zač. ve 14:30 hod, odjezd ve 12:15

Sapeli Janovice

1:2 (0:0)

FC Slavoj

Šlágr kola a pro Slavoj velice důležité vítězství, které nám zanechalo šance do jarních postupových bojů. Pokud bychom prohráli, tak by byl návrat do KP asi velice těžký. I takto ale ztrácíme na Pacov pět bodů a to není zrovna málo. Lze jenom litovat zbytečných porážek v prvních třech kolech a remízy v Habrech. Přejme našim fotbalistům v dalších zápasech hodně štěstí, které se od nás tentokrát neodvrátilo.

První půle začala v naší režii, ale šancí bylo poskrovnu. Tu největší spálil těsně před přestávkou Martin Pokorný, který sám proti brankáři v jasné pozici, nedokázal skórovat. Domácí ke konci prvního poločasu začali hru vyrovnávat a tak byly obavy, že druhou půli tradičně nezvládneme a taky jo. Ve druhé půli chtěli domácí rychle rozhodnout, zapomínali ale na zadní vrátka a tak se rodily po rychlých protiútocích do otevřené obrany, šance našich. Tu největší využil v 50. minutě po úniku Tomáše Houšky Lukáš Vlach, který blafákem brankáři otevřel gólový účet zápasu. Bohužel za několik minut kopali domácí trestný kop, který skončil nešťastně v naší síti, když David Kuš špatně zasáhl míč, tím změnil směr střely a Šamal neměl nárok. Domácí se hnali dál do útočení, ale tím našim nabízeli další možnosti brejků. Několik nájezdů na domácího brankáře zůstalo bez gólové odezvy, až jeden únik Tomáše Houšky po pravém křídle a jeho následný centr do vápna prolétl domácímu brankáři mezi rukama a Lukáš Vlach dorazil hlavou do sítě.

Zasloužené vítězství a hodně důležité body ...

Oslavy v jihlavské restauraci "U Rebela" mohly vypuknout.

Sestava : Šamal - Petr Houška, Mezera, Kněžínek, Kuš - Tomáš Houška, Charousek, Secký, Misař

(90. Weith) - Vlach, Pokorný (60. Staněk)

Výhru Žirovnice v Janovicích obstaral Vlach

Čelo tabulky fotbalové I. A třídy patří týmům z Pelhřimovska. Vede Pacov, na předních příčkách jsou         i Ústrašín, Žirovnice a Speřice

REPORTÉŘI DENÍKU

Pelhřimovsko / Fotbalisté Pacova první příčku v I. A třídě uhájili. Výhru v Chotěboři zařídili góly Kubů a Gavrecký. Velký úspěch slaví Žirovnice, která přivezla všechny body z hřiště Janovic. Pomohly jí k tomu dva góly Lukáše Vlacha.

JANOVICE – ŽIROVNICE 1:2

Tempo od prvních minut překvapivě určovali hosté, kteří i několikrát zahrozili, ale gólovou tečku za svým náporem udělat nedokázali. Janovice se probraly po dvaceti minutách, jenže před brankou Žirovnice byly bezzubé. Domácí začali ve druhé půlce náporem, ale jelikož nestačili po špatně rozehrané vlastní standardce uhlídat Vlacha, bylo to po rychlém výpadu překvapivě 1:0 pro hosty. O chvíli později bylo však vyrovnáno. Lovětínského trestný kop jeden z žirovnických hráčů nešťastně tečoval mimo dosah Šamala. Janovice měly od té chvíle navrch, ale zaváhání brankáře Musila, kterému vypadl míč, Vlach nekompromisně trestal. V závěru se domácí marně snažili prosadit přes obranný val Žirovnice, která si odvezla celkem zasloužené vítězství.

Góly: 57. vlastní - 50. a 68. Vlach. Rozhodčí: Hrůza. (JmKFS),  ŽK: 3:2. Diváci: 80. Poločas 0:0.