20. kolo (19.-té hrané) - neděle 2. května od 16:30 v Pelhřimově, Nádražní ulice

Rozhodčí: Pfeifer – Sláma, Sýkora
Ž. K. 2 : 1 (16. Čmucha, 71. Papež – 68. Charousek)
Bez Č. K., Rohy: 3 : 4, Diváci: 130
Sestava Pelhřimov:  Dvořák Marek – Vejsada (86. Máca T.), Zabloudil, Blažek, Čmucha – Hrnčíř, Pavouk, Hovorka, Papež (74. Hejda A.) – Dvořák Martin (68. Rumanovský), Hurda
Sestava Žirovnice: Vaverka – Weith, Kuš, Charousek, Houška P. – Houška T., Moravec, Dýnek L. (88. Vodáček), Časta – Staněk, Poustecký (76. Pokorný)

- na lavičce ještě Kadlec, Secký a Makovička
Okresní derby s vedoucím týmem tabulky přilákalo do pelhřimovských ochozů poměrně slušnou diváckou návštěvu. Oba aktéři se jim odvděčili kvalitním bojovným utkáním, které gradovalo až do posledních minut. V úvodní dvacetiminutovce byly o poznání aktivnější hosté, jenže z mírné převahy nic nevytěžili. Nejnebezpečněji vypadala ve 23. min. střela Staňka, kterou domácí Dvořák vyrazil na roh. O tři minuty později po dlouhém autovém vhazování na polovině hostů se přizvednutý míč dostal až k Vaverkovi, který ho nedůrazně vyrazil jen před sebe a domácí Dvořák mazácky dostal juniorku přízemní střelou do vedení. Další příležitost juniorka promarnila po akci mladíků Dvořáka a Papeže, na jejímž konci mířil z hranice penalty Hrnčíř vysoko nad. Poté si vybrala slabší chvilku domácí obrana, zbytečně ztracený míč se dostal před šestnáctkou k Moravcovi a expelhřimovský odchovanec ukázal Dvořákovi i divákům střelou do levé šibenice brilantní kopací techniku. I přes i inkasovanou branku byl domácí tým až do konce úvodní části aktivnější a hlavně nebezpečnější, škoda jen jeho neefektivní koncovky. V rozmezí 37. až 38. min. si vypracoval Pelhřimov tři vyložené příležitosti, ani jednou však míč v žirovnické svatyni neskončil. Nejdříve po dlouhém nákopu vyhrál hlavičkový souboj Pavouk a netakticky vyběhnuvší Vaverka děkoval Dýnkovi, který za něj v poslední chvíli odvracel téměř z brankové čáry. Jenže míč se opět vrátil do hostujícího pokutového území, Dvořák si ho zpracoval a z úhlu prostřelil Vaverku, kde znovu Dýnek si na brankové čáře zahrál na spasitele. O minutu později přiletěl před hostující branku přesný centr zleva, Dvořák v ideální pozici nastřelil přímo bezmocného Vaverku. I přes snahu obou týmů se do přestávky nic podstatného neudálo.
Po změně stran pokračovaly oba týmy v kvalitním výkonu, okořeněným skvělými fotbalovými okamžiky s prvky moderního fotbalu. K nejzářivějším momentům lze přiřadit standardní situaci v 51. min., kdy se z trestného kopu z 25 metrů excelentně trefil opět do šibenice domácí branky hostující Moravec. Vedení hostů juniorkou neotřáslo a domácí hráči odpověděli vyrovnávající brankou o deset minut později. Hovorka zachytil špatnou rozehrávku, kolmicí našel Hurdu a ten v nájezdu prostřelil vybíhajícího Vaverku. Od té doby se hra přelévala od branky k brance, oba týmy se snažily strhnout vítězství na svou stranu. V 67. min. po centru na zadní tyč si neporadil Časta s domácím Čmuchou, o chvíli později tvrdě střílel těsně vedle tyče Dýnek a poslední čtvrthodinka patřila znovu domácím. Nejdříve Vaverka vytěsnil tečovanou střelu A. Hejdy na roh, v 84. min. odmítl vítězství po skvělé akci Rumanovského Hovorka, který zcela sám před Vaverkou střílel nad a o minutu později dalekonosný centr Vejsady skončil na břevně překvapeného Vaverky. Ještě v 88. min. Hurda mohl rozesmutnit svěřence trenéra Mitase, nepříliš razantní střela skončila mimo tyče. Poslední slovo měli hosté, ale ani T. Houška v 90 min. zblízka z úhlu branku netrefil.
Pelhřimov v nejlepším utkání jara sehrál velmi vydařenou partii, ve které mu skvěle sekundovali i hosté ze Žirovnice. Přestože v Pelhřimově ztratili dva body, náskok na čele tabulky o další bod navýšili a nezadržitelně tak kráčejí za postupem do krajského přeboru.
Připravil: L. Novák – 2. 5. 2010

DENÍK : článek po obrázkem

V Pelhřimově bylo k vidění chutné fotbalové menu. Lépe začali hosté, když po střele Tomáše Houšky ze 13. minuty tribuna jen zašumněla. Ve 22. minutě byla Žirovnice ještě blíže gólu, ale po střele Pousteckého už překonaného Dvořáka zajistil Zabloudil. Do vedení šli paradoxně domácí. Ve 25. minutě nevypustil souboj s gólmanem Hrnčíř a Martin Dvořák pohodlně skóroval do odkryté svatyně. O sedm minut později vyrovnal Moravec, když dva metry za vápnem napřáhl a nedal Dvořákovi šanci přesně umístěnou střelou. Ve 36. minutě Pelhřimovští dokonce dvakrát překonali Vaverku, na brankové čáře však zachraňoval Dýnek. Pět minut po příchodu z kabin zacílil Moravec podruhé a z přímého kopu vymetl všechny pavučiny v šibenici. Pelhřimovští nesložili zbraně a po přesné příhře Hovorky Hurda přízemní střelou k tyči nezaváhal. V samém závěru utkání mohli ještě rozhodnout Hovorka a na druhé straně Tomáš Houška, branku však ani jeden z nich netrefil.

Góly: 25. Martin Dvořák, 60. Hurda – 32. a 50. Moravec. Rozhodčí: Pfeifer. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Pelhřimov B: Marek Dvořák – Vejsada (85. T. Máca), Zabloudil, Blažek, Čmucha – Hrnčíř, Pavouk, Hovorka, Papež (73. A. Hejda) – Martin Dvořák (67. Rumanovský), Hurda. Žirovnice: Vaverka – P. Houška, Kuš, Charousek, Veith – Časta, L. Dýnek (87. Vodáček), Moravec, T. Houška – Poustecký (75. Pokorný), Staněk

.

Předzápasový článek DENÍKU Vysočina pod obrázkem:

Častrov, sobota 1.5. od 16:30

Slavoj*B vs. Košetice 1:5 (0:1)

Vyrovnaný zápas, ve kterém byli hosté daleko produktivnější.

Branku Slavoje dal z PK M.Secký za stavu 0:4.

Pískal : Dušan Obranec

ŽK 2:1, 40 diváků

DENÍK :

Prvních patnáct minut se hrálo v režii hostů, zbytek poločasu byli lepší domácí, ale bez brankového efektu. Po obrátce domácí hráli na krásu, Košetice dobrým proměňováním šancí rozhodly zápas pro sebe.
Góly: 72. (PK) Secký – 25. a 55. Toman, 50. vlastní, 52. Vejsada, 75. Příhonský.