4. kolo - neděle 30. srpna od 16:30 ve Speřicích

Speřice vs FC Slavoj 1:1 (0:1)

Při počátečním tlaku domácích, kdy se Slavoj nechal zbytečně zatlačit před svou branku. Pak se postupně naši osmělovali, což vyústilo ve vedoucí branku. Po úniku Tomáše Houšky po pravém křídle a jeho přízemním centru do vápna se míč dostal k Davidu Blažkovi, který zasekávačkou oklamal domácí obránce a předložil Martinu Moravcovi a ten se nemýlil.

To běžela 20. minuta. Za několik málo minut se řítil na osamoceného brankáře Speřic Brzoně Martin Pokorný, ale bohužel neuspěl. Mohlo být vše jiné.

Domácí tak měli pořád naději a neustále se dlouhými nákopy tlačili před branku Kadlece, který nejednou musel předvést výborný zákrok. V jednom případě už hořelo moc, ale tygří skok "Gogíny" a následný odkop Petra Houšky udržel na kontě Slavoje poločasovou nulu.

Ve druhé půli pokračovali domácí svou oblíbenou zbraní v podobě dlouhých nakopávaných míčů s využitím rychlých křídelních útočníků. Úzkostlivý pan rozhodčí jim v tom nahrával tím, že pískal všechny souboje proti Slavoji a tak nebyla před naší brankou chvilka klidu.

Vrcholem byl přísně odpískaný pokutový kop v 55. minutě. Ten domácí proměnili.

Vyrovnávací gól nalil domácím další sílu, která ale postupem času rychle odcházela a ke konci zápasu už spoléhali pouze na dlouhé odkopy, zdržování a čekání na konečný hvizd. To se jim nakonec nemuselo vyplatit, protože v poslední minutě se ocitl ve vyložené šanci opět Martin Pokorný, ale v pádu překopl ze dvou metrů prázdnou branku domácích.

Nutno říci, že Slavoji se hra na malém hřišti tentokrát moc nedařila, střelba vůbec ne, a tak je výsledek asi spravedlivý. Buďme na zemi. Pořád vyhrávat nebudeme.

Slavoj zůstává díky lepšímu skóre stále na špici tabulky.

Sestava Slavoje : Kadlec - Petr Houška, Kuš, Charousek, Weith - Tomáš Houška, Secký (85. Makovička), Moravec, Staněk - Pokorný, Blažek (60. Poustecký)

.... na lavičce ještě brankář Šamal a George Semotán jr.

Pískal Pavlas z Pardubic, ŽK 2:2, ČK 0:0, diváků uvádí denní tisk 250 (podívejte se na fotky)

4. kolo OP - sobota 29. srpna od 16:30

V Částrově se našim na malém hřišti nedaří !!!

Slavoj*B vs. SK Obrataň 2:3 (2:2)

Ve vyhecovaném utkání slabší úrovně se hráčům Slavoje vůbec nedařilo a proto se více mluvilo, než hrálo.