neděle 16. května od 16:30 - hřiště Chotěboř                           22. kolo - (21. hrané)

FC Chotěboř vs. FC Slavoj

2:1 (1:0)

Leoš moc radosti nemělAktivněji začali domácí, ale první velkou šanci měl Slavoj. To když se v 17. minutě řítili na domácí branku (offside?) Staněk a Poustecký. Žel Staněk situaci dobře nevyřešil a nastřelil pouze nohy vybíhajícího brankáře. Nedáš, dostaneš, mohlo platit vzápětí, ale Kadlec byl na místě. Domácí se ujali vedení ve 30. minutě (Sommerauer) z penalty za faul v  závaru před naší brankou. Do konce poločasu se hrál vyrovnaný fotbal s řadou nepřesností.

Do druhé půle vstoupil Slavoj aktivněji, ale to vydrželo pouze deset minut a tak to byli domácí, kteří si vytvořili brankové příležitosti, které ale Slavoj, někdy se štěstím, někdy díky Kadlecovi v brance, vyřešil. Uhodilo až v 77. minutě, kdy hlavičkoval osamocený obránce Sommerauer a je to 2:0. Ihned po rozehrávce sice Pokorný nekompromisně snižuje, ale to bylo ze strany Slavoje vše. Naopak mohli domácí své vedení ještě několikrát zvýšit.

Hráčům Slavoji se zápas vůbec nevydařil. Snad kromě brankáře Kadlece se nedařilo nikomu. Patrně našim vadilo nevlídné počasí víc než domácím, jejichž výhra byla zasloužená. Víc chtěli vyhrát.

Sestava : Kadlec - Kuš, Makovička (78. Blažek), Petr Houška, Veith - Tomáš Houška, Dýnek Lukáš, Secký, Moravec - J.Poustecký (46. Pokorný), Staněk - na lavičce ještě připraveni brankář Vaverka a George Semotán

Rozhodčí : Dobrovolný - Hrůza, Křenek, ŽK 4:2, ČK 0:0, 50 diváků, velká zima a vítr. Kabáty si nechali hráči v zamčeném autobuse ..... ?

Poznámka : Sommerauer nám dával branky již v minulosti a smůlou pro Slavoj bylo, že jeho disciplinární trest skončil díky středeční dohrávce. Nebýt dohrávky, proti Slavoji nenastoupil a nebyly by jeho branky. To jen pro úplnost.

DENÍK 19. května 2010

Nemá cenu propadat panice
Žirovnice – Lídr tabulky fotbalové I. A třídy klopýtl. Žirovnice nechala všechny body v Chotěboři.
„Chtělo to proměnit první velkou šanci, kterou jsme měli, to by se asi zápas vyvíjel jinak,“ povzdechl si trenér Leoš Mitas, ale vzápětí dodal: „Soupeř vyhrál zaslouženě. Byl důraznější, více chtěl. My jsme se mu tentokrát nedokázali vyrovnat.“
Žirovnice tak pět kol před koncem vede tabulku už jen o šest bodů, když se na druhou příčku vrátily Janovice. „Musíme se mít na pozoru, ale na druhou stranu nemá smysl propadat nějaké panice. Teď je potřeba hrát soustředěně, musíme zvládnout zejména tři domácí zápasy. Když k tomu přidáme nějaké body venku, bude to dobré,“ ví Leoš Mitas.

(Kamil Vaněk)

Žirovničtí oldies-fans neztrácejí humor a optimismus a hráčům a trenérovi Slavoje bezmezně věří. A tak to má být.

Tito tři fandové stihnou jak fotbal na hřištích soupeřů, tak brigády na Budíně, a to jim už dávno není dvacet let !

2. Janovice 21 12 3 6 50: 36 39 ( 6)
3. Světlá nad S. 21 10 8 3 45: 24 38 ( 8)
4. Speřice 21 10 6 5 35: 34 36 ( 6)
5. Chotěboř 21 9 5 7 39: 23 32 ( -1)
6. Pelhřimov B 21 10 1 10 45: 39 31 ( 1)
7. Přibyslav 21 8 6 7 38: 34 30 ( 0)
8. Dobronín 21 8 5 8 34: 34 29 ( -4)
9. Pohled 21 7 5 9 31: 43 26 ( -7)
10. Humpolec B 21 8 2 11 27: 40 26 ( -7)
11. Ledeč nad S. 21 5 9 7 22: 28 24 ( -9)
12. Věžnice 21 6 4 11 33: 44 22 (-11)
13. Dlouhá Ves 21 4 4 13 39: 56 16 (-14)

0:0

Pacov si během úvodních pěti minut vypracoval hned tři tutové šance, ale gól dát nedokázal. I zbytek zápasu se hrál za neplodné převahy domácích.

Rozhodčí: Ságl. ŽK: 1:1. Diváci: 60 Pacov B: Jíša – Zeman, Pavelec, Misakai, M. Kerouš, Kokeš, J. Kerouš, Šlechta, Svoboda (82. J. Kuran), Krejča (78. Kostroun), Vlach (70. J. Diviš).

Žirovnice B: O. Kadlec – I. Kadlec (70. Janů). Doležal, Dýnek, Plíhal, Metlička, Havlíček, Mitas (60. Hryzák), Blažek, Haberman, Semotán                               (DENÍK)

Pozn.: V závěru mohl Slavoj dokonce vyhrát, ale sólo Habermann bohužel neproměnil.

Předzápasové info :

Chotěboř byla na podzim, dle trenéra Mitase, nejkvalitnějším týmem, který se představil na našem počáteckém hřišti. Jako jediná dokázala vzít Slavoji domácí body za remízu 1:1 a to ještě navíc neproměnila penaltu.

V podzimních zápasech byla také Chotěboř jediná, která na svém hřišti neztratila jediný bod.

Sezónu ale asi nehrají podle svých představ. Došlo dokonce na výměnu trenéra, což jim poslední dobou svědčí a hned podávají zlepšené výkony. Dokázali dokonce porazit v deseti mužstvo Janovic. Prohranou dohrávkou s Humpolcem*B, v tomto týdnu, mají ale už jen utopistickou naději na postup.