26. kolo KP - Jaroměřice n.R. - neděle 2. června od 16:30

Destrukce Jaroměřice vs. FC SLAVOJ 4:1 (1:0)

Slavoj cestoval na hřiště nevyzpytatelného soupeře, který dokáže překvapivě vyhrávat, ale i prohrávat. Každopádně padá v zápasech Destrukce vždy hodně branek. Na konci loňské sezóny prohrál Slavoj v Jaroměřicích 5:3, když už za 15 minut 2:0 vedl. Ve středu podlehla Destrukce doma s Okříškám 0:2 (vloni je 10:2 porazila ...?)

Vyloučenému Petru Houškovi trest skončil a byl už připraven na lavičce, Petr Kořínek měl naopak angínu, proto nenastoupil. Odpočíval též, pracovně přetížený, Tomáš Houška.

Zápas začali náporem domácí, kterým podmáčený terén asi více vyhovoval. Hned ve druhé minutě se dostal do šance Míča, ale přestřelil. Hra se postupně vyrovnávala, ale kombinace Slavoje se utápěla v kalužích. Do vedení tak šly ve 30. minutě Jaroměřice, když přesně mířil z hranice vápna po zemi Kyzlink. Ten mohl ještě před přestávkou skóre navýšit, ale na Míčův centr nedosáhl. Slavoj si vytvářel pouze jakés-takés pološance, ale do přímého ohrožení brankáře Chalupy se nedostával. Brankou mohla skončit hlavička Dýnka po centru Moravce, ale míč dobře netrefil a ten skončil vedle.

Začátek druhé půle mohl přinést vyrovnání, kdy před Moravcem zívala odkrytá branka, ale střela z malého vápna šla vedle. Druhé branky se tedy dočkali domácí v 64. minutě opět Kyzlinkem. Slavoj sice dokázal po rohu Moravce Pahrem snížit, ale hned za minutu byl zásluhou Neumanna rozdíl znovu dvoubrankový. Snížit mohl Pokorný, ale k Pahrově příčné přihrávce mu chyběl půlmetr. Vítězství Jaroměřic pak pečetil v 84. minutě aktivní Míča. Brance ale předcházela ruka domácího hráče.

„Těžký terén určitě ovlivnil kvalitu utkání. My jsme ale hráli dobře po lajnách a zaslouženě jsme vyhráli,“ konstatoval vedoucí domácího mužstva Libor Pecka.
Góly: 30. a 64. Kyzlink, 69. Neumann, 84. Míča - 68. Pahr.

Jaroměřice: Chalupa M. Pekárek, Ošmera, Z. Karásek (89. D. Karásek) Míča, Kopeček, Novotný, M. Karásek (87. Macháček), Kyzlink Rygl (81. Hambálek), Neumann.

Žirovnice: Trepka - Veith (67. Průša), Kuš, Poul, Vilímek - Staněk, Vodáček, Dýnek, Rozporka (66. Pokorný) Moravec - Pahr (na lavičce ještě P.Houška

Nejlepší hráči: Kyzlink, Míča - Vodáček. - dle Deníku

Rozhodčí : Machač - Svoboda, Šimák - delegát Hrkal - ŽK: 1:2. Diváci: 80.

Čáslavice-Sádek Humpolec 1:2

1. Stará Říše 26 19 3 4 57: 19 60   ( 21)
2. Humpolec 27 18 4 5 61: 22 58   ( 16)
3. Okříšky 26 15 3 8 48: 33 48   ( 12)
4. Havl. Brod 25 11 9 5 56: 39 42   ( 3)
5. Žirovnice 27 10 6 11 43: 47 36   ( -6)
6. Sapeli Polná 26 10 6 10 42: 47 36   ( 0)
7. Chotěboř 26 9 8 9 39: 30 35   ( -7)
8. Náměšť n.O.-Vícenice 27 9 8 10 34: 37 35   ( -7)
9. Velká Bíteš 26 10 5 11 37: 53 35   ( -4)
10. Ždírec nad D. 25 8 9 8 42: 46 33   ( -6)
11. Jaroměřice n.R. 26 9 5 12 55: 51 32   ( -7)
12. Jemnicko 25 9 3 13 36: 45 30   ( -6)
13. Čáslavice-Sádek 25 7 5 13 41: 59 26   (-10)
14. M. Budějovice 26 5 9 12 34: 50 24   (-15)
15. Pacov 26 6 5 15 29: 50 23   (-16)
16. Nová Ves 25 6 4 15 28: 54 22   (-14)

Středeční dohrávky 1. jarního kola (16.)
Stará Říše Žirovnice 05.06. 17:30 ST
Jemnicko Pacov 05.06. 17:30 ST
Nová Ves Chotěboř 05.06. 17:30 ST
Čáslavice-Sádek Ždírec nad D. 05.06. 17:30 ST
Okříšky Velká Bíteš 05.06. 17:30 ST
Sapeli Polná Havl. Brod 05.06. 17:30 ST

V sobotu 8.6. hraje Slavoj na Budíně své poslední domácí utkání (V.Bíteš), za týden pak cestuje do Jemnice a tím Slavoji jarní sezóna končí

sobota - Budín od 16:30

Slavoj*B vs. SK Obrataň 6:1 (5:0)

První poločas začal výborně pro domácí, kteří po 23 minutách vedli už o tři branky. Hosté byli jako opaření, takže Váňa a Z. Musil ještě před přestávkou zvýšili na 5:0. Po změně stran za vydatného deště domácí poklidně pohlídali vedení.
Góly: 5., 15. a 61. O. Doležal st., 23. Žižka, 39. Váňa, 45. Z. Musil -

hosté 90. Melichar

Žirovnice B: O. Kadlec - P. Doležal, Václav Musil, Ištok, Svoboda, Metlička (58. I. Kadlec), Žižka, Váňa (83. Jurík), O. Doležal st., J. Doležal, Z. Musil.

Obrataň: Vilímek Menšík, Melichar, Kalina (58. Polanecký), Flígr (58. M. Kudrnáč), Buchar, Pařil, Zeman, Holub, Tábora, D. Kudrnáč.

Rozhodčí : Machač Marek - Machač Lukáš, Kolář, ŽK: 3:1. Diváci: 50

DOROSTENCI - neděle odjezd 12:00

Světlá n.S. vs. Sp.Počátky 6:2

Další nepovedený zápas a opět zasloužený debakl, tentokrát na hřišti posledního celku tabulky. Že by chyběla motivace? Branky : Rušil, Kořínek