Zatím jsme s tímto soupeřem sehráli dva vzájemné zápasy a vždy vyhrála Nové Ves. V podzimním mistrovském zápase v Nové Vsi 2:1 a v letošní zimní přípravě též v Nové Vsi se stejným výsledkem 2:1 pro domácí. Takže do třetice už to vyšlo.

Situace v tabulce je ale téměř stejné jako před tímto kolem, protože všichni "okolo nás" také vyhráli. Musíme bojovat dál. V sobotu nás čeká Vrchovina, která dokázala porazit Bystřici, takže nic jednoduchého. Slavoj ale ukázal, že umí zabrat a v případě našeho sobotního vítězství bychom měli do závěrečného účtování s tímto soupeřem lepší vzájemnou bilanci.

FC Slavoj vs. TJ Nová Ves 2:0 (1:0)

Jan Musil byl vyhlášen mužem kola. V sestavě kola též Jiří Charousek...Po opatrném začátku udeřilo ve 13. minutě, když hosté zahráli ve vápně rukou a z nařízené penalty poslal  Slavoj do vedení Jan Musil. Do konce poločasu se pak hrálo od branky k brance. Největší naší šanci spálil Tomáš Houška, který se dostal po souboji Jana Musila s brankářem Skryjou na hranici šestnáctky k odraženému míči, ale brankářem opuštěnou branku netrefil ....

Na začátku druhé půle měli mírnou převahu hosté, ale šance měli i naši (Vodáček, Pokorný, Jan Musil).

S přibývajícím časem se těžiště hry přesouvalo k brance hostí a vše vyvrcholilo pohlednou akcí, na jejímž konci byl Jan Musil a stav 2:0. To už běžela 80. minuta. Hosté na zvrat neměli a je tu první jarní vítězství Slavoje.

Sestava : Šamal - Metlička Jan, Mezera Pavel, Kořínek, Kněžínek - Tomáš Houška (80. Jiří Doležal), Charousek, Vodáček, Staněk (89.Zdeněk Musil) - Pokorný, Jan Musil (82. Weith).

Na střídání připraven ještě Ivan Císař.

Hrálo se za slunečného, ale velice chladného počasí. Zápas řídili jako hlavní p.Talpa, na čárách pánové Jurka a Nováček, instruktorem zápasu byl pan Šanda.

ŽK 3:2, 50 diváků.

Předehrávané 26. kolo : úterý 1. května od 16:30 hodin

FK Humpolec - Slavoj TKZ Polná                                           1:0

FC Slavoj Žirovnice - TJ Nová Ves                                        2:0

FK Sklo Bohemia Světlá n. Sáz. - SK Dekora Ždírec n.D.  1:1

FK Borovina – SK Huhtamaki Okříšky                                   2:2

FC Spartak Velká Bíteš - SK Moravské Budějovice            2:1

Spartak Pelhřimov - FC Slovan Havlíčkův Brod                  2:2