8. kolo KP - sobota 25. září od 15:30

FC SLAVOJ vs. Destrukce Jaroměřice 1:1 (1:0)

Jen průměrné utkání přineslo spravedlivou remízu. První půlhodinka byla na vyložené šance chudá. Za zaznamenání stojí jen krásná přihrávka na Dvořáka, který střílel slabě, a na druhé straně hlavička Kalaye. Tu však zneškodnil Basík. Ve 35. minutě se však skóre měnilo, když pěknou kombinaci na jeden dotek zakončil střelou do protipohybu brankáře žirovnický T. Houška. Slavoj ožil, zvýšit mohl po závaru Dýnek, ale mířil těsně vedle.

Po přestávce začali domácí chybovat v defenzivě, takže nebezpečněji vyhlížely útočné akce Jaroměřic. Neumann dvě vyložené šance sice pohřbil, ale v 58. minutě po centru Urbánka trefil hlavou remízu Kalay.
Góly: 35. T. Houška – 58. Kalay.

Rozhodčí: Beneš. ŽK: 1:3. Diváci: 100.

Žirovnice: Basík – P. Houška, Kuš, Charousek, Kořínek – T. Houška, Dýnek, Moravec, Kněžínek (62. Pokorný) – Dvořák (78. Časta), Staněk (na lavičce ještě P.Veith)

Jaroměřice: Pisk – Brabenec, Čermák, Ošmera, Urbánek – Vybíral, Novotný, Chládek, Hambálek (68. Karásek) – Kalay (87. Hutař), Neumann.

Nejlepší hráči: T. Houška (v sestavě kola) – Kalay, Urbánek.

Velká Bíteš

Desátý celek loňského krajského přeboru převzal před sezónou nový zkušený trenér Petr Kylíšek. Pod jeho vedením se Jaroměřice v této sezóně prezentují urputnou obranou s nebezpečnými protiútoky. Z kádru Jaroměřic odešli v létě Pospíchal a Paul (návrat z hostování do 1.SC Znojmo), kteří, nastříleli v loňské sezóně KP dohromady 27 gólů.

Předsezónní cíle Jaroměřic jsou jasné. Chtějí hrát klidný střed tabulky a občas potrápit některého z velkých favoritů. Zatímní letošní bilance našeho sobotního soupeře je  0-5-2, venkovní  0-3-1 a jsou jediným týmem, který dosud nevyhrál. Z minulosti však víme, že se tito soupeři chytili obvykle na Slavoji.

Pokud mě paměť neklame, nikdy jsme proti Jaroměřicím na Budíně nehráli. Možná někdy před válkou v Baborách, ale to už si moc nepamatuji. V té době jsem byl zavřený v domově důchodců v Želivě a tam žádné sportovní noviny nechodily (hapos).

Rozhodčí : Beneš Jiří (ZR) - Krejčí a Čamra

Přeji klukům ze Slavoje hodně štěstí

OP - neděle 26. září od 15:30
Sokol Jiřice

vs. Slavoj*B 6:4 (1:4)

Denní tisk píše (dle komentáře domácích)

Utkání dvou diametrálně odlišných poločasů bylo k vidění v Jiřicích. Hostující Žirovnice se v prvním poločase ujala vedení už 1:4, ale ani to jí nestačilo na bodový zisk. Po změně stran hosté fyzicky odpadli a Jiřice otočily výsledek utkání na hokejových 6:4.

Očima hráčů Slavoje to vypadalo tak, že domácí zjistili ve druhé půli, že chytá za Slavoj nebrankář, začali tedy střílet a výsledek se dostavil:
Góly: 40. a 77. Vincenc, 58. a 65. Tůma, 72. Hložek, 90. Petr Příhoda –

Slavoj : 18. a 40. Časta, 15. Janů, 21. Semotán.

Rozhodčí: Nádvorník. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (80. O. Doležal ???).

Diváci: 80.

Jiřice: Zabloudil – Maděra, Pavel Příhoda, Jiřík, Vincenc, Nesporý, Hložek, Jůzl, Tůma (72. Jirků), Petr Příhoda, Hájek.

Žirovnice B: Plíhal – Kešner, Makovička, Dýnek, Janů (70. O. Doležal ml.), Veith (80. Mach), Časta, Semotán, O. Doležal st., J. Doležal, Poustecký. (sad)