4. kolo KP - sobota 28. srpna od 16:30

FC Slavoj vs. Dekora Ždírec n.D. 2:2 (2:2)

Souboj dvou neporažených přinesl remízu, ale po bodu to moc nepřibývá
V Žirovnici padaly góly pouze do přestávky, ve druhém poločase fotbalové krásy ubylo a velké šance už nepřišly.
na snímku bojuje střelec obou branek Dekory Tomáš Šnobl s jedním z našich nejlepších Petrem HouškouDuel mezi Žirovnicí a Ždírcem vítěze nepoznal, oba týmy si tak ve fotbalovém krajském přeboru podržely neporazitelnost.

Zatímco v prvním poločase se hrála otevřená partie, po přestávce už se obě strany soustředily na to, aby neinkasovaly.

První poločas vypadal, že snad před ním trenéři nenavštívili kabiny, protože se nikdo bráněním neobtěžoval. Už v první minutě pálil Kněžínek nad, ale udeřilo na druhé straně. Po nedůrazu hráčů Slavoje před vlastní šestnáctkou se dostal míč ke Šnoblovi, který s přehledem překonal Basíka.
Žirovnice chvíli tápala, ale pak si nachystala pořádně výbušnou směs. Navíc Ždírec z počáteční aktivity hodně polevil. „Trochu jsme přestali hrát, soupeř toho využil. Vyrovnání ho dostalo do hry,“ přiznal kouč hostů Miloslav Čivrný.
Gól na 1:1 zařídil ve 21. minutě překrásnou střelou do šibenice Moravec a o tři minuty později už šli domácí do vedení. Kolmicí mezi stopery poslal kolem Lengála do sítě Kněžínek. V tu chvíli měla obrana Ždírce den otevřených dveří. „Měli jsme toho využít. Šance, jaké jsme si vypracovali, se proměňují. Kdybychom dali třetí gól, asi už by se soupeř nesebral,“ prohlásil trenér Slavoje Leoš Mitas.
Domácí měli střelecké příležitosti vskutku vyložené a hlavním aktérem v nich byl zkušený Moravec. Ve 26. minutě pálil z hranice šestnáctky do poloodkryté branky, jenže prostor vymezený tyčemi netrefil. O chvilenku později se zcela sám řítil na Lengála, jenže ten reflexivním zákrokem míč v cestě do sítě zastavil. „Byl to důležitý zákrok, v tu chvíli nás brankář hodně podržel,“ pochválil svého svěřence Čivrný.
Ani obrana Žirovnice nebyla v první půli bezchybná, takže umožnila Ždírci srovnat krok. Na kolmý pas si naběhl Šnobl a s překonáním Basíka neměl ani podruhé problémy.
Po přestávce už to byl naprosto jiný fotbal. Hosté mírně vyhrávali na krásu, ale ani jedna strana si vyloženou šanci nevytvořila. „Už se to jen dohrávalo, my i soupeř jsme mysleli spíše na to, jak neudělat chybu,“ přiznal Miloslav Čivrný a Leoš Mitas ho doplnil: „Pokorný, kterého jsem poslal do druhé půle, se na hřišti trápil, ale měl to těžké. My jsme přestali hrát a na vlastní šestnáctce čekali, co bude.“
Góly: 21. Moravec, 24. Kněžínek – 6. a 37. Šnobl. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 2:3. Diváci: 150.  Žirovnice: Basík – P. Houška, Charousek, Kuš, Kořínek – Časta (46. Pokorný), Dýnek, Moravec, Staněk – Dvořák (65. J. Poustecký), Kněžínek (74. Veith). Na lavičce ještě M.Secký

Ždírec: Lengál – Kysilko, Čalkovský, Sobotka, Pleva – Blažek, Mareš, Smejkal, Novotný – Kolouch, Šnobl (67. Máša).

Nejlepší hráči: Kněžínek – Šnobl, Mareš.

12. M. Budějovice 4 1 1 2 6: 11 4 ( -2)
13. Jaroměřice n.R. 3 0 2 1 2: 3 2 ( -4)

Havl. Brod Jaroměřice n.R. 05.09. 16:00 NE

Po třech zápasech s papírově lehčími soupeři, začíná Slavoji série zápasů s favority soutěže. Škoda ztracených bodů v závěrech zápasů v M.Budějovicích a Pacově. Mohlo se dýchat daleko klidněji.

Teď už si ale nevybereme a je zbytečné plakat nad rozlitým mlékem.

Náš sobotní soupeř hraje řadu let v krajském přeboru na špici tabulky. Dokonce okusil opakovaně i divizi, kde se mu ale nikdy příliš nedařilo.

V minulém kole porazila Dekora Ždírec na svém hřišti Okříšky 2:1, ve středeční dohrávce 1. kola Havl.Brod 3:2 a ve druhém kole remizovala na hřišti Jaroměřic. V tabulce má 7 bodů a je na druhém místě tabulky, kde mohl být při troše štěstí Slavoj.

V předsezónních cílech ždíreckého trenéra Čivrného je přání hrát v první polovině tabulky a porážet aspiranty postupu. Mezi adepty sestupu vyjmenoval trenér našeho sobotního soupeře i FC Slavoj.

Snad mu ukážeme, že se šeredně pletl.

Poslední zápas obou soupeřů skončil na Budíně šťastnou výhrou Slavoje 2:1, když tehdy rozhodl v prodloužení Milan Zaňák po nádherné akci akci Tomáše Houšky, který ale po zranění z Pacova na 90% nenastoupí. Škoda .....

Doufejme, že se už po Pacovu vše uklidnilo, že jsme si už všechno vyříkali, že velké zklamání přebolelo a že kluci nechají v sobotu na hřišti duši.

Hodně štěstí ! A ať vás to baví !

Zápas bude pískat zatím blíže neurčený rozhodčí z Jihočeského kraje

neděle 29. srpna od 15:00

Nový Rychnov - Slavoj*B 1:0 (1:0)

Domácí byli v prvním poločase lepší a ujali se zaslouženého vedení. V 10. minutě byl na správném místě ve správný čas Hájek a dorazil míč bez problémů do prázdné branky. Po změně stran Žirovničtí bojovali, ale Rychnov si body pohlídal.
Gól: 10. Hájek. Rozhodčí: Machač. ŽK: 3:1. Diváci: 60.

N. Rychnov: Holan – Parkan, Chalupa (60. T. Loskot), Březina, Švec, Martínek, Koubek, O. Loskot, Hájek, Zeman, Mugrauer.

Žirovnice B: M. Poustecký – Kešner (80. Rathovzský), P. Doležal, Dýnek (75. Mach), Makovička, Vodáček, Veith, Plíhal (60. Semotán), Secký, O. Doležal ml., O.Doležal st.