sobota 8. května od 16:30 - hřiště Počátky                           21. kolo - (20-té hrané)

FC Slavoj vs. FK HUMPOLEC*B   4:3 (1:2)

Neděle 9. května od 10:15 - hřiště Častrov

Slavoj*B vs Start Nový Rychnov

3:2 (2:1)

branky Slavoje: 10. Metlička, 45. Pokorný, 89. Hryzák

hosté : 20. Nepraš (1:1), 80. Hájek (2:2)

Rozhodčí : Jiří Nechvátal, ŽK 0:1, ČK 0:0

40 diváků

Sestava Benfiky Žirča : Kadlec – Petr Houška, P. Doležal, Metlička, Dýnek Tomáš, Janů, Havlíček, Semotán, Secký (75. Habermann), Poustecký Jarda (46. Hryzák), Pokorný (82. Zdeněk Musil).

..... více zde

dohrávka

Středa 12. května od 17:30 - hř. Častrov

Slavoj*B vs Č. Řečice 3:1 (2:0)

branky : 14. Kadlec Ivan, 32. Secký, 59. Staněk - soupeř za stavu 3:0 v 68.minutě

Sestava : Vaverka - T.Dýnek, Kadlec, Metlička, P.Doležal - Plíhal (46.Janů), Secký, Havlíček (72.Poustecký), Habermann (46. Janů) - Veith, Staněk

Rozhodčí : Machač, ŽK 2:2, ČK 0:0

Slavoj je už jednou nohou zpátky v KP  (píše Deník Vysočina 10.5.2010)

Sestava : Vaverka - Petr Houška, Kuš, Charousek (16. Veith), Makovička (74. Jiří Vodáček), Secký (64. Pokorný), Tomáš Houška, Dýnek Lukáš, Moravec, Staněk, Poustecký

Na lavičce dále Kadlec a Cvach

Branky : Kuš 2 (10. a 77.minuta), Poustecký (49.), Pokorný (81.)

Hosté : 2. Jeřábek 1:0, 36. Zb. Štěpán 2:1,

51. Kříženecký 3:2

Rozhodčí : Sýkora Tomáš z Lučice u Světlé,

asistenti : Bína a Nechvátal T.

ŽK 1:1, ČK 0:1 (90.minuta Metál)

100 diváků

Běží 2. minuta a už prohráváme 0:1, když si to namířil z poloviny hřiště Jeřábek, zv. Jeri, který tváří v tvář proti Vaverkovi nezaváhal. Od té chvíle bylo pořád slyšet: "Pozor Jeri, ... bacha Jeri ".... Slavoj se ho bál. Naštěstí humpolečtí zalezli do obranné ulity, ze které už nevylezli celý zápas, ale i to jim stačilo značně znepříjemnit Slavoji zisk očekáva-ných tří bodů. V 10. minutě vyrovnává hlavičkou po rohu David Kuš a zdálo se, že o vítězi nebude pochyb. V 16. minutě ale přišla další trhlina, musel střídat Choroš, zkušená obrana soupeře nás k ničemu nepouštěla a tak Slavoj střílel z uctivé vzdálenosti, většinou mimo tři tyče a pak jsme od 36. minuty opět prohrávali, a to díky dalekonosné střele Zbyňka Štěpána. Potom přišla křeč, která vydržela až do konce poločasu. Do druhé půle už obávaný "Jeri" nenastoupil, ale Slavoji se dál moc nedařilo, i když ve 49. minutě vyrovnal Jarcek Poustecký, který využil hrubé chyby brankáře Páši, jenž neudržel vysoký centr. Netrvalo to však ani dvě minuty a hosté opět vedli. Opět dlouhý nákop a míč letí přes Vaverku do naší opuštěné branky. Pak už to byl jenom boj Slavoje s humpoleckou obranou, která čítala mnohdy jedenáct lidí. Střely z dálky létaly mimo, jednou trefil Staněk břevno, ale gól ne a ne přijít. Závěr se kvapem blížil a přání diváků bylo alespoň vyrovnat. Přece neprohrajeme. A neprohráli jsme, ba naopak !

V 77. minutě to byl opět kapitán David Kuš, který hlavou po rohu vyrovnává a v 81. minutě, už po krásné kombinaci po ose Tomáš Houška, Martin Moravec, byl na konci Martin Pokorný, který uklízí prudký přízemní centr malým vápnem do sítě bezmocného Páši a radost je tu. Ne ovšem pro hostujícího Metála, který si asi řekl, když nevyhrajem, tak je aspoň pokopem. Odnesl to Tomáš Houška, ale i autor nevybíravého zákroku. Jeden zraněním, druhý červenou kartou. Ale to už se vzápětí pískal konec a trenér Leoš Mitas mohl jít v "klidu" do kabin .....

1. Žirovnice 20 14 3 3 57: 23 45 ( 15)
2. Světlá nad S. 20 10 7 3 45: 24 37 ( 10)
9. Pohled 20 7 5 8 31: 41 26 ( -4)
10. Humpolec B 20 8 2 10 27: 39 26 ( -4)
11. Ledeč nad S. 20 5 9 6 22: 26 24 ( -6)
12. Věžnice 20 6 3 11 33: 44 21 (-12)
13. Dlouhá Ves 20 4 3 13 36: 53 15 (-15)

Přibyslav Dlouhá Ves 16:30 NE

>>  Lídr to neměl vůbec lehké (Deník 12.5.2010)