25. kolo KP - sobota 19. května  od 16:30 - stadión Budín

FC SLAVOJ vs. Spartak Velká Bíteš 4:2 (2:1)

Větší motivaci do zápasu měl o záchranu bojující domácí Slavoj, a na hřišti to bylo v prvním poločase také znát. Hrálo se za převahy Slavoje, který se v úvodní čtvrthodině ujal dvoubrankového vedení, navíc ještě ve 33. minutě nastřelil Dýnek z trestného kopu tyč. To ale zápas nerozhodlo. Hostující Dvořák z trestného kopu těsně před poločasem snížil a domácí Slavoj znervózněl. Hra se přestala dařit a lepším týmem byli ve druhé půli hosté. Výsledkem všeho byl vyrovnávací gól Rozuma. Slavoj se ale nevzdal a přece jenom vítězství strhl na svou stranu. Hlavní roli v tom sehrál nestárnoucí Zdeněk Pahr. Po faulu na něho se v 79. minutě kopala penalta, kterou Dýnek s přehledem proměnil  a už v samotném závěru skóroval sám Pahr po ideálním centru Moravce a mohlo se slavit. Už se přece jenom lépe dýchá. Kapitán Moravec splnil slib a umyl všem hráčům po zápase kopačky.

Góly: 4. T. Houška, 15.a 89. Pahr, 79.Dýnek (PK) – 44. Dvořák, 65. Rozum.

Rozhodčí: Švehla. ŽK: 0:6. ČK: 0:1 (88. Loup). Diváci: 50.

Žirovnice: Tomíšek – P.Houška, Charousek, Kořínek, Knotek – Dvořák (72. Rozporka), Dýnek, Blažek, Moravec – Pahr (89. Průša), T. Houška (66.Pokorný)

Velká Bíteš: Šula – Horký, Jelínek (62. Škorpík), Kerber, Pohl – Střecha, Dvořák, Nekuda, Pokorný – Ivančík (62.Rozum), Loup.

TABULKA
1. Stará Říše 25 16 3 6 55: 21 51   ( 9)
2. Bystřice nad P. 25 15 5 5 55: 29 50   ( 14)
3. Humpolec 25 15 4 6 50: 33 49   ( 10)
4. Čáslavice-Sádek 25 13 3 9 45: 38 42   ( 6)
5. Sapeli Polná 25 12 3 10 46: 40 39   ( 6)
6. Jaroměřice n.R. 25 12 1 12 54: 51 37   ( -2)
7. Okříšky 25 8 11 6 32: 35 35   ( -4)
8. Ždírec nad D. 25 11 2 12 32: 49 35   ( -1)
9. Jemnicko 25 9 6 10 46: 39 33   ( -3)
10. Pacov 25 9 6 10 30: 34 33   ( -6)
11. Havl. Brod 25 8 8 9 37: 32 32   ( -7)
12. Velká Bíteš 25 8 7 10 34: 33 31   ( -5)
13. Žirovnice 25 8 4 13 34: 53 28   (-11)
14. M. Budějovice 25 6 6 13 31: 42 24   (-12)
15. Nová Ves 25 4 9 12 28: 43 21   (-18)
16. Herálec (HB) 25 4 6 15 24: 61 18   (-18)

Předzápasové info:

Velká Bíteš prohrála v posledním kole na domácím hřišti s Pacovem 0:1, ale je už nicméně s 31 body zachráněna. Slavoj je samozřejmě, po pěti porážkách v řadě, v situaci jiné a nějaké body (nejlépe tři) by se náramně hodily. Velká Bíteš ale nebývá pro Slavoj nikdy příjemným soupeřem. Podzimní zápas skončil ve Velké Bíteši remízou 2:2.

Doufejme jenom, že se hráči Slavoje konečně chytí, zabodují, a dají na jarní mizérii už tuto sobotu zapomenout.

Vyloučený Filip Vilímek v M.Budějovicích dostal 4 zápasy "natvrdo" !

Rozhodčím zápasu bude pan Marek Švehla, DiS

Zápasy dalších našich týmů :

sobota 19. května od 15:00 - změna

Sokol JIŘICE vs. Slavoj*B 1:2 (0:1)

V první půli byla lepší juniorka Žirovnice a ujala se už v 8. minutě vedení po zásahu Ondřeje Doležala. Po změně stran přidal rozhodující branku Vodáček, Jiřice dokázaly pouze deset minut před koncem korigovat výsledek.
Góly: 80. Šimůnek  - 8. O. Doležal, 57. Vodáček. Rozhodčí: Podoba. ŽK: 0:1. Diváci: 70.  Žirovnice B: Burza Kadlec (75. Mach), P. Doležal, Makovička, Kuš - Svoboda, Žižka (46. Vodáček), Metlička, T.Dýnek, J. Doležal, - O. Doležal

Dorostenci vs. TJ TIS 4:2

hřiště Počátky - neděle 20.května od 14:00