3. kolo KP - sobota 20. srpna od 16:30 - stadión Budín

FC Slavoj vs. Slovan H.Brod

2:0 (2:0)

DENÍK Vysočina   Stále ještě ne kompletní Žirovnice získala i ve druhém domácím utkání plný počet bodů. První vyloženou šanci měli sice ve 3. minutě hosté, ale pak se o slovo důrazně přihlásili domácí, když doslova k neudržení byl Dvořák. Ten v 19. minutě ukázal záda obraně Slovanu a prostřelil zkušeného gólmana Adamce. O chvilku později se radoval znovu. Do šestnáctky poslal centr Blažek a postavou nevysoký útočník Žirovnice skóroval hlavou. Slavoj byl v první půli lepší a měl ještě tři dobré střelecké příležitosti. Po přestávce se ale karta otočila. Havlíčkův Brod ovládl hřiště a s blížícím se koncem, byl jeho tlak místy až drtivý (pozn.:Dle trenéra Mitase vypadá drtivý tlak jinak). Žirovnici však podržela nová akvizice skvělý brankář Tomíšek.

(Pozn.: Dvořák skóroval ve druhé půli ještě jednou a opět krásně hlavou a opět po centru neúnavného Davida Blažka, ale bohužel rozhodčí Fabeš zvedl praporek pro údajný offside, který dle mínění domácích v žádném případě nebyl.)
Góly: 19. a 26. Dvořák. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 1:2. Diváci 80

Žirovnice: Tomíšek – Knotek, P. Houška, Kuš, Časta – Blažek (84. Pahr), Dýnek, T. Houška, Staněk – Pokorný (87. Makovička), Dvořák (70. Svoboda).

H. Brod: Adamec – Berky, Novotný, Bláha, Nechvátal – Hejkal (56. Petřík), Šimoníček, Kunc, Sůva – Hübner, Šnobl (74. Semrád).

Nejlepší hráči: Dvořák, P. Houška, Tomíšek - hosté nahlásili Jaroslava Kunce

Branky M.Dvořák 19. a 26.minuta

Pískal Vít Šťastný (Zruč n.S.) - asistenti M.Švehla (Humpolec) a R.Fabeš (Telč)

REPORTÉŘI DENÍKU

Vysočina – Největším překvapením letošního ročníku krajského přeboru jsou výkony Okříšek. Ty i přes dvě vyloučení vyhrály ve Staré Říši.

ST. ŘÍŠE – OKŘÍŠKY 0:1

Domácí sice v první půlce byli herně lepší, ale už od 18. minuty museli dohánět jednobrankové manko. Neuman podcenil centr soupeře, balon se odrazil od břevna k Jančokovi, který efektními nůžkami poslal míč do branky. Poté se musel několikrát zaskvět Fiala, před kterým se v dobré pozici zjevili Michal Pokorný nebo Osumanu, ovšem skóre se do poločasu i přes velké šance nezměnilo.

Ve druhém dějství si hosté zadělali na problémy. V 52. musel předčasně pod sprchy Voda, o jedenáct minut později ho následoval Jančok. Téměř půlhodinová dvojnásobná přesilovka ale ku překvapení všech nevedla takřka k ničemu! Stará Říše se utápěla v nepřesnostech a jediný, kdo mohl vyrovnat, byl trenér Luděk Kovačík. Čerstvý padesátník se na chvíli podíval na hřiště a jeho střela z hranice penalty prosvištěla těsně vedle šibenice.

Gól: 18. Jančok. Rozhodčí: Zadinová. ŽK: 2:3. ČK: 0:2 (52. Voda, 63. Jančok). Diváci: 200. Poločas 0:1. Stará Říše: Neuman – Hekerle (78. Kovačík), Kadlec, Merhaut, Brnický – Rygl (55. Štěpnička), Tichánek, Bartoš – Osmanu (30. R. Pokorný), M. Pokorný – Kratochvíl. Okříšky: Fiala – Tekal, Jančok, Voda, Dočkal – Martin Řezáč (81. Zeman), Jůza, Kotrba, Rampír – Večeřa (86. Miroslav Řezáč), Tůma. Nejlepší hráči: Kovačík - Fiala, Jančok.

BYSTŘICE – SAPELI POLNÁ 4:0

Hned od začátku si Bystřice vypracovala převahu a hosty dlouhou dobu držel ve hře skvělými zákroky Koubek. Nestačil až na Prášilovu přízemní ránu k tyči. Stejný hráč ještě do přestávky po centru Radka Sklenáře zvýšil domácí náskok. Také po změně stran diktovala tempo hry Bystřice. Prášil se tentokrát zapsal mezi nahrávače, když po pěkné kombinaci našel Karáska. Střídající mladíček se prosadil i pět minut před koncem a stanovil tak konečnou podobu výsledku.

Góly: 32. a 42. Prášil, 72. a 85. Karásek. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Bystřice: Dudáš – R. Sklenář, Veselý, Chocholáč, Mitáš – Zbytovský, Z. Sklenář, Padrtka (59. Špatka) – Čech (62. Karásek), Prášil (74. Hrubeš), Holý. Sapeli Polná: Koubek – Slezák, Tržil, Reiterman, Zeman – Morkus (76. Černý), Špendlíček, Brnický, Barák – Zamazal (71. Vacek), Rychtecký. Nejlepší hráči: Prášil, Karásek – Koubek.

M. BUDĚJOVICE – ČÁSLAVICE-SÁDEK 1:0

Do prvního náznaku šance se dostal po chybě hostující obrany Černý, který z ostrého úhlu trefil tyč. Čáslavice kontrovaly Urbanovou střelou z 25 metrů do břevna. Domácí využili chybu soupeře v 58. minutě. Veselý zatáhl míč středem a přihrál na pravou stranu velkého vápna Švandovi a ten střelou k tyči skóroval. Poté mohl během dvaceti minut dát pojistku Černý, ale ani jednu ze tří vyložených šancí neproměnil. V infarktovém závěru budějovický brankář Klouda bravurně vychytal Šimkovu střelu z prostoru penalty a Zikmundovu střelu do šibenice. Z protiútoku nastřelil Buďa břevno, a tak měli poslední šanci opět Čáslavičtí. Ovšem dorážka z malého vápna skončila po dalším zázračném zákroku v náruči Kloudy.

Gól: 58. Švanda. Rozhodčí: Sláma. ŽK: 1:3. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Moravské Budějovice: Klouda - Buďa, Toman, Šplíchal, Novotný - Švanda, Veselý,Stehlík, Pařízek (79. Povolný) – Marek Černý, Kamil Svoboda (84. Šindelář). Čáslavice-Sádek: Dítě - Novák (71. Horváth), Brabenec, Zikmund, Pokorný - Vacek, Urban, Bělák (61. Kylíšek), Bajgl – Čermák, Šimek. Nejlepší hráči: Klouda, Švanda, Toman.

PACOV – HUMPOLEC 1:2

V úvodu derby Pelhřimovska hýřili aktivitou domácí. Už v 5. minutě se dočkali gólové odezvy. Po přihrávce Vlacha centroval Hrobský a míč do sítě dopravil Přibyl. Zvýšit mohl Hrobský, ale jeho střela si cestu do branky nenašla. Hosté postupně vyrovnávali hru a dostávali se do šancí. Pikl a Kubíček úniky sice neproměnili, ale chvilku před přestávkou fauloval Vlach Farku a Černík penaltou nepohrdl. Po obrátce začali lépe hosté. Jejich snahu v 51. minutě korunoval gólovou střelou do šibenice Kříženecký. Ve zbytku zápasu byla hra vyrovnaná, Pacov i přes snahu s nepříznivým výsledkem pohnout nedokázal.

Góly: 5. Přibyl – 45. Černík (PK), 51. Kříženecký. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 4:2. ČK: 1:0 (84. Kerouš). Diváci: 200. Poločas: 1:1. Pacov: Jíša – Mařinec (82. Kuran), Koller, Kerouš, Kokeš – Váňa, Kostroun, Stejskal, Vlach (66. Gavrecký) – Hrobský, Přibyl. Humpolec: Kříž – Hes, Černík, Kameš, Honzárek (80. Skryja) - Novák, Kříženecký, Nepovím, Farka - Kubíček, Pikl. Nejlepší hráči: Kerouš – Pikl, Nepovím.

NOVÁ VES – JAROMĚŘICE 3:0

V prvním poločase se hrálo zásluhou obou mužstev pohledné utkání. Hosté přijeli s ofenzivní taktikou a obě družstva měla velkou řadu šancí. Rozhodla tak produktivita. V 15. minutě vykopl míč po standardce brankář Novotný, hostující obrana zaspala a Petr Bureš proti gólmanovi nezaváhal. Největší Jaroměřickou šanci neproměnil Novotný ani Míča, a tak se radovala opět Nová Ves. Ve 31. minutě se odhodlal k velkému sólu Marek Ondřejka a hosté ho zastavili až za cenu pokutového kopu. Ten bezpečně proměnil Lukáš Čech. Průběh utkání posléze ovlivnila druhá žlutá karta pro Jiřího Bureše. Začátek druhé půle probíhal v režii hostů, kteří nakopávali míče a snažili se snížit. To ale dobrý recept na domácí obranu nebyl. Třetí domácí zásah přišel v 65. minutě, kdy po rohu hlavičkoval na branku Marek Ondřejka a Ošmera si míč srazil do vlastní sítě.

Góly: 15. P. Bureš, 31. L. Čech (PK), 65. vlastní. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 4:1. ČK: 1:0 (41. J. Bureš). Diváci: 150. Poločas: 2:0. Nová Ves: Novotný – Kubík, P. Šandera, Havlík, J. Bureš – T. Novotný, R. Novotný, M. Ondřejka, Starý (84. Nečas) – P. Bureš (78. J. Ondřejka), L. Čech (90. V. Pohanka). Jaroměřice: Chalupa – Hambálek, Rambousek, Václavek, Ošmera – Macháček, Kotačka, Neumann, Novotný – Míča, Musil. Nejlepší hráči: M. Ondřejka, Havlík, P. Bureš.

V. BÍTEŠ – JEMNICKO 2:2

V prvním poločase byla Velká Bíteš lepším týmem a hned v 6. minutě otevřel skóre po standardce hlavičkující Kopáček. Další šance Ivančíka a Kratochvíla z 20. minuty zůstaly nevyužity, a tak přišel trest. Ve 24. minutě ztratila Bíteš na polovině míč a z rychlého brejku srovnal Kříž. Už o minutu později se změnilo skóre potřetí, kdy Pokorný poslal domácí do vedení. Ve druhé polovině utkání Jemnicko převzalo otěže zápasu a v 72. minutě stihl Pelán vyrazit Šplíchalovu střelu jen k Štumfolovi, jenž rozhodl o spravedlivé dělbě bodů.

Góly: 6. Kopáček, 25. Pokorný – 24. Kříž, 72. Štumfol. Rozhodčí: Pojezdný. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (86. Grün). Diváci: 120. Poločas: 2:1. V. Bíteš: Pelán – Kopáček, Kerber, Horký, O. Loup – Kratochvíl, Pöhl, Ivančík (65. Rozum), Dvořák – Gajan (74. T. Loup), Pokorný. Jemnicko: Kopeček – Štancl, Kříž, Kincl, Koutný – Tesař, Habr (66. Tobolka), M. Krejčo (70. Štumfol), T. Krejčo – Grün, Šplíchal (90. Bastl). Nejlepší hráči: Pöhl, Pokorný – Kříž.

ŽDÍREC N. D. – HERÁLEC HB 1:1

Fotbalisté Ždírce ztratili v nové sezoně krajského přeboru první body. Ve šlágru 3. kola remizovali na domácím hřišti s havlíčkobrodským Herálcem, který u Doubravy dokonce vedl.„Ne, že bych byl rád za bod, ale prohospodařili jsme první půlku, což se nám vymstilo,“ konstatoval po utkání ždírecký kouč Miroslav Plíšek.
Hned první akce zápasu skončila gólem v síti Dekory. Domácím obráncům utekl Pátek a ve vápně našel nepokrytého Luboše Stojana, který střelou z první poslal hosty do vedení. A nemuselo zůstat jen u jedné branky. Ve ždírecké obraně neuvěřitelně hořel Blažek, po jedné z jeho minel se ocitl v šanci opět Stojan, ovšem Rezničenko srazil jeho gólovku na tyč. Ždírecký gólman pak svůj tým fantasticky podržel při tutovce Martínka a bravurně vykryl i jeho dorážku. „Tyhle šance jsme měli proměnit, mohli jsme vést o tři branky a všechno by vypadalo jinak,“ mrzelo kouče Herálce Petra Kuchtu, který svoje svěřence dirigoval přímo na hřišti z postu stopera.
Hostující defenziva měla na mále v prvním dějství jen jednou, když po centru Smejkala hlavičkoval Kysilko těsně vedle Březinovy branky.
Hned na začátku druhého dějství se karty otočily. Do heráleckého vápna se dostal přetažený centr, který Čalkovský trefil do protipohybu Březiny a bylo vyrovnáno. Ždírec svého soupeře přišpendlil před vápno, ovšem hlavičkám Čalkovského a Kysilka chyběly centimetry a poslední ošemetnou střelu zápasu zlikvidoval Březina.
„Bohužel jsme se přes tu zhuštěnou obranu nedostali,“ krčil rameny Plíšek.
„Věděli jsme, že nás Ždírec zatlačí, což se potvrdilo. Sice jsme hned inkasovali, ale poté jsme ten zápas po taktické stránce zvládli s přehledem,“ podotkl Kuchta.
Oba týmy se v utkání musely popasovat s četnými absencemi. „Máme teď problémy s kádrem, i proto jsem byl na hřišti,“ připustil herálecký kouč.
„Absencí je dost, ale ti, co nastoupili, se s tím prostě musí popasovat, od toho je mám v kádru,“ podotkl Plíšek.
Góly: 46. Čalkovský – 12. L. Stojan. Rozhodčí: Čech. ŽK: 2:4. Diváci: 205. Poločas: 0:1. Ždírec n. D.: Rezničenko – Kysilko, Sysel, T. Blažek (46. Máša), Matějka – Ročárek (56. P. Pátek), P. Novotný, Smejkal, Kučera (84. Tlustý) – Čalkovský, Klimeš.

Herálec HB: Březina – Vácha, Kuchta, Klement, Paclík – J. Stojan, V. Ganobjak (82. Král), Filipský, Martínek (88. Dvořák) – P. Pátek (90. Janoušek), L. Stojan. Nejlepší hráči: P. Novotný, Smejkal – L. Stojan.

6:2 (3:0)

Lukavec měl v zápase převahu, ale ani Žirovnice nezahrála špatně. Hrozila z rychlých protiútoků, jenže se nedokázala střelecky prosadit, naopak domácí neměli s proměňováním šancí žádné potíže. V poločase vedli už o tři branky, posléze dokonce 5:0. Teprve pak polevili a soupeř se dostal ke korekci výsledku.
Góly: 6. Čáp, 31., 47. a 51. Urban, 35. Picek, 79. Voženílek

– 67. Hryzák, 70. Metlička

Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 4:2. Diváci: 60 Lukavec: Kadlec – Kott, Zeman (80. Ludvík), Dražďák, Čáp, Novák, Urban, Voženílek, Picek, Franc, Daitl.

Žirovnice B: Burza – Ježek (64. Jůn), Doležal, Kešner, Jurík, Váňa (70. Mach), Dýnek, Hryzák, Metlička, J. Doležal, O. Doležal ml.

Budín - sobota 20. srpna od 14:00

Dorostenci vs. J. Měřín 2:2 (0:1) branky: Omasta a Měkuta

Počátky - sobota 20. srpna od 9:00

Žáci starší vs. Pelhřimov*B 9:2 (3:0)

branky: M.Kořínek 5, Cajz 3, Drechsler

3:9 (1:7) mladší (branky Vacek 2, Koudelka)