25. kolo KP Vysočiny - Budín, sobota 28. května od 16:30 hod.

FC Slavoj vs. 1.FC JEMNICKO 3:4 (2:3)

Na časomíře svítí ještě nula a Slavoj už vede. To unikl po pravé straně M.Pokorný a přízemní křížnou střelou na zadní tyč nedal Kopečkovi šanci. Ve 3.minutě ale bylo málem vyrovnáno. V 6. minutě střílí z hranice velkého vápna L.Dýnek a Slavoj vede 2:0. To bylo dost nadějné. Hosté se ale nevzdávají a už v 9.minutě mají další vyloženou možnost. To ještě zachraňuje Basíka tyč. Zle už bylo ale v 11.minutě. P.Veith nešťastně na hranici vápně fauluje a rozhodčí píská penaltu. Tu s přehledem proměňuje T.Krejča. Dál se hraje nahoru-dolu, ale postupem času přebírají otěže rychlejší a důraznější hosté. Ti si i více na podmáčeném terénu začínají rozumět. Vedení pro Slavoj však mohl opět pojistit v 18. minutě Lukáš Dýnek, ale z trestného kopu nastřeluje jenom břevno.Jenomže ve 21. minutě se objevil na pravé straně velkého vápna nikým nekrytý T.Krejča a má dost času zamířit. Jeho volej vymetá šibenici branky Slavoje. Vyrovnáno 2:2. Slalom M.Dvořáka velkým vápnem ve 39.minutě končí tečovanou střelou do břevna, za dvě minuty na to se dostávají po chybě v rozehrávce do brejku hosté a rázem vedou 2:3.

Druhá půle přinesla snahu Slavoje alespoň o vyrovnání, ale vše bylo ve velké křeči. A tak se do vynikající šance dostávají v 53.minutě opět hosté, když průnik po odkryté dálnici středem vápna hasí Slavoj až na poslední chvíli. Přesto se po důrazu V.Staňka a jeho následném centru trefuje hlavou M.Pokorný a svou druhou branku vyrovnává na 3:3 (54.minuta). Snaha Slavoje strhnout vedení na svou stranu končí nájezdem neúnavného M.Dvořáka z pravého křídla a jeho střelou opět do tyče. Další branku měl pak na hlavě M.Moravec, ale míč končí mimo tři tyče. Poslední šanci má Slavoj v 82. minutě, kdy zachraňují hosté po zmatcích až na brankové čáře.

Když už zápas spěje ke konečné remíze, kopou hosté roh (87.minuta) a na zadní tyči nekrytý Jan Kříž

stanovuje konečné skóre. Alespoň na nastřelené brankové konstrukce vyhrál Slavoj 3:1.

Smolaři zápasu : Martin Dvořák a Petr Veith !
Góly: 1. a 54. Pokorný, 5. Dýnek – 11. (PK) a 21. T. Krejča, 41.F.Kříž, 87. J. Kříž.   ŽK: 1:4. Diváci: 100.

Žirovnice: Basík – P. Houška, Kuš, Charousek, Veith - Staněk, Dýnek, Blažek, Moravec - Dvořák (68. Časta), Pokorný - na lavičce připraveni: T.Dýnek a L.Holec

Jemnicko: Kopeček – Štancl, Kincl, Koutný, F. Kříž - Tesař, Anděl (89. Štumfol), M. Krejča, T. Krejča - Habr

(46. Jan Kříž), Grün (90. Chalupa).

Nejlepší hráči: Pokorný – Grün, T. Krejča.

Utkání řídila trojice okresních rozhodčích : Holub (Obrataň) - Bína (Vyskytná), Svoboda (Humpolec),

1. Polná 27 20 3 4 79: 25 63 ( 24)
2. Bystřice nad P. 27 17 6 4 61: 21 57 ( 18)
3. Stará Říše 27 15 5 7 56: 32 50 ( 8)
4. Humpolec 27 13 3 11 39: 37 42 ( 0)
5. Ždírec nad D. 27 13 2 12 42: 46 41 ( -1)
6. Herálec (HB) 27 12 4 11 48: 46 40 ( 1)
7. Nová Ves 27 10 7 10 41: 44 37 ( -2)
8. Žirovnice 27 10 6 11 48: 50 36 ( -6)
9. Okříšky 27 9 8 10 38: 45 35 ( -7)
10. Jemnicko 27 9 8 10 43: 56 35 ( -4)
11. M. Budějovice 27 9 7 11 38: 48 34 ( -5)
12. Jaroměřice n.R. 27 7 11 9 30: 28 32 (-10)
13. Pacov 27 10 2 15 37: 58 32 (-10)
14. Havl. Brod 27 8 5 14 43: 42 29 (-13)
15. Velká Bíteš 27 7 6 14 38: 64 27 (-12)

Č.Řečice-Slavoj*B 2:0 (1:0)

Hosté byli v prvním poločase o trochu lepší, ale domácí se ujali vedení po hlavičce Nováka. Ve druhé půli Řečičtí hlídali výsledek a po jednom z rohů vstřelil Bečka pojišťovací branku.
Rozhodčí: Švehla. ŽK: 2:2. Diváci: 60.

Žirovnice B: M. Metlička – Makovička, P. Doležal, Mach, Ježek, J. Metlička, Camrda, Jurík, Váňa, J. Doležal, O. Doležal ml.

Dorost vs. Měřín 1:1 (0:1)

branka Omasta

Žáci vs. Lukavec

3:0 a 2:0

Na podzim vyhrál Slavoj na hřišti Jemnicka ve Vratěníně brankami Dvořáka 0:2. Oba soupeři se spolu střetli též v zimní přípravě na UT v Jihlavě a tehdy bylo úspěšnější Jemnicko, které vyhrálo 2:1.

V sezóně, ve které Slavoj sestoupil do 1.A třídy, vyhrál Slavoj v Jemnici 2:3, odveta na Budíně, která skončila nerozhodně 2:2, nastartovala Jemnicko k záchraně, Slavoj naopak k sestupu.

Nyní jsou oba týmy už prakticky zachráněny a proto by mohl být k vidění útočný fotbal bez zbytečných přehnaných tvrdých zákroků, protože s blížícím se koncem sezóny zraněných přibývá. Nevím, jak na tom jsou v Jemnici, ale za Slavoj už nebude mít za chvíli kdo hrát.

Utkání bude řídit trojice rozhodčích : Holub (Obrataň) - Bína (Vyskytná), Svoboda (Humpolec)

Podzimní zápas :  zde .... !