První letošní (vydřené) vítězství .......

5. kolo                                                                                                                                                                                           sobota 10. září 2005 od 16:00 hod.
F.C. Slavoj - F.K. HUMPOLEC 2:1 (2:1)

Fotbalový krajský přebor nabízí nejenom z pohledu fanouška okresního fotbalu zajímavé derby. Do Žirovnice se totiž dnes po obědě vypraví Humpolec. Náboj duelu bude o to větší, že jde o setkání jednobodových celků, o motivaci tudíž netřeba hovořit. Domácímu Slavoji se před utkáním hledá pohoda těžko. " Mančaft není kvůli spoustě absencí pohromadě. Navíc máme s Humpolcem mizernou bilanci. Tyto zápasy se mu daří, disponuje pro ně vhodnými typy hráčů," přiznává žirovnický trenér Jiří Vodáček, který dnešní duel považuje za utkání podzimu. " V tabulce jsme na tom bídně, pokud bychom znovu ztratili, dostali bychom se do hodně ošklivé situace," nezapomíná na následující los, který slibuje poměření se s předními celky tabulky.

" Potvrzuje se, že každý bod má pro nás cenu zlata. V současné situaci by pro nás bylo moc nepříjemné, kdybychom tam prohráli," uvádí pro změnu jeho humpolecký protějšek Jiří Hájek, který věnoval taktické přípravě na okresního soka celý včerejší trénink. Otazník visí nad účastí Čiháka, jehož v týdnu trápila horečka, Paťha laboruje s kolenem, nakopnutý nárt zlobí Jiráka.

Podaří se nám konečně Humpolec v krajském přeboru Vysočiny porazit ?

V uplynulé sezóně jsme prohráli v Humpolci 1:2 a vyfásli dvě červené karty, doma jsme prohráli 0:3 a vyfásli jednu červenou.

V sezónách předchozích jsme dokázali pouze jednou doma remizovat 1:1, další zápasy jsme vždy prohráli.

Teď by se nám vítězství hodilo obzvlášť, protože na tom nejsme zrovna růžově a zároveň bychom se od našeho soupeře a tím od posledního místa v tabulce odpoutali na rozdíl 3 bodů.

FK Humpolec vstřelil zatím ve čtyřech utkáních pouze jeden gól (Prachař), Slavoj čtyři.

Jisté je, že nebudeme zdaleka kompletní. Máme dva vyloučené hříšníky : Zdeňka Musila a J. Charouska.  Pavel Mezera, kterému skončil trest je na dovolené.  Tomáš Houška se již z dovolené vrátil a to je jediné pozitivum.

O dalších absencích zatím nevím, ale určitě nějaká bude. Dorost bude hrát týž den mistrovské utkání, takže není jisté s kým budeme derby hrát.

Mužstvo Humpolce prošlo v létě radikálním řezem :

odešli drazí špílmachři Koníř a Pajer, kvůli práci skončil obránce Jančička a hlavně chybí tmel defenzivy Svoboda, jenž začal stravět dům.  Získali naopak z třetiligového Bystrce k Solomonovi ještě středopolaře Juráně. Ti však dojíždí pouze na zápasy. Moravské legionáře doplňuje Prachař, bývalý hráč Poštorné. Ten již ale v Humpolci v loňské sezóně byl.

Sestava Humpolce v posledním zápase s V.Bíteší :

Moravec - Keller, Solomon, Filipský, Vincenc - Hájek (Kopic), Prachař, Holoubek, Juráň - Čihák, Pícha (Paťha, Jirák)

ukazuje druhý snímek pana Konáše.

Sebevědomí nikdy Humpolákům nechybělo, ovšem sebekritika a uznání pro soupeře, to ano.

Někteří naši hráči se vyjadřují v diskusi !!!

Takže, jak to nakonec vypadalo ?

>>>  Hrdinové zápasu - Hóňa a Ivánek ....

Hartvíkovice Okříšky 15:30 SO

Slavoj začal aktivněji a až do 40. minuty držel zápas ve svých rukou. Svou přavahu dokázal také vyjádřit brankově, když se dvakrát přesně trefil Jan Musil. Poprvé v 17. minutě, když skóroval z nemožného úhlu a potom ve 28. minutě po ideálním lobu Mirka Camrdy přes obránce.

Naši převahu zabrzdila kontaktní branka Filipského po zmatcích v obraně ve 40. minutě. Pak to již bylo z naší strany trápení se snahou nedostat a z druhé strany snaha humpoleckých o vyrovnání. Nejblíže k tomu byli v 60. minutě, když kopali pokutový kop, který ale Prachařovi Ivan Císař chytil a pak ještě o dvě minuty později, když Čihák přehazoval z očí do očí Ivana Císaře, ale naštěstí překopl i branku.

V hektickém závěru naši první podzimní vítězství ubránili, což nás posunulo na lichotivé 9. místo tabulky.

Sestavy : Slavoj : Císař - Houška Petr, Kuš, Kořínek, Secký - Camrda, Vodáček, Mezera Jirka, Houška Tomáš - Weith, Musil Jan / na střídání připraveni : Makovička, Doležal Ondřej, Doležal Jiří, Ježek Lukáš a Poustecký Michal.

Humpolec : Brzoň - Solomon, Vincenc, Keller (46.Hájek), Filipský - Kopic, Prachař (65.Kotek), Čihák, Jirák - Holoubek, Pícha (82.Moravec).

ŽK 2:4 (Císař a Vodáček), 120 diváků, ideální počasí, rozhodčí Doležal, na čarách Fridrichovský a Reich, delegát Vrzáček.

Rozpačití diváci před začátkem. Porazíme konečně Humpolec? Pískal dobře pan Doležal Boj od začátku do konce. Krtek patřil zejména v první půli k nejlepším. Houmí v obležení Ve druhé půli hosté kousali.
Ivan Císař byl neustále v permanenci Klíčový moment zápasu - penalta Krve by se nedořezal (... jak v kom...) Naši samozřejmě ve druhé půli také útočili, ale pouze sporadicky .. K brance Brzoně vedla cesta pouze dlouhými nakopávanými míči ...
Naše největší šance druhé půle: Houmák trefil míč hlavou moc přímo, takže šel do autu... 82. minuta a do útoku se chystá brankář Moravec, který také jednu možnost měl. Pálil vedle.. Trenér "Juris" se modlí, ať už to skončí ... Hrdinové zápasu - Hóňa a Ivánek ....

foto Konáš

Deník Vysočina 13/9/2005 :

Derby zrovna okulahodící fotbal nenabídlo, ale na to se historie ptát nebude. Zajímat ji bude jen to, kdo získal body. Tím byla domácí Žirovnice. "Rozhodlo to, že jsme dali dva góly, byli jsme v koncovce produktivnější," soudí kouč Slavoje Jiří Vodáček, kterého mohl těšit výkon nově sestavené stoperské dvojice Kuš, Kořínek : "Když v pátek zavolal Makovička, že má teploty, byla to pro nás vlastně jediná alternativa.  Spolupráce Kuše s Jiřím Mezerou se nám neosvědčila, navíc Mezera je svou rozvahou v rozehrávce nyní platný především v záloze.

Humpolecký trenér Hájek je v nezáviděníhodné situaci. Týden co týden odpovídá na prakticky stejné otázky typu :  "Proč to nevyšlo?": "Tentokrát bych viděl dva důvody. Prvním je chvilkový výpadek obrany, který umožnil soupeři získat dvoubrankový náskok. Tím druhým jsou neproměněné šance."  Při nich se hosté už tradičně předháněli, přičemž Prachař dokonce zahodil i penaltu. "Je to už psychická záležitost. Hráči určení na penaltu, šli raději od míče,"  povzdechl si trenér a připomenul nepěknou statistiku:  "Máme za sebou pět kol a žádný z našich útočníků ještě nedal gól."

Míra Camrda (Krtek)

byl zařazen deníkem

Vysočina do sestavy

5. kola

5. kolo

Jedenáctá Světlá nad Sázavou se po přestřelce rozešla s týmem Náměště nad Oslavou smírně 3:3, první Hartvíkovice remizovaly s Opatovem a čtvrtý Havlíčkův Brod zdolal Janovice.
Bilance 5. kola krajského přeboru mužů: 3 ­ 2 ­ 2.

HARTVÍKOVICE ­ OPATOV 1:1 (více nehlášeno)

OKŘÍŠKY ­ BYSTŘICE N. P. 3:1 (2:0)

V Okříškách bylo k vidění zajímavé utkání, ve kterém se utkaly vyrovnané celky Okříšek a Bystřice nad Pernštejnem. Začátek byl z obou stran opatrný, domácím se podařilo vstřelit první branku, postaral se o ni Večeřa v třiatřicáté minutě. Okříšky zvýšily svůj poločasový náskok na rozdíl dvou gólů, když si přesný zásah připsal Kotrba. Druhý poločas byl opět divácky atraktivní, hosté byli nuceni otočit výsledek, otevřeli hru a tlačili se do útoku. Ze svého tlaku vytěžili gól na 2:1, ale to bylo z jejich strany vše. Okříšky však drama nepřipustily, díky brance z pokutového kopu si pojistily výsledek a o vítězi bylo rozhodnuto. Branky: Kotrba, Večeřa, Tvarůžek (PK) ­ Jedlička (PK). Rozhodčí: Pekárek. ČK: Matuška (Bystřice n. P.), 200 diváků.

VELKÁ BÍTEŠ ­ SFK VRCHOVINA 1:0 (0:0)

Dvanáctá Vrchovina zajížděla na trávník šesté Velké Bíteše, která byla považována za mírného favorita. Od začátku se však hrál vyrovnaný fotbal s minimem šancí. Úvodní dějství skončilo bez branek a dvě stě diváků si muselo počkat, co přinese část druhá. V ní jediná branka zápasu padla v šestašedesáté minutě, kdy se Velká Bíteš zaslouženě ujala vedení. Těsný náskok udržela až do konce utkání, a tak si do tabulky připsala plný počet bodů. Branka: Pól. Rozhodčí: Petr ml., 200 diváků.

ŽIROVNICE ­ HUMPOLEC 2:1 (2:1)

Poslední dva celky tabulky svedly v pátém kole souboj o důležité body. Zápas rozhodl první poločas, ve kterém padly všechny branky utkání. Domácí tým začal aktivněji a v sedmnácté minutě šel gólem Musila do vedení. O necelých deset minut později přidal stejný hráč druhou branku, ale Humpolci se v závěru podařilo snížit na 2:1. Po přestávce Žirovnice bránila těsný výsledek, hostující Prachař neproměnil pokutový kop, a tak střetnutí skončilo 2:1 pro domácí. Branky: Musil 2 ­ Filipský. Rozhodčí: Doležal, 120 diváků.

PELHŘIMOV ­ CHOTĚBOŘ 4:1 (1:1)

Utkání dostalo bojovný náboj v sedmnácté minutě, kdy byl v pokutovém území faulován pronikající Liška a Moravec se z penalty nemýlil. Další "hodinka" přinesla oboustranně nezáživný fotbal plný nepřesností. Hosté získávali mírnou převahu, ale skóre se měnilo až v padesáté minutě, kdy špatně postavenou domácí zeď obstřelil Příhoda. Chléb se začal lámat v sedmasedmdesáté minutě po vyloučení pelhřimovského Bartošky. Místo Chotěboři narostla křídla domácím, kteří vstřelili tři góly a rozhodli o přísunu tří bodů na jejich stranu. Branky: Moravec 2 (jeden z PK), Kmoch, Liška ­ Příhoda. Rozhodčí: Beneš. ČK: Bartoška (Pelhřimov), 200 diváků.

SVĚTLÁ N. S. ­ NÁMĚŠŤ N. O. 3:3 (0:0)

V duelu mezi Světlou nad Sázavou a Náměští nad Oslavou začaly branky padat až ve druhé pětačtyřicetiminutovce a nebylo jich málo. Skóre načal bombou v devětačtyřicáté minutě Eliáš, pak vyrovnal dorážkou Stojan. Stav se měnil každou chvíli, ale žádný z týmů nedokázal udržet svá vedení, a tak utkání skončilo spravedlivou remízou 3:3. Branky: Stojan, Novák, Křikava ­ Eliáš, Franěk, Rous. Rozhodčí: Henzel. ČK: 0:1, 250 diváků.

JANOVICE ­ H. BROD 0:3 (0:1)

Za favorita tohoto zápasu byli považováni fotbalisté Havlíčkova Brodu, kteří v tabulce figurovali s jednobodovou ztrátou na čtvrtém místě. Domácí zatím výsledkově tápou a patřila jim devátá pozice. Havl. Brod se brzy dostal po standardní situaci do vedení, Janovice mohly vyrovnat, ale nepodařilo se jim to. Po přestávce bylo skóre díky Janďourkovi už 0:2 a těsně před posledním hvizdem upravil na konečných 0:3 svojí druhou brankou v zápase Nechvátal. Branky: Nechvátal 2, Janďourek. Rozhodčí: Jakl. ČK: Hamara, Mareš (oba Janovice), 80 diváků.