Slavoj porazil Havlíčkův Brod 3:1 (1:0)  19. kolo - 30. dubna 16:30

a Pospíchalova série se zastavila na čísle 499 !!!

V tipovací soutěži deníku Vysočina věřili našim pouze naši bří Mezerové a "Beny", další soutěžící věřili Havl. Brodu.

Hosté hrají lépe venku než doma a na jaře ještě neinkasovali. Žirovnice si však v boji o záchranu nesmí dovolit klopýtnout. Klidně to může skončit bezgólovou plichtou ( tipuje  Míla Kafka - trenér Světlé n/S).

Spekulace deníku Vysočina : Prodlouží brankář H.Brodu Pavel Pospíchal sérii, která trvá 492 minut bez inkasované branky? K dosažení magické "500" mu chybí neinkasovat v Žirovnici do osmi minut.

Kurs Synottipu 2,1 - 2,9 - 1,9

Pavel Zavadil a Pepík Marek často na mistráku áčka nechybějí Petr Kořínek "Bába" naši po obdržené brance na 1:1 hráli velice nepřesně a proto se často museli věnovat obranné činnosti. Pavla Mezeru, který nebyl uvolněn ze služby, nahradil dnes Zdeněk Holý Tomáš Houška vymetá šibenici a skóre se mění v náš prospěch na 2:1
Hosté nenechali naši obranu vydechnout Lukáš Makovička střídal v 80. minutě Standu Horkého Závěrečná děkovačka před 150 diváky - letošní rekord

Za krásného skoro letního počasí nastoupila mužstva v těchto sestavách : Slavoj : Císař - Kuš, Holý, Jiří Mezera, Kořínek - Secký, Vodáček, Charousek, Tomáš Houška - Horký (80.Makovička), Musil Jan (90.Houška Petr), dále připraveni : Pavel Janů, Pokorný Martin a Lukáš Šamal.-

Havl.Brod : Pospíchal - Vrba, Soural, Novotný, Janďourek (67.Pertl) - Šťastný, Fialka, Udržal, Šimoníček - Nechvátal (85.Zimprich), Havel

Pískal . Jurka z Koněšína, asistenti : Kalina, Macek, delegát KFS : Kříž

Takto se ptal deník Vysočina v týdnu před utkáním. Tajenka byla vyřešena v 7. minutě, kdy po centru do vápna hlavičkoval David Kuš na Standu Horkého a ten hlavou již do sítě.

Pak naši polevili a nechali hrát soupeře. Udeřit mohlo ale straně druhé, když se Standa Horký řítil sám proti Pospíchalovi, ale neproměnil.

Druhá půle začala pro domácí mužstvo pohromou. Kořínek podskočil centrovaný míč, ten se dostal k Havlovi a pro toho nebyl problém z malého vápna střelou k tyči vyrovnat, protože bránící Tomáš Houška nebyl dostatečně důrazný. To běžela 47. minuta. Ještě, že vyrovnání přišlo tak brzy, protože naši se z toho nemohli patnáct minut vzpamatovat. Hráli nepřesně a místy se uchylovali pouze k odkopům na soupeřovu polovinu, odkud se míč vracel pravidelně zpět.

Štěstím bylo, že se hráči H.Brodu do výrazné šance nedostali.

V 64. minutě byl faulován asi 25 metrů od branky Kořínek, míč si postavil Tomáš Houška a vymetl šibenici Pospíchalovy branky - 2:1. Za minutu nato by se řítil sám proti brankáři Musil Jan, jenomže byl opakovaně přidržen a nakonec zfaulován.  Za tento zákrok uviděl brodský stoper Josef Soural červenou kartu (66.). Hosté pak začali diskutovat s rozhodčím, nekoncentrovali se na hru a trestem byl průnik Honzy Musila do odkryté obrany, následná přihrávka před prázdnou branku, kde Standa Horký pečetil výsledek zápasu (67.minuta 3:1).

V 80. minutě uviděl další červenou kartu obránce Radek Vrba po předchozí žluté, která byla udělena za nesportovní chování vůči divákům (vytrčený prostředníček ruky směrem k divákům), když takto reagoval na smích diváků při nepodařeném odkopu.

Naši výsledek již bez problémů pohlídali. Hosté v devíti již na zvrat neměli.

Ačkoliv byly uděleny dvě červené karty a celkem deset žlutých (4:6) proběhl zápas celkem v pohodě.

Hostům se zdálo, že měl pan rozhodčí přísnější metr na jejich tým, ale minimálně první červená byla jasně na místě a o brankách nebylo snad pochybností. Nebo snad jo ???

TABULKA po 19.kole
Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body (Prav)
1. Bystřice n. P. 19 13 3 3 43: 20 42 ( 15)
2. V. Meziřičí 19 13 2 4 54: 30 41 ( 14)
3. Hartvíkovice 19 10 4 5 34: 17 34 ( 4)
4. H. Brod 19 9 6 4 31: 21 33 ( 6)
5. Humpolec 19 10 2 7 24: 20 32 ( 2)
6. Pelhřimov 19 8 2 9 36: 31 26 ( -1)
7. HFK Třebíč B 19 7 3 9 34: 41 24 ( -3)
8. Vrchovina 19 7 3 9 27: 36 24 ( -3)
9. Janovice 19 7 3 9 26: 35 24 ( -6)
10. Žirovnice 19 7 1 11 23: 31 22 ( -8)
11. Náměšť 19 6 3 10 26: 38 21 ( -9)
12. Doubravník 19 5 4 10 16: 28 19 ( -8)
13. Ledeč n. S. 19 5 3 11 18: 28 18 (-12)
14. Chotěboř 19 4 5 10 20: 36 17 (-13)

Pospíchal: Není to žádná tragédie

Havlíčkův Brod

Série neprůstřelnosti havlíčkobrodského brankáře Pavla Pospíchala už nepokračuje. Žirovnice nasázela Slovanu tři góly a připravila jej také o jarní neporazitelnost.

Pospíchal by s trochou nadsázky mohl být označen za „smolaře roku.“ Jen těsně mu totiž unikla magická pětistovka - žirovnický matador Stanislav Horký jej překonal v sedmé minutě a série se zastavila na čísle 499. Posledním úspěšným střelcem byl bystřický Horák ve 48. minutě posledního podzimního kola. „Byl jsem naštvaný, že jsem dostal gól. Kluci v kabině mě trochu hecovali. Ale nevidím v tom žádnou tragédii, prostě se nám nepovedl celý zápas. Žirovnice chtěla víc vyhrát,“ říká havlíčkobrodský brankář.

„Je to škoda, že nebyla pětistovka. Fotbal je ale kolektivní sport a individuální úspěchy nejsou zase tak důležité.“ zdůrazňuje sedmadvacetiletý gólman. Přesto by podobný kousek rád zopakoval. „Je potřeba začít novou sérii,“ plánuje s úsměvem. Ví však, že to bude velmi těžké. „Nemůžeme vyhrát všude, to prostě nejde. A zatím jsem měl i dost štěstí, míče mě trefovaly,“ tvrdí Pospíchal, který byl víc zýklamaný z prohry než z přerušení své série.

„Škoda že to tak dopadlo, mohli jsme trochu promluvit do dění na špici. Ale nedá se nic dělat, čeká nás ještě spousta těžkých zápasů,“ dodává brankář čtvrtého týmu tabulky. (kz)

Sestava 19. kola

Dufek (Bystřice) 1

Lukš (Bystřice) 2      Reitermann (Janovice) 1     Krčil (Pelhřimov) 2

J. Franěk (Náměšť) 2   Ohnsorg (Janovice) 2    Nováček (Hartvíkovice) 1     Kalich (Vrchovina) 2

Horký (Žirovnice) 1       Staněk (Velké Meziříčí) 7         Šoustar (Vrchovina) 1

Bilance 19.kola: 3 - 1 - 3, 12:10, průměr na zápas: 3,14 gólu. Celkem: 70 - 22 - 41, 234:180, průměr na zápas: 2,94.

Žluté karty: 42 (12:30), průměr na zápas: 6. Celkem: 655, průměr na zápas: 4,92.

Červené karty: 6 (1:5), průměr na zápas: 0,85. Celkem: 54 (17:37), průměr na zápas: 0,41.

Vyloučení: Soural, Vrba (oba Havlíčkův Brod), Prudký (Doubravník), T. Franěk (Náměšť), Zvěřina (Třebíč B), Trávníček (Bystřice).

Diváci: 1230. průměr na zápas: 176. Nejvíce: 250 (Hartvíkovice - Velké Meziříčí a Ledeč - Bystřice). Nejméně: 100 (Janovice - Doubravník). Celkem: 26.385, průměr na zápas: 198. Rekordní návštěva: 850 (Velké Meziříčí - Bystřice, 4. kolo).

Střelci kola: 2 - Staněk (Velké Meziříčí), Horký (Žirovnice).

Střelci celkem: 19 - Staněk (Velké Meziříčí). 12 - Hort (Velké Meziříčí). 11 - Hanzal (Třebíč B). 10 - Karásek (Velké Meziříčí), Jirgl (Hartvíkovice/ Janovice). 9 - Sklenář (Bystřice), Neumann (Hartvíkovice), Adamec (Pelhřimov). 8 - M. Řezáč (Třebíč B). 7 - Houška (Žirovnice), Tůma (Chotěboř),  Ohnsorg (Janovice). 6 - Slanař (Havlíčkův Brod), Strnad, J. Franěk (oba Náměšť), Man (Třebíč B), Kain (Vrchovina), Provazník (Chotěboř), Horák (Bystřice).

Muž kola: Stanislav Horký (Žirovnice).

Kryštof Ženatý

Bystřice je opět v čele

Remíza Velkého Meziříčí v Hartvíkovicích znamená změnu na prvním místě tabulky. Bystřice totiž vyhrála v Ledči a vede s náskokem jednoho bodu.

Fotbalisté Havlíčkova Brodu už se nemohou pyšnit jarní neprůstřelností. Série brankáře Slovanu Pospíchala, který naposledy inkasoval 6. listopadu, se zastavila na 499 minutách. V 19. kole krajského přeboru nakonec Havlíčkobrodští prohráli v Žirovnici 3:1.

Veledůležité tři body vybojovala Vrchovina, která vyhrála v Humpolci a vrátila mu tak podzimní porážku. V duelu dvou nováčků, kteří loni postoupili z I. A třídy, se radovaly Janovice po jasném vítězství nad Doubravníkem. Z posledního místa se nedokázala odpoutat Chotěboř, když doma podlehla Pelhřimovu.

Žirovnice - H. Brod 3:1

Žirovničtí vstoupili do zápasu lépe, hned v 7. minutě překonal Pospíchala matador Horký. Ten si v průběhu první půle vytvořil ještě další dvě slušné šance, ty však již přišly vniveč. Jinak se hrál vcelku vyrovnaný fotbal. Zápletka se narodila bezprostředně po přestávce. Havlíčkobrodští vyrovnali a domácí se rázem začali strachovat o výsledek. Uklidnila je až 64. minuta a Houškův gól z přímého kopu. Když soupeř vzápětí přišel o vyloučeného Sourala a Horký přidal pojišťovací branku, bylo o všem podstatném rozhodnuto. Žirovničtí tak udělali další výrazný krok k záchraně soutěže.

Góly: 7. a 67. Horký, 64. Houška - 47. Havel. Rozhodčí: Jurka. ŽK: 4:6. ČK: 0:2 (66. Soural, 80. Vrba). Diváci: 150. Poločas: 1:0. Žirovnice: Císař - Kuš, Vodáček, Kořínek, Holý - Charousek, Secký, J. Mezera, T. Houška - Horký (81. Makovička), J. Musil (90. P. Houška). Havlíčkův Brod: Pospíchal - Soural, Janďourek (67. Pertl), Novotný, Vrba - Šťastný, Fiala, Udržal, Šimoníček - Nechvátal (85. Zimprich), Havel. Nejlepší hráči: Horký, J. Musil - Nechvátal. (vim)

Dva góly Staňka nestačily

Ve šlágru 19. kola krajského přeboru se body dělily. V odvetě nedokázalo Velké Meziříčí vrátit Hartvíkovicím podzimní porážku a muselo se spokojit s remízou.

Hartvíkovice - V. Meziříčí 2:2

Po vyrovnané dvacetiminutovce, kdy se hra odehrávala většinou ve středu hřiště, začali získávat mírnou převahu domácí. Do šance se dostal Foretník, ale na Padrnose nevyzrál. Ve 29. min. se výborně uvolnil Nováček a perfektní střelou otevřel skóre. Do další velké příležitosti se dostal ve 37. min. Foretník, obešel dva obránce a sám před Padrnosem nastřelil tyč. Úvod druhé půle patřil jednoznačně hostům. V 53. min. došlo ke kontaktu mezi pronikajícím Karáskem a domácím Chalupou a rozhodčí přísně nařídil pokutový kop. Z něj se Staněk nemýlil - 1:1. Domácí se v této chvíli soustředili spíše na diskuze s hlavním rozhodčím. Velké Meziříčí toho využilo a hned v 56. min. se po rohovém kopu znovu prosadil Staněk. Od tohoto okamžiku se Velké Meziříčí nepochopitelně zatáhlo a přenechalo iniciativu Hartvíkovicím. V poslední desetiminutovce byl tlak domácích takřka drtivý a po sérii tří rohových kopů zaslouženě vyrovnal v 90. min. hlavičkou Heralecký.

„První poločas jsme měli více ze hry, nejen že jsme dali gól, ale nastřelili i tyč. Ve druhé půli soupeř přidal na důrazu i na herní kvalitě. K vedení mu pomohl i rozhodčí. Penalta neměla být, vzápětí byl otočen roh. Soupeř pak začal zbytečně bránit, my jsme přidali a z tlaku zaslouženě vyrovnali,“ komentuje hartvíkovický kouč Antonín Salák. „V první půli jsme nehráli nejlépe, ve druhé přišlo zlepšení, ke kterému nám pomohl i pokutový kop. Následně jsme přidali druhou branku. V závěru utkání jsme se zbytečně zatáhli a soustředili na uhrání výsledku, což byla chyba,“ míní trenér Velkého Meziříčí Radovan Zeman.

Góly: 29. Nováček, 90. Heralecký - 53., 56. Staněk.

Rozhodčí: Karas.

ŽK: 2:3.

Diváci: 250.

Poločas 1:0.

Hartvíkovice: Chalupa - Petrilák, Chládek, Záviška, Zedníček - Hošek (90. Grym), Nováček (85. Heralecký), Neumann, Kašpar - Novotný, Foretník (65. Křivánek).

Velké Meziříčí: Padrnos - Mucha, Střecha, Kružík, Frolda - Pokorný (70. Němec), Hort, Špaček, Berka - Karásek (73. Trnka), Staněk.

Nejlepší hráči: Nováček, Neumann - Staněk.

Humpolec - Vrchovina 0:1

Domácí se prezentovali nejhorším výkonem jara a ačkoliv hosté herně také zrovna nezářili, body vybojovali zaslouženě. Rozhodla o tom už 3. minuta, kdy se trochu kuriózně prakticky z poloviny hřiště trefil Kalich. Humpolečtí se sice snažili tvořit hru, ale zejména do přestávky působili naprosto bezzubým dojmem. Zápas mohl zvrátit ve 47. minutě po luxusní přihrávce Čiháka střídající Paťha, jenže tváří v tvář brankáři Hájkovi neuspěl. Další tutovku už si domácí nevytvořili, takže hosté spoléhající na brejky, vyhráli i na vyložené příležitosti.

Gól: 3. Kalich. Rozhodčí: Bulička (Čáslavice). ŽK: 2:4. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Humpolec: Brzoň - Solomon, Svoboda, Holoubek, Jančička (82. Alenka) - Kopic (46. Paťha), Čihák, Koníř, Prachař - Pajer, Pícha (61. Jůzl). Vrchovina: Hájek - Freudenreich, Poul, Sochor, Střešák - Kalich, Čurda, Oros (82. Michal), Fagula - Šoustar (86. Kršek), Plhal (69. Kain). Nejlepší hráči: Čurda, Šoustar, Kalich. (va)

Janovice - Doubravník 3:0

Janovičtí zahájili náporem a už v první minutě vyrazil Jirglovu gólovou hlavičku brankář hostí Pastucha. Na Uhlířovu dělovku po centru Ohnsorga ale už nestačil a Janovice vedly. V 11. minutě byl sražen v šestnácte Jirgl, ovšem penaltu Ohnsorga Pastucha vytlačil na roh. V dalších šancích se objevili domácí Tlačbaba a Špendlíček, ale jejich pokusy se mezi tři tyče nevešly. Druhý poločas začali opět aktivněji domácí. Špendlíček napálil odražený balon do šibenice a poslal své barvy do dvoubrankového vedení. Třetí pojistku měl v 72. minutě na kopačce Doucha, ale svou akci nezakončil. Gólem skončila až akce Jirgla, který drze prošel přes dva hráče a s přehledem skóroval. Hosté za devadesát minut gólmana Krpálka takřka neohrozili, a tak Janovice po zásluze slavily.

Góly: Uhlíř, Špendlíček, Jirgl. Rozhodčí: Straka. ŽK: 1:6. ČK: 0:1 (63. Prudký). Diváci: 100. Poločas 1:0. Janovice: Krpálek - Hamara, Reiterman, Dvořáček, Tržil - Tlačbaba, Doucha (77. Urban), Ohnsorg, Uhlíř - Jirgl, Špendlíček (75. Dibdiak). Doubravník: Pastucha - Stehlík, Zbořil, V. Mitáš, Drbůšek (78. P. Mitáš) - Štarha, Havíř, Bolga, Prudký - Jaroš, Had. Nejlepší hráči: Dvořáček, Ohnsorg, - Pastucha. (vb)

Chotěboř - Pelhřimov 1:2

Nad chotěbořskými fotbalisty se v sobotu asi utrhl pověstný Damoklův meč, když v existenčím zápase přenechali soupeři tříbodový zisk. Do přestávky to bylo vyrovnané střetnutí, ve 28. minutě zatřásla střela pelhřimovského Krčila břevnem. O minutu později byl sražen ve vápně Provazník, penaltovou střelu kapitána Tůmy však gólman chytil. Až po hodině hry se změnilo skóre, když Provazník využil přistrčený míč do uličky a dostal spoluhráče do vedení. V závěru však byli šťastnější hosté, když Chotěboř hubený náskok neuhájila. Deset minut před koncem srovnal nejlepší hráč soupeře Krčil, o pět minut později rozhodl o vítěství Vlček.

Góly: 65. Provazník - 80. Krčil, 85. Vlček. Rozhodčí: Hitzger. ŽK: 1:4. Diváci: 150. Poločas 0:0. Chotěboř: Vykoukal - Hospodka, J. Novotný, Pátek, M. Čapek - Doležal, Tůma, D. Čapek, Hanousek - Provazník, Benák (82. Blažek). Pelhřimov: Vaverka - Smrček, Blažek, Kocián, Kotek (78. Staněk) - Talich, Mitas (52. Vlček), Máca, Moravec - Krčil, Jeřábek (32. Kněžínek). Nejlepší hráči: Provazník, Hanousek - Krčil. (sal)

Náměšť - Třebíč B 2:1

V derby brala tři body Náměšť. V prvním poločase byli aktivnější domácí, vyloženou šanci Vybíral neproměnil. Od 31. min. se museli domácí obejít bez vyloučeného Tomáše Fraňka. Po přestávce se hrála vyrovnaná partie, v 53. min. byl faulován náměšťský Strnad a nařízenou penaltu J. Franěk proměnil. Třebíč se snažila o vyrovnání, což se jí podařilo střídajícím Kylíškem. O vítězství Náměště rozhodla 90. min., dlouhý výkop Moczára zužitkoval Strnad a zajistil svým barvám důležité tři body. „Derby se vším všudy, Třebíč přijela posílena, takže nás vítězství stálo hodně sil. Brzy jsme hráli bez vyloučeného Fraňka, chtěl bych kluky pochválit, že utkání nezabalili a dotáhli do vítězného konce,“ hodnotí náměšťský kouč Jaroslav Kopeček.

Góly: 53. J. Franěk (PK), 90. Strnad - 79. Kylíšek. Rozhodčí: Švec. ŽK: 2:6. ČK: 1:1 (31. T. Franěk - 61. Zvěřina). Diváci: 130. Poločas 0:0. Náměšť: Moczár - Voborný, Rousek, Širila, Eliáš (80. Dvořák) - T. Franěk, J. Franěk, Nekuda, Adam - Strnad (90. Vrba), Vybíral.

Třebíč B: Hradecký - Heres (59. Řezáč), Čech, Marek Vodička, Ošmera - Prokop, Zvěřina, Hanzal, Michal Vodička - Man, Budař (73. Kylíšek). Nejlepší hráči: Adam, J. Franěk - Marek Vodička. (pok)

Ledeč - Bystřice 1:3

Do včerejška druhý oddíl tabulky Kováci první půlhodinku jasně přehrávali. Šťastná byla třináctá minuta, kdy utekl Pokorný a jeho centr v pádu Anděl hlavou usměrnil do sítě, další gólovky Pechanec (těsně nad) a Šimek (vedle tyče) nevyužili. Hosté se sice do čisté šance nedostali, ale povedla se střela Matušky zdálky po půlhodině hry na 1:1. Ke smůle Ledče o všem rozhodly tři minuty v úvodu druhé půle, kdy chybovala domácí obrana a neobsazení Dufek a Horák snadno zařídili výhru. Potom se totiž hra vyrovnala, po hodině hry mohl dát kontaktní gól výborně hrající Janů, koncovka však nevyšla. Šest minut před koncem si na tohoto pronikajícího hráče vyšlápl likvidačním faulem gólman Trávníček, uviděl červenou, zatímco Janů odnesli ze hřiště na nosítkách.

Góly: 13. Anděl - 29. Matuška, 49. Dufek, 52. Horák. Rozhodčí: Fridrichovský (Pelhřimov), ŽK: 0:1, ČK: 0:1 (Trávníček). Diváci: 250. Poločas 1:1. Ledeč: Vávra - Kubát (46. Příhoda), Janů (85. Tvrdík), Šťastný, Pokorný - Dvořák, Pechanec, Anděl, Šimek (65. Jeřábek) - Jelínek, Geher. Bystřice: Trávníček - Černý, Dufek, Hloušek, Lukš - Sedláček, Veselý, Matuška, Sklenář - Horák, Zeman. Nejlepší hráči: Janů, Pokorný, Dvořák. (sal)