2. kolo - neděle 16. srpna od 16:30

Světlá n.Sázavou vs. FC Slavoj 1:2 (1:2)

Začátek patřil hráčům Slavoje. Domácí se ale brzy otřepali a po přihrávce z levého křídla střílí hlavou nekrytý kanonýr Křikava vedoucí branku domácích. Stejná situace se opakovale ještě jednou, ale hlavička mířila sice pod břevno, ale doprostřed branky a brankář Kadlec ji vytěsnil přes branku na roh. Pak už se hráči Slavoje "zmotali" a pokračovali ve stejné hře jak na začátku zápasu. Ve 20. minutě vyrovnává po standardní situaci a závaru ve vápně hlavou David Kuš a ve 34. minutě vysílá T.Houška do brejku Pousteckého, který únik proměňuje ve vedení Slavoje, které vydrželo až do závěrečného hvizdu sudího Knechta (ZR).

Druhá půle byla už ze strany Slavoje horší a domácí si díky dlouhým nakopávaným míčům vytvořili neustálý tlak. Naše obrana však odolávala. V jednom případě zvonilo za Ondrou Kadlecem břevno a dvakrát se mýlil ve velmi dobrých situacích Křikava. Naši největší šanci spálil Martin Pokorný, který prošel od poloviny hřiště až před brankáře Janotu, tomu udělal blafák, ale míč poslal do boční sítě. Mohlo být vymalováno. Takhle jsme se obávali o výsledek až do konce. Vítězství ale Slavoj uhájil a dostal se díky lepšímu skóre po dlouhých létech do čela tabulky.

Teď je nutné potvrdit dvě výhry na hřištích soupeřů také na domácím hřišti v Počátkách.

Sestava : Kadlec - Petr Houška, Kuš, Charousek, Weith - Tomáš Houška, Secký (80. Vodáček), Moravec, Staněk - Poustecký (75. Zaňák), Pokorný (65. Blažek)

..... na lavičce ještě D.Socha a Makovička ....

Slavoj*B vs. Sokol Plačkov 2:2 (0:1)
Hosté vedli už od 8. minuty brankou M.Němce a Slavoj nedokázal nepřesnou kombinací s výsledkem něco udělat. Na začátku druhé půle (52.) zvýšili hosté vedení Vaňousem na  0:2 a nevypadalo to dále dobře. Územní převaha k šancím nevedla. Vyrovnání skóre přišlo až se samotným závěrem. Nejprve v 83. minutě doráží Pavel Janů křížnou přihrávku malým vápnem a v 86. Sendrs vyrovnává po přihrávce Semotána.

Sestava : Šamal - Dýnek, Kadlec, Makovička, Habermann, Janů, Havlíček, Doležal Jiří (78. Doležal Pavel), Doležal Ondřej (Sendrs), Blažek (63. Semotán), Zaňák (46.Hryzák) .... na lavičce dále Časta, Tyl, Záboj

V příštím kole jede Slavoj*B do Č.Řečice. Ta remizovala ve 2. kole na hřišti Košetic 1:1

1. Maraton PE 2 2 0 0 10: 1 6 ( 3)
2. N. Rychnov 2 2 0 0 7: 2 6 ( 3)
3. Božejov 2 1 1 0 3: 1 4 ( 1)
4. Žirovnice B 2 1 1 0 5: 4 4 ( 1)
5. Počátky 2 1 0 1 7: 5 3 ( -3)
6. Lukavec 2 1 0 1 5: 3 3 ( 0)
7. Pacov B 2 1 0 1 4: 4 3 ( 0)
8. Plačkov 2 0 2 0 3: 3 2 ( -1)