Zápas s největším aspirantem na postup do divize se nám příliš nepovedl!

Slovan Havl. Brod  vers. FC Slavoj Žirovnice

4:1

(3:1)

Sestava Slavoje : Šamal - Makovička (46.Petr Houška), Kuš, Pavel Mezera, Kořínek (68.Časta) - Tomáš Houška, Charousek, Vodáček Jiří, Jiří Mezera (43.Pokorný) - Kněžínek, Staněk

Začátek zápasu nenasvědčoval debaklu, i když kvality H.Brodu jsou známy. Naši začali aktivně a již v 5. minutě nastřelil V.Staněk břevno, v 7.minutě zahřmělo a Slavoj se ujal vedení po umístěné přízemní střele J.Charouska z hranice šestnáctky. Další dvě branky mohl přidal Staněk. Jednou prováhal vyloženou šanci před odkrytou brankou a jednou jej při samostatném nájezdu zastavil pomezní rozhodčí Petřivý, který mávnul neexistující offside.

Krajní obránci Slavoje však nebyli ve své kůži, což bylo časem čím dál patrnější. Zejména L.Makovička neměl svůj den. Toho dokázali domácí mistrně využít. Ve 22. minutě rozebrali právě pravou stranu naší obrany a po "bagu" před bezmocným Šamalem srovnali skóre zápasu. Slavoj pokračoval v otevřené hře, jenže vázla přihrávka, ztráceli jsme zbytečně míče ve středu pole a to byla voda na mlýn domácích. Ve 28.minutě jim nepřesný rozhodčí Talpa nabídl pokutový kop za ruku a rázem bylo vedení na straně favorita, který ještě do přestávky přidal jistící gól (32.minuta - skóroval Nepovím po opětovném rozebrání naší obrany). Před koncem poločasu musel ze hry Jirka Mezera, kterému protihráč loktem rozrazil obočí a byl z toho odvoz do nemocnice a několik stehů. Právě v činnosti hraní loktem do obličeje jsou již hráči Slovanu "divizní".

Ve druhé půli odstoupil ještě ze hry zraněný Kořínek a později i zraněný Kněžínek, takže jsme dohrávali v deseti. Během druhé půle se nám podařilo orazítkovat břevno Adamcovy branky (T.Houška lobem přes vybíhajícího brankáře) a jednu střelu Staňka vyrážel domácí brankář na tyč. Domácí nastřelili z trestného kopu též jednou tyč. Konečné skóre stanovil v 60. minutě Nechvátal po brejku do naší otevřené obrany a blafákem Šamalovi.

ŽK - 2:4, červené nebyly, 150 diváků, Rozhodčí Talpa.

Střela V.Staňka skončí na břevně ... 0:1 - po Charouskově střele se může houmák radovat ... Radost našich (7.minuta) 0:1 ...  Vyrovnáno .... pan rozhodčí Talpa ... ? Penalta 2:1

Staňkova šance v 1. půli ... 3:1 - Nepovím ... Jirka Mezera v tomto okamžiku věděl, že je zle ...  Další Staňkova gólová příležitost ... Houmák trefuje břevno, míč se k našim neodrazil ... Staňkovu střelu vytáhne brankář Adamec na tyč ...

Nechvátalovo sólo a 4:1 ... foto : Studio Budíkov - dole pod odkazem všechny fotky ze zápasu, včetně komentáře.

<< Fotky a reportáž "Studia Budíkov" zde .... >>

(Umístěno na tyto stránky s laskavým svolením SB - děkujeme)

Reportáž deníku Vysočina :

Hosté začali zhurta, jejich kanárčích dresů bylo plné hřiště, nejdřív trefili tyč, pak šli také do vedení. Hráče z Losů to však do kolen nesrazilo, ba naopak přidali na tempu, brzo rozbili pokus o zabetonování obrany Žirovnice a za půl hodinky otočili až na 3:1. Přehrávali soupeře především po kombinační stránce. Prvně se blýskl před domácím publikem Nepovím, na první gól parádně přihrával a třetí uklidňující sám vstřelil.

Druhý poločas již mnoho fotbalové krásy nepřinesl. Po hodině hry nejdřív Slanař orazítkoval tyč a o chvíli později se dostal do sóla kanonýr Nechvátal a po hokejovém blafáku pečetil výhru Slovanu.

Nejlepší hráči : Slanař, Nechvátal - Kuš.

Poznámka : David Kuš a Nechvátal se také dostali do sestavy kola, David již potřetí.

Okříšky  16:00 NE

Předzápasové info : poslední vzájemný zápas - zde!

Bilance vzájemných zápasů Slavoje a Havl. Brodu (vzestupně  od r. 2002 do letošního jara)

Havlíčkův Brod - Slavoj

2:2, 0:1, 3:2, 4:1

Slavoj - Havl. Brod

3:0, 3:2, 3:1, 3:6

Z posledního zápasu našeho soupeře

Souboj Světlé s Brodem přineslo kvalitní podívanou

Havlíčkův Brod > Okresní derby v krajském přeboru mezi Světlou nad Sázavou a Havlíčkovým Brodem nabídlo čtyři sta padesáti divákům velmi zajímavou podívanou. Favorizované hosty v úvodu zápasu domácí bojovností přehráli, vytvořili si více šancí a dokonce se i ujali vedení.

" Začátek byl podle mých představ. Dokázali jsme vhodnou taktikou eliminovat kombinaci soupeře ve středu hřiště. Zápas výrazně ovlivnila neproměněná šance Křikavy z 35. minuty, protože vedení 2: 0 by Broďáci těžko otáčeli," litoval selhání světelského kanonýra trenér domácích Pavel Bárta.

Přestože domácí prohráli, diváci byli rozhodně s výkonem svých borců spokojeni. "Hráči dbali mých pokynů a rvali se o výsledek do poslední minuty. Z kolektivu vyčnívala mladá stoperská dvojice Šmíd s Čáslavským," kvitoval nasazení domácích Pavel Bárta.

Hosté si odvezli do Havlíčkova Brodu všechny tři body, ale trenéra Karla Kolesu jejich výkon vůbec nepotěšil. " Sice jsme vyhráli, ale náš projev byl hrozný. Ačkoliv jsem hráče upozorňoval na to, že se Světeláci na nás určitě vyhecují, tak jsme nezachytili úvod utkání. A když jsme vedli 3: 1, tak jsme najednou přestali hrát a ještě se v závěru třásli o výsledek. Výkonem mě uspokojil Slanař, zklamala hlavně obrana, " rozčíleně zhodnotil utkání trenér Havlíčkova Brodu Karel Kolesa a k postupovým vyhlídkám dodal: " Tento zápas jasně ukázal, v čem máme největší problémy. Pokud chceme postoupit do divize, musíme dokázat unést roli favorita, neboť každý tým se na nás chce vytáhnout."

Vysočina 29/8/2006

Poznámka autora webových stránek >fcslavojzirovnice.cz<

H.Brod byl samozřejmě lepší, hrál ale komplikovaně se spoustou narážeček a chtěl jít až "do kuchyně". Hráči Světlé podnikali naopak rychlé brejky, které na obranu platily. Byl jsem na zápase přítomen a mohu potvrdit, že v první půli H.Brod těžko překonával zarputilou obranu Světlé a kdyby prohrával 2:0, tak nevím ... ? Křikava ale sólový nájezd neproměnil a z protiútoku vyrovnal hlavou Nechvátal. Ten chvilku předtím nastoupil a byl pro zadní řady Světlé největším nebezpečím až do konce utkání.

Ve druhé půli se podařilo H.Brodu utéct na rozdíl dvou branek a zdálo se rozhodnuto, jenomže Světlá si i v deseti,  díky dlouhým nakopávaným míčům, vytvořila několik příležitostí. Povedlo se jí snížit na 2:3 (offside?) a v nastavení trefit tyč. Hráčům Brodu se závěrečným hvizdem spadl kámen ze srdce.

Poznatek laika : H.Brod hraje poměrně komplikovaně se spoustou narážeček - hru diriguje Slanař - největší nebezpečí hrozí od Nechvátala (Cvach nehrál) - obrana je k překonání .. howgh ...???

Sestava HB : Adamec - Háněl, Novotný, Ganobjak, Filipský - Pertl (46. Provazník), Slanař, Šťastný, Nepovím - Janďourek, Zeman (34. Nechvátal)