17.kolo krajského přeboru

Budín, sobota 21. dubna od 16:00 hodin

Slavoj vs. Slovan Havl.Brod

0:1 (0:1)

Slavoj nebodoval ani ve čtvrtém jarním zápase a bárka se začíná nebezpečně naklánět.

Ve všech jarních utkáních byl Slavoj bodům velice blízko, ovšem ani jednou na ně naši chlapci nedosáhli. Čtyři porážky a vždy o jednu branku. I tentokrát zůstalo pouze o tom kdyby ....

Havl. Brod nepodal nikterak oslnivý výkon, ale přesto vyhrál.

Dva rozhodující momenty : vlastní branka Petra Weitha ve 38. minutě a neproměněná penalta v 60. minutě (Tomáš Houška) a opět oči pro pláč.

Sestava Slavoje : Šamal - Petr Houška, Pavel Mezera, Kořínek, Makovička - Tomáš Houška, Charousek, Vodáček, Kněžínek (70. Staněk), Zdeněk Musil (55. Pokorný)

ŽK : 3:1, ČK : 0:0, 120 diváků, výborný sudí Jurka.

"Fotbal se hraje na body a ty my opět nemáme" prohlásil trenér Kořínek a pokračoval : "Na bod jsme měli, ale opět jsme dostali branku, jak já říkám z "klasické trojkombinace", t.j. - odpískaný faul, který nebyl, následuje nesmyslná žlutá karta a po ní zahrává soupeř trestný kop do vápna a po něm inkasujeme gól (stejně jako v Moravských Budějovicích)". Já doplňuji, že stejně jako ve Ždírci.(hapos). "Proměnit či neproměnit penaltu, to je umění či neumění, to není o štěstí", pokračuje M.Kořínek. "Nedá se s tím už nic dělat. Viděli jsme, že by to mohlo jít. Tak snad příště". Na závěr hodnotil trenér výkony jednotlivců. Z těch vyzdvihl především výkon Petra Houšky, kapitána Jiřího Vodáčka a Pavla Mezery.

Zápas z pohledu Slovanu Havl. Brod

Hrál se pouze průměrný fotbal, broďáci byli nakonec šťastnějším týmem. Utkání začali aktivně domácí, ale hrozili pouze ze standardních situací. Od poloviny poločasu převzali otěže slovanisté. Jejich územní převaha však vedla také jenom ke standardním situacím. Tu ze 38. minuty kopl Michal Šťastný tak šikovně, že si ji dezorientovaní hráči domácích v podstatě sami dopravili do sítě. Druhý poločas pokračoval v nastoleném trendu, ale v 57. minutě po rychlém protiútoku domácích zatáhl za záchranou brzdu Martin Nepovím a byla z to ho penalta. Tu domácí hráč trestuhodně zahodil, když nevyzrál na dnes výborného Jindru Adamce. Z protiútoku mohl rozhodnout nevýrazný kapitán Slanař, ale selhal v koncovce. Hosté si do konce utkání vypracovali už jen několik slibných brejkových situací, jinak čelili snaze domácích o vyrovnání. Po 94 hry se jim tří bodový plán podařilo splnit.

Na slušném pažitu, za slunečného počasí nastoupili brodští v sestavě: Adamec – Novotný, Háněl, Ganobjak O., Mišta – Nepovím, Šťastný, Slanař, Pertl – Janďourek (83' Nechvátal), Provazník(85' Zimprich)

Utkání celkem slušně řídil rozhodčí Jurka

Trenér Josef Soural:

" Jsem spokojen se třemi body, hra opět zůstala na průměru. Potřebujeme zápas zlomit další brankou, protože pořád necháváme soupeře ve hře a naše hra je potom neurovnaná. Po dvou zraněných z minulého týdne přibyl další (T.Teplan), všichni po pátečním závěrečném tréninku. Věřím, že se do dalšího průběhu sezóny dáme zdravotně do pořádku. Dnes nás podržel bezchybný Adamec a v poli se na lepší průměr dostal snad jen středopolař Šťastný. Pořád nás čeká spoustu práce."

1. Havl. Brod 17 12 1 4 33: 19 37 ( 13)
2. Bystřice nad P. 17 11 3 3 41: 18 36 ( 12)
3. Humpolec 17 10 4 3 30: 13 34 ( 10)
4. Borovina 17 9 3 5 32: 26 30 ( 3)
5. Polná 17 7 6 4 24: 18 27 ( 0)
6. Žďírec nad D. 17 7 5 5 31: 25 26 ( -1)
7. M. Budějovice 17 8 2 7 25: 28 26 ( 2)
8. Pelhřimov 17 6 5 6 26: 30 23 ( -1)
9. Nová Ves 17 4 8 5 18: 19 20 ( -7)
10. Okříšky 17 5 4 8 20: 20 19 ( -5)
11. Žirovnice 17 4 2 11 27: 37 14 (-13)
12. Vrchovina 17 3 5 9 15: 29 14 (-10)
13. Velká Bíteš 17 2 7 8 15: 25 13 (-14)
14. Světlá nad S. 17 2 3 12 10: 40 9 (-18)
Moravské Budějovice
Nad očekávání skvěle si zatím vedou na jaře fotbalisté Moravských Budějovic. Jako jediný tým totiž ještě neztratili ani bod. Kuriozitou je také fakt, že oba zápasy doma vyhráli 3:2, z venku si zase přivezli tři body po výhře 0:1.
„Těžíme z velmi dobré zimní přípravy. Na tréninkách byla účast přes padesát procent, na soustředění okolo devadesáti. Herně to ještě není ono, ale fyzicky jsme na tom dobře. Vyhráváme o gól, takže jsme spokojení,“ uvádí trenér Pavel Vranka.
Nováček krajského přeboru zařadil do širšího kádru i dorostence. „Ondřej Busta i Pavel Vranka dostali hodně prostoru už v přípravě a ukázalo se, že oba na krajský přebor stačí. Přitom to jsou kluci, kterým je šestnáct a sedmnáct let. To člověka skutečně potěší,“ netají se Vranka.
Moravské Budějovice teď ještě čekají dva přijatelní soupeři. „Hostíme Novou Ves a jedeme do Bíteše. Bez šancí nejsme ani ve Ždírci. Bylo by dobré co nejvíce bodovat, potom nás čekají mužstva ze samotné špičky tabulky,“ dodává Vranka.

Rošády budou asi přibývat
Po sedmnácti odehraných kolech se do čela krajského přeboru vyhoupl Havlíčkův Brod. Ten vládl tabulce jen po 2. a 4. kole. Dá se ale očekávat, že pořadí se bude často měnit.
Slovan na jaře sice ztratil body pouze v premiéře za překvapivou remízu s Velkou Bíteší, ale extra formou se pyšnit nemůže.
Ještě hůře na tom však jsou Bystřice, která se na jaře o body už třikrát dělila, a Humpolec, jenž na domácí výhry nedokáže navázat venku (prohra v Nové Vsi, remíza ve Ždírci). Oba brodské pronásledovatele však trápí marodka.

Po smršti velký posun ve střelecké tabulce :
Čtyřgólová kanonáda posunula Radima Hammera na druhé místo průběžného pořadí střelců. Útočník Velké Bíteše se o osmigólovou příčku dělí ještě se dvěma fotbalisty. I přes čekání na první jarní gól je v čele bystřický Michal Havlíček. (dud)