FC SLAVOJ   vs.  Slavoj TKZ Polná

3:3 (2:1)

Žirovnický Slavoj tentokrát doslova prohospodařil možnost porazit favorita a opět získal pouze jeden

bod, který navíc zachraňoval na poslední chvíli.

Začátek zápasu patřil hostům, kteří se ujali již v 6.minutě vedení, když nepokrytý Oberreiter dorážel

brankářem vyraženou střelu. Po deseti minutách zjistili domácí, že se s Polnou dá hrát a postupně získávali převahu, kterou už v 16.minutě realizoval ve vyrovnání Kořínek hlavou po jednom z mnoha rohových kopů. Ve 33.minutě protlačil Jarda Poustecký po dalším perfektním rohu Jana Musila nadvakrát míč za záda brankáře Skočdopole a Slavoj vedl 2:1. Takový byl i konečný stav první půle.

Ve druhé byl obraz hry podobný jako konec půle první a zdálo se, že třetí branka visí ve vzduchu. Zlom ve velmi dobrém výkonu Slavoje přinesla 60. minuta. To vyloučil rozhodčí hostům Froldu za faul a zdálo se být vše jasné. Pojišťovací branka však nepřicházela a na kopačky hráčů Slavoje se vkrádala stále vetší nervozita. Začali se mezi sebou dohadovat a vyčítat si a to byla voda na mlýn hostí. Při jednom kontru vyrovnal lehkou tečovanou střelou Tomas a aby to nebylo všechno, tak v 88.minutě dokázal po rohu Oberreiter otočit stav utkání na 2:3 pro hosty.

Domácí Slavoj to naštěstí nepoložilo, dál bojovali a odměnou bylo vyrovnání. Jan Musil dostal přihrávku středem hřiště, jeho pokus o vyrovnání však vyrazil ležící brankář k nabíhajícímu Staňkovi a ten se štěstím z velkého úhlu vyrovnal.

Členové realizačního týmu hostů to nesli dost těžko a ještě dlouho po zápase hodnotili výkon rozhodčích a kapitánovi nařídili nepodepsat zápis o utkání.Na hřišti to ale tak emotivně nevypadalo, jak to nakonec vypadalo po zápase.

Hosté později podali protest proti výkonu rozhodčích.

Slavoj : Poustecký M.- Petr Houška, Beneš, Kněžínek, Kořínek - Poustecký Jarda (75.Kuš), Charousek, Zaňák (82.Staněk), Houška Tomáš - Serbus, Jan Musil

(J.Poustecký nakopnut do hlavy před druhou brankou hostí a ani faul se nepískal. Otřesený hráč později lehce zkolaboval. Po zápase ale tvrdil, že už je to v pořádku.)

Polná : Skočdopole - Tomas, Mezera, Kratochvíl, Pártl (37.Takacs) - Adamec (46.Tlačbaba), Krčál, Frolda (61.ČK), Gondek - Oberreiter, Holas

Rozhodčí Zadina, ŽK - 2:5, ČK - 0:1, chladno, deštivo, ke konci zápasu skoro tma, 150 diváků.

Tabulka po 1. polovině :

1. Žďírec nad D. 15 11 0 4 23: 10 33 ( 12)
2. Hartvíkovice 15 8 6 1 25: 12 30 ( 6)
3. Polná 15 9 3 3 25: 15 30 ( 6)
4. Humpolec 15 9 1 5 28: 23 28 ( 7)
5. Pelhřimov 15 7 5 3 21: 12 26 ( 5)
6. Bystřice nad P. 15 6 4 5 27: 24 22 ( 1)
13. Okříšky 15 2 7 6 20: 19 13 ( -8)
14. M. Budějovice 15 2 6 7 17: 30 12 (-12)

Tabulka KP před 13. kolem
1. Žďírec nad D. 14 10 0 4 22: 10 30 ( 12)
2. Polná 14 9 2 3 22: 12 29 ( 5)
3. Hartvíkovice 14 7 6 1 23: 11 27 ( 6)
4. Pelhřimov 14 7 5 2 20: 10 26 ( 5)
5. Humpolec 14 8 1 5 24: 20 25 ( 7)
6. Bystřice nad P. 14 6 4 4 27: 23 22 ( 4)
13. Vrchovina 14 3 4 7 17: 28 13 (-11)
14. M. Budějovice 14 2 6 6 14: 26 12 (-12)
15. Velká Bíteš 14 1 6 7 18: 33 9 ( -9)
16. Jemnicko 14 1 4 9 13: 32 7 (-14)

Těsně po loňské vítězné brance Polné, když Michal Poustecký uklouzl a Körber dává gól do prázdné branky. Náš sobotní soupeř začal letošní sezónu impozantně a rázem je horkým kandidátem boje o

divizi. V současné době je na druhém místě a ztrácí na vedoucí Ždírec pouze jeden bod. V

posledním kole porazila Polná na domácím hřišti nevyzpytatelné Okříšky 2:0 a v kole předešlém

vyhrála na hřišti Humpolce taktéž 2:0. Na venkovních hřištích má zatímní bilanci   2-1-3  5:8. V loňské sezóně vyhrála Polná na Budíně 1:0, Slavoj naopak vyhrál v loňském posledním kole v Polné taktéž 1:0. Branku tehdy vstřelil Jarda Poustecký a byla to velice důležitá branka.

Letošní bilance Slavoje na Budíně 2-4-0  11:8.

Zápas bude pískat p. Zadina z Rozsochatce u HB.