomec. Nejlepší hráči: Pechanec - J. Franěk, Nekuda. (sal)

Vrchovina - Doubravník 1:1

Vrchovina nastupovala do zápasu s vědomím, že pokud získá alespoň bod, bude hrát krajský přebor i v příští sezoně. Úvodní minuta však znamenala pro domácí šok. Hned z prvního útoku se totiž Doubravníku podařilo skorovat. Šťastným střelcem byl Jaroš. Domácí se nepoložili, spíše naopak. Pustili se do svého soupeře a šance střídala šanci. Jenže vstřelit branku bylo pro domácí borce až do 60. minuty nemožné. V ní nejprve brankář Vrchoviny Dudáš perfektně vychytal příležitost Doubravníku a hned z protiútoku se po standardní situaci gólově prosadil Střešňák. V samém závěru mohl zmrazit radost domácích hostující Solga, ale jeho střela Dudášovu svatyni minula.

Góly: 60. Střešňák - 1. Jaroš. Rozhodčí: Švec, ŽK: 1:2. Diváci: 400. Poločas 0:1. Vrchovina: Dudáš - Plhal (65. Smetana), Sochor, Fagula, Oros - Kršek (88. P. Poul), Střešňák, Čurda, Kalich - Freundenreich, Šustáček. Doubravník: Pastucha - Stehlík, Zbořil, V. Mitáš, Kobylka (60. Prudký) - Štarha, Solga, Illek, Jaroš - Havel (46. Had), Darkwah (90. P. Mitáš). Nejlepší hráči: Střešňák - Illek, Zbořil. (kre)

Humpolec - Chotěboř 0:1

O záchranu usilující hosté měli od začátku více ze hry. Také využili již svoji první šanci v 16. minutě, kdy se zblízka trefil Štefl. Humpolečtí odehráli zápas jakoby v křeči, největší šanci na vyrovnání zahodil v přibližně deset minut před koncem Holoubek, který obešel gólmana Vykoukala, jenže ze slibné pozice trefil jen boční síť. Poté Chotěboř již těsný náskok ustrážila.

Gól: 16. Štefl. Rozhodčí: Doležal. ŽK: 1:3. Diváků: 70. Poločas: 0:1. Humpolec: Brzoň - Jančička, Solomon (51. Alenka), Filipský, Vincenc - Hájek, Koníř, Holoubek, Svoboda - Čihák, Pajer (16. Kopic, 85. Pícha). Chotěboř: Vykoukal - D. Čapek, M. Čapek, Hospodka - Máša (84. T. Novotný), J. Novotný, Tůma, Provazník, Benák - Štefl, Moravec. Nejlepší hráči: Brzoň - Moravec, M. Čapek. (ka)

Bystřice - H. Brod 3:3

V posledním kole sezony, ve kterém oběma týmům již prakticky o nic nešlo, byl na obou stranách k vidění velmi útočný fotbal. Brodští se sice v úvodu ujali vedení, ale do poločasu se skóre ještě čtyřikrát měnilo a nakonec oba týmy odcházely do kabin za stavu 3:2. Po změně stran se o konečnou korekci výsledku postaral Šťastný - 3:3. „Hrálo se bez nervů, čemuž také odpovídala hra. Padlo šest gólů, takže se bylo na co dívat,“ dodal k utkání trenér Bystřice Zdeněk Hovorka.

Góly: 34. a 44. Horák, 31. Zeman - 12. Zimprich, 40. Šimoníček, 50. Šťastný. Rozhodčí: Petr ml. (Třebíč), ŽK: 0:0. Diváci: 150. Poločas: 3:2. Bystřice nad Pernštějnem: Trávníček - Veselý (67. Kozáček), Jedlička, Sedláček, Lukš - Špatka, Zbytovský, Sklenář, Zeman - Dufek (80. Hloušek), Horák (90. Hájek). Havlíčkův Brod: Pospíchal - Smejkal, Pertl, Novotný, Vrba - Šťastný (65. Odvářka), Zimprich, Udržal, Šimoníček - Nechvátal (88. Novák), Havel. Nejlepší hráči: Horák, Zbytovský - Šimoníček. (kaj)

V. Meziříčí - Pelhřimov 3:0

Příjemné loučení s krajským přeborem před vlastními diváky hráči Velkého Meziříčí zvládli a celkem hladce zdolali nepříjemný Pelhřimov. V prvním dějství si domácí hráči vypracovali hned několik gólových příležitostí, ale ujala se jen jediná. Ve 22. minutě nahrál pronikající J. Krejčí Staňkovi, jehož jedovatou střelu dorazil do prázdné branky Karásek. Po změně stran se obraz hry nezměnil. Domácí zahazovali jednu šanci za druhou. Druhý gól tak vstřelil až v 81. minutě nádherným volejem J. Krejčí. Třetí gólový úspěch Velkého Meziříčí zaznamenal v poslední minutě opět dorážkou Karásek. „Kvůli zranění čtyř hráčů jsme měli problémy se sestavou. Soupeř byl hodně běhavý a snažil se. Rozhodli jsme to až v závěru,“ komentuje trenér Velkého Meziříčí Radovan Zeman.

Góly: 22. a 90. Karásek, 81. J. Krejčí. Rozhodčí: Karas, ŽK: 1:1. Diváci: 450. Poločas 1:0. Velké Meziříčí: Padrnos - Netolický, Frolda, J. Krejčí, Ludvík Střecha - Ladislav Střecha, Hort, Špaček (85. Trnka), Staněk (72. Berka) - Němec, Karásek. Pelhřimov: Vaverka - Smrčka, Mitas (46. Krtek), Kocián, Kněžínek (75. Staněk) - Vaněk, Talich, Máca, Moravec - Krčil, Jeřábek. Nejlepší hráči: Karásek, J. Krejčí - Máca. (kre)

Výhra na záchranu nestačila

Třebíč

Bojovný výkon a vysoké vítězství nad Janovicemi třebíčské juniorce k záchraně nestačilo. S nejvyšší krajskou soutěží se minimálně na rok musí rozloučit.

Třebíč B - Janovice 4:0

Třebíčští zahájili boj o záchranu výborně, od úvodních minut byli lepším týmem, ale několik dobrých šancí spálili. Branky se domácí publikum dočkalo ve 40. minutě, když Hanzal poprvé překonal janovického gólmana. Juniorka slavila podruhé hned v desáté minutě druhého poločasu. Přihrávku Votavy dokonale využil Man, obešel si janovického Krpálka a zvýšil na 2:0. Skóre mohli vzápětí zvýšit Jan Veselý, Hanzal i Man, ale jejich šance brankami neskočily.

V 74. minutě po faulu na Jana Veselého nařízenou penaltu s přehledem proměnil Man. Deset minut před koncem provedl nevídané sólo od vlastní branky Marek Vodička a upravil na konečných 4:0. „Bojovný výkon, který bohužel na záchranu nestačil,“ komentoval zklamaný vedoucí mužstva HFK Třebíč B Pavel Trvaj.

„Dostali jsme góly po individuálních chybách, které nás stály nějaký bod. V první půli jsme nedali šance, ve druhé už byli domácí jasně lepším týmem. Projevilo se použití řady hráčů z A týmu. Vítězství domácích je zasloužené," hodnotí vedoucí mužstva Janovic Jiří Babínek.

Góly: 56., 74. Man, 40. Hanzal, 80. Marek Vodička.

Rozhodčí: Fridrichovský.

ŽK: 4:1.

Diváci: 200.

Poločas 1:0.

Třebíč B: Pisk - Ošmera, Marek Vodička, Buriánek (84. Michal Vodička), Prokop - Man (88. Kylíšek), Votava, Hrůza, Jiří Veselý - Jan Veselý (79. Čech), Hanzal.

Janovice: Krpálek - Reiterman, Dibdiak (56. Špendlíček), Urban, Doucha - Tlačbaba, Hamara, Jirgl, Dvořáček - Ohnsorg, Uhlíř.

Nejlepší hráči: Man, Hanzal, Marek Vodička.

Marie Pokorná

Existenční zápasy zvládli všichni

Jihlava

Sestupové drama krajského přeboru trvalo až do poslední minuty. Všechny ohrožené týmy získaly kýžené body. Tabulka vzájemných zápasů pak poslala do I.A třídy třebíčskou juniorku.

Z možných adeptů sestupu měla před posledním kolem nejlepší výchozí pozici Vrchovina, které stačilo uhrát doma bod s již zachráněným Doubravníkem. To se nakonec povedlo. „Máme to za sebou, i když to byly pořádné nervy,“ přiznává vedoucí mužstva Pavel Bajer.

V Novém Městě na Moravě totiž začali nejhůř jak mohli. Hned po úvodním hvizdu domácí chybovali v rozehrávce a Jaroš tváří v tvář gólmanovi nezaváhal. „Byl to obrovský šok. Kluci se ale zvedli, jenomže zase nás katastrofálním způsobem trápila koncovka,“ popisuje Bajer. Vrchovinským příznivcům pak zatrnulo těsně před poločasem. Na domácí branku se sami řítili Illek s Jarošem. Prvně jmenovaný ale místo nahrávky na volného parťáka před prázdnou svatyni volil střelu a domácí gólman konečky prstů vyrazil. „To už by byl asi konec všech nadějí. Jenomže pak jsme zase nedali tutovky my. Když nezasáhl výborný Pastucha, trefil míč obránce,“ kroutí hlavou Bajer.

Bod zařídil kapitán

Po obrátce se obraz hry nezměnil. Tentokrát se ale Vrchovině podařilo alespoň jednou trefit do černého. Třicet minut před koncem se do vápna natlačil stoper Luboš Střešňák a odražený míč hlavou trkl za brankovou čáru. Závěrečný hvizd pak definitivně znamenal jistotu další sezony v krajském přeboru.

O záchranu hrajeme každý rok a nejinak tomu asi bude i příští sezonu. Máme hodně mladé perspektivní mužstvo, které se buduje za pochodu a sbírá cenné zkušenosti. Ty by se v budoucnu měly zúročit,“ prozrazuje strategii klubu vedoucí mužstva a dodává: „Žádné velké posily neplánujeme. Žáci i dorost budou hrát v příštím ročníku divizi, tam roste naše síla.“

Prohrávala i Náměšť

Špatně zahájila záchranářský boj o bití a nebití také Náměšť, která od pětatřicáté minuty prohrávala v Ledči. Narozdíl od Vrchoviny ale potřebovala bodovat naplno. „Ze začátku to vypadalo divoce, ale domácí na mě působili odevzdaným dojmem,“ přiznává trenér Jaroslav Kopeček. Ještě do poločasu vyrovnal Franěk. Ten samý hráč dal i vedoucí gól.

Hned poté šel předčasně do sprch ledečský Moučka a bylo jasné, že Náměšť už domácí do ničeho nepustí. Záchranářskou pojistku pak přidal Strnad. „Byly to nervy do posledního kola, ale zavinili jsme si to sami. Máme problémy s kádrem. Chybí někdo, kdo by dokázal stabilně střílet branky. V zimní přípravě navíc nastupovali jiní hráči, než jsou na hřišti teď,“ poukazuje Kopeček.

Také on pozoroval na svých svěřencích psychickou nepohodu. „Na mladých to bylo vidět. Právě v tomhle zápase se ukázaly osobnosti jako je třeba kapitán Jan Klíma. V neděli to táhli právě ti otrkanější kluci,“ pokračuje trenér. Do dalšího ročníku si slibuje především kvalitní posily. „Musíme sehnat dva tři zkušené hráče, kteří už mají něco za sebou a budou přínosem,“ uzavřel Kopeček.

Chotěboř se oklepe v základech

Drama do posledních minut bylo k vidění v Humpolci. Poslední kola pokropená živou vodou Chotěboř sice vedla hned po první šanci, deset minut před koncem ale přežila klinickou smrt. Humpolecký Holoubek obešel brankáře Vykoukala a zývala na něj prázdná brána. Tu však nepochopitelně minul.

V té chvíli by se mě krve nedořezal,“ oklepává se ještě teď chotěbořský kouč Zdeněk Cach. Hráčům na hřišti nepomohlo ani neustálé hlášení výsledků ostatních zápasů. „Ke konci to ještě více svazovalo nohy. Zdálo se to být nekonečné.“ O tom, že krajský přebor v Chotěboři zůstane, se tým dozvěděl hned po zápase. „Ihned jsme si to ověřovali. S Třebíčí máme lepší skóre, takže nebylo co řešit,“ podotýká Cach. Spanilá chotěbořská jízda ke konci sezony mu ale chuť z celkového průběhu soutěže spravila jen částečně. „Už jsme o tom hovořili s prezidentem klubu. Pokud neposílíme, nastanou existenční problémy. Tahle soutěž se jen s mladými kluky hrát prostě nedá,“ předesílá Cach.