Borovina Opatov - Slavoj Žirovnice 3:1 (2:0)
24. kolo KP Vysočiny - 3. června v 16:30 hod. v Opatově

Než se stačili hráči Slavoje rozkoukat po malém venkovském hřišti, prohrávali 1:0. Od začátku měl Slavoj míč častěji na kopačkách než domácí, ale nedokázal využít žádnou příležitost a proto opět trestal soupeř. Ojedinělý protiútok, roh, hlavička a je to 2:0. Obraz hry byl stejný i ve druhé půli. Několik dobrých příležitostí jsme nedotáhli do zdárného konce. Netradiční střelec L.Makovička a jeho první gól v krajském přeboru. Snad mu to tam začne padat ...Skórovat se podařilo až netradičnímu střelci Makovičkovi v 75. minutě, když napálil z 25-ti metrů odražený míč přímo do šibenice. Další snaha a šance alespoň o vyrovnání vyšuměly. Na závěr zápasu se dostali do brejku domácí. Kořínek zastavil útočníka nedovoleně a kopala se penalta, po jejímž proměnění rozhodčí zápas ukončil. ....  Škoda, naši byli po celý zápas v poli lepší, leč bez efektu.

Sled branek : 1. minuta 1:0, 35. minuta 2:0, 75. minuta 2:1, 90. 3:1.

Pískal Beneš, který rozdělil třech  žlutých na každé straně, červené nebyly. Diváků asi 50,  z toho 12 ze Žirovnice.

Sestava : Císař - Makovička, Kuš, Mezera Pavel, Kořínek - Secký, Charousek, Vodáček, Houška Tomáš - Mezera Jiří, Weith (70. Časta Rosťa). Další hráč, krom zraněného Zaňáka na střídačce nebyl.

Vysočina napsala :

Lepší začátek si snad v Opatově ani nemohli přát. Po pravé straně utekl Martin Prokeš, pohrál si s obráncem a v první minutě zápasu dal vedoucí gól. Domácí tak byli na koni a své vedení ještě zvýšili. Hlavou se trefil Brzezina.

Ve druhé půli se nechali Opatovští zbytečně zatlačit na svou půlku a na svou pasivitu doplatili. Obrance Lukáš Makovička odražený míč technicky umístil pod břevno překvapeného gólmana Kántora. Hosté měli vzápětí druhou tutovku, ale netrefili prázdnou branku. Vítězství Opatova pečetil v nastaveném čase z penalty Rubák.

Nejlepší hráči : Prokeš, Kohlström - Kuš

V sestavě kola z našich nikdo, z Opatova Kohlström

Záchrana i pro Vrchovinu

Mužem kola opět "Smrk" Pelhřimov

TABULKA
1. Hartvíkovice 23 19 4 0 67: 10 61 ( 25)
2. Havl. Brod 24 19 1 4 66: 24 58 ( 22)
3. Okříšky 23 11 8 4 35: 27 41 ( 5)
4. Opatov 23 10 5 8 43: 32 35 ( 2)
5. Bystřice nad P. 23 10 5 8 48: 45 35 ( -1)
6. Humpolec 23 9 5 9 39: 34 32 ( -1)
7. Žirovnice 23 10 2 11 41: 39 32 ( -4)
8. Vrchovina 23 7 10 6 27: 31 31 ( -2)

9. Pelhřimov 24 7 4 13 32: 39 25 (-11)
10. Velká Bíteš 23 6 7 10 25: 46 25 (-11)
11. Světlá nad S. 24 6 4 14 34: 64 22 (-14)
12. Náměšť nad O. 23 6 3 14 24: 54 21 (-12)

Předzápasové info :

Podzimní zápas se Slavoji povedl a tehdy ještě Sokol Opatov odjel s debaklem 4:0. Naší branku hájil Lukáš Šamal, pro kterého výsledek znamenal první vychytanou "nulu" v KP.

V zimní přípravě na loňské jaro jsme s Opatovem prohráli v Jihlavě na UT 2:3, brankou v poslední minutě z penalty.

Rozhodčí zápasu : Beneš Jiří (pískal nám na podzim zápas v Janovicích, kde jsme vyhráli 2:0), asistenti Doležal a Talpa, delegát KFS Jonáš

* Reportáž z podzimního zápasu ... zde !

Odjezd ve 14:00 hodin