Krajskému přeboru vévodí vesnická mužstva

Zhodnocení podzimu v Deníku ... zde

Na Pelhřimovský Maraton jsme opět neměli

Maraton*A vs. Slavoj *A 4:2 (2:1)

Slavoj začal poměrně dobře a v 18. minutě nás poslal do vedení Jirka Smrčka. Jenomže pak jsme už tahali za kratší konec. Domácí ještě do přestávky otočili na 2:1 (vlastní a PK) a to už hráli od 31. minuty bez jednoho vyloučeného. Po přestávce nám domácí přidali třetí branku. Potom Jirka Smrčka snížil na 3:2 a když byl vyloučen v 75. minutě druhý pelhřimovský hráč, bylo ještě dost času na vyrovnání, či na otočení skóre. To by však asi nebylo dobré a proto pan rozhodčí vyloučil našeho Kristiána Tolknera za to, že mu pelhřimovský hráč skočil na záda...? Tím nechci říci, že nám zápas prohrál rozhodčí. Naši na obrat neměli a domácí přidali těsně před koncem ještě pojišťovací branku.

První "Pelhřimovský víkend" se nám nepovedl !

FC Slavoj vs. FK Maraton Pelhřimov 1:4 (1:2)

Vojta Cajz stačil ještě během první půle vyrovnat, ale potom jsme již na víc neměli. Výhra hostů byla zasloužená. ... několik fotek od pana Tomečka ...

Zápas dvou rozdílných poločasů ...

FC Slavoj vs. Sokol Bedřichov 4:2 (0:2)

Jako by se měl poslední Bedřichov porazit sám. Tak alespoň vypadal výkon Slavoje v prvním poločase. Á ejhle ! Ono ne ! Hosté byli lepší a po zásluze poločas vyhráli.

Po poločasové domluvě se hráči Slavoje zlepšili a nakonec výsledek brankami J.Vodáčka a J.Smrčky otočili. Dalo to ale hodně práce. Už si s námi takhle nezahrávejte!

Velmez*B vs. FC Slavoj 3:2 (1:2)

Škoda, minimálně remízy mohly být, ale? Poslední minuty zápasu se nám opět nepovedly. Chtěli jsme vyhrát, remíza nám byla málo a tak jsme oba zápasy brankami v posledních minutách prohráli. Je třeba se zamyslet jestli není jeden bod lepší než nemít žádný.

FC Slavoj vs. HFK Třebíč 5:0 (3:0)

Očekávaná výhra se zrodila poměrně hladce. Soupeř, v omlazené sestavě, toho moc neukázal. Naši ještě navíc nedali dvě penalty.

Domácí remíza s běhavým a "ukřivděným" soupeřem

FC Slavoj vs. Vrchovina*B 1:1 (1:0)

Ve vyrovnané první půli poslal Slavoj de vedení ve 32. minutě Tomáš Knotek. Hosté byli sice častěji na míči, ale žádnou větší šanci si nevytvořili. To Slavoj jich několik slibných měl, ale další gól nepřidal. Ten mohl přidat na začátku druhé půle Víťa Kučera, ale také se nepovedlo. To hosté se v 57. minutě vyrovnání dočkali. Pak už převzali iniciativu a hrálo se především na naší polovině. Zlomová situace přišla o něco později, když soupeři nebyl uznán gól a tím byla odstartována tvrdá hra, další zranění a neustálá kritika rozhodčích, která vyvrcholila 2 ČK, ale Slavoj už (i přes početní převahu) na výhru neměl.

Venkovní porážka a navíc červená karta ...

TJ Nová Ves vs. FC Slavoj 2:1 (1:1)

Zápas se Slavoji nepovedl, i když ze začátku to nevypadalo tak špatně.

Ve 25. minutě si domácí brankář se sólových nájezdem Jirky Smrčky ještě poradil, o pět minut později však byl už na křížnou střelu stejného hráče krátký a Slavoj vedl. Od té doby ale začali mít domácí navrch, vytvářeli si řadu vyložených příležitostí, skórovat se jim ale podařilo až v poslední minutě poločasu. Druhá půli se hrála už za značné převahy domácích, Slavoj však odolával (někdy s notnou dávkou štěstí). To hlavní ale mělo přijít až v posledních dvou minutách zápasu. Nejdříve byl vyloučen kapitán Jakub Vodáček za nechtěný faul a za chvíli se trefil z voleje domácí útočník a byl konec. ...

První domácí výhra. Chyby pořád stejné ...

FC Slavoj vs. Sapeli Polná 4:2 (3:0)

Po půlhodině vedl Slavoj už 3:0 brankami Lukáše Dýnka, Davida Rozporky (oba na snímku vedle) a Jiřího Smrčky a tak skončil i poločas, i když jsme měli šancí aspoň na 7:0. Jenomže se opakovaly předešlé podzimní zápasy, které nás a trenéra připravují o nervy.

Opět jsme ve druhé půli přestali hrát a soupeř snížil až na 3:2. Naštěstí další branku nepřidal a my ano (David Rozporka) a tak mohli kluci slavit až do rána. Ta oslava se ale bohužel některým vymkla z rukou.

Opět venkovní výhra, ale nervy až do konce ...

Přibyslav vs. FC Slavoj 2:3 (0:1)

Od začátku zápasu se hrálo podle not Slavoje, který si vytvořil i řadu velmi dobrých gólových příležitostí, ale bez konečného efektu.

K naší první brance nám musel pomoci domácí obránce, který na rohu velkého vápna chyboval, míče se zmocnil Jakub Vodáček a lobem přes brankáře otevřel skóre. Ještě v první půli také přeloboval domácího brankáře Jirka Smrčka, ovšem pouze do břevna, takže poločas skončil 0:1. Začátek druhé půle nám brankově vyšel. Nejprve si srazil obránce míč po rohu do sítě a pak Vojta Kněžínek vymetl šibenici. Jenomže ... ! Domácí snížili na 1:3 a naši začali kupit chyby a zmatkovat a rázem bylo po naší převaze, a když padl do naší sítě další gól, museli jsme se obávat o výsledek až do samého konce. Ale nutno říci, že jsme měli i tak příležitostí na dva zápasy.

Domácí výprask od Náměště

FC Slavoj vs. Náměšť n.Oslavou 2:6 (1:1)

Začátek druhé půle se nám řádně nepovedl a hosté si u nás udělali střelnici a posadili nás na zem. Slavoj hrál pouze první půlhodinu. Pak už hráli hosté a že se jim dařilo o tom svědčí skóre. Branky Slavoje dávali Jakub Vodáček z penalty na 1:0 a Vít Kučera na 2:6.

... Deník

Další sezóna začala pro Slavoj výborně

A její začátek se hráčům áčka Slavoje velice vydařil. Na hřišti Okříšek dokázali naši kluci vyhrát 6:2, což vzhledem ke značným absencím čekal málokdo. Až na první čtvrthodinu druhé půle se hrálo podle not Slavoje a výsledek tomu plně odpovídá. Naši kluci si hrábli až na dno sil a mohlo se slavit. Branky Slavoje : 7. Smrčka, 30. Rozporka, 37. Kučera Vít (poločas 0:3) - 71. Vodáček (PK), 79. vlastní, 90. Kučera Vít.

Branky domácích padly v 56. a 61. minutě.

Perleťový pohár 87. ročník

vyhrál AFC Humpolec

který zdolal ve finále FK Maraton Pelhřimov až na penalty. Zápas skončil nerozhodně 0:0. Třetí skončil domácí FC Slavoj, který porazil mužstvo TJ Nová Včelnice 5:2

.... více

Jarda Drobný se loučil v Dynamu Č.Budějovice

(při rozlučce nechyběl ani dres Slavoje)

Říká, že je čas na změnu ---- článek

Podle posledních informací by měly začít tréninky na stadiónu Budín od pondělí 26. dubna.

Toto datum bylo určeno na základě stavu hrací plochy (viz snímek vedle) a po dohodě se starostou města. Na nové tréninkové hřiště se zatím nemůže, protože tráva nestačila ještě pořádně zakořenit.

Na Budíně začaly práce na rekonstrukci starých kabin. Pan správce zatím bourá příčky (1.3.2021)