10

22: 40

13

(-14)

Aktivněji začal Slavoj, leč bez brankových příležitostí. Hosté byli daleko nebezpečnější a také z jejich strany uhodilo. Serbus zbytečně fauloval ve vápně (24. min.) a byla z toho penalta, kterou proměnil Valenta. Ten zvýšil vedení hostí ve 35. minutě, když dorážel prudký centr podél branky. To už se hrálo podle not hostí, což vydrželo až do konce poločasu. Druhá půle začala stejně jako první, t.j. platonickou převahou Slavoje bez větších příležitostí. Jedna veliká příležitost se nám přece jenom naskytla. Běžela 56. minuta a rozhodčí odpískal proti hostům pokutový kop. K němu se postavil Petr Kořínek, jehož střelu ale Fiala snadno chytil a tím bylo ze strany Slavoje po zápase. Pak už hráli pouze hosté, kteří zvýšili vedení z další penalty za nastřelenou ruku na 0:3 (76. minuta a opět Valenta, který tímto dokonal hattrick).

Slavoj : Šamal - Petr Houška, Kněžínek, Kořínek, Dýnek Tomáš - Serbus (46.Vodáček), Tomáš Houška, Charousek, Poustecký Jarda (79. Staněk) - Cvach, Jan Musil (46. Zaňák)

Branky hostí : Valenta 3x, pískal Machát, ŽK 2:2, červené nebyly. 130 zklamaných diváků

Potřetí přivítáme v novodobé historii Krajského přeboru Vysočiny na Budíně mužstvo SK Okříšky. Naše bilance domácích zápasů s tímto soupeřem je zatím velice bídná. Doma jsme vždy prohráli a to 0:1 (vlastní Kořínek) a v loňském roce 2:3 (Kořínek a Tomáš Houška).

Naopak na hřišti soupeře je situace opačná. Slavoj dokázal vyhrát 1:2 a 1:3. Podzimní utkání skončilo remízou 0:0.

Takže snad už doma "do třetice" bilanci otočíme a dočkáme se první jarní výhry. Určitě bychom to potřebovali.

Soupeř je ale namlsán výhrami s Humpolcem a Pelhřimovem a chce na vítězné vlně pokračovat. Trenér soupeře si pochvaluje tradičně kvalitní zimní přípravu a mužstvo spoléhá hlavně na standardní situace a své nebezpečné hlavičkáře, zejména Vodu a Valentu, kteří se na jaře pravidelně trefují.

Takže pozor na ně a "hrrr na ně" !

Slavoji začíná tímto zápasem série čtyř domácích zápasů v řadě a nutně potřebuje bodovat. Chvost tabulky se nebezpečně přibližuje. Okříšky naopak tabulkou na jaře stoupají a mají v současné době už o bod více než Slavoj. Přejeme chlapcům Slavoje Žirovnice hodně sportovního štěstí.