Pacov, sobota 27.10.2007, zač. 14:30

odjezd autobusu ve 12:15

SK Pacov vs. FC Slavoj

1:1 (0:0)

Zápas skončil tak, jak statisticky měl. To jest remízou. Po vyrovnaném prvním poločase, který skončil 0:0, dal ve 47. minutě Zaňák vedoucí branku Slavoje, když si doběhl vysoký míč, který padal na velké vápno a kterému obránci Pacova moc pozornosti nevěnovali. Brankář sice vyběhl, ale Milan byl u míče dřív a svým typickým způsobem poslal ve skluzu míč špičkou kopačky podél brankáře do sítě. Radost nám ale vydržela jenom minutu. Pak Michal Poustecký dost nešťastně vyběhl daleko ke straně velkého vápna, kde spolu s míčem chytil i nohy útočníka a kopala se penalta. Tu domácí Vejsada proměnil a stanovil tak předpokládaný výsledek remízových králů.

Pacov se pak snažili o první výhru na domácím hřišti, měl také více ze hry a více příležitostí. Při jedné skoro uhodilo, ale Michal Poustecký zázračně napravil chybu, kterou zavinil penaltu. Dokázal v pádu vyrazit střelu z malého vápna na břevno.

Slavoj : Poustecký M. - P.Houška, Beneš (88. Weith), Kněžínek, Kořínek - J.Poustecký, Secký (65.Kuš), Charousek, T.Houška - Serbus, Zaňák (80.Staněk)

Pacov : Basík - Vejsada, Koller, Praveček Jar. Anděl - Vysiblo, Kolací, Hrobský, Maršík - Kubů, Praveček Jiří
střídali: Jiřík, Rybčák

Pískal Nováček, 150 diváků, velké chladno a kluzký terén.

Tabulka KP po 12. kole
1. Žďírec nad D. 14 10 0 4 22: 10 30 ( 12)
2. Polná 14 9 2 3 22: 12 29 ( 5)
3. Hartvíkovice 14 7 6 1 23: 11 27 ( 6)
4. Pelhřimov 14 7 5 2 20: 10 26 ( 5)
5. Humpolec 14 8 1 5 24: 20 25 ( 7)
6. Bystřice nad P. 14 6 4 4 27: 23 22 ( 4)
13. Vrchovina 14 3 4 7 17: 28 13 (-11)
14. M. Budějovice 14 2 6 6 14: 26 12 (-12)

Třebíč B NE

Na hřišti remízového krále se představí Slavoj v mistrovském zápase po pěti letech. Tehdy, v první sezóně KP Vysočiny,  jsme v Pacově prohráli 3:0 a domácí fans nás posílali zpátky do I.A třídy. Sestoupili ovšem oni hned v té první sezóně. Od té doby jsme spolu sehráli několik přáteláků. Poslední o prázdninách na turnaji v Chýnově, kde zápas skončil 2:2. V tomto zápase začínala v pacovském dresu největší letní posila Libor Koller, který má plno ligových zkušeností. Několik sezón hrál společně s naším Standou Markem v Dynamu ČB. Kariéru ukončil ve Slávii Praha, kde působí dosud jako asistent trenéra u B-mužstva. I díky němu je Pacov remízovým králem, protože zkušenosti z 1.ligy se jistě hodí též pro obranu Pacova v krajském přeboru.

Další posily přišly do Pacova ze Sezimova Ústí, které koupilo ČFL od Prachatic a tito hráči se z různých příčin do kádru třetiligového nováčka nevešli.

Pacov tedy na rozdíl od Slavoje notně posiloval, ale v tabulce to moc vidět není. Hledají neustále střelce, který by přispěl k většímu bodovému zisku. Remízy jsou málo. To ostatně víme i u nás. Tu poslední s Vrchovinou někteří hráči kousali po zápase jen těžko.

Doufejme, že Slavoj, myslím žirovnický, zabere a s kouskem štěstí nějaký ten bod přiveze.

Rozhodčí zápasu : hlavní Nováček, na čárách Kučerík a Petr mladší, delegátem svazu bude ing. Šula.

Střelec naší branky Milan Zaňák v sestavě kola (2.nominace)