18. kolo KP - sobota 9. dubna od 15:30 - stadion Budín

Žirovnická středová řada marně hledá ztracenou podzimní formu. Nezasloužili jsme si ani bod, přiznal trenér Leoš Mitas  Deník KAMIL VANĚK
Vzestup fotbalistů Pacova tabulkou krajského přeboru pokračuje. Jak by také ne. Mužstvo na jaře ještě neprohrálo, navíc venku je stoprocentní. Po Jaroměřicích dokázalo odvézt body i ze Žirovnice.
„Nemáme tým hvězd, ale povedlo se nám dát do kupy mužstvo, které táhne za jeden provaz a bojuje,“ libuje si trenér Jozef Lehotský, který pro jarní část ušil i nový herní systém s pěti záložníky a jen jedním hrotem. „Vyšel jsem z toho, jaké mám typy hráčů,“ vysvětlil.

ŽIROVNICE – PACOV 0:1
Od vzniku soutěží Vysočiny Žirovnice marně čeká na vítězství nad svým tradičním soupeřem. Tento fakt jako by ji svazoval celý první poločas, hosté byli o poznání lepší. Zejména v první čtvrthodině domácí doslova nevěděli, co hrát. „Soupeř nás rozestavením ani aktivitou nezaskočil, ale naše hra byla prostě špatná. Nebyli jsme schopni si vůbec nahrát. Ztráceli jsme po hrubých chybách míče a dostávali se pod tlak,“ přiznal trenér Leoš Mitas.
Velkou hrozbou pro branku domácích byl hrot Pacova Přibyl, který se tlačil do střelby a navíc byl velmi důsledný při napadání. Ve 4. minutě se mu to málem vyplatilo. Basík do něj nastřelil míč, ten pak přešel do autu zhruba metr od brankové tyče.
Žirovnice se na chvilku zvedla a v 18. minutě mohla po jediné vydařené akci v prvním poločase skórovat. Pahrovu střelu gólman Plachý jen vyrazil k Dvořákovi, ale jeho dorážku z branky uklidil obránce Stejskal. Pacov pak opět přitlačil. Závar po rohovém kopu ve 36. minutě ještě gólem neskončil, ale následná ztráta míče v poli už změnu skóre přivodila. Velice aktivní Šlechta našel centrem Přibyla, který neměl s přesnou hlavičkou nejmenší problémy.
Po přestávce to chvíli vypadalo, že se karta otočí. Do šance se přes dva obránce prodíral T. Houška, pak pálil nad Moravec, nebezpečně si rovnal míč na nohu Pahr. „Na chvilku jsme skutečně přidali, ale bohužel jsme u této hry nedokázali zůstat a zbytek zápasu byl z naší strany spíše křečí,“ svěřil se kouč domácích Leoš Mitas a dodal: „Dokud se do podzimní formy nedostane naše záložní řada, moc šancí na nějaké přehrávání soupeře nemáme.“
Pacov hrál ve druhém poločase, co potřeboval. Nikam se nehnal, zodpovědně bránil, občas vyrazil do brejku. „Druhá půle byla už herně horší, ale to se nedá nic dělat. Důležité je, že jsme výsledek uhájili,“ zmínil podstatné Jozef Lehotský. Toho může těšit také fakt, že oprávněnost vítězství jeho týmu uznal i Leoš Mitas: „Nezasloužili jsme si ani bod. Snad více než výsledek mě mrzí hra, jakou jsme předvedli.“
Gól: 36. Přibyl. Rozhodčí: Kaštánek Písek). Bez karet. Diváci: 120

Žirovnice: Basík – Časta (70. Blažek), Charousek, Kuš, P. Houška – Staněk (62. Pokorný), T. Houška, Dýnek (80. Holec), Moravec – Pahr, Dvořák.

Pacov: Plachý – Stejskal, Koller, Kerouš, Kokeš – Váňa, Maršík, Hrobský (86. Miskai), Zíka, Šlechta (58. Jakub Vlach) – Přibyl (82. L. Rybčák). Nejlepší hráči: P. Houška – Přibyl, Šlechta.

1. Polná 18 15 1 2 60: 16 46 ( 19)
2. Bystřice nad P. 18 10 5 3 39: 18 35 ( 8)
3. Stará Říše 18 9 5 4 37: 24 32 ( 5)
4. Humpolec 18 9 3 6 26: 22 30 ( 3)
5. Ždírec nad D. 18 9 2 7 27: 28 29 ( 2)
6. Žirovnice 18 8 4 6 34: 29 28 ( 1)
7. Nová Ves 18 8 4 6 34: 32 28 ( 1)
8. Pacov 18 8 2 8 26: 31 26 ( -1)
9. Herálec (HB) 18 7 2 9 31: 33 23 ( -4)
10. Okříšky 18 6 5 7 25: 30 23 ( -4)
11. M. Budějovice 18 6 5 7 26: 35 23 ( -4)
12. Jaroměřice n.R. 18 4 8 6 20: 20 20 ( -7)
13. Jemnicko 18 5 5 8 29: 40 20 ( -7)
14. Havl. Brod 18 4 4 10 25: 31 16 (-11)
15. Velká Bíteš 18 4 3 11 25: 47 15 (-12)
Polná Bystřice nad P. 17.04. 16:00 NE

Podzimní zápas v Pacově skončil 1:1. Naši tehdy vedli až do samého konce brankou M.Dvořáka. Domácí však, z našeho pohledu, zcela zbytečně vyrovnali v prodloužení po druhém opakovaném kopu od rohového praporku J.Pravečkem, který dotlačil míč z bezprostřední blízkosti do naší sítě. Tenkrát nás remiza velice mrzela.

V posledním kole remizoval Pacov na domácím hřišti s Okříškami, o týden dříve dokázal vyhrát v Jaroměřicích n.R., takže na jaře náš nedělní soupeř ještě neprohrál. FCS nestačil v prvním jarním kole na Budíně na M.Budějovice, kterým podlehl hladce 0:2. Minulý víkend v Třebíči už byla hra z naší strany o něco lepší, proto se můžeme těšit na pěkný fotbal. Mohlo by se hrát v relativním klidu, protože ani jedno mužstvo není bezprostředně ohroženo sestupem, tak, jak tomu bývalo v nedávné minulosti.

Není jistě od věci připomenou ten fakt, že Slavoj Pacov získal na venkovních hřištích více bodů, než na domácím trávníku.

Doufejme, že malé okresní derby bude provázet i řádná divácká kulisa a že naši fanoušci budou v převaze.

Prozatímní hlášené absence : Určitě nenastoupí dlouhodobě zraněný Petr Kořínek, dále bude chybět Luboš Radúza, který musí skládat startovní čísla po "Pražském půlmaratonu", nejistý je rovněž start P.Havelky (jarní únava), Pavel Bílý (nemá kopačky) .... event. další později .. Naopak Vláďa Buňata už by měl být k dispozici.

Na zápas byli delegováni rozhodčí z Jč KFS : Kaštánek (Písek), Pávec (Milevsko), Sebera st. (Vodňany)

.

Slavoj*B hraje též v sobotu od 15:30 na hřišti v Hořepníku

Dorostenci hrají v neděli v Počátkách od 14:00 hodin proti Sokolu Štoky.

1. Polná 17 15 0 2 59: 15 45 ( 18)
2. Bystřice nad P. 17 10 4 3 39: 18 34 ( 7)
3. Stará Říše 17 9 4 4 37: 24 31 ( 4)
4. Humpolec 17 9 3 5 26: 20 30 ( 3)
5. Žirovnice 17 8 4 5 34: 28 28 ( 4)
6. Nová Ves 17 8 4 5 33: 29 28 ( 4)
7. Ždírec nad D. 17 8 2 7 25: 27 26 ( -1)
8. Okříšky 17 6 5 6 24: 28 23 ( -1)
9. Pacov 17 7 2 8 25: 31 23 ( -4)
10. Herálec (HB) 17 6 2 9 30: 33 20 ( -4)
11. M. Budějovice 17 5 5 7 23: 34 20 ( -7)
12. Jaroměřice n.R. 17 4 7 6 20: 20 19 ( -5)
13. Jemnicko 17 5 4 8 29: 40 19 ( -5)
14. Velká Bíteš 17 4 2 11 24: 46 14 (-10)
15. Havl. Brod 17 3 4 10 23: 31 13 (-11)
16. Třebíč B 17 1 4 12 15: 42 7 (-20)

Podívejte se na to, co našly děti na hrací ploše. Chtělo by to asi školní brigádu

sobota 9.dubna od 15:30 - Hořepník

Hořepník vs. Slavoj*B 5:1 (3:1)

Domácí podali nejlepší výkon za posledních několik let. Rezerva Žirovnice postavila mladé a rychlé hráče, ale na Hořepník to nestačilo. Většina šancí domácích byla výborně technicky provedena a skončila i několika pěknými zásahy. Žirovnice sice vysoko prohrála, ale i tak přispěla k pěknému fotbalovému utkání.
Góly: 14. a 46. Jelínek, 22. a 60. M. Joneš, 11. Moravec – 5. Veith. Rozhodčí: Machač. ŽK: 0:1. Diváci: 50.  Hořepník: Kalivoda – Popelka (70. Mocek), Jiřík, Buchta, Zeman, Petrů, T. Dlouhý, M. Joneš, Jelínek, Moravec, P. Joneš (80. Kos).

Žirovnice B: Makovička – Tomáš Dýnek,       Pavel Doležal, Tomáš Mach, Martin Metlička, Jurík, Kněžínek, Jan Metlička, O. Doležal (Dudan), J. Doležal, Veith.