Okříšky vers. FC Slavoj 1:2 (0:0)

sobota 19/9/2006

od 16:30 hodin

Netradiční předzápasové soustředění se vyplatilo

První předzápasové soustředění v historii, které proběhlo od čtvrtka do soboty v jihomoravském sklípku přineslo ovoce. Naši sice od začátku druhého poločasu prohrávali, potom se ale projevila síla získaná na netradičním soustředění a zápas otočili, když domácím ke konci zápasu docházely síly.

V 80. minutě vyrovnal Jiří Charousek a v poslední minutě rozhodl Tomáš Houška.

Zápas začal náporem domácích, naše obrana však úspěšně odolávala. Postupně se hra vyrovnávala a také naši měli několik velmi dobrých gólových příležitostí (Weith, Houška, Kořínek).

Druhá půle začala stejně jako první, tedy náporem domácích, kteří se také ujali vedení, když Jirka Mezera nastřelil nohy atakujícího útočníka, který si při samostatném nájezdu na Ivana Císaře poradil.

To běžela 53. minuta. Od této chvíle však Okříšky přestali hrát (stejně jako před týdnem ve Světlé n/S) a naši toho dokonale využili. První a vyrovnávací branku dal Jirka Charousek v 80. minutě po podobné chybě domácího obránce jako v případě branky v naší síti.

To ale nebylo všechno. V nastavení utekl obráncům Tomáš Houška a tváří v tvář brankáři Fialovi vystřelil nejprve do tyče, stačil však přeskočit ležícího Fialu a na druhý pokus zasunout míč do opuštěné branky. Radost z první letošní výhry mohla vypuknout. I trenér Vodáček se žulil jak měsíček.

Sestava našich : Císař - Makovička (46. Petr Houška), Jiří Mezera, Kuš, Pavel Mezera, Kořínek - Tomáš Houška, Charousek, Kněžínek - Staněk, Weith (65. Pokorný) - připraveni ještě brankář Poustecký Michal a Dýnek Tomáš.

Domácí : Fiala - Pokorný, Tvarůžek, Zeman, Večeřa - Malý, Jůza, Dočkal (85. Křen), Ježek - Valenta, Kotrba.

Za hezkého počasí pískal velmi dobře Žilka, ŽK 2:1, ČK 0:0, 100 diváků.