19. kolo KP - sobota 13. dubna od 15:30

FC SLAVOJ vs. FK Humpolec 1:2 (0:2)

V derby Pelhřimovska měl čtvrthodiny navrch domácí Slavoj, pak převzal aktivitu favorit. Ve 28. minutě překonal Tomíška (gólem ? nególem?) Nepovím, když Poul vykopl míč za překonaným Tomíškem, ale podle názoru rozhodčích tak učinil už za brankovou čarou ... ? Na 0:2 zvýšil po brejku a přízemní střele na zadní tyč Tomovič.

„Měli jsme až příliš velký respekt k soupeři a v prvním poločase jsme za to zaplatili,“ přiznal trenér domácích Leoš Mitas.

Po přestávce to byl vyrovnaný boj, a když po několika vtěřinách pobytu na hřišti snížil hlavou střídající Pokorný, měl strach z vyrovnání i pan rozhodčí. Diváci se tedy nenudili a pěkně si i zakřičeli. Šance k vyrovnání měli Zdeněk Pahr, který nastřelil břevno a pět minut před koncem Vilímek, ovšem z úhlu minul branku. Největší šanci na vyrovnání si ovšem vytvořili sami hosté, kteří málem překonali brankáře Kříže "vlastencem", ale ten se blýskl bravurním zákrokem a domácím radost zkazil. Škoda. Za výkon ve druhé půli by si Slavoj bod zasloužil.

„Jsem spokojený jen s bodovým ziskem. Dvě vynucená střídání naši hru poznamenala, soupeř po gólu hodně ožil,“ ohlédl se za zápasem kouč Humpolce Josef Soural.

Góly: 53. Pokorný - 28. Nepovím, 35. Tomovič. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 5:3. Diváci: 100

Žirovnice: Tomíšek - Vilímek, Kuš, Poul, Průša (46. P. Houška) - Knotek, Jakub Vodáček, Dýnek, Rozporka (76. Pahr) - T. Houška (52. Pokorný), Staněk.

Humpolec: Kříž - Kopic (42. Honzárek), Procházka, Pecha, Hes (46. Dalík) Paťha, Jeřábek, Nepovím, Tomovič Čihák, Pikl.

Nejlepší hráči (dle Deníku): Jakub Vodáček - Nepovím, Čihák