3. kolo - sobota 22. srpna od 16:30 v Počátkách

FC Slavoj vs FC Ústrašín 6:0 (4:0)

Slavoj, po sestupu z KP, začínal lońskou sezónu I.A třídy na Budíně právě s tímto soupeřem a nečekaně prohrál 2:3. Bylo z toho tehdy velké rozčarování a zjištění skutečnosti, že vyhrávat nebude jednoduché ani v A-třídě.

Do letošní sezóny má Slavoj nakročeno podstatně lépe a tak jsme všichni doufali, že našemu soupeři připravíme na azylovém hřišti Spartaku Počátky první sezónní porážku a upevníme si pozici leadra soutěže. To se podařilo do puntíku. Ve 14. minutě vedl Slavoj už 3:0 a nebylo pochyb o majiteli bodů. Za tohoto stavu skončila hlavička hostů na břevně Gogínovi branky. Jiné šance hosté neměli. Na druhé straně chytil za stavu 5:0 Vaverka Houmákovi penaltu.

obrázky z deštivých Počátek

Sestava Žirovnice : Kadlec - Petr Houška, Charousek, Kuš, Weith (72. Makovička) - Tomáš Houška, Staněk, Moravec, Secký (51.Vodáček) - Poustecký (46.Zaňák), Pokorný
(na lavičce ještě Dušan Socha a Jirka Semotán)
Ústrašín: Vaverka - Prokýšek (46.Hampl), Rod, Cichra, Kubiska - Paclík, Koželuh (65.Reinhart), Jírů (72.Novák), Fux - Běloch, Kratochvíl

Rozhodčím zápasu byl Petr Beseda z Batelova, ŽK 1:1, ČK 0:0, 100 diváků

Branky : 5. Staněk, 7. Moravec, 14. a 31. Pokorný, 55. Zaňák, 86. Moravec

Zůstáváme na zemi !!!

Až další kola prý ukážou, dle trenéra Leoše Mitase, jak na tom Slavoj doopravdy je. Hned v příštím kole se střetnou naši kluci o vedení v tabulce v přímém souboji na hřišti ve Speřicích.

Tatran Č.Řečice vs. Slavoj*B  2:6 (1:2)
Slavoj jel do Řečice odčinit blamáž z minulého víkendu, kdy horko-těžko zachraňoval v posledních minutách bod s nováčkem soutěže, týmem Plačkova.

Začátek zápasu tomu sice nenasvědčoval, ale konec už byl plně v režii našich a skóre hovoří za vše. Branky : Doležal O.Sendrs 3, Hryzák 2, Janů

Sestava : Šamal - Dýnek Tomáš (80.Záboj), Kadlec Ivan, Metlička Jan, Doležal Pavel - Časta Rosťa (72.Habermann), Doležal Jiří, Havlíček Jiří, Janů Pavel (80.Tyl) - Doležal Ondra, Hryzák Lukáš

Průběh utkání: Tato sobota se povedla oběma celkům FC SLAVOJ ŽIROVNICE a to se skórem 12:2 pro nás. A-mužstvo vyhrálo na domácím hřišti v Počátkách 6:0 s FC Ústrašín a B-mužstvo vyhrálo na horké půdě po jednoznačném zápase, až na začátek v Červené Řečici 6:2. Rezerva Slavoje předvedla kvalitní výkon, kromě začátku, kdy se jí nevydařil vstup do utkání a už ve 2´ prohrávala 1:0. Hosté ale brzy vstřelili branku a to když krásný centr za obranu vyslal Dýnek T. a nedůsledný okop domácích proměnil ve vyrovnávací gól Doležal Ondra. Druhou branku přidal Slavoj po krásné přihrávce Doležala J. na nabíhajícího si P. Janů, který střelou k tyči otočil vývoj utkání na stranu hostů. Následná hra v prvním poločase byla v režii Slavoje, který měl několik možností skóre zvýšit. K první se dostal Časta R. kdy z vápna přehazoval domácího brankáře, střela ale těsně minula horní tyč branky. Do další šance se dostal po přímém kopu hostů nikým neatakující P. Janů, kdy po centru propadl míč až na zadní tyč a roh malého vápna, po zpracování vystřelil, ale navýšení skóre hostů zabránil krásným zákrokem brankář domácích. Ve druhém poločase se skóre poprvé měnilo, po rohovém kopu hostů, kdy krásně kopnutý roh proměnil Hryzák, který předskočil i domácího brankáře a zvýšil na krásných 4:1 pro Slavoj. Tento stav nebyl ale konečný, další branku přidal a završil hattrick Doležal O., který proměnil pokutový kop po faulu na něj. Poslední branku Slavoje přidal Hryzák L. který jak uvedl stehnem dostal míč za brankovou čáru. Této brance předcházel krásný průnik a následný centr P. Doležala. Několik minut před koncem Slavoj bohužel inkasoval na konečných 2:6. Mužstvo Slavoje domácí celek až na začátek zápasu k ničemu vážnějšímu nepustil a tak si veze jednoznačnou výhru z půdy TJ Tatranu Č. Řečice, jediná pochvala může být udělena brankáři domácích, který zlikvidoval několik dalších šancí Slavoje. A pravý opak může být veden k fandům domácích, kteří opět nezklamali a jejich vulgární fandění a urážení mužstva Slavoje bylo jako i minulé roky nepřehlédnutelné

Sled branek:

2´ Tatran Č. Řečice 1:0

10. Č. Řečice   4:8 2

V příštím kole hraje v sobotu Slavoj*B domácí zápas proti Obratani, kde nastupuje náš bývalý kanonýr Lukáš Vlach.