Humpolec potvrdil formu

Havlíčkobrodský Slovan poslaly do kolen špatné začátky obou poločasů

Vysočina - 16.10.2006

Humpolec - Zatímco ve šlágru 10. kola krajského přeboru Humpolec nakonec nastoupil kompletní, Havlíčkův Brod se musel obejít bez zraněných Šťastného a Janďourka, a především distancovaného brankáře Adamce, kterého nahradil Benc.

Humpolec - H. Brod 3: 0 (1:0)

Slovanu se navíc se v 17. minutě hry zranil tvůrce hry Nepovím. " To byl jeden z klíčových momentů zápasů. Rozpadla se nám záloha, což je naše silná zbraň," povzdechl si trenér hostí Karel Kolesa. To už však hosté prohrávali 1: 0. Humpolec zahrával rohy ostře do branky a hned ten první Benc jen přizvedl, Rahman vrátil míč do ohně a nejmenší hráč na hřišti Prachař otevřel hlavou skóre - 1: 0. V první půli se hrál kvalitní otevřený fotbal, který měl parametry divize. Po dvou minutách mohl vrátit do hry Slovan Cvach, který po minelách humpolecké obrany běžel dvakrát sám na bránu. Poprvé ho Moravec vychytal, podruhé mířil nad. "Nezvládli jsme vstupy do obou poločasů, i když jsem na to hráče upozorňoval. Humpolec má zkušenější mužstvo, jeho individuality dokázaly potrestat naše chyby. My jsme byli směrem dopředu sterilní," uvedl Kolesa. Definitivní pojistku stanovil Wiener, který si naběhl na uličku Píchy. V nervózním závěru ještě uviděl R. Moravec červenou kartu za nakopnutí Provazníka. "

Mnohem více jsem se bál zápasu ve Světlé, aby ho kluci nepodcenili. To samé za týden s Žirovnicí. Nepřekvapilo mě, že jsme Brod přehráli, protože máme momentálně lepší mužstvo," uvedl předseda František Krupička.

"Od příští sezony chceme hrát v Humpolci vyšší soutěž, třeba i vyšší než divizi," naznačil Krupička, že by Humpolec mohl odkoupit i práva třeba na třetí ligu.

Góly: 6. Prachař, 47. Čihák, 65. Wiener.

Rozhodčí: Pojezný, ŽK: 4: 2, ČK: 1: 0 (81. R. Moravec).

Diváci: 500.

Humpolec: J. Moravec - Keller, R.Moravec (ČK), Svoboda - Pícha, Rahman ( 70. Kotek), Guzik ( 90. Chlád), Prachař, Čihák ( 83. Hájek) - Holoubek, Wiener.

Havlíčkův Brod: Benc - Filipský, Háněl, Novotný, Ganobjak - Pertl ( 88. Mišta), Nepovím (17. Nechvátal), Slanař, Provazník - Odvářka ( 69. Nermut), Cvach.

Nejlepší hráči: Čihák, Guzik, Keller.

PAVEL MIKEŠ

Fotografie: Havlíčkobrodský záložník Petr Slanař se snaží obejít jednoho z nejlepších hráčů zápasu Tomáše Kellera.