11. kolo KP (13. hrané) - sobota 20. října od 14:30 - Budín

FC SLAVOJ vs. TJ Destrukce Jaroměřice n.R.  4:2 (2:1)

Slavoj, tým s nejhorší obranou, jak několikrát napsal Deník, inkasoval    v posledních třech zápasech dvě branky (jednu z penalty a druhou po offsidu) a to není tak špatná bilance. Jenomže do sobotního utkání se úplně rozpadla stopérská dvojice. David Kuš má pásový opar a Petr Kořínek musel odcestovat do zahraničí. Rázem bylo po konsolidující se obraně ! Jejich role se provizorně zhostili Petr Houška a Lukáš Dýnek.

A asi dobře, když jsme získali po dlouhé době důležité tři body.

Jak to tedy vypadalo? Celý zápas se hrál za husté mlhy. Ta asi více vyhovovala Slavoji. Už ve 3. minutě si naskočil na centr z levého křídla Zdeněk Pahr a poprvé rozvlnil síť za zády brankáře Chalupy. Ve 22. minutě přichází opět centr z levého křídla. Míč prolétl podél branky a na vzdálenější tyči byl V.Staněk a bylo to 2:0. Velice nadějné. Další centr z levého křídla přichází ve 27. minutě a osamocený Martin Pokorný posílá ve vyložené pozici hlavičku vedle. Mohlo být vymalováno! Ale nebylo. Na brejky hrající hosté, po nedorozumění brankáře Libora Tomíška a Petra Houšky, ve 32. minutě Míčou snižují a začínají nervy. Zvlášť když druhý poločas režírovali hosté. Nyní hrál na brejky Slavoj. Při jednom z nich chybělo více klidu v zakončení Kocourkovi. Vše si ale vynahradil v 74. minutě, když po krásné kombinaci posílá Slavoj opět do dvougólového vedení. Jenomže hosté v 82. minutě Ošmerou po rohovém kopu snižují a nervy opět pracují. Hosté se tlačí do našeho vápna, ale obrana je pevná, a když už ne, tak čaruje Libor Tomíšek. Brankář hostí Chalupa si myslel, jak je pro něho typické, že také pomůže útoku, ale přepočítal se. Slavoj vybojoval míč, ten se dostal  ke Zdeňku Pahrovi, který si vyběhnutého hostujícího brankáře téměř na polovině hřiště obhodil a posílá míč do prázdné branky. Byl konec.

Žirovnice: Tomíšek Průša, P. Houška, Dýnek, Vilímek Staněk (79. Blažek), Jakub Vodáček, Kocourek, Moravec (59. Rozporka) Pahr, Pokorný (64. Knotek).

Jaroměřice: Chalupa D. Karásek, Ošmera, Kopeček, Kunst (81. Pekárek) Rygl, Novotný, Musil (79. M. Karásek), Křivánek Neumann (79. Trnka), Míča.

Nejlepší hráči: Jakub Vodáček, Pahr, Kocourek.

Rozhodčí zápasu: Švehla - Nenadál, Masopust, delegát svazu Bobek.

ŽK 2:0, ČK 0:0, 100 diváků.                              DENÍK  reportáže z kola

4. Havl. Brod 13 6 4 3 29: 19 22   ( 1)
5. Velká Bíteš 13 6 3 4 22: 19 21   ( 0)
6. Chotěboř 13 6 2 5 23: 13 20   ( -1)
7. Náměšť n.O.-Vícenice 13 5 5 3 19: 16 20   ( 2)
8. Čáslavice-Sádek 13 4 4 5 24: 30 16   ( -2)
9. Sapeli Polná 13 4 3 6 21: 25 15   ( -3)
10. Nová Ves 13 4 3 6 19: 23 15   ( -3)
11. Žirovnice 13 4 3 6 18: 28 15   ( -6)
12. Jaroměřice n.R. 13 4 2 7 21: 26 14   ( -7)
13. Ždírec nad D. 13 3 5 5 14: 26 14   ( -7)
14. Pacov 13 3 4 6 15: 21 13   ( -8)
15. M. Budějovice 13 3 4 6 16: 23 13   ( -8)

Obrataň vs. Slavoj*B 3:1

V bojovném utkání týmy myslely především na útok. Domácí si po celých devadesát minut udržovali převahu, kterou vyjádřili i gólově. Hosté se prosadili jen z pokutového kopu.
Góly: 21. Buchar, 44. Rybčák, 71. Holub –
59. O. Doležal st. (PK). Rozhodčí: Večeřa.
ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 2:0.

Obrataň: Vilímek – Menšík (63. Kudrnáč), Melichar, Kalina, Buchar, Rybcák, Zeman, Vysiblo, Vlach, Holub, Krátoška (46. Tábora). Žirovnice: B: O. Kadlec – I. Kadlec, Metlička,

4:0 (1:0)

Proti odevzdanému soupeři, který začal hrát až za stavu 4:0, to měli naši tentokrát jednoduché.

Branky: Měkuta 2, Omasta a Blažek