FC SLAVOJ  vs. FC Náměšť n.O.- Vícenice

2:1 (1:1)

DENÍK : Zpravodajství ze 3. kola KP Vysočiny

Petr Houška v sestavě kola

Slavoj přivítal na Budíně staronováčka z Náměště, se kterým se naposledy střetl na jaře 2006 v Náměšti. Tehdy vyhrál Slavoj v posledním kole 0:4 a to bylo také na dlouhé roky poslední účinkování našeho nedělního soupeře v KP. Od té doby hrál v dalších sezónách v I.A třídě a až v té předešlé si suverénně vybojoval postup zpět do KP, kde zatím dvakrát remizoval.
Slavoj předváděl od začátku jeden ze svých horších výkonů, přesto vybojoval tři body a poskočil v tabulce na 4. místo. Od začátku zápasu byli lepším týmem hosté, kteří už od 23. minuty vedli. To obrana Slavoje po několika chybách nabídla šanci hostům a Sedláček jí nepohrdl. Náměšť mohla vzápětí zvýšit, ale míč po hlavičce orazítkoval jen tyč. jenomže ve 36. minutě propadl centr z pravé strany až ke Kocourkovi a nová posila Žirovnice pohotově vyrovnala.

Druhý poločas zlepšení kvality hry nepřinesl. V 51. minutě se Slavoj dostal do brejku, tísněný Rozporka krásně zpracoval míč a uklidil ho k tyči a jak se později ukázalo, byl to opět gól vítězný. Ve zbytku zápasu útočila hlavně Náměšť, ale Tomíšek už nekapituloval.
Dá se říci, že vítězství Slavoje bylo tentokrát jedno z těch šťastnějších.
Góly: 36. Kocourek, 51. Rozporka  - 23. Sedláček. R

Žirovnice: Tomíšek - Blažek, P. Houška, Kořínek, Knotek - Vilímek, Moravec (86. Svoboda), Rozporka, Dýnek - Pokorný (55. Staněk), Kocourek (78. T. Houška). na lavičce ještě Jakub Průša

Náměšť-Vícenice: Rousek Fišer, Pernica, Šimon, Rous Chládek, Rubák, Buchta (80. Sedlák), Sedláček (67. Jirgl) Beneš, Durajka.

Nejlepší hráči: P. Houška, Kocourek - Durajka.

Rozhodčí : Sláma Kamil (ZR) - Šula Petr, Straka Karel - ŽK: 2:0. Diváci: 100.

ŽIROV - ŽIROVNICE B 2:1
Utkání velmi dobré úrovně nabídlo mírnou převahu domácích, kteří se dočkali nakonec i bodového zisku. Tři body Žirovu zařídil druhou brankou v utkání Hamalčík, rezerva Žirovnice se na vyrovnání už nezmohla.

Góly: 6. a 88. Hamalčík 60. J. Doležal. Rozhodčí: Š. Machač. ŽK: 1:2. Diváci: 20. Poločas: 1:0.

Žirov: J. Jonáš Morava, Haruda, Hotovec, Cvrček (46. L. Jonáš), Kubíček, Hamalčík, Bělík, Vacek, Nebesař.

Žirovnice B: O. Kadlec I. Kadlec, P. Doležal, Makovička, Jurík, Metlička, Vodáček, Hryzák (46. Weith), O. Doležal st., J. Doležal, O. Doležal ml.