10. kolo - neděle 11. října od 15:00 - odjezd 12:15 - BUS Kocián

Kovo LEDEČ n.S. vs FC Slavoj 1:0 (0:0)

Sestava : Kadlec - Petr Houška, Kuš, Charousek, Weith - Tomáš Houška (7. Secký), Vodáček (65. Blažek), Moravec, Staněk - Poustecký, Pokorný (70. Časta)

.... připraven ještě Makovička

Zápas začal pro Slavoj dost nešťastně. Již v 6. minutě musel pro zranění odstoupit Tomáš Houška. Toho vystřídal M.Secký.

Hra se odehrávala převážně na polovině domácích, kteří se celkem bez problémů bránili a vyráželi pouze do ojedinělých brejků. Šance Slavoje nepřicházely. Naopak domácí útočník prováhal po jednom brejku vyloženou šanci, když se ocitl sám před Gogínou a tak dlouho se ho ptal "Kam ho chceš"?, že o míč nakonec přišel. Největší šanci Slavoje, a snad jedinou, měl v první půli J.Poustecký, který hlavou již překonal výborného brankáře Vitisku, ale obránce stačil ještě míč vykopnout.

Druhá půle byla kopií té první. Slavoj měl dál bezzubou převahu a hrozil pouze střelami z dálky. Tři z nich byly dost dobré, ale domácí brankář je vždy výborně pochytal. Zápas tak směřoval k bezgólové remíze, kdyby ovšem v 78. minutě neprováhal Gogína odkop po malé domů. Atakující útočník do něho "zajel", Gogína zůstal ležet v domnění, že bude pískán faul. To si mysleli asi i obránci. Ale rozhodčí bohužel faul neodpískal a odražený míč poslal další domácí hráč (Voplakal) z velkého vápna obloučkem do prázdné branky.

Slavoj hrál dál, ale šanci, alespoň na vyrovnání, si bohužel nevytvořil, a tak odjížděl z hřiště slabého soupeře bez bodu.

Co na to říct? Bez šancí a gólů se vyhrát nedá.

Slavoj rázem spadl po dvou posledních nepovedených zápasech až na třetí místo.

Deník Vysočina napsal :

Žirovnice, která se pohybuje na špici tabulky, rozhodně nepřijela bránit, a tak viděli diváci pohledný fotbal, ve kterém sahala po vítězství obě mužstva. První šanci měli ve 20. minutě hosté, ale Vitiska míč za svá záda nepustil. Po půlhodině hry se dokázal prosadit přes žirovnickou obranu Šimek, ale ztroskotal na zakončení. Skóre se změnilo až ve druhé půli, když v 78. přeloboval Kadlece Voplakal .
Rozhodčí: Pfeifer. ŽK: 4:3. ČK: 1:0 (86. T. Geher). Diváci: 220 (pozn. kde všichni byli?)

Ondra Kněžínek (uprostřed) si musí od fotbalu hodně dlouho odpočinout. Zatím jenom kouká a čeká na operaci kolene ...Předzápasové info :

Tohle by si měli přečíst "fanoušci" v Ledči

Tak mě teď napadlo. Když byl 10. května na jejich hřišti odnášen v 10. minutě Jirka Mezera a později ve 30-té Ondra Kněžínek, řvali domácí fandové (staršího věku) něco o simulantech.

Pro "simulanty", ale po faulech domácích hráčů, jarní sezóna skončila.

Pro Jirku i větší část podzimní, kdy se už nedostal do základní sestavy a proto raději zamířil v minulém týdnu na hostování do H.Cerekve.

Pro Ondru to možná znamená konec aktivní činnosti. Co vy na to, hovádka ?

Ledeč hraje doma bídně, resp. má domácí bilanci hodně mizernou a to :

z pěti zápasů   0 - 2 - 3    skóre 2: 6

Venkovní bilance Slavoje je   3 - 1 - 1  skóre 12:6
Píská : Pfeifer z Jihlavy - na čárách Obršlík (Pávov) a Fotr (Ledeč n.S.).

Ten druhý pomezní? To je dost netradiční. Co tím chtěl KFS dokázat, těžko říct.

4. Speřice 10 6 2 2 15: 13 20 ( 8)
5. Světlá nad S. 10 5 3 2 23: 10 18 ( 3)
6. Chotěboř 10 4 4 2 25: 12 16 ( -2)
7. Přibyslav 10 4 3 3 17: 17 15 ( 3)
8. Dobronín 10 4 1 5 20: 19 13 ( -2)
9. Pohled 10 3 3 4 14: 21 12 ( -6)
10. Ledeč nad S. 10 2 4 4 10: 14 10 ( -8)

Maraton vs. Slavoj*B  5:2 (1:2)

I v prvním poločase měli domácí převahu a celou řadu šancí, které nevyužili. Hosté kontrovali z rychlých protiútoků a získali jednobrankové vedení. Po obrátce začali také domácí proměňovat šance a výsledek nakonec vyzněl zcela jednoznačně.

Góly: 15. a 80. Prchal, 51. a 65. Švec, 85. Bednařík – 20. (PK) Semotán, 43. Janů. Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 1:1. Diváci: 20.

Maraton: Král – P. Heřmánek, Čech, Hunal, M. Heřmánek (46. Bednařík), Petr Čára, Vacek (70. Novotný), Ježek, Musil, Prchal, Švec.

Žirovnice B: Socha – P. Doležal, Kadlec, Havlíček, Makovička, Časta (70. Tyl), Jiří Doležal, Semotán, Janů, O. Doležal, Misař (15. Hryzák)