3.kolo  Stoprocentně úspěšní domácí                                                    29. srpna 2004

Fotbalová bitva plivanců a třísek

Ani v jednom ze sedmi zápasů se hostujícím týmům nepodařilo získat alespoň jeden bod. Kromě utkání mezi Velkým Meziříčím a Třebíčí, v němž domácí pokračovali ve spanilé jízdě, skončily všechny duely jednobrankovým rozdílem.
Bilance 3. kola krajského přeboru mužů: 7 ­ 0 ­ 0.

0

CHOTĚBOŘ ­ ŽIROVNICE 2:1 (2:0) Chotěboř byla v prvním pětačtyřiceti minutách jasně lepší a ujala se vedení 2:0. Po přestávce se hostům Charouzkem podařilo snížit po sporné penaltě, ale na body již nedosáhli, neboť domácí se v obraně další chyby vyvarovali. Branky: Provazník, Tůma ­ Charouzek z pen. Rozhodčí: Straka, čk: Havlik (CH) 200 diváků. (podle Jihlavských listů)

Slavoj nastoupil opět bez distancovaných Pavla Mezery a Lukáše Plášila a stále zraněného Jana Musila, který se v týdnu podrobil operaci kolene a na 6 týdnů má nohu v sádře. Domácí na nás vlétli jako loňského roku a už v 8.minutě jsme prohrávali 1:0. Pak začali hrát naši a měli neustálou územní převahu, ale pouze platonickou bez vyložené šance a to až do 35.minuty, kdy domácí z ojedinělého protiútoku překonali výborného Císaře (kapitán mužstva) podruhé. Pak byli opět domácí do přestávky lepší. Druhá půle byla o něčem jiném. Domácí bránili náskok a pokoušeli se pouze ojediněle o rychlé brejky. Naši útočili neustále do plných a jejich snaha nevedla k vážnějšímu ohrožení domácího brankáře. V 80. minutě vystřídal v útoku Secký Camrdu a vynutil si dva fauly na hranici šestnáctky, ale realizace trestných kopů se příliš nepovedla, takže se nám nakonec podařilo skórovat až z penalty za ruku. Penaltu proměnil v 86. min. Charousek. Jenomže to už chybělo do konce velice málo. Rozhodčí sice avizoval nastavení dvou minut, ale protože došlo na berany, berany duc s následným vyloučením domácího hráče a pozdější strkanici a plivanici, tak na prodloužení vůbec nedošlo a rozhodčí raději zápas ukončil.

Potřetí v řadě jsme prohráli a to tentokráte se soupeřem, kterému ve druhé půli docházeli síly a který jistě byl, když už ne k poražení, tak jistě za jeden bod.

Po zápase pokračovala ještě v kabinách další plivanice pana Žejdlíka a fyzické napadání našich hráčů (poškrábaný žirovnický hráč na krku ...) a  k následnému kopnutí do dveří naším hráčem (dveře obyčejné papírové, takže žádné třísky nelétaly) a příjezdu Policie,  kterou na nás domácí trenér pozval. Štěstí, že i v Chotěboři jsou rozumní policisté a lidé, kteří dělají do fotbalu a proto celá událost neměla dlouhé trvání a skončila tak, jak začala pouze nepochopitelnou zuřivostí domácího trenéra.  Rovněž domácí hráči se od celé události distancovali. Bojovného ducha prokázal pouze trenér Žejdlík, který nás připravoval na "akci" již na jaře.

Deník Vysočina udělal z celé události velkou bublinu, na které si autor článku Petr Němec přihřál svou "polívčičku", což ovšem nahrává k dalšímu jitření vášní.

Slavoj zajíždí v dalším kole opět na hřiště soupeře, tentokráte do Třebíče, kde se nám dosud vždy dařilo a vždy jsme tam vyhráli, ovšem zatím jsou výkony některých našich pouhým odvarem z výkonů předešlé sezóny, takže to bude asi velice těžké. Je nutné však bojovat a výsledky se jistě dostaví, přece jsme nezapomněli přes prázdniny hrát fotbal.

Sestava : Císař, Makovička, Charousek, Kuš, Kořínek, Houška Tomáš, Mezera Jiří,  Vodáček, Houška Petr, Camrda (80.Secký), Musil Zdeněk

Skandál v přeboru : fotbalová bitva plivanců a třísek

(Petr Němec)

Chotěboř / Žirovnice * Nedělní zápas třetího kola krajského přeboru v kopané mezi domácí Chotěboří a Žirovnicí (2:1) se zvrhl ve fotbalovou válku, ve které se střílelo ostrými plivanci a třískami z prokopnutých dveří. Pohledy obou táborů na míru viny jsou pochopitelně diametrálně odlišné.

Kdo odpálil sud ?

V 89. minutě za stavu 2:1 došlo na "berany" mez domácím Havlíkem a hostujícím Seckým. ten se skácel k zemi a domácí posila z Hlinska šla pod sprchy. ,, Jejich hráč to vyprovokoval. Pan rozhodčí, který chtěl soupeře dotlačit k nějakému výsledku, v tu chvíli odpálil sud s prachem. Utkání doutnalo a on na tuto chvíli čekal," viní chotěbořský kouč arbitra Straku ze Žďáru v komentáři adrenalinového okamžiku. ,, Bylo to v přerušené hře a jednostranné. Neměl jsem co řešit," ohrazuje se Karel Straka.

Žejdlíkův protějšek Jiří Vodáček za Źirovnici kontruje : ,, až do této chvíle bylo vše v klidu. Poté, co byl náš hráč zasažen hlavou do obličeje a soupeř dostal červenou kartu, zahájil výbuch emocí domácí trenér. Vstoupil na hrací plochu a plival po našich fotbalistech. Jeden z nich mu to oplatil vodou z plastikové lahve, což si vyřešíme sami. Byl jsem v hřišti také, ale abych hráče uklidnil. Podle mého názoru pískal sudí bez problémů."

Policejní finále na chodbě

Na trávníku ale boj neskončil. Palba pokračovala na chodbě tribuny. ,, Cestou do šatny mi jeden jejich hráč plivl do tváře. Delegát stál u toho, ale tvářil se, že nic nevidí. Ani se tomu nedivím, všichni si s ním tykali. No a pak nám prokopli dveře do kabiny," supí Žejdlík. Delegátem  svazu byl Václav Hrkal z Pelhřimova, jinak místopředseda tamního OFS. Hrkal vysvětluje : ,, Zmíněný incident jsem skutečně neviděl. Slyšel jsem ránu do dveří, tak jsem tam běžel. Na chodbě bylo v tu chvíli snad dvacet lidí. Nemohu být u všeho. Destrukce dveří je popsána v zápise."

Trenér Žirovnice Vodáček finále popisuje: ,, Znovu opakuje, že hlavním viníkem je kouč Chotěboře a údajně zároveň správce stadiónu. po utkání nám vyhrožoval a navíc se pokusil napadnout našeho hráče fyzicky." A prokopnutá výplň? ,, Samozřejmě bereme odpovědnost za škodu, která na dveřích vznikla. Ten, kdo ji způsobil, bude potrestán. Byli jsme ochotni na místě škodu uhradit. Jenomže pan Žejdlík nejenže nebyl schopen škodu vyčíslit na základě nějakého dokladu, ale navíc zavolal policii. Ta, po našem prohlášení, že celou věc zafinancujeme, ani nemusela nic řešit," připojuje trenér Vodáček.

Skutečně. Šéf chotěbořského oddělení Policie ČR Jaroslav Šereda na stole žádné hlášení včera dopoledne neměl. ,, Pokud se obě strany dohodly, není proč, říká."

Válka pokračuje :

V neděli to byla jenom další bitva války. Ve všech třech zápasech mezi Chotěboří a Žirovnicí se děly věci. První a poslední z nich řídil shodou okolností rozhodčí Straka.

28. září 2003 - Chotěboř - Žirovnice 3:3 -      Domácí vyrovnali v 87. minutě z penalty, vyloučen brankář Váňa.

Jiří Vodáček : ,, Někteří domácí funcionáři provokovali našeho

brankáře a vyhrožovali mu násilím. On byl v té době hluchoněmý."

16. května 2004 : Žirovnice - Chotěboř 2:1 - Chotěbořský Hospodka putoval fo nemocnice s roztříštěnými

kostmi v obličeji. Jaroslav Žejdlík : ,, Byl tenkrát v ohrožení života

a dlouhodobě marodil."

29. září 2004 : Chotěboř - Žirovnice 2:1 -     Plivance a poničené dveře. Jiří Vodáček : ,,S každým můžeme hrát

normální fotbal, ale s Chotěboří asi ne."                      <nem>

VELKÉ MEZIŘÍČÍ  ­  HFK TŘEBÍČ B 4:2 (2:1) Hosté se ujali vedení již 5. minutě brankou Hanzala, ale domácí zanedlouho potvrdili svou formu, když vyrovnal Karásek. Ve 26. minutě poslal Meziřičí do vedení Hort, a domácí tak šli do kabin spokojenější. Když další přesné trefy přidali Hort se Staňkem, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Branky: Karásek J., Hort, Špaček, Staněk ­ Hanzal, Vodička z pen. Rozhodčí: Doležal, 500 diváků.

BYSTŘICE ­ VRCHOVINA 3:2 (2:1) Bystřice potvrzuje své kvality i v této sezoně, ve které zatím neztratila ani jeden bod. Tentokrát si porážku odnesla Vrchovina, přestože podala snaživý výkon a Kainem zaznamenala na horké půdě dvě branky. Branky: Špatka, Jedlička z pen., Matuška ­ Kain 2. Rozhodčí: Knězů, 315 diváků.

LEDEČ ­ DOUBRAVNÍK 1:0 (0:0) Zejména druhý poločas se nesl ve znamení tlaku domácích, největší možnost ke skórování ale promrhali, neboť Milichovský neproměnil penaltu. Ten ale své zaváhání odčinil pět minut před koncem, když Ledči vystřelil tři body. Hosté si za celý průběh nevytvořili jedinou vážnější střeleckou příležitost. Branka: Milichovský. Rozhodčí: Bobek, 250 diváků.

HARTVÍKOVICE ­ PELHŘIMOV 2:1 (0:1) V první půli aktivnější hosté ji zaslouženě vyhráli poté, co se trefil Vlček. Po obrátce už se hrála vyrovnaná partie, jejíž samotný závěr přinesl domácím nejen vyrovnání, ale díky brance Heráleckého z poslední minuty i tři body. Branky: Kopeček, Herálecký ­ Vlček. Rozhodčí: Šoustar, 150 diváků.

HUMPOLEC ­ HAVL. BROD 2:1 (1:0) Do přestávky byli hosté lepší, ale v zakončení neškodní. Druhou půli začal slibnou šancí havlíčkobrodský Nechvátal, ale nevyužil ji. Naopak z protiútoku se prosadil Čihák a střelou pod břevno poslal Humpolec do vedení. V 70. minutě pojistil vedení Prachař a bylo prakticky rozhodnuto. Korigování se hosté dočkali v 89. minutě, kdy centr Slanaře zužitkoval Nechvátal. Branky: Čihák ­ Prachař, Nechvátal. Rozhodčí: Halásek, 200 diváků.

JANOVICE ­ NÁMĚŠŤ 3:2 (2:2) Domácí předváděli v první půli vynikající fotbal se spoustou šancí, proměnili ale během pětačtyřiceti minut pouze dvě. Hosté naopak potrestali každou jejich chybičku. O vítězství Janovic rozhodla branka Mareše z 50. minuty, na kterou Náměšť již nenalezla odpověď. Branky: Tržil, Špendlíček, Mareš ­ Strnad 2. Rozhodčí: Sláma, 160 diváků.