Teď už chceme postup, nezastírá Leoš Mitas

Žirovnice - Druhý rok hrají fotbalisté žirovnického Slavoje jen I. A třídu. Vše se ale může změnit. První polovina soutěže naznačila, že svěřenci Leoše Mitase mohou pomýšlet na vyšší soutěž. Tabulku vedou s tříbodovým náskokem, a to ještě hrají domácí zápasy na hřišti v Počátkách.

Autor: Kamil Vaněk (Deník Vysočina)

 

Ptát se trenéra lídra tabulky, jestli je s první polovinou soutěže spokojený, by asi bylo zbytečné. Zeptám se tedy jinak. Očekával jste tak dobrý podzim?
Neočekával jsem, že budeme první, ale na druhou stranu jsem se cílem hrát o špici tabulky netajil. Předsezónní plány se nám tedy povedlo překročit.

 

Kde vidíte příčinu úspěchu žirovnického fotbalu?
V první řadě začali kluci velmi zodpovědně přistupovat k tréninkům. Platilo to už o letní přípravě, takže jsme šli do soutěže v dobré formě. To se ukázalo hned v prvním utkání s Dobronínem. Porazili jsme ho vysoko 5:0 a to nás dostalo do pohody, která nám vydržela prakticky celý podzim.

 

V létě jste nešli cestou nějakého hromadného posilování kádru, ale z Pelhřimova přišel zkušený Martin Moravec. Našel jste v něm optimálního tahouna, šéfa týmu?
Byl to hráč, o kterého jsem moc stál. Martina jsem trénoval ještě v Pelhřimově a moc dobře jsem věděl, že v Žirovnici mám kvalitní kádr, v němž řada hráčů má zkušenosti s krajským přeborem, ale chybí mu špílmachr. Na tento post jsme našli a přivedli správného hráče. Martin do puntíku splnil, co jsem si od něj sliboval. Usměrnil
hru týmu, navíc ještě dokázal střílet góly.

 

Zmínil jste, že mančaft má nyní kvalitní a zkušené hráče, nechybí mu ani tvůrce hry. Vidíte vůbec někde v současném kádru slabiny?
Slabiny jsou a vždycky budou. My jsme silní v defenzvivní činnosti, dostali jsme jen jedenáct
branek. Dokážeme si i vytvořit šance, ale na to kolik jich vyprodukujeme, je někdy počet gólů malý. Problém tedy máme s úderností v útoku.

 

Prvním místem jste si tak trochu na sebe upletli bič. Nyní už od vás fanoušci i vedení klubu očekávají postup. Nebo se pletu?
Je tomu tak, upletli jsme si na sebe bič. Sice náš náskok je jen tříbodový a jaro je poměrně dlouhé, musíme se otázkou útoku na návrat do krajského přeboru zabývat. Hodně bude záležet na přístupu hráčů a také na tom, jak se s rolí favorita soutěže popasují, ale já se nehodlám za nic skrývat, protože to by byl alibismus. Teď už je naším cílem postup.

 

V boji o postup se ale nemůžete opřít o výhodu domácího hřiště. Přesto v Počátkách se vám na podzim velmi dařilo...
V Počátkách jsme nalezli ideální prostředí. Hřiště je tam kvalitní, zázemí dobré a byl bych rád, kdybychom tam hráli i v jarní části probíhající sezony. Mužstvu se tam daří, vždyť jsme v šesti zápasech ztratili jen dva body za remízu s Chotěboří.

 

Výsledky Žirovnice v podzimní části I. A třídy: Dobronín – Žirovnice 0:5, Světlá nad Sázavou – Žirovnice 1:2, Žirovnice – Ústrašín 6:0, Speřice – Žirovnice 1:1, Žirovnice – Dlouhá Ves 4:0, Přibyslav – Žirovnice 3:1, Žirovnice – Pelhřimov B 1:0, Humpolec B – Žirovnice 1:3, Žirovnice – Chotěboř 1:1, Ledeč nad Sázavou – Žirovnice 1:0, Žirovnice – Pohled 4:1, Věžnice – Žirovnice 0:1, Žirovnice – Janovice 5:2.

Střelci Žirovnice: Pokorný 7, Moravec 7, T. Houška 6, Staněk 5, Poustecký 5, Zaňák 2, Makovička, Kuš.