9. kolo - sobota 3. října od 15:00 v Počátkách

FC Slavoj vs FC Chotěboř 1:1 (0:0)

Hosté se představili ve velmi dobrém světle a bod si odvážejí zcela zaslouženě. Slavoji se hra nedařila podle představ fanoušků a tak jsou obě mužstva za bod nakonec asi ráda.

Po bezbrankové první půli s minimem větších šancí se podařilo hostům na začátku druhé půle střídajícím Klimešem (51.min) vstřelit po brejku vedoucí branku. Nadále pak hrozili z rychlých protiútoků a jenom štěstím náskok nepojistili. Slavoj vyrovnal po krásné kombinační akci a několika velmi dobrých opakovaných zákrocích brankáře Bence v 66. minutě Tomášem Houškou, který už dával do prázdné branky.

V 73. minutě kopali hosté penaltu za přidržení útočníka hostí Rosťou Častou. Předcházející útočný faul na Rosťu pan rozhodčí neviděl. Gogína však naštěstí penaltu M.Odvářky chytil a tak se pokračovalo ve stejném duchu, jak se vyvíjelo celé utkání. Slavoj chtěl vyhrát, ale hra se nedařila. Hosté vyráželi do rychlých a nebezpečných brejků. Branka už nepadla ani na jedné straně, když možnosti byly.

Sestava : Kadlec - Petr Houška, Charousek, Weith - Kuš - Tomáš Houška, Secký, Moravec, Staněk - Blažek (54. Časta), Pokorný ..... na lavičce ještě : Plíhal, T.Dýnek a Makovička

120 diváků, pískal Krejčí (PE), na čárách Holub s Kůrka starší., ŽK 2:2, ČK 0:0

Deník napsal :

Hosté předvedli výborný výkon. Žirovnice se dlouho nemohla rozehřát, až v ke konci první půle se osmělila, ale z několika šancí branku nevstřelila. Chotěboř se ujala vedení po nedorozumění stoperů, kterého v 51. minutě využil Klimeš. O vyrovnání se postaral Tomáš Houška, který dorazil Pokorného střelu. Blíže k vítězství měli hosté. V 73. minutě zahrávali pokutový kop, ale výborný Kadlec střelu M. Odvářky chytil.

Naši hosté jsou v tabulce po osmi kolech se ziskem 12-ti bodů na šestém místě, když body získávají především na domácím trávníku. Venkovní bilance už je trochu horší. Domácí bilance 3 2 0, venkovní 0 1 2 (skóre 2:6).

Slavoj tabulce vévodí a jeho domácí bilance 3 0 0 (skóre 11:0), jistě nahání soupeřům hrůzu.

V posledním kole vyhrála Chotěboř doma nad Dobronínem 3:2. Všechny branky domácích vstřelil Martin Odvářka, který také vede tabulku chotěbořských střelců s pěti brankami. Následují dvougóloví střelci Moravec, Hlaváček a Novotný, kterému to dobře střílelo v loňské sezóně.

Předsezónní cíle neměli hosté malé. Chtěli se porvat o čelo tabulky a postupu by se nebránili. To samé prohlašoval před sezónou i Slavoj. Trenér Leoš Mitas měl dokonce sen, že příští ročník KP začne na zrekonstruovaném trávníku Budína.

V loňské sezóně vyhrál Slavoj na Budíně 3:2, v Chotěboři vyhráli domácí 2:1.

Zápasy těchto soupeřů bývaly v minulosti doprovázeny, za doby účinkování obou mužstev v krajském přeboru a éry pana Žejdlíka, vždy velkou mírou emocí. Jednou musela dokonce zasahovat v Chotěboři Policie ČR a jednou musela odvézt těžce zraněného hráče Chotěboře z Budína "rychlá". Doufejme, že tomu tak už nyní nebude a že pánové rozhodčí zápas s přehledem a v duchu "fair play" zvládnou a hlavně, že Slavoj bude opět slavit.

Rozhodčí zápasu : Krejčí (PE) - Holub, Kůrka starší (sobota od 15:00 - hř. Počátky)

*

Tábor zraněných hráčů Slavoje rozšířil po zápase v Humpolci Tomáš Houška, který musel už v poločase střídat (třísla) a zatím to nevypadá moc nadějně. Ani slečna masérka s tím zatím nic nedokázala. Jedině Houmákův oblíbený fyzioterapeut by mohl snad pomoci. Ale asi těžko.

Dalším absentérem bude pravděpodobně i Jiří Vodáček, který údajně zápas nestihne (pracovní povinnosti).

Jarcka Pousteckého opět bolí záda. Martin Pokorný se snad ze zranění zmotal, ale kdo ví?

Petr Weith má naraženou patu a je to špatné, ani netrénoval.

Vráťovi Cvachovi a Dušanovi Sochovi se jejich vleklá zranění opět obnovila.

Jan Musil ještě na podzim ještě nezačal a prý má namířeno k sousedům do Popelína.

Jirka Mezera odešel tento týden na hostování do H.Cerekve.

Brankář Lukáš Šamal oznámil ve středu ukončení aktivní činnosti.

Podle posledních zpráv injekční léčba Ondrovi Kněžínkovi nepomohla a tak jej bohužel čeká operace a minimálně ještě rok bez fotbalu. Velká škoda!!!

Nemluvě o některých "blázíncích", kteří dočasně přerušili fotbalovou činnost a budou se prý věnovat až do března hokeji ... ?

3. Pelhřimov B 9 6 0 3 22: 17 18 ( 6)
4. Světlá nad S. 9 5 2 2 22  : 9 17 ( 5)
5. Speřice 9 5 2 2 14: 13 17 ( 5)
6. Přibyslav 9 4 2 3 16: 16 14 ( 2)
7. Chotěboř 9 3 4 2 17: 11 13 ( -2)
8. Pohled 9 3 3 3 12: 16 12 ( -3)
9. Dobronín 9 3 1 5 15: 17 10 ( -5)
10. Humpolec B 9 3 1 5 10: 18 10 ( -5)
11. Ledeč nad S. 9 1 4 4 9:   14 7 ( -8)

Slavoj*B vs Pacov*B  0:2 (0:0)

Ve vyrovnaném zápase padaly branky až po hodině hry. V koncovce produktivnější hosty dostal do vedení Rybčák. Slavoj se ve zbytku zápasu snažil o vyrovnání, ale své šance neproměnil. Naopak pět minut před koncem podtrhl vítězství Pacova druhou brankou Svoboda.
Góly: 58. Rybčák, 85. Svoboda. Rozhodčí: Holub. ŽK: 1:1. Diváci: 50.

Žirovnice B: Socha – Dýnek, Rathovzský, Makovička, P. Doležal, Janů, Semotán, Plíhal (74. Habermann), Misař (70. Metlička), J. Doležal, Hryzák (46. Zaňák)

Pacov B: Jíša – Dítě, Dvořáček, J. Diviš, Svoboda, Miskai (65. Krejča), Rybčák, Zeman, Maršík, P. Diviš, Jiřík