14.kolo (dohrávka)  SLAVOJ - Humpolec  0:3 (0:2)     20/4

Hosté šli do vedení ve 23. minutě po chybě domácího brankáře Ivana Císaře, který neudržel centrovaný míč vyslaný Konířem ze třiceti metrů. Mokrý míč před brankářem odskočil vlivem terénu jinak než si představoval a ke zděšení padesáti domácích fanoušků skončil v síti. Do té doby se přitom hrál vyrovnaný fotbal. Ve 28. minutě přišel druhý gól v naší síti po centru z pravé strany a hlavičce nejmenšího hráče na hřišti Kamila Prachaře.

Nutno konstatovat, že těmto gólovým centrům předcházely zbytečné chyby našich hráčů, kteří vodili míče do kaluží, zde o ně přišli, situaci hasili odpískaným nedovoleným zákrokem a pak následoval snadný gól v naší síti. Škoda...

Slavoj si v prvním poločase brankovou příležitost nevypracoval.

Ve druhé půli Slavoj přidal, byl lepší a vytvářel si i čisté šance. Chlapci bojovali, ale co naplat, kontaktní branku nedali. V 84. minutě byl navíc vyloučen za zbytečné kecání Zdeněk Musil a zápas se dohrával pouze z povinnosti. Humpolečtí nás vyučili v produktivitě i nyní a pečetili na 0:3 dorostencem Jůzlem, který křížnou střelou k tyči nedal Císařovi šanci (86.minuta).

Branky: Koníř, Prachař, Jůzl.- Rozhodčí: Švec, asistenti : Jakl, Pekárek-delegát Prokeš

ČK: Musil Zdeněk (Žirovnice) - 60 promočených, zmrzlých a hlavně zklamaných diváků.

**********

Hrálo se za velkého chladu na značně podmáčeném trávníku.

Sestava : Císař - Kuš, Pavel Mezera, Jiří Mezera, Kořínek - Houška Tomáš, Vodáček, Rosťa Časta, Horký - Radek Časta (70. Jan Musil), Zdeněk Musil. Na střídání připraveni ještě Pavel Janů, Lukáš Makovička, Petr Houška a brankář Lukáš Šamal. Z různých důvodů ostatní hráči chyběli.

Nutno říci, že ani hosté prý nepřijeli v optimálním složení. Sestava : Brzoň - Solomon, Filipský, Svoboda, Jančička - Hájek, Koníř (90.Machyán), Čihák, Prachař - Pajer (70.Jůzl), Pícha (88.Časar)

trestný kop směřuje nad branku Brzoně

jedna z gólových příležitostí ve 2. poločase - Brzoň s námahou, ale kryje

jeden z ojedinělých zákroků Ivana Císaře ve 2. poločase

Smutný hrdina utkání Zd.Musil. Pan Mákota už se na to nemohl dívat, tak jde domů

Po překvapivých výsledcích ostatních zápasů se naši opět propadli na dno tabulky a nyní již jsou poslední i v tabulce pravdy, což nikdy před tím nebyli. Pokud se chtějí zachránit, musí získat body i na hřištích soupeřů, což se nám v této sezóně dosud nepodařilo.

Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body (Prav)
1. V. Meziřičí 17 12 1 4 50: 27 37 ( 13)
2. Bystřice n. P. 17 11 3 3 38: 19 36 ( 9)
9. Pelhřimov 17 6 2 9 30: 28 20 ( -4)
10. Ledeč n. S. 17 5 3 9 16: 23 18 ( -9)
11. Náměšť 17 5 3 9 23: 34 18 ( -6)
12. Chotěboř 17 4 5 8 19: 33 17 (-10)
13. Doubravník 17 4 4 9 15: 25 16 ( -8)
14. Žirovnice 17 5 1 11 17: 29 16 (-11)

Doubravník šokoval Velké Meziříčí

Dohrávané 14. kolo krajského přeboru přineslo nejedno překvapením. Největším  je bezesporu výhra do této doby posledního Doubravníku s Velkým Meziříčím. To se však udrželo v čele, protože v Pelhřimově klopýtla i Bystřice. Celkům hrajícím o záchranu se včera dařilo, nebodovaly pouze Chotěboř a Žirovnice.

Žirovnice - Humpolec 0:3 Oba týmy nastoupily v kombinovaných sestavách a dvacet minut se hledaly. Pak se hra zlepšila, přitom v první půli do prostory branek mířily jen dvě střely, ale obě znamenaly změnu stavu. Ve 23. minutě z trestného kopu téměř ze třiceti metrů nachytal Císaře na švestkách Koníř, o pět minut později hlavou zvýšil vedení hostů nejmenší hráč na hřišti Prachař. Po přestávce se hrálo za převahy domácích, ale zejména Radek Časta doslova odmítl šanci na vyrovnání. Jak se dávají branky jemu i dalším soupeřům ukázal v závěru mladíček Jůzl, který chladnokrevně zpečetil vítězství hostů.

Góly: 23. Koníř, 28. Prachař, 85. Jůzl. Rozhodčí: Švec (Jihlava). ŽK: 4:3. ČK: 1:0 (84. Z. Musil). Diváci: 60. Poločas: 0:2. Žirovnice: Císař - Kuš, J. Mezera, P. Mezera, Kořínek - Rostislav Časta, T. Houška, Vodáček, Horký - Z. Musil, Radek Časta (68. J. Musil). Humpolec: Brzoň - Solomon, Filipský, Svoboda, Jančička - Hájek, Koníř (90. Machyán), Čihák, Prachař - Pajer (70. Jůzl), Pícha (88. Časar).

Nejlepší hráči: Horký - Prachař, Brzoň. (va)

Doubravník - V. Meziříčí 2:1

V dohrávce 14. kola se zrodilo obrovské překvapení. Zachraňující se Doubravník dokázal na domácím hřišti porazit Velké Meziříčí, které se v neděli probojovalo na špici krajského přeboru. „Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním jsme kralovali my, ve druhém zase hosté. Naštěstí jsme ovšem hubené vítězství dokázali udržet,“ pochvaloval si prezident SK FC Doubravník Hynek Krista.

Góly: 14. vlastní, 20. Illek - 74.- Staněk. Rozhodčí: Jurka, ŽK: 4:2, ČK: 0:1 (88. Krejčí). Diváků: 150. Poločas: 2:0. Doubravník: Pastucha - Mitáš, Zbořil, Stehlík, Darkwah - Illek, Havel, Štarha, Solga (75. P. Mitáš) - Had, Prudký (85. Kapoun. Velké Meziříčí: Padrnos - Kružík, Střecha, Mucha, Frolda - Krejčí, Špaček, Hort, Pokorný - Staněk, Karásek. Nejlepší hráči: Pastucha, Havel - Hort. (kan)

Náměšť - Hartvíkovice 1:0

V první půli lepší a nebezpečnější Hartvíkovice neproměnily několik jasných gólových příležitostí, na což doplatily. Po přestávce měla Náměšť územní převahu, ale bez vyložených šancí. Favorizovaní hosté v posledních patnácti minutách zlobili z rychlých brejků. V 87. min. však domácí Tomáš Franěk překrásnou střelou trefil horní roh branky a zajistil Náměšti důležité tři body. „Velice kvalitní, vyrovnaný zápas, my jsme projevili větší touhu po vítězství a zaslouženě vyhráli,“ komentuje náměšťský kouč Jaroslav Kopeček. „Svým neproměňováním šancí a hlavně netaktickým hraním ve druhé jsme si o tento výsledek řekli. Doufám, že některým hráčům spadne hřebínek,“ kritizuje hartvíkovický trenér Antonín Salák.

Gól: 87. T. Franěk. Rozhodčí: Straka. ŽK: 4:3. Diváci: 120. Poločas 0:0. Náměšť: Holík - Širila, Klíma (26. Sobotka), Rousek, Nekuda - Eliáš, T. Franěk, J. Franěk, Adam - Strnad (90. Chadim), Vybíral (77. Vildomec). Hartvíkovice: Chalupa - Petrilák, Chládek, Nováček, Hošek - Zedníček, Foretník, Grym, Neumann - Křivánek (46. Novotný), Záviška. Nejlepší hráči: Strnad, T. Franěk - Neumann. (pok)

Havl. Brod - Ledeč 0:0

Styl brodských fotbalistů připomínal od začátku obehraný flašinet. Měli sice častěji míč na svých kopačkách, nepřesné přihrávky byly však na denním pořádku, snažili se dobýt prostor před ledečskou brankou nakopávanými centry do trestného území, tam však ve vzduchu kralovali, byť postavou nižší, ledečští zadáci. Po slabším podzimu přijeli kováci Na Losy po zlepšených jarních výkonech s dobře připravenou taktikou a bojovnou náladou. “Brod máme dokonale přečtený, nemůže nás ničím překvapit,“ řekl již o přestávce trenér hostí Miroslav Kouba. Měl pravdu. Ledeč pečlivě bránila, eliminovala soupeře většinou již na hranici velkého vápna. Šancí bylo jako šafránu, po půlhodince hry se ocitl z ničeho nic v gólovce Geher, měl však špatně seřízenou mušku. Brzy po přestávce byl blízko úspěchu Šťastný, jehož ideálně poslal do průniku Nechvátal. Zákrok ledečského gólmana sice zaváněl faulem, sudí ale ukázal jenom na roh. Nulový fotbal ze strany domácích skončil tedy nulovým výsledkem. „Chlapci splnili do puntíku taktické pokyny, bod si jasně zasloužili,“ radoval se ledečský trenér. „Další domácí propadák. Neumíme hrát do plných, chyběl nám pohyb a herní zrychlení. Co je platné, že jsme čtyři utkání po sobě neinkasovali, když před vlastním publikem předvádíme naprosto neproduktivní fotbal,“ povzdechl si brodský lodivod Vítězslav Machatka.

Rozhodčí: Doležal (Nové Město). ŽK: 1:1. Diváci: 130. Havlíčkův Brod: Pospíchal - Novotný, Soural, Vrba, Šťastný - Fialka (78. Janďourek), Udržal, Šimoníček, Nechvátal (87. Zimprich), Havel. Ledeč: Vávra - Jeřábek, Kubát, Šťastný, Pokorný - Dvořák, Pechanec, Anděl, Jelínek, Geher, Moučka (67. Procházka). Nejlepší hráči: Novotný - Pechanec, Pokorný. (sal)

Chotěboř - Janovice 1:4

Domácím se zápas vůbec nepovedl a hrubé chyby v obraně soupeř trestal. Už do přestávky získal dvougólový náskok a po hodině hry prakticky jistil tři body Jirgl. Gól Tůmy ještě vykřesal naději, ale poslední střelecké slovo měl znovu Jirgl. „Nepodali jsme dobrý výkon a soupeř vyhrál zaslouženě. Přísnější měřítko snese pouze Benák,“ neskrýval po zápase zklamání domácí trenér Zdeněk Cach.

Góly: 67. Tůma - 12. Ohnsorg (PK), 35. Urban, 60. a 85. Jirgl, Rozhodčí: Sláma (Žďár n. S.). ŽK: 2:0. Diváci: 150. Poločas 0:2. Chotěboř: Vykoukal - Hospodka, J. Novotný, D. Čapek, M. Čapek - T. Novotný, Tůma, Moravec, Blažek (46. Hanousek) - Provazník, Benák. Janovice: Krpálek - Reitermann, Hamara, Tržil, Urban - Doucha, Ohnsorg, Uhlíř, Tlačbaba - Špendlíček (65. Dibdiak), Jirgl. Nejlepší hráči: Benák - Uhlíř, Jirgl. (maj)

Pelhřimov - Bystřice 1:1 Začalo se později, hosté totiž přijeli auty s tím, že jedno z nich uvízlo na dálnici kvůli nehodě. Domácí jedenáctka působila aktivnějším dojmem, jenže před Trávníčka se dostávala těžko. I tak však měli Pelhřimovští slušné šance. Dvěma takovými orámoval přestávku Moravec. Nejprve ve skluzu z malého vápna přestřelil, poté jeho přízemní rána z otočky těsně minula tyčku. Bystřičtí se dostali k vedoucímu gólu jako slepí k houslím. Gólman Vaverka proskočil Veselého dlouhý nákop z poloviny hřiště a míč skončil za jeho zády. Pak se fotbal na dlouhé minuty vytratil úplně. Když už se zdálo, že Bystřičtí těsný náskok ustráží, naskočil si v emotivním nastaveném čase na pěkný roh Talich a zaslouženě vyrovnal.

Góly: 90. Talich - 58. Veselý. Rozhodčí: Halásek. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (90. D. Blažek). Diváci: 80. Poločas: 0:0. Pelhřimov: Vaverka - D. Blažek, M. Blažek, Kocián, Krčil - Jeřábek (84. Kněžínek), Máca, Vlček, Krtek (64. Vaněk) - Talich, Moravec. Bystřice: Trávníček - Černý, Sedláček, Veselý, Lukš - Horák, Sklenář, Matuška, Zbytovský (46. Špatka) - Dufek, Zeman. Nejlepší hráči: Talich, Moravec - Veselý. (vim)

Třebíč B - Vrchovina 2:3

Po vyrovnané první půli, kdy se šance střídaly na obou stranách, zajistil tři body šťastnějším hostům deset minut před koncem Oros. „Rozhodla druhá půle, doplatili jsme na neproměňování jasných příležitostí," míní vedoucí mužstva HFK Třebíč Pavel Trvaj.

Góly: 40., 43. Man (PK) - 5., 45. Plhal, 80. Oros. Rozhodčí: Fridrichovský (Pelhřimov). ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas 2:2. Třebíč B: Hradecký - Heres, Ošmera, Prokop, Čech - Martin Řezáč, Zvěřina, Michal Vodička, Man - Kylíšek, Hanzal. Vrchovina: Hájek - O. Poul, Sochor, Oros, Freudenreich - Fagula, Čurda (60. Michal), Střešňák, Šoustar (90. P. Poul), Kalich - Plhal (84. Jozífek). Nejlepší hráči: Ošmera - Plhal, Oros. (pok)

Muž kola : T. Franěk (Náměšť)